{ Новости Бизнеса } Все будет замечательно...
войти на сайт Бесплатно можно смотреть фильмы онлайн и не забудьте о шаблоны dle на нашем ресурсе бесплатно скачать фильмы c лучшего сайта

Mobile-review.com Огляд GSM-телефону Motorola ROKR E2

  1. Передісторія появи ROKR
  2. Апаратні рішення, операційна система, JUIX
  3. Chameleon - вершина еволюції від MIG
  4. iRadio - новий формат розваг
  5. Додаткові аксесуари - вперше відразу з продуктом
  6. Проміжні висновки

Фотографії Motorola ROKR E2 в інтер'єрі

Огляд GSM-телефону Motorola ROKR E2. Частина 2

Огляд GSM-телефону Motorola ROKR E2 - інтерфейс і бізнес-функції. частина 3

Огляд GSM-телефону Motorola ROKR E2 - остання частина

Ця частина огляду абсолютно факультативна, якщо вам не цікава історія, апаратна частина телефону, його операційна система та інші технічні подробиці, то перейдіть до основної частини . З іншого боку, розділ, присвячений iRadio, можливо, буде цікавий і вам.

Фотографії Motorola ROKR E2 в інтер'єрі   Огляд GSM-телефону Motorola ROKR E2

Передісторія появи ROKR

Компанія Motorola в 2005 році випустила модель ROKR E1 , Яка цілком заслужено була названа багатьма виданнями провалом року. Компанія перелицювали звичайний Motorola E398 , Змінила колір корпусу на білий і додала iTunes-плеєр (для нього з'явилася спеціальна кнопка на корпусі). Програмне забезпечення, що входить в комплект поставки, дозволяло працювати з iTunes від Apple. Причина появи такої моделі була в банальній нестачі часу для виведення інших апаратів, перенесення їхніх термінів, неясності з їх долею. Спочатку ROKR E1 називався Motorola E790, але і його торкнулося зміну загальної концепції найменування апаратів. Згадаймо, що Motorola PEBL мала номер V6, а стала U6, ряд моделей також зазнав процес перейменувань. Цікаво, що під ROKR E1 була знята дорога реклама з Мадонною, вона мала велику питому вагу серед рекламних роликів компанії. Причин в такій активній рекламі спочатку провального продукту не було, пояснення тільки в тому, що компанії було необхідно позначити співробітництво з Apple і показати його в явному вигляді. Бути може, це були домовленості між компаніями.

Надалі компанія Motorola почала виробляти апарати з iTunes-плеєрами як варіанти звичайних моделей, наприклад, Motorola SLVR L7 має як звичайну версію, так і iTunes. Це всього лише розширення модельного ряду, яке потенційно може підійти любителям iPod. Розрахунок зрозумілий, але в звичайному житті жоден розсудливий користувач iPod не стане купувати більш слабке рішення як в музичному плані, так і за кількістю місця для зберігання інформації (карти пам'яті microSD мають об'єм 512 Мб сьогодні). Нагадаю, що основна аудиторія iPod була залучена саме великими обсягами зберігання інформації, а також дизайном. Служба iTunes стала вторинної і тільки підтримала успіх плеєрів компанії. Думаю, вам зрозумілий той скепсис, з яким на ринку сприйняли появу ROKR E1. При цьому ще більший провал цього рішення став можливий через підігрітого інтересу публіки: всі чекали апарат з родзинкою, але його не з'явилося.

Компанія Motorola в той же час стала одним з перших виробників, що представили музичний апарат, ним став Motorola E398. Наявність двох динаміків забезпечувало хороше відтворення музики в режимі гучного зв'язку, а наявність унікальної підсвічування цих динаміків перетворювало апарат в світломузичний. Як перше рішення на ринку воно стало дуже популярним і залишається таким навіть сьогодні внаслідок низької ціни і ряду явних переваг перед конкурентами.

Як перше рішення на ринку воно стало дуже популярним і залишається таким навіть сьогодні внаслідок низької ціни і ряду явних переваг перед конкурентами

У той же час тема музичних апаратів стала на ринку вкрай популярною, чому неабиякою мірою сприяла компанія Sony Ericsson зі своєю торговою маркою Walkman (спадок Sony). Активність в цьому напрямку проявила компанія Nokia, вона виступила в своєму амплуа, взявши за основу молодіжного апарату смартфон і додавши в нього кнопки плеєра. Рішення вийшло вельми специфічним і досить нецікавим. Наступні продукти будуть явно цікавіше. Апарати з жорсткими дисками орієнтовані на високий ціновий сегмент, назвати їх масовими можна. В даний момент тут ми бачимо тільки Samsung i300 , В перспективі декількох місяців з'явиться Nokia N91 . У Motorola не було серйозного конкурента в сегменті музичних апаратів, таким повинна була стати модель Sumatra, її розробка йшла протягом майже двох років, а терміни постійно зміщувалися. Поклавши руку на серце, можна говорити про те, що ім'я ROKR по праву належить саме цій моделі, а Е1 - всього лише вимушене найменування апарату, щоб заткнути пробіл у власному продуктовому ряду.

Поклавши руку на серце, можна говорити про те, що ім'я ROKR по праву належить саме цій моделі, а Е1 - всього лише вимушене найменування апарату, щоб заткнути пробіл у власному продуктовому ряду

Апаратні рішення, операційна система, JUIX

У Motorola близько чотирьох з гаком років тому почалася розробка нової концепції, а саме продуктів, заснованих на Linux, однією з його пропрієтарних версій. У компанії порахували, що в майбутньому на ринку смартфонів настане жорстка конкуренція, і спробували дистанціюватися від усіх можливих конкурентів. Плани Nokia за панування на ринку смартфонів за рахунок Symbian-рішень були зрозумілі, і в якості противаги було вирішено використовувати Linux-рішення. Одним з плюсів такого підходу ставала низька вартість володіння операційною системою, можливість її налаштування під себе і свої апаратні рішення, вже існуючі в серійних моделях. Більш того, на той момент було видно амбіції Microsoft на ринку смартфонів, передбачувані апаратні рішення з легкістю адаптувалися і під такі продукти. Згадаймо Motorola Q (Franklin), це рішення апаратно побудовано на типовій платформі, яка застосовується для Linux-рішень.

Основним завданням Motorola на ринку стало створення нового класу продуктів з високою функціональністю і позиціонуванням між смартфонами і звичайними телефонами. Відсутність великого числа розробників для нової платформи, її закритість на першому етапі робило необхідним створення всіх додатків всередині компанії. Тільки досягнувши певної ринкової частки, таке рішення могло стати відкритим і сформувати співтовариство незалежних розробників. До цього моменту ще далеко.

Але користувачам було необхідно дати можливість установки додаткових додатків, для цього в компанії порахували достатнім використання Java як універсального формату програм. Рішення цікаве і що дозволяє користувачеві розширювати число додатків, в першу чергу - ігор. До смартфонів кількість Java-програм не дотягує (якщо дивитися на серйозні програми), але і необхідності в них на JUIX-рішеннях практично немає (JUIX = Java + Linux).

Основна проблема, з якою зіткнулися в компанії Motorola на перших продуктах, це високе енергоспоживання апаратів, вони були двухпроцессорними. Один процесор відповідав за функціонування власне Linux-складової (по суті це інтерфейс, додатки), другий - за мережеві функції. Операційна система не була оптимізована для використання в мобільних пристроях, що давало середні показники і вимагало батарей високої ємності. Типовий продукт на JUIX поза лабораторними стін працював близько одного дня, в кращому випадку - близько півтори доби. У компанії побоялися, що на європейському ринку такі продукти не будуть сприйняті адекватно і випустили їх тільки для Азії. Приклад такого JUIX-рішення - Motorola A780. Її можна вважати продуктом першого покоління. Окремо відзначу, що підтримка сенсорного екрану для JUIX не складає жодної проблеми.

Сформувавши список завдань для вирішення, в компанії приступили до створення апаратів другого покоління. Саме під них в MontaVista і програмували рішення Mobilinux, додавши забезпечення більшої автономної роботи. Поточна версія ядра - 2.6, вона підтримує завантаження системи за 1 секунду, збільшена стабільність роботи, поліпшена робота Event Broker. Основні нововведення - Dynamic Power Management (DPM), а також MontaVista Power Manager.

Оптимізувавши ядро ​​Linux, в компанії змогли домогтися великого часу роботи вже існуючих рішень. Подальший напрямок розвитку диктує необхідність подання пристроїв, заснованих на одному процесорі, це дозволить знизити вартість самого пристрою, а також ще більше знизити енергоспоживання. Пристрої другого покоління - двопроцесорні; процесор, який відповідає за комунікації, - Neptune LTE від Freescale (колишній підрозділ Motorola, всі телефони мають даний процесор). Процесор, що відповідає за всі інші функції, - Intel XScale PXA270, що працює на частоті 208 МГц. Для старших моделей можливі інші тактові частоти процесора, що виражається в більш високій швидкодії, але і меншому часу роботи. Обмеженням для даного сімейства процесорів є 624 МГц, прочитати більше про дані процесорах можна на сайті розробника .

До другого покоління пристроїв JUIX відноситься Motorola E895, розкладачка, орієнтована на американський ринок. Багато в чому це копія ROKR E2 або один і той же апарат усередині, відрізняються форм-фактори. Компанія планувала почати продажі Motorola E895 / E896 в грудні 2005 року, але модель так і не з'явилася на ринку. Можливо, що її і зовсім скасують, замінять на інший апарат з поліпшеними характеристиками. Третє покоління пристроїв стане доступно не раніше 2 кварталу 2007 року, до того моменту на ринок вийде 6-7 пристроїв другого покоління в різних форм-факторах.

Chameleon - вершина еволюції від MIG

Розібравшись з апаратною частиною і операційною системою, перейдемо до інтерфейсу апарату, благо, він заслуговує окремих слів. Усередині компанії Motorola існує спеціальна група, що відповідає за розробку інтерфейсів апаратів, формування їх зовнішнього вигляду, забезпечення логічних зв'язків між додатками, передачу даних з однієї функції в іншу. Протягом двох років компанія працювала над проектом інтерфейсу під кодовою назвою Chameleon (Хамелеон), який повинен був увібрати в себе всі існуючі напрацювання плюс запропонувати доповнені можливості. Спираючись на відгуки користувачів, був сформований великий список побажань, він і ліг в основу інтерфейсу. Крім цього в розрахунок брався і досвід інших компаній.

Існує дві версії Chameleon: одна для звичайних апаратів, друга - для рішень із сенсорними екранами. Зрозуміло, що для других додається підтримка рукописного розпізнавання, меню формуються трохи інакше. В даний момент ROKR E2 - перший апарат з Chameleon, який потрапив до нас в руки (ще є Motorola A910, вже згаданий Motorola E895). Описувати тут всі можливості інтерфейсу не будемо, це означало б переказати огляд, в якому все детально викладено. Зазначу лише, що це принципово інший інтерфейс, аналогів його серед масових продуктів від Motorola немає. Інтерфейс знаходиться на рівні кращих рішень інших виробників і навіть перевершує їх. Потенціал базової версії дуже великий, подальший розвиток інтерфейсу обіцяє показати досить високі результати.

Користуючись нагодою, хочу сказати спасибі всім співробітникам MIG, вони зробили велику роботу. Спасибі хлопці.

Спасибі хлопці

iRadio - новий формат розваг

Успіх iPod дав поштовх для розвитку цілого ряду музичних сервісів, одним з них є iRadio. Даний формат створений Motorola і орієнтований виключно на мобільні телефони. Технологія пропонує свого роду симбіоз між мр3-плеєром і радіо. Від радіо тут залишилася тільки назва, користувач має програму на ПК, в якій вибирає шість кращих мережевих, Інтернет-радіостанцій. Передачі цих станцій записуються на спеціальному сервері послуги, а потім кодуються в формат iRadio (розширення ird) і передаються на комп'ютер користувача. Новий формат необхідний для включення в потік не тільки голосових даних, але також графіки, текстової інформації, ряду службових даних. Цей параметр багато в чому ріднить iRadio з Visual Radio від Nokia, в останньому також передається не тільки звук, але й текстова інформація, графіка. Корінна відмінність криється в тому, що завантаження даних в iRadio відбувається не по мережі, а тільки через ПК з використанням широкосмугового з'єднання. Це величезний плюс технології iRadio, так як не потрібно підключення з мобільного телефону як у випадку Visual Radio. З появою гарантованої доставки великих файлів в мережах третього покоління iRadio отримає можливість завантаження даних по повітрю, але зараз її немає. Все синхронізується з ПК, файли можуть зберігатися як на карті пам'яті, так і в пам'яті самого телефону.

На екрані апарату створюється окреме вікно з 6 каналами, користувач може перемикатися між ними. Той факт, що всі передачі збережені в пам'яті апарату, дозволяє слухати радіо і під час відсутності сигналу, наприклад, в метро. Це дуже сильний хід, який ставить технологію на один рівень з впорядкування файлів, але пропонує і широкий вибір контенту (475 некомерційних станцій на момент запуску). Користувачеві не потрібно самостійно шукати файли, завантажувати їх в телефон, все це робить програма синхронізації. Достатньо лише вставити кабель і активувати синхронізацію.

Особлива принадність iRadio полягає ще і в тому, що ви слухаєте радіостанцію і передачі в той момент, коли можете зробити це. І гарантовано не пропускаєте цікаву передачу, адже потік збережений на вашому телефоні. Тобто в ідеалі можна завантажити потрібні дні і відправитися на тиждень кататися на лижах або загоряти під сонцем в іншій країні. Весь цей час ваше радіо буде з вами. Обмеження криється в обсязі карти пам'яті і тільки. Наявність широкосмугового з'єднання і ноутбука дозволить вам завантажувати новий контент постійно, з будь-якої точки зору. Стирається географічна прив'язка до радіостанції, а також сам стиль роботи радіо.

Сильною стороною iRadio також виглядає Wish List. При прослуховуванні тієї чи іншої композиції вона вам несподівано сподобалася, але ви не знаєте, хто її виконує. В один дотик ви запам'ятовуєте цю пісню, і далі система пропонує вам при синхронізації матеріали, схожі з тим, що сподобалися вам. Плюс можлива інтеграція iRadio з комерційними системами з продажу музики, це дасть можливість покупки альбомів вподобаних виконавців, груп. Розвиток функції Wish List обіцяє дуже великі перспективи.

Послуга iRadio не безкоштовна: на ринку США, де її запуск намічений на квітень, вартість складе близько 7.99 USD за місячну підписку на шість каналів (міняти канали ви зможете необмежену кількість разів). Терміни запуску послуги для європейського ринку поки не визначені, швидше за все, вони припадуть на кінець 2006 року.

Прослуховування iRadio можливо не тільки на ходу з використанням бездротових або дротових навушників, але також і в машині. Спеціально для цього компанія випускає спеціальний Bluetooth-адаптер. На жаль, офіційного анонса пристрою на даний момент не було, але з різних уривків інформації можна зробити наступні припущення. Пристрій підключається до потоку, що передається з телефону по Bluetooth-каналу (A2DP), і потім починає транслювати його в FM-діапазон. Достатньо лише налаштувати частоту на автомобільній магнітолі. Крім iRadio таким чином можна транслювати і свої музичні записи. На ринку представлена ​​величезна кількість подібних рішень, їх вже зараз можна використовувати з iRadio-сумісними телефонами. Відмінностей ніяких немає, тим більше, що багато рішень мають не Bluetooth-з'єднання, а підключення через стандартний роз'єм навушників. Телефону ж все одно, що передавати і куди, тут немає ніяких обмежень.

У разі якщо Motorola зможе правильно позиціонувати iRadio, ми отримаємо нове слово в мобільних технологіях, це відмінний симбіоз телефону та мережевої послуги. У перспективі запуск подібного сервісу можливий і для марок інших телефонів, мр3-плеєрів. Для останніх буде примусово обмежуватися кількість додаткової інформації, адже екрани мр3-плеєрів значно поступаються таким у телефонах сьогодні, а винятки лише підтверджують це правило.

Конкурентом для даної технології виступає iTunes, але тут спрямованість винятково на музику, в той час як iRadio - це саме формат радіостанцій з передачами, музикою і тому подібним. Технологія Visual Radio від Nokia цікава, але вимагає спеціального мовлення, спеціальних радіостанцій, їх кількість на даний момент дуже невелика. Завантаження контенту по повітрю в даній технології цікава операторам, але буквально розоряє користувача. У разі iRadio інтерес операторів не забутий, вони отримують частину від щомісячних платежів користувача. Ну і найбільша принадність полягає в тому, що кількість незалежних мережевих радіостанцій перевищує тисячу вже сьогодні, в США вони вкрай популярні. Прогнози говорять про розквіт подібних радіостанцій в 2006-2007 роках, вони складуть реальну конкуренцію традиційному радіо.

У телефонах Motorola, оснащених iRadio, жевріє технологія SCREEN3, що робить в якійсь мірі можливої ​​тонке налаштування на новинні канали, отримання різноманітної інформації з різних джерел.

Демонстраційний ролик iRadio доступний на сайті Motorola - http://www.motorola.com/iradio

Додаткові аксесуари - вперше відразу з продуктом

Не секрет, що в компанії Motorola завжди воліли випускати різні аксесуари, відмінні від стандартних, вже після початку продажів продукту, що за задумами маркетологів мало підстьобнути попит на телефони. У реальності цього ніколи не відбувалося, і страждали в першу чергу продажу самих аксесуарів. У 2005 році в компанії відпрацювали нову стратегію, зволіли кооперацію з відомими модними і технологічними марками для представлення нової лінійки аксесуарів.

Першим гучним заявою став випуск з Oakley очок з вбудованою Bluetooth-гарнітурою (тест у відповідному розділі з перших чисел лютого), спеціально під ROKR E2 оголошена нова версія очок вже з підтримкою стереозвуку, її назвали O ROKR. Модель зараз асоціюється саме з Е2 як першим апаратом, що підтримує її, але в реальності вона створена для таких моделей, як ROKR E6, E7.

З специфікації можна відзначити 4 години роботи в режимі програвання або розмови, до 100 годин в режимі очікування. Є клавіші перемотування, паузи, а також голосового набору. Лінзи в окулярах змінні, що дозволяє встановити будь-які скла, в тому числі і оптику. Вартість пари окулярів не дуже висока, якихось 500 доларів, що типово для торгової марки Oakley.

Вартість пари окулярів не дуже висока, якихось 500 доларів, що типово для торгової марки Oakley

Наступним аксесуаром стали колонки, які можна підключити до телефону, створені вони спільно з компанією JBL і називаються JBL On Tour Mobile. Прикладів таких аксесуарів на ринку маса, найбільш популярні зовнішні колонки для iPOD, звідси, мабуть, ноги і ростуть в появі подібного аксесуара для серії ROKR. За вартістю і часу появи цього аксесуара немає даних, як, втім, і його зображення.

Для тих, хто має намір слухати музику без участі проводів, призначена стерео Bluetooth-гарнітура DJ S805. Приставка DJ не випадкова, з її допомогою намагаються підкреслити музичну спрямованість продукту. До плюсів гарнітури відноситься наявність клавіш управління, перемотування, паузи. В іншому все типово для такого роду продуктів.

Нарешті, для багатьох стане цікавим використання Bluetooth-клавіатури, вона сумісна з багатьма апаратами від Motorola (не поточні моделями, на жаль). Назва в стилі компанії TXTR D7, це звичайна зовнішня QWERTY-клавіатура. Принадність полягає в тому, що Motorola першою представила такий продукт для несмартфонов (формально Linux-рішення не можна назвати смартфонами).

Принадність полягає в тому, що Motorola першою представила такий продукт для несмартфонов (формально Linux-рішення не можна назвати смартфонами)

Говорити про звичайні Bluetooth-гарнітури не будемо, це в тій чи іншій мірі копії рішень від Jabra. За угодою ця компанія і випускає їх для Motorola. Основним важливим моментом є перша спроба вивести на ринок разом з пристроєм відразу і кілька дуже цікавих аксесуарів. Це нетипова поведінка для компанії Motorola.


Проміжні висновки

Вкрай рідко виходить так, що в одному продукті концентруються напрацювання декількох років; коли це відбувається, ми бачимо щось нове слово в технологіях, або оглушливий провал. У разі ROKR E2 на продукті сконцентровано дивно велика кількість інновацій - це апарат другого покоління на JUIX і перший представник цього сімейства в середньому ціновому сегменті, перший апарат з підтримкою iRadio, перша модель з Chameleon. Провал даного продукту малоймовірний на тих ринках, де немає операторських телефонів (оператори виступають проти даного продукту, вони вважають його загрозою для моделей інших виробників, зокрема, Nokia). Саме позиція операторів загрожує ROKR E2, але в іншому модель просто приречена стати подією року. Саме з цього апарата можна починати відлік масових пристроїв на Linux і спроби компанії Motorola повернути собі подрастраченную в останні роки славу законодавця мод щодо технічних інновацій в мобільних телефонах.

У наступній частині ми перейдемо до безпосереднього розгляду всіх можливостей ROKR E2, її ви зможете почитати завтра.

Для того, щоб зрозуміти, який шлях пройшла компанія Motorola від перших моделей до ROKR E2, ми рекомендуємо вам прочитати матеріал про Motorola A780, особливо частина, присвячену програмному забезпеченню. Матеріал можна знайти тут >>>

Продовження огляду GSM-телефону Motorola ROKR E2

Поділитися:

Ми в СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖ:


Є, що додати ?! Пишіть ... [email protected]

Навигация по сайту
Топ читаемых новостей
Дополнительный аксессуар WasserKRAFT /Ведро/ 5L
Дополнительный аксессуар WasserKRAFT /Ведро/ 5L купить недорого В нашем интернет-магазине вы может приобрести Аксессуары по приемлемой цене. Среди многообразия предлагаемых моделей и производителей несложно

Аксессуары для iPhone 5/5S/5SE/5C оптом: доставка по РФ из Москвы
Чехлы для мобильных телефонов являются не менее востребованными аксессуарами, чем кошельки для денег, но если деньги при падении не теряют своей ценности, то чувствительная цифровая техника не всегда

Официальные аксессуары для Galaxy S7 и S7 Edge от Samsung
Наконец-то состоялась долгожданная презентация нового Galaxy S7, где были продемонстрированы новые инновационные технологии и уникальные возможности флагманского смартфона. Более детально об этом можно

10 самых нужных аксессуаров для автомобиля
Как вы думаете, какие аксессуары для автомобилей сегодня наиболее ценятся? Какие дополнительные предметы комплектации современного автомобиля имеют наибольший спрос? Рейтинг самых полезных автомобильных

Смартфон Xiaomi Redmi Note 3 Pro 16Gb Special Edition Gold
Флагманский   Redmi Note 3 Pro От мечты к реальности Серия флагманских смартфонов Redmi Note получила много одобрительных отзывов. Какая новинка есть в Redmi Note 3 Pro? Это мощный флагманский

Душевые гарнитуры Keuco, официальный сайт дилера в Москве
Keuco – сантехника, неподвластная времени. История бренда Keuco ведет свой отсчет с 1953г. Небольшой частный бизнес со штатом сотрудников чуть более 2х десятков открылся в немецком городке Хемере. Учредителями

Топ 10: лучшие аксессуары для Xbox One. Обзор
В наши дни Xbox One является достаточно распространенной консолью. Правда, стандартный, заводской сенсор Kinect вы уже не найдете. Microsoft отказалась вкладывать его в комплект к каждой консоли. Однако,

Обзор аксессуаров для смарт часов Apple Watch
Лучшие ремешки, защитные чехлы, зарядные доки и многое другое для ваших смартчасов Apple. Если вы собираетесь купить одну из моделей умных часов Apple Watch, то наверняка хотите, чтобы их дополняли какие-то

Купить аксессуары для ванной Keuco в интернет-магазине Santeh-Import.ru
На сайте нашего интернет-магазина вы можете легко и быстро выбрать аксессуары для ванной Keuco, которые будут органично дополнять санузел, оборудованный сантехникой данной германской марки. С первого

Оригинальные Британские чехлы для LG NEXUS 4 E960 по невысокой цене
Неподражаемый стиль и покрытие отменного уровня от лучших брендов. Мы уверены, насколько вы цените ваше мобильное устройство NEXUS 4 E960, поэтому мы предлагаем вам необыкновенную коллекцию Case

Бизнес новости © 2016 Мой самый лучший блог!