{ Новости Бизнеса } Все будет замечательно...
войти на сайт Бесплатно можно смотреть фильмы онлайн и не забудьте о шаблоны dle на нашем ресурсе бесплатно скачать фильмы c лучшего сайта

Як збільшити продуктивність ноутбука для ігор, інтернету, офісу.

  1. Чистка та заміна термопасти
  2. поліпшення охолодження
  3. розгін відеокарти
  4. установка SSD
  5. Додавання оперативної пам'яті
  6. апгрейд процесора
  7. заміна відеокарти

Ноутбуки, на відміну від настільних ПК, істотно обмежені в плані енергоспоживання. Це обумовлено компактністю корпусу і неможливістю поставити потужне охолодження, а також потребою в забезпеченні автономності. Тому запас продуктивності у ноутбуків невеликий, і застаріває залізо лептопів швидше, ніж у настільних ПК. Компоненти зі схожими назвами для дескотопов і портативних ПК помітно відрізняються в плані швидкодії. Як збільшити продуктивність ноутбука і позбутися від гальм - розповість стаття.

Чистка та заміна термопасти

Перше, що варто зробити перед тим, як підвищити продуктивність ноутбука, це проінспектувати стан його системи охолодження. Навіть якщо здається, що в приміщенні стерильна чистота, лептопи схильні втягувати в радіатор пил, бруд, волосся і т.д. Крім того, термопаста між кольором і чіпами має властивість старіти, пересихати і втрачати теплопровідність. Перегрів ноутбука призводить до того, що його компоненти (процесор, відеокарта) знижують частоти і сповільнюються. Тому слід розібрати ноутбук (бажано перед цим вивчити інструкції в картинках і подивитися відео розбирання / збірки), ретельно прочистити від пилу його нутрощі (пензликом, компресором, балончиком зі стисненим повітрям).

Після чищення потрібно видалити серветкою залишки старої термопасти і нанести новий, якісний термоінтерфейс. Не потрібно мазати термопасту дуже жирно, від цього буде тільки гірше. Її слід наносити тонким рівним шаром, розгладжуючи і прибираючи надлишки непотрібної кредиткою або іншої пластикової смужкою.

поліпшення охолодження

Якщо після чистки і заміни термопасти температури все одно не сильно впали - варто подбати про поліпшення охолодження. Особливо це актуально, якщо ноутбук часто стоїть на колінах або на м'яких меблів. Підвищити ефективність кулера можна за допомогою охолоджуючої підставки або спеціального зовнішнього вентилятора, який приєднується до воздухозаборной решітці радіатора. Приплив свіжого повітря позитивно позначиться на компонентах ноутбука, позбавить від їх перегріву і продовжить термін служби. Якщо після чистки і заміни термопасти температури все одно не сильно впали - варто подбати про поліпшення охолодження

Якщо не бентежить шум - можна змусити працювати штатний кулер на максимальних обертах. Зробити це можна за допомогою програми для управління оборотами вентиляторів, на кшталт SpeedFan. Ноутбук хоч і буде шуміти голосніше, але від перегріву вдасться позбутися, і таким чином підвищити продуктивність.

розгін відеокарти

Один з методів, як збільшити продуктивність ноутбука для ігор, полягає в розгоні його дискретної відеокарти. Процедуру слід проводити тільки після чистки і при наявності гарного зовнішнього охолодження! В іншому випадку вона буде перегріватися і скидати частоти, або ж процес її зносу пройде швидше. Розгін відеокарти (а також моніторинг її температури) на ноутбуці дозволяє зробити програма MSI Afterburner. У ній можна збільшувати частоти ядра графічного процесора і відеопам'яті, регулювати обороти кулера, стежити за навантаженням і температурами.

Управління тактовою частотою рекомендується здійснювати поступово, додаючи по 10-20 МГц. Після кожного підйому слід запускати важку гру, пограти в неї трохи, а потім вийти (або згорнути) і подивитися на навантаження ДП і температури. Якщо вибрати надмірно великі частоти відеокарти або її пам'яті - можлива поява артефактів (різнокольорових плям і смужок) на екрані, виліт гри, зависання або перезавантаження ноутбука. У такому випадку варто перезавантажитися і зменшити частоти до стабільних. Якщо є можливість регулювати обороти кулера відеокарти - їх краще поставити на максимум.

Розгін відеокарти дозволяє підвищити продуктивність ноутбука для ігор, але пов'язаний з певними ризиками. Тому при розгоні і знаходженні максимальної стабільної частоти ядра і пам'яті - краще перевірити успіх довгим ігровим тестом. Температура відеокарти під час гри не повинна підніматися вище 80 градусів, в іншому сенсі перегрів може нашкодити.

установка SSD

установка твердотільного диска SSD - один з ідеальних методів, як поліпшити продуктивність ноутбука. За рахунок нового накопичувача система буде запускатися набагато швидше (близько 10-20 секунд з моменту натискання кнопки), програми почнуть відкриватися майже миттєво, та й взагалі, лептоп стане спритніше. SSD можна поставити як замість рідного жорсткого диска (в такому випадку доведеться вибрати накопичувач з солідним об'ємом), так і паралельно йому. Правда, другий варіант доступний тільки власникам ноутбуків з гніздом M.2 на платі, другим слотом для HDD, або DVD дисководом. В останньому випадку потрібно розщедритися ще й на перехідник для установки SSD замість дисковода, але зате можна заощадити, купивши під потреби Windows і програм скромний диск на 30-64 Гб.

Встановити SSD замість дисковода, щоб збільшити продуктивність ноутбука, нескладно. Потрібно всього лише зняти нижню кришку, викрутити гвинт, що тримає DVD привід, і витягнути дисковод. З нього потрібно зняти декоративну панельку спереду, поставити її на перехідник з SSD і вставити цю конструкцію замість дисковода. Однак краще поміняти накопичувачі місцями: в слот для жорсткого встановити SSD (це зменшить нагрів системи), а в перехідник поставити старий жорсткий диск.

Додавання оперативної пам'яті

Найбільш простий спосіб підвищити продуктивність ноутбука шляхом апгрейда - додавання оперативної пам'яті . Він можливий практично на всіх ноутбуках, а також ультрабуки, оснащених слотом SO-DIMM. Ультратонкі моделі (на зразок Apple MacBook ) Нерідко можна проапгрейдить, так як їх пам'ять розпаяна прямо на материнській платі (як у смартфона або планшета).

Щоб збільшити обсяг оперативної пам'яті - потрібно уважно ознайомитися з характеристиками ноутбука. Слід дізнатися, скільки слотів (1 або 2) є на платі, який тип пам'яті (DDR2, DDR3, DDR4) і який максимальний її обсяг підтримується. Якщо є другий вільний слот - в нього можна поставити нову планку, схожу на ту, що вже є. Якщо роз'єм один - планку пам'яті потрібно замінити на більш ємну.

апгрейд процесора

Більш кардинальний спосіб, як збільшити продуктивність ноутбука для ігор, полягає в заміні процесора на більш потужний. Така можливість є у ноутбуків, які оснащені сокетом (роз'ємом), що підтримує заміну ЦП. У ультрабков і багатьох ноутбуків 2015-16 року проц нерідко розпаяний на платі (BGA монтаж) і не може бути замінений. Дізнатися, який саме тип монтажу використовується, можна в програмі, на кшталт CPU-Z. PGA або LGA вказує на можливість заміни, а ось BGA свідчить про намертво розпаяно на платі чипі.

Знайти в продажу процесор для ноутбука набагато складніше, ніж для настільного ПК. Якщо більш потужного процесора на ваш лептоп (уточніть список підтримуваних) в магазинах немає - можна пошукати на розборках з «трупа», або глянути у китайців, але на такі комплектуючі зазвичай немає гарантії. Наприклад, двоядерний Athlon II N350 під сокет S1G4 - можна поміняти на чотирьохядерний Phenom II N950, але новий такий проц знайти практично нереально. Знайти в продажу процесор для ноутбука набагато складніше, ніж для настільного ПК

заміна відеокарти

Найбільш кардинальним способом, як збільшити продуктивність ноутбука для ігор і 3D рендеринга, є заміна його відеокарти. Такий апгрейд недоступний в більшості недорогих лептопів, так як їх графіка і відеопам'ять розпаяні на платі і не підлягають заміні. А ось власники деяких моделей, що вважаються ігровими, мають таку можливість. Відкрите подібних ноутбуків встановлюються в слот MXM, особливий різновид PCI-Express (не слід плутати з Mini PCI-E, в який ставляться мережні плати Wi-Fi / Bluetooth). Цих слотів існує кілька ревізій, не надто сумісних (або зовсім несумісних) між собою. Тому нову карту варто шукати під той же тип MXM, що і нинішня.

Заміна відеокарти - процедура не складна, але не дуже дешева. Можна замінити, наприклад, MXM картку GTX 450M на GTX 465M, але спочатку її потрібно купити. У магазинах подібні гаджети - нечастий гість, тому на допомогу знову приходять розборки і китайці. Знову ж таки, ніхто не може гарантувати 100% успіху і працездатності. Крім того, потрібно врахувати, що потрібно запас по системі охолодження: якщо стара карта з новою термопастою гріється до 75-85 градусів - то нова не впишеться в тепловий пакет і буде перегріватися.

The following two tabs change content below. The following two tabs change content below

Прихильник здорової конкуренції на ринку електроніки, шанувальник якісної китайської техніки, любитель екранів високої якості і дозволу. Володіє талантом висловити невдоволення смартфоном за допомогою одного слова «пікселі». Цікавиться всім, що працює на напівпровідниках, їздить, літає або живиться від електроенергії. Любить подорожі автостопом і на велосипеді, power-metal і літо. Не любить Samsung, зиму і Windows Phone.

Навигация по сайту
Топ читаемых новостей
Дополнительный аксессуар WasserKRAFT /Ведро/ 5L
Дополнительный аксессуар WasserKRAFT /Ведро/ 5L купить недорого В нашем интернет-магазине вы может приобрести Аксессуары по приемлемой цене. Среди многообразия предлагаемых моделей и производителей несложно

Аксессуары для iPhone 5/5S/5SE/5C оптом: доставка по РФ из Москвы
Чехлы для мобильных телефонов являются не менее востребованными аксессуарами, чем кошельки для денег, но если деньги при падении не теряют своей ценности, то чувствительная цифровая техника не всегда

Официальные аксессуары для Galaxy S7 и S7 Edge от Samsung
Наконец-то состоялась долгожданная презентация нового Galaxy S7, где были продемонстрированы новые инновационные технологии и уникальные возможности флагманского смартфона. Более детально об этом можно

10 самых нужных аксессуаров для автомобиля
Как вы думаете, какие аксессуары для автомобилей сегодня наиболее ценятся? Какие дополнительные предметы комплектации современного автомобиля имеют наибольший спрос? Рейтинг самых полезных автомобильных

Смартфон Xiaomi Redmi Note 3 Pro 16Gb Special Edition Gold
Флагманский   Redmi Note 3 Pro От мечты к реальности Серия флагманских смартфонов Redmi Note получила много одобрительных отзывов. Какая новинка есть в Redmi Note 3 Pro? Это мощный флагманский

Душевые гарнитуры Keuco, официальный сайт дилера в Москве
Keuco – сантехника, неподвластная времени. История бренда Keuco ведет свой отсчет с 1953г. Небольшой частный бизнес со штатом сотрудников чуть более 2х десятков открылся в немецком городке Хемере. Учредителями

Топ 10: лучшие аксессуары для Xbox One. Обзор
В наши дни Xbox One является достаточно распространенной консолью. Правда, стандартный, заводской сенсор Kinect вы уже не найдете. Microsoft отказалась вкладывать его в комплект к каждой консоли. Однако,

Обзор аксессуаров для смарт часов Apple Watch
Лучшие ремешки, защитные чехлы, зарядные доки и многое другое для ваших смартчасов Apple. Если вы собираетесь купить одну из моделей умных часов Apple Watch, то наверняка хотите, чтобы их дополняли какие-то

Купить аксессуары для ванной Keuco в интернет-магазине Santeh-Import.ru
На сайте нашего интернет-магазина вы можете легко и быстро выбрать аксессуары для ванной Keuco, которые будут органично дополнять санузел, оборудованный сантехникой данной германской марки. С первого

Оригинальные Британские чехлы для LG NEXUS 4 E960 по невысокой цене
Неподражаемый стиль и покрытие отменного уровня от лучших брендов. Мы уверены, насколько вы цените ваше мобильное устройство NEXUS 4 E960, поэтому мы предлагаем вам необыкновенную коллекцию Case

Бизнес новости © 2016 Мой самый лучший блог!