{ Новости Бизнеса } Все будет замечательно...
войти на сайт Бесплатно можно смотреть фильмы онлайн и не забудьте о шаблоны dle на нашем ресурсе бесплатно скачать фильмы c лучшего сайта

10 цікавих фактів з життя Оскара Уайльда

  1. У нього було дуже хорошу освіту
  2. Він був прихильником естетизму
  3. Він написав всього один справжній роман
  4. неймовірний лінгвіст
  5. Оскар і Бозі
  6. Він отримав термін за сексуальний зв'язок
  7. Справжній друг
  8. «Будь собою, інші ролі вже зайняті»
  9. Він доклав руку до рок-н-ролу
  10. посмертні поцілунки

Він народився в Ірландії, багато подорожував, пив без міри і постійно заводив нові романи. Його сексуальні пристрасті були на межі дозволеного, але це ніяк не впливало на любов публіки. Життя Оскара Уайльда примітна не тільки дотепністю і романом про Доріана Грея. Він говорив на декількох мовах, був прихильником естетизму і навіть сидів у в'язниці.

У нього було дуже хорошу освіту

Він народився в Ірландії, багато подорожував, пив без міри і постійно заводив нові романи

Оскар Уайльд дуже любив літературу

У дитинстві Оскар був тямущим хлопчиком і дуже любив читати. Він навчався в Королівській школі Портора, де і зустрів своє перше кохання - давньогрецьку та давньоримську літературу. Уайльд отримав найвищу нагороду школи за знання античної філології і відзначився в мистецтві і малюванні.

Стипендія Королівської школи допомогла Уайльду надійти в Коледж Св. Трійці в Дубліні. І тут він проявив себе - краще за всіх здав випускні іспити і отримав чергову стипендію.

За знання давньогрецької мови Уайльда нагородили золотою медаллю Берклі і стипендією в Оксфорд, де він і потрапив в естетичний рух і став дотримуватися ідеї «мистецтва заради мистецтва». На випускному курсі в Оксфорді він отримав приз Ньюдігейт за вірш «Равенна».

Він був прихильником естетизму

Ідея «мистецтва заради мистецтва» припала Уайльду до душі

У другій половині XIX століття в Британії почалися культурні зміни під впливом руху естетизму (також відомого як «мистецтво заради мистецтва»), в основі якого лежала ідея, що головне в житті краса. Творчі люди створювали твори необременённие таємним змістом або мораллю, їх метою було просто естетичне задоволення.

Уайльд швидко перейнявся ідеями естетизму, він навіть називав себе «верховним жерцем естетист», і в це легко можна було повірити, він дуже любив красу. Естетизм закликав звільнитися від ідеї, хто і як повинен себе вести. Уайльд вірив, що люди повинні жити вільно від соціальних обмежень і діяти за покликом серця, щоб прийти до щастя.

Він написав всього один справжній роман

Уайльд написав всього один роман

З ім'ям Оскара Уайльда у більшості асоціюється роман «Портрет Доріана Грея». Згадалися чи вам ще якісь твори? Скоріше за все ні. Швидше за все тому, що за все своє життя він опублікував лише один повноцінний роман.

Уайльд працював редактором в журналі Lady's World і саме цей період в його житті був найбільш плідним. Муза не покидала письменника, і за сім років він написав майже всі основні роботи: роман «Портрет Доріана Грея», збірка оповідань «Щасливий принц і інші казки», вірші та збірник есе «Задуми».

Уайльд був відмінним драматургом, його п'єси ставили в багатьох театрах, найвідоміша з них - екстравагантна сатира про Вікторіанської епохи «Як важливо бути серйозним».

неймовірний лінгвіст

Він знав кілька мов

Крім видатних літературних здібностей, Уайльд був ще й чудовим лінгвістом. Його називали «повелителем мови», для нього англійська був інструментом вираження краси самої мови.

Він майстерно володів ораторськими прийомами, парадоксальним мовою, мав відмінну дикцію, вміло становив дотепні діалоги, які і допомагали йому створювати шедеври літератури. Крім того, він володів кількома іноземними мовами. Кілька років вивчав давньогрецьку, відмінно знав англійську, французьку та німецьку, міг підтримати бесіду на грецькому та італійською.

Оскар Уайльд був ірландцем, але, як не дивно, традиційними ірландськими мовами не володів. Почуття гумору було з ним до кінця, вмираючи, він сказав: «Убивча забарвлення шпалер, комусь із нас доведеться піти». Шпалери так і залишилися, а Оскар Уайльд пішов 30 листопада 1900 року.

Оскар і Бозі

Цей чоловік розбудив в серці Уайльда світлі почуття

На перший погляд Оскар Уайльд був звичайним чоловіком, він був одружений і навіть завів дітей, але найяскравіші спогади про любовні пригоди були пов'язані з гомосексуальними відносинами. Його головний роман трапився зі студентом Оксфорда лордом Альфредом Дугласом, Уайльд називав його Бозі.

Любов спалахнула раптово і відразу переросла в стосунки. Бозі швидко став для Уайльда Дорианом Греєм. За час їхнього роману Уайльд написав багато творів, в тому числі й знамениту «Соломію».

Любовне листування Оскара і Бозі тривала кілька років. Уайльд писав: «Мій дорогий хлопчик, я не можу жити без тебе. Ти такий милий і прекрасний ». На жаль, їх роман завершився, коли батько Бозі дізнався про порочну зв'язок сина з чоловіком.

Він отримав термін за сексуальний зв'язок

Роман Уайльда і Бозі закінчився не дуже добре

Тут не обійшлося без Бозі. Незважаючи на те, що обидва обожнювали один в одному, з Бозі було непросто. Він був розпещеним франтом, розпусним і дуже розумним, що і привернуло Уайльда. Бозі покладався на Уайльда в матеріальному питанні і отримував бажане. Іноді їхні стосунки ставали нестерпними, це і заглушило пристрасть, а Уайльд виявився за гратами. П'єса «Саломея» спочатку була написана французькою, Бозі вирішив зробити приємне коханій і перевів її на англійську. Правда Уайльд жесту оцінив, зазначивши, що зміст п'єси понівечений.

Ця ситуація швидко переросла в конфлікт за участю батька Бозі, який втомився від халеп сина. Бозі отримав від батька листа, в якому той писав, що зневажає його. Намагаючись зберегти добре ім'я своєї сім'ї, батько Бозі пред'явив Уайльду звинувачення в содомії і непристойній поведінці по відношенню до його сина. Тоді до гомосексуалістів ставилися погано, і Уайльд загримів до в'язниці на два роки. Перебування в ув'язненні згубно позначилося на моральному і фізичному стані Уайльда. За весь час, проведений в неволі, він написав тільки один твір «З глибини». Це був лист, адресований Бозі. У ньому Уайльд писав, що батько Бозі все зіпсував, відправивши його за грати. У цьому ж листі Уайльд намагався розібратися в своєму житті, творчості та невдачах.

Справжній друг

Уайльду пощастило з одним

У житті Уайльда був один чоловік, який не дивлячись ні на що залишався на його стороні. Роберт «Роббі» Росс був не просто другом і коханцем, а й справжньою опорою.

Оскар і Росс познайомилися в 1886 році, багато хто впевнений, що саме Росс спокусив Уайльда. У 19 столітті гомосексуалізм розцінювали як злочин. Росс дружив і з Бозі, всі троє працювали над «Соломією». І хоча Уайльд потрапив до в'язниці, Росія не відвернувся від нього і регулярно відвідував одного. На знак подяки за добре ставлення Уайльд призначив Росса розпорядником його літературної спадщини. Після смерті Оскара Уайльда Росс виплатив всі його борги і зняв статус банкрутства з нерухомості.

І хоча любовні відносини Росса і Уайльда були нетривалими, їх дружба тривала, в прямому сенсі, до кінця. Росс був похований в Парижі поряд з Уайльдом.

«Будь собою, інші ролі вже зайняті»

Оскар Уайльд славився мудрими висловами

Цю цитату приписують Оскару Уайльду. Але є підозри, що він ніколи такого не казав. У книзі Ральфа Киза «Дотепність і мудрість Оскара Уайльда» цього висловлювання немає. Там є цитати про зовнішність, але вони більше пов'язані з естетизмом, в них нічого не говориться про необхідність бути собою.

Найближче згадка цитати відноситься до 1967 року. Томас Мертон випустив мемуари, в яких говорилося про важливість «бути собою». Деякі вважають, що цей вислів приписали Оскару Уайльду просто тому, що воно дотепне і схоже на його висловлювання.

Він доклав руку до рок-н-ролу

Ім'я Оскара Уайльда звучало і після смерті

Оскар Уайльд продовжував набирати популярність і через багато років після смерті. У 60-і роки XX століття його ім'я потрапило в альбоми The Beatles і The Rolling Stones.

Джон Леннон, затятий фанат Оскара Уайльда, заявив, що саме Уайльд вплинув на його творчість. Фото письменника навіть з'явилося на обкладинці альбому Sgt. Pepper's Lonely Hearts Club Band.

Деякий час по тому після цієї події The Rolling Stones теж використовували ім'я Оскара Уайльда. Після того як у них знайшли наркотики, вийшла пісня We Love You, яка стала вдячністю друзям за підтримку і криком про несправедливість арешту. Режисер Пітер Уайтхед вирішив зняти фільм з використанням цієї пісні і історією суду над Оскаром Уайльдом. Мік Джаггер одягнувся як Уайльд і зобразив його безсмертний образ в рок-культурі.

посмертні поцілунки

Фанати буквально зацілували могилу письменника

Життя Оскара Уайльда можна назвати приголомшливою: любовні інтриги, література, скандали. Його обожнювали за життя і після смерті.

У чорній комедії «Жінка, не варта уваги» говориться: «Поцілунок може зруйнувати людині життя». На практиці виявилося, що поцілунки можуть зруйнувати навіть надгробок. Шанувальники з усього світу приїжджали до місця поховання Уайльда, щоб поцілувати пам'ятник. Помада буквально в'їлася в камінь, а всі спроби відчистити її ще більше пошкоджували пам'ятник. Це стало турбувати родичів письменника. Щоб зберегти надгробок, було вжито заходів щодо захисту від поцілунків. У 2011 році на могилі встановили захисне скло. Якщо будете в Парижі, не забудьте відвідати могилу великого письменника, тільки тримайте свої губи подалі від неї.

Генії пера славляться своїми творами і розглянемо способом життя. У кого-то добре виходять п'єси, інші пишуть романи і невеликі книги, які приносять їм славу. Багато з них лінгвісти і поети зі своїми дивацтвами, хтось навіть не від світу цього, а хтось справжній дивак. Багато творчі люди часто змінюють партнерів, развратнічают і ведуть фривольний спосіб життя. Оскар Уайльд був тим, хто зібрав в собі все і відразу, може тому його популярність не згасає з роками?

Згадалися чи вам ще якісь твори?
Оскар Уайльд був тим, хто зібрав в собі все і відразу, може тому його популярність не згасає з роками?
Навигация по сайту
Топ читаемых новостей
Дополнительный аксессуар WasserKRAFT /Ведро/ 5L
Дополнительный аксессуар WasserKRAFT /Ведро/ 5L купить недорого В нашем интернет-магазине вы может приобрести Аксессуары по приемлемой цене. Среди многообразия предлагаемых моделей и производителей несложно

Аксессуары для iPhone 5/5S/5SE/5C оптом: доставка по РФ из Москвы
Чехлы для мобильных телефонов являются не менее востребованными аксессуарами, чем кошельки для денег, но если деньги при падении не теряют своей ценности, то чувствительная цифровая техника не всегда

Официальные аксессуары для Galaxy S7 и S7 Edge от Samsung
Наконец-то состоялась долгожданная презентация нового Galaxy S7, где были продемонстрированы новые инновационные технологии и уникальные возможности флагманского смартфона. Более детально об этом можно

10 самых нужных аксессуаров для автомобиля
Как вы думаете, какие аксессуары для автомобилей сегодня наиболее ценятся? Какие дополнительные предметы комплектации современного автомобиля имеют наибольший спрос? Рейтинг самых полезных автомобильных

Смартфон Xiaomi Redmi Note 3 Pro 16Gb Special Edition Gold
Флагманский   Redmi Note 3 Pro От мечты к реальности Серия флагманских смартфонов Redmi Note получила много одобрительных отзывов. Какая новинка есть в Redmi Note 3 Pro? Это мощный флагманский

Душевые гарнитуры Keuco, официальный сайт дилера в Москве
Keuco – сантехника, неподвластная времени. История бренда Keuco ведет свой отсчет с 1953г. Небольшой частный бизнес со штатом сотрудников чуть более 2х десятков открылся в немецком городке Хемере. Учредителями

Топ 10: лучшие аксессуары для Xbox One. Обзор
В наши дни Xbox One является достаточно распространенной консолью. Правда, стандартный, заводской сенсор Kinect вы уже не найдете. Microsoft отказалась вкладывать его в комплект к каждой консоли. Однако,

Обзор аксессуаров для смарт часов Apple Watch
Лучшие ремешки, защитные чехлы, зарядные доки и многое другое для ваших смартчасов Apple. Если вы собираетесь купить одну из моделей умных часов Apple Watch, то наверняка хотите, чтобы их дополняли какие-то

Купить аксессуары для ванной Keuco в интернет-магазине Santeh-Import.ru
На сайте нашего интернет-магазина вы можете легко и быстро выбрать аксессуары для ванной Keuco, которые будут органично дополнять санузел, оборудованный сантехникой данной германской марки. С первого

Оригинальные Британские чехлы для LG NEXUS 4 E960 по невысокой цене
Неподражаемый стиль и покрытие отменного уровня от лучших брендов. Мы уверены, насколько вы цените ваше мобильное устройство NEXUS 4 E960, поэтому мы предлагаем вам необыкновенную коллекцию Case

Бизнес новости © 2016 Мой самый лучший блог!