{ Новости Бизнеса } Все будет замечательно...
войти на сайт Бесплатно можно смотреть фильмы онлайн и не забудьте о шаблоны dle на нашем ресурсе бесплатно скачать фильмы c лучшего сайта

15-дюймовий MacBook Pro з Touch Bar: тривалий тест у журналіста і дизайнера

  1. швидкодія
  2. екран
  3. Touch Bar і Touch ID
  4. Порти і перехідники
  5. Клавіатура і тачпад
  6. Автономність, зарядка батареї
  7. Разом

Не думаю, що в штаб-квартирі Apple багато хто знайомий з творчістю групи "Машина часу", проте в якості девізу при розробці нового покоління MacBook c приставкою Pro там явно вибрали рядок "... нехай краще світ прогнеться під нас". Для компанії такий підхід не в новинку, Apple завжди випереджала конкурентів в справі позбавлення від підтримки застарілих технологій на кшталт флоппі-дисків або CD-ROM заради нового і кращого. Ось і тут "в ім'я прогресу" під ніж пішли функціональні клавіші верхнього ряду клавіатури (їх замінила сенсорна OLED-панель Touch Bar ), Традиційні USB-порти, магнітний роз'єм живлення MagSafe і слот для SD-карт.

Але, мабуть, ніколи раніше реакція користувачів Apple, які не бажають "прогинатися" заради переходу з звичних рішень на щось більш прогресивне, не була такою бурхливою. Пристрасті в соцмережах кипіли не менше гарячі, ніж навколо протистояння кандидатів на виборах президента в США або конфлікту на південному сході України - і сперечальники, як і в випадку з політикою, рідко готові були прислухатися до аргументів один одного. "Apple завжди робить все найкраще, я використовував ноутбук півдня і ось мій огляд - він прекрасний!" "Ні, Apple заплатила тобі, щоб ти її хвалив! Насправді вони просто хочуть забрати всі наші гроші, USB-порти і душу на додачу, не пропонуючи натомість нічого нового!" Нам, на жаль, завжди простіше порахувати опонента недорозвиненим простаком або наймитом вселенського зла, ніж допустити, що реальна картина світу в чимось відрізняється від нашої. Багато IT-оглядачі виявилися від новинок не в захваті. Детально з початковими реакціями на нові "макбуки" можна ознайомитися в нашому "огляді оглядів":

Детально з початковими реакціями на нові макбуки можна ознайомитися в нашому огляді оглядів:

В кінці лютого Apple надала мені можливість протестувати 15-дюймовий MacBook Pro з Touch Bar протягом декількох місяців - ноутбук спочатку кілька тижнів був у мене, потім я передав його для тестування колезі по ВГТРК, арт-директору телеканалу "Росія 24" Денису Григор'єву. Переказувати вкотре специфікації і особливості новинки не стану, та не така це вже й новинка - скоро, за чутками, MacBook Pro можуть знову оновити . Замість цього наведу свої і Дениса враження по найважливішим для нас в роботі з ноутбуком моментам. Для мене як журналіста і редактора комп'ютер - це в першу чергу набір тексту, обробка зображень і інтернет-серфінг, для колеги-дизайнера - створення графіки, відеозаставок, скетчів для телебачення, а також, в меншій мірі, монтаж відео та робота зі звуком. Від цього і будемо відштовхуватися. Ну і, звичайно, від банальної оцінки продуктивності нікуди не дітися - з неї і почнемо.

швидкодія

швидкодія

MacBook Pro 15 "2016 дістався нам на тест в конфігурації з 4-ядерним процесором Intel Core i7-6700Q (2,6-3,5 ГГц), 16 ГБ оперативної пам'яті, графікою Radeon Pro 450 з 2 ГБ пам'яті, вбудованим SSD-накопичувачем на 256 ГБ. Це базова версія нової "п'ятнашки", і щоб відразу закрити питання з ціною питання: такий ноутбук варто в офіційному онлайн-магазині Apple 179 990 рублів. на Яндекс.Маркеті ціни починаються від 125 000 рублів на магазинах, про які ні ви, ні я ніколи не чули, досягаючи 160-165 000 в великих федеральних мережах, які торгують комп'ютерами та іншою електронікою.

Маркеті ціни починаються від 125 000 рублів на магазинах, про які ні ви, ні я ніколи не чули, досягаючи 160-165 000 в великих федеральних мережах, які торгують комп'ютерами та іншою електронікою

Результати тестування MacBook Pro 15 "2016 бенчмарке GeekBench 4.1 показують, що комп'ютер не відрізняється принципово в пікової продуктивності від попередника, більш дешевого 15-дюймового MacBook Pro зразка 2015 року зі 2,5-ГГц Core i7 4870HQ четвертого покоління. Там в" одноядерному "процессорном тесті результати коливаються в районі 4150 балів, в багатоядерному - близько 13 500. Відрив від позаторішньою моделі виявився б більше, якби в інженерів Apple можливість зберегти для новинки максимальну частоту TurboBoost - режиму, в якому швидкість роботи процесора ча енно підвищується - на рівні 3,7 ГГц. Однак, обраний процесор Intel Skylake 6-го покоління обмежений в TurboBoost "стелею" в 3,5 ГГц, а коли працюють всі чотири ядра - 3,1 ГГц.

Але відставання в "крутяться" пару хвилин синтетичних бенчмарках - одне, а практичне використання протягом багатьох годин - зовсім інше. Як мінімум варто врахувати наявність істотно більш швидкої графіки, в роботі з відео або 3D-моделями це більш ніж помітно. Крім того, новий процесор набагато довше "тримає" підвищену частоту, уникаючи перегріву, та й вентилятора при цьому майже не чути. В результаті не дивно, що при редагуванні навіть матеріалу в дозволі 5k ProRes в Final Cut Pro X непомітно жодних затримок. А якщо ви поставили відео на рендеринг, можна паралельно дивитися відео в YouTube або бродити по мережі без шкоди для комфорту - немає ні підвисань, ні некомфортно високої температури, ні оглушливого вереску вентилятора. Підсумкова швидкість рендеринга однакового матеріалу у MacBook Pro 15 "2016 приблизно на 15% -20% вище, ніж у випущеного роком раніше попередника.

Зазначу - вище йдеться про рендеринге в передбаченому на тестовий комп'ютер Final Cut Pro X. Мої колеги по ВГТРК з телеканалу "Росія 24" традиційно працюють на багатопроцесорних робочих станціях з Windows і ПО Adobe (Premiere Pro). На "маках" Останнім працює повільніше через недостатньо оптимізації під систему, ЦП і графіку; як показали наші тести, іноді - вдвічі повільніше для тих же завдань. Планів переходити всією компанією на відеоредактор і залізо Apple немає, так що у фахівців, зайнятих редагуванням відео, новий комп'ютер викликав лише безпідставний інтерес. Але для працюючих в Final Cut Pro X це і правда найефективніша на сьогодні мобільна робоча станція.

екран

В Apple стверджують, що дисплеї нових MacBook Pro 2016 року - кращі в історії "маків", і ми з колегами готові погодитися. Відмінності в порівнянні з "п'ятнашки" попереднього покоління разючі: і по яскравості, і по контрастності, і по розрізнення дрібних відтінків в дуже темних і дуже яскравих сценах. Дисплей підтримує колірний простір P3. Простою мовою це означає, що відображаються більш різноманітні й насичені відтінки червоного і зеленого. Хоча я не займаюся професійно графікою, мені при переході назад на 13-дюймовий MBP 2015 го року найсильніше бракує саме дисплея нової "п'ятнашки". А колеги, що працюють з відео, мало не співали екрану дифірамби.

Touch Bar і Touch ID

Touch Bar і Touch ID

Однією з головних технологічних інновацій MacBook Pro 2016 року - сенсорної OLED-панеллю Touch Bar, що відображає в залежності від запущеного додатка і обраного інструменту в ньому різні елементи управління - ні я, ні колеги особливо не переймаються. Працюй ми виключно в програмах Apple, враження, можливо, було б іншим. А так особисто я оцінив перевагу Touch Bar лише при зйомці скріншотів - вибирати на панелі потрібні опції захоплення зображення, і правда, зручно.

Що ще зручно - так це вбудований в кнопку включення Touch ID: він вперше мотивував мене захистити MacBook паролем. Так у зловмисників, навіть вкравши ноутбук, використовувати його ніяк не вийде, максимум - розібрати на запчастини. А з поширенням в онлайн-магазинах підтримки платіжної функції Apple Pay Touch ID знадобиться для легкої оплати покупок без введення даних банківської карти.

Денис Григор'єв розповів, що Touch Bar не користувався взагалі - тільки вимушено, для підстроювання гучності і яскравості дисплея і для натискання клавіші Esc. Причому що я, що колега, відкрили для себе швидку регулювання гучності (натискаєш і втримуєш значок, рухаєш палець в потрібному напрямку, відпускаєш) далеко не відразу. Чи то мозок людський не встигає за технологічним прогресом, то чи Apple коштує ще попрацювати над інтуїтивністю інтерфейсу OLED-панелі.

Порти і перехідники

Порти і перехідники

"Привіт! Ми - твої нові милиці"

Найбільше суперечок викликала відмова Apple в нових MacBook Pro від традиційних портів USB, магнітного роз'єму живлення MagSafe і SD-картридера. Замість цього чотири однакових USB-C з підтримкою Thunderbolt 3, зарядки, передачі зображення або будь-яких інших даних, роз'єми вставляються будь-якою стороною, повний дзен і краса - ось тільки сумісними пристроями в потрібній кількості і асортименті поки майже ніхто обзавестися не встиг. Одним-двома - ймовірно, але особисто мені люди, що повністю перейшли на USB-C, поки не відомі. Тому якийсь час - в залежності від того, як часто і багато ви готові інвестувати в комп'ютерну периферію - доведеться побігати на милицях.

Чи не тому числі жодного адаптера в комплект з ноутбуком, в Apple як би стверджують, що вони вже зараз потрібні далеко не всім - мені ж важко уявити користувача, який сьогодні не використовує традиційний USB або mini DisplayPort. Так, покупцям ноутбука за 180 000 рублей нити про необхідність витратити ще 1600 рублів на USB-адаптер або 5 800 на комбінований з USB і HDMI якось не личить. Проблема (нехай і тимчасова - через рік-два ми будемо згадувати про це з посмішкою), з моєї точки зору, в іншому.

Apple багато в чому стала найдорожчою компанією в світі завдяки тому, що випускала пристрої і ПО, максимально полегшували користувачам взаємодію з новими технологіями, не завантажуючи зайвою мозок. Конкуруючі продукти, платформи та програми незмінно вимагали приділяти більше уваги налаштувань і управління, вирішення технічних проблем, залишаючи людині менше когнітивного ресурсу для головного - творчої роботи. Але якщо вам доводиться постійно тримати в голові, що не можна забути USB-адаптер на зустріч ( "Ось, у нас презентація від партнерів на флешці. Як це" нікуди її вставити "?!") або SD-рідер на зйомки, це може знижувати когнітивний ККД точно так же, як це роблять збої з драйверами в Windows.

) або SD-рідер на зйомки, це може знижувати когнітивний ККД точно так же, як це роблять збої з драйверами в Windows

Загалом, без деяких проблем через "переїзду" на USB-C поки не обійтися. З іншого боку, мені складно уявити, щоб Apple випустила нові MacBook Pro, оcтавів в них для сумісності старий USB-порт і / або mini DP з Thunderbolt 2.0. Це б в корені суперечило всьому, що ми знаємо про філософію компанії.

Клавіатура і тачпад

Хоча кнопки на клавіатурі нового MBP використовують такий же "бабочковий" механізм, як і у надтонкого 12-дюймового MacBook, хід у них побільше і відчуття в цілому більш приємні. Приблизно за місяць роботи я зміг до них звикнути, але не полюбити - на своєму 13-дюймовому MacBook Pro 2015 мені друкувати як і раніше зручніше і приємніше. Один недолік клавіатури, на який вказували багато спробували ноутбук колеги - вона більш гучна, ніж у "макбуков" з традиційною конструкцією клавіш, що може дратувати домашніх або сусідів по офісу. Можливо, справа у використанні з клавішами нової конструкції звичної сили удару, яка з часом скоректується.

Інший мінус: дуже важко звикати до "віртуальної" кнопці Esc на сенсорної панелі. Справа не стільки в тому, що хочеться повноцінних тактильних відчуттів - це можна було б пережити, проблема - в частих випадкових натисканнях. Плюс клавіатури: більш рівномірна і спокійна підсвічування, тепер на кожну клавішу виділений окремий світлодіод. Крім того, клавіші стабільніше: їм, на відміну від старих "макбуков", просто нікуди нахилятися. До тачпаду, на новій "п'ятнашки" просто гігантського, ні у кого нарікань не виникло: він зручний, просторий і працює без проблем.

Автономність, зарядка батареї

Журналісту або який не працює з відео блогеру батареї нового 15-дюймового MacBook Pro з Touch Bar може вистачити на весь робочий день - годин 8, а то й задирати яскравість на максимум, акумулятор тримає. При цьому відкритий десяток вкладок в Safari (Flash відключений), текстовий редактор, легке додаток для редагування картинок, пошта. Все одно замало? У порівнянні з останніми моделями MacBook Air - безумовно. Але в продажу є досить компактні зовнішні акумулятори, здатні заряджати ноутбуки по USB-C. Правда, робити це вони будуть набагато повільніше, ніж штатний адаптер - йому вдається заповнити батарею що працює під легким навантаженням MBP 2016 за 2 з лишком години.

Якщо ж ви вирішите поредактіровать відео "в поле", можна розраховувати на 3,5 години автономності - довше батарея не протягне. При безперервному рендеринге показник скорочується до 100 - 110 хвилин, але це все одно вище, ніж у "п'ятнашки" 2015 го року. Зате в задачах з низьким навантаженням, на зразок перегляду відео з YouTube, новинка програє - позначається зменшення фізичної ємності батареї. Доводиться втішати себе тим, що "зате він тонше і легше".

Я можу з застереженнями прийняти аргументацію Apple за відмову від традиційних USB, але ось відсутність світлодіодного індикатора зарядки виправдати складніше і може в деяких ситуаціях обернутися стресом. Ось історія: прийшовши пофотографувати ноутбук в кафе, я виявив, що він повністю розряджений, а в рюкзаку, де він лежить, жарко, як у мартенівському цеху - схоже, якийсь ПО завадило комп'ютера "заснути" при закритті кришки. Ура - поруч є розетка! Але адаптер в ній якось підозріло бовтається - як дізнатися, чи працює вона? А раптом з-за перегріву ноутбук взагалі вийшов з ладу? Через п'ять хвилин акумулятор заповнився досить, щоб екран комп'ютера ожив, і від серця у мене відлягло - але ось ці п'ять хвилин були дуже неприємними. Будь тут індикатор зарядки, як на старих моделях, стресу можна було б уникнути.

Разом

Разом

Для себе 15-дюймовий MacBook з Touch Bar я б зараз купувати не став. І потужність, і розмір надлишкові для моїх журналістських завдань, та й скакати попереду всіх у світле майбутнє на милицях перехідників - занадто багато занепокоєння. 13-дюймовий MacBook Pro 2015 го року повністю відповідає моїм потребам, і в найближчі роки причин міняти його я не бачу. Ось виповниться моделі п'ять років - тоді і подивимося, чи стане мені "сумно" використовувати цей "старий" ПК .

Схожої позиції дотримується і мій колега по тестуванню 15-дюймового MacBook з Touch Bar, Денис Григор'єв. Для його дизайнерських робочих завдань і музичних хобі більш ніж достатньо "п'ятнашки" 2015 го року. У той же час, ми однозначно впевнені: якщо ваша робота в області відео, графіки або звуку тісно пов'язана з програмними продуктами Apple, а швидкість роботи, габарити, вага і якість дисплея нинішнього вашого комп'ютера не влаштовують - новинка вирішить відразу всі ці проблеми. Але, звичайно, важливо пам'ятати про нюанси на зразок "перехідно-переходнікового" періоду, зовсім інакше відчутною клавіатури і того, що виросла енергоефективність процесора і графіки не у всіх завданнях компенсує скорочення ємності батареї.

Поділіться новиною:

Як це" нікуди її вставити "?
Все одно замало?
Але адаптер в ній якось підозріло бовтається - як дізнатися, чи працює вона?
А раптом з-за перегріву ноутбук взагалі вийшов з ладу?
Навигация по сайту
Топ читаемых новостей
Дополнительный аксессуар WasserKRAFT /Ведро/ 5L
Дополнительный аксессуар WasserKRAFT /Ведро/ 5L купить недорого В нашем интернет-магазине вы может приобрести Аксессуары по приемлемой цене. Среди многообразия предлагаемых моделей и производителей несложно

Аксессуары для iPhone 5/5S/5SE/5C оптом: доставка по РФ из Москвы
Чехлы для мобильных телефонов являются не менее востребованными аксессуарами, чем кошельки для денег, но если деньги при падении не теряют своей ценности, то чувствительная цифровая техника не всегда

Официальные аксессуары для Galaxy S7 и S7 Edge от Samsung
Наконец-то состоялась долгожданная презентация нового Galaxy S7, где были продемонстрированы новые инновационные технологии и уникальные возможности флагманского смартфона. Более детально об этом можно

10 самых нужных аксессуаров для автомобиля
Как вы думаете, какие аксессуары для автомобилей сегодня наиболее ценятся? Какие дополнительные предметы комплектации современного автомобиля имеют наибольший спрос? Рейтинг самых полезных автомобильных

Смартфон Xiaomi Redmi Note 3 Pro 16Gb Special Edition Gold
Флагманский   Redmi Note 3 Pro От мечты к реальности Серия флагманских смартфонов Redmi Note получила много одобрительных отзывов. Какая новинка есть в Redmi Note 3 Pro? Это мощный флагманский

Душевые гарнитуры Keuco, официальный сайт дилера в Москве
Keuco – сантехника, неподвластная времени. История бренда Keuco ведет свой отсчет с 1953г. Небольшой частный бизнес со штатом сотрудников чуть более 2х десятков открылся в немецком городке Хемере. Учредителями

Топ 10: лучшие аксессуары для Xbox One. Обзор
В наши дни Xbox One является достаточно распространенной консолью. Правда, стандартный, заводской сенсор Kinect вы уже не найдете. Microsoft отказалась вкладывать его в комплект к каждой консоли. Однако,

Обзор аксессуаров для смарт часов Apple Watch
Лучшие ремешки, защитные чехлы, зарядные доки и многое другое для ваших смартчасов Apple. Если вы собираетесь купить одну из моделей умных часов Apple Watch, то наверняка хотите, чтобы их дополняли какие-то

Купить аксессуары для ванной Keuco в интернет-магазине Santeh-Import.ru
На сайте нашего интернет-магазина вы можете легко и быстро выбрать аксессуары для ванной Keuco, которые будут органично дополнять санузел, оборудованный сантехникой данной германской марки. С первого

Оригинальные Британские чехлы для LG NEXUS 4 E960 по невысокой цене
Неподражаемый стиль и покрытие отменного уровня от лучших брендов. Мы уверены, насколько вы цените ваше мобильное устройство NEXUS 4 E960, поэтому мы предлагаем вам необыкновенную коллекцию Case

Бизнес новости © 2016 Мой самый лучший блог!