{ Новости Бизнеса } Все будет замечательно...
войти на сайт Бесплатно можно смотреть фильмы онлайн и не забудьте о шаблоны dle на нашем ресурсе бесплатно скачать фильмы c лучшего сайта

Як збільшити термін служби акумулятора ноутбука на Linux?

  1. Поради щодо підвищення енергозбереження батареї
  2. Встановлення системних графічних драйверів (якщо потрібні)
  3. Чи потрібно замінити ваш акумулятор?
  4. Програми для додаткової економії заряду батареї ноутбука

Виробники ноутбуків витрачають багато часу на налаштування ноутбуків. Ведеться багато робіт по збільшенню автономності даних пристроїв, але поки що мало хто може похвалитися тривалою автономністю. Ведеться не тільки настройка апаратних засобів, але і програмних, щоб вони не «зжирали» багато енергії акумулятора. Говорячи про програмне забезпечення, якщо у вас стоїть Windows або Linux , Споживання енергії на цих операційних системах може відрізнятися.

Багато хто говорить, що використання на ноутбуці Linux сприятливо впливає на акумулятор. Ядро Linux з роками покращився, дистрибутиви стали мати більше можливостей і налаштувань. Таким чином, ви можете налаштувати деякі параметри в будь-якому дистрибутиві Linux, щоб продовжити роботу акумулятора ноутбука , Хоч і ненабагато + читаємо як продовжити термін служби акумулятора ноутбука в цілому.

Поради щодо підвищення енергозбереження батареї

Поради щодо підвищення енергозбереження батареї

Перед тим, як використовувати методи з цієї статті, скористайтеся настройками зі статті для Windows, щоб максимально збільшити термін життя батареї.

Наприклад, в настройках Linux на ноутбуці ви можете швидко переключити його в сплячий режим, при цьому енергоспоживання буде мінімальним. Дану опцію ви знайдете в настройках робочого столу Linux. На верхній панелі натисніть правою кнопкою миші по значку акумулятора і виберіть пункт «Параметри живлення».

Яскравість екрану також сильно впливає на термін служби акумулятора. Чим яскравіше підсвічування дисплея, тим менше живе батарея. Коду є можливість, зменшуйте яскравість екрану на мінімум. Все в тих же «Параметрах харчування» ви можете налаштувати яскравість екрану. Наприклад, при бездіяльності ви можете встановити час, після якого очиститься екран, за замовчуванням коштує 5 хвилин. Таким чином, при вимкненою підсвіткою ви ще більше заощадите заряд акумулятора.

Непогано зберегти енергію батареї можна шляхом відключення всіляких радіомодулів - Wi-Fi адаптер, Bluetooth та інше. Щоб це зробити можна натиснути відповідні клавіші на клавіатурі від F1 до F12, а якщо цього там немає, то заходимо в параметри системи, для цього клацаємо по значку виключення, який знаходиться в самому правому верхньому кутку і вибираємо розділ «Параметри системи». Там ви знайдете всі необхідні опції, які можна відключити.

Крім усього перерахованого вище на заряд батареї впливає і певному програмному забезпеченню. Якщо ви запускаєте великовагові програми, які забирають багато ресурсів комп'ютера (процесор, оперативна пам'ять, відеокарта), то заряд буде витрачатися на льоту. Ви можете використовувати оболонку робочого столу простіше, наприклад, LXDE від Lubuntu, замість Unity, який використовується в Ubuntu.

Думаю, в цілому ви розберетеся з параметрами Linux і налаштуєте їх під себе. Налаштувань там не багато і якщо система у вас російською мовою, то ви неодмінно все зрозумієте.

Встановлення системних графічних драйверів (якщо потрібні)

Якщо у вас на ноутбуці є вбудована Intel графіка, то це дуже добре, тому що дана апаратна складова споживає мало енергії і турбується про це не потрібно. Звичайно, графічний адаптер від Intel не може похвалитися високою продуктивністю, але підтримує драйвера з відкритим вихідним кодом.

При наявності відеокарти NVIDIA або AMD доведеться подбати про зменшення ними споживання енергії.

Непоганим плюсом є те, що на ноутбуці є два графічних адаптера, так як, якщо ви не граєте в ігри і не використовуєте важкі програми, то працювати пристрій буде на інтегрованої карті від Intel. Але це гідність тільки для Windows, а не для Linux. У Лінукс дистрибутивах завжди використовується більш потужна відеокарта, якщо їх, звичайно дві, таким чином, якщо у вас Intel і NVIDIA, то використовуватися буде NVIDIA, через що енергії акумулятора буде споживатися більше. В цьому випадку вам необхідно встановити драйвера NVIDIA для Linux.

Ще ви могли б відключити відеокарточку NVIDIA або AMD через BIOS вашого ноутбука, але це є не на всіх пристроях, але подивитися варто.

Щоб мати додаткові настройки живлення для відеокарт ви повинні встановити пропрієтарні драйвера NVIDIA / AMD.

Чи потрібно замінити ваш акумулятор?

Якщо ноутбуком ви користуєтеся вже дуже довгий час, то можливо, прийшов час замінити акумулятор. Через якийсь час будь-акумулятор втрачає свою ємність, через що він від 100% розряджається дуже швидко.

В Ubuntu ви можете подивитися всю інформацію про акумулятор . Вам потрібно зайти в спеціальний додаток. Для цього в пошуку вводимо «Статистика енергоспоживання» і відкриваємо цю програму. Переходимо в розділ «Батарея ноутбука».

Переходимо в розділ «Батарея ноутбука»

Щоб дізнатися реальну ємність акумулятора потрібно енергію при заповненні розділити на енергію вихідну, а потім помножити все це на 100, ось як це виглядає у мене.

(100/100) * 100 = 100

Якщо значення результат буде менше 50%, то акумулятор потрібно замінити.

У разі, якщо у вас немає програми, що показує статистику акумулятора, ви можете скористатися термінальними командами. Запускаємо термінал і вводимо таке:

cat / sys / class / power_supply / BAT0 / charge_full
cat / sys / class / power_supply / BAT0 / charge_full_design

Розділив перше отримане число на друге і помножте на 100.

Розділив перше отримане число на друге і помножте на 100

Програми для додаткової економії заряду батареї ноутбука

Є багато налаштувань низького рівня, за допомогою яких ви можете вплинути на термін служби акумулятора. Для цього призначено безліч інструментів, наприклад, утиліта PowerTOP від Intel, яка перевіряє систему і налаштовує її під низьке енергоспоживання. Так як інструмент працює через термінал, вам потрібно його встановити шляхом введення команд.

Щоб встановити PowerTOP на Ubuntu потрібно ввести наступні команди:

sudo apt install powertop
sudo powertop -calibrate

Якщо ви хочете зберегти життя акумулятора максимально ефективно, то можна встановити програму TLP, яка за допомогою деяких хитрощів здатна агресивно зберігати життя акумулятора. Доступна утиліта в репозиторіях Ubuntu, після установки потрібно перезавантажити систему, і програма сама зробить свою справу.

Наприклад, TLP буде агресивно зупиняти роботу USB пристроїв, паркувати головки жорсткого диска, знижувати роботу процесора. Звичайно, спосіб може бути не ідеальний, але може зберегти вашу батарею на довгий час в робочому стані.

Щоб встановити TLP потрібно в терміналі Ubuntu ввести команду:

sudo apt install tlp

Потім ви перезавантажуєте систему і TLP буде також автоматично запускатися. Якщо ви не бажаєте перезавантажити ОС, то можна відразу після встанови утиліти запустити її командою:

sudo tlp start

sudo tlp start

Якщо акумулятор у вас ще досить працездатний і не втратив своєї ємності, то краще утриматися від використання TLP. Використовувати тільки в самих крайніх випадках.

Ось і все, що я хотів розповісти вам про збереження енергії ноутбука на Linux. Обов'язково задаємо питання.

Додаткові статті:

Чи варто виймати батарею ноутбука при роботі від мережі?
Схеми управління живленням, що це таке?

Інформація: https://www.howtogeek.com/55185/how-to-maximize-the-battery-life-on-your-linux-laptop/

Чи потрібно замінити ваш акумулятор?
Схеми управління живленням, що це таке?
Навигация по сайту
Топ читаемых новостей
Дополнительный аксессуар WasserKRAFT /Ведро/ 5L
Дополнительный аксессуар WasserKRAFT /Ведро/ 5L купить недорого В нашем интернет-магазине вы может приобрести Аксессуары по приемлемой цене. Среди многообразия предлагаемых моделей и производителей несложно

Аксессуары для iPhone 5/5S/5SE/5C оптом: доставка по РФ из Москвы
Чехлы для мобильных телефонов являются не менее востребованными аксессуарами, чем кошельки для денег, но если деньги при падении не теряют своей ценности, то чувствительная цифровая техника не всегда

Официальные аксессуары для Galaxy S7 и S7 Edge от Samsung
Наконец-то состоялась долгожданная презентация нового Galaxy S7, где были продемонстрированы новые инновационные технологии и уникальные возможности флагманского смартфона. Более детально об этом можно

10 самых нужных аксессуаров для автомобиля
Как вы думаете, какие аксессуары для автомобилей сегодня наиболее ценятся? Какие дополнительные предметы комплектации современного автомобиля имеют наибольший спрос? Рейтинг самых полезных автомобильных

Смартфон Xiaomi Redmi Note 3 Pro 16Gb Special Edition Gold
Флагманский   Redmi Note 3 Pro От мечты к реальности Серия флагманских смартфонов Redmi Note получила много одобрительных отзывов. Какая новинка есть в Redmi Note 3 Pro? Это мощный флагманский

Душевые гарнитуры Keuco, официальный сайт дилера в Москве
Keuco – сантехника, неподвластная времени. История бренда Keuco ведет свой отсчет с 1953г. Небольшой частный бизнес со штатом сотрудников чуть более 2х десятков открылся в немецком городке Хемере. Учредителями

Топ 10: лучшие аксессуары для Xbox One. Обзор
В наши дни Xbox One является достаточно распространенной консолью. Правда, стандартный, заводской сенсор Kinect вы уже не найдете. Microsoft отказалась вкладывать его в комплект к каждой консоли. Однако,

Обзор аксессуаров для смарт часов Apple Watch
Лучшие ремешки, защитные чехлы, зарядные доки и многое другое для ваших смартчасов Apple. Если вы собираетесь купить одну из моделей умных часов Apple Watch, то наверняка хотите, чтобы их дополняли какие-то

Купить аксессуары для ванной Keuco в интернет-магазине Santeh-Import.ru
На сайте нашего интернет-магазина вы можете легко и быстро выбрать аксессуары для ванной Keuco, которые будут органично дополнять санузел, оборудованный сантехникой данной германской марки. С первого

Оригинальные Британские чехлы для LG NEXUS 4 E960 по невысокой цене
Неподражаемый стиль и покрытие отменного уровня от лучших брендов. Мы уверены, насколько вы цените ваше мобильное устройство NEXUS 4 E960, поэтому мы предлагаем вам необыкновенную коллекцию Case

Бизнес новости © 2016 Мой самый лучший блог!