{ Новости Бизнеса } Все будет замечательно...
войти на сайт Бесплатно можно смотреть фильмы онлайн и не забудьте о шаблоны dle на нашем ресурсе бесплатно скачать фильмы c лучшего сайта

Яка відеокарта найкраще підходить для ігор

 1. Вбудовані або інтегровані відеокарти
 2. Характеристики дискретних відеокарт
 3. «Затички» для слота в материнській платі
 4. бюджетні відеокарти
 5. Відкрите середнього класу
 6. Висококласні відеокарти для всіх ігор
 7. Що можна зробити щоб збільшити продуктивність без заміни відеокарти?

При покупці або модернізації комп'ютера у будь-якого більш-менш грає людини виникає питання про хорошу відеокарту При покупці або модернізації комп'ютера у будь-якого більш-менш грає людини виникає питання про хорошу відеокарту. Звичайно, якщо ви не любите грати або улюблена іграшка це «Косинка» або що-небудь інше на логіку, то підійде будь-яка відеокарта.

Для двовимірних ігор (НЕ 3D) немає різниці по потужності відеокарти, тому що вона використовується практично тільки для виведення зображення і від неї не потрібно складних обрахунку простору. У цьому випадку підійде навіть вбудована відеокарта. Для тривимірних ігор все навпаки. Продуктивність в іграх безпосередньо залежить від характеристик і потужності начинки. Для кращого розуміння питання, давайте розглянемо які відеокарти бувають :

 • Вбудовані (інтегровані)
 • Дешеві «затички» для слота в материнській платі
 • бюджетні
 • середнього класу
 • високого класу

А тепер подивимося для яких цілей краще підходять відеокарти з кожної категорії.

Вбудовані або інтегровані відеокарти

Інтегровані графічні рішення почали використовувати вже давно і користуються популярністю у невимогливих користувачів. Основне її перевага - це ціна. Адже за неї практично нічого не потрібно платити, безкоштовна відеокарта. Раніше під вбудованим відео передбачалося, що це окремий чіп, встановлений на материнській платі. Але так вже давно не роблять, тепер вся логіка вбудована в центральний процесор, а на системній платі розташовані тільки відеовиходи на монітор.

Пам'ятаю, в 1999 році мій друг перший купив собі модну материнку на чіпсеті Intel i810 з вбудованою графікою. У своїй глибинці ми вперше змогли пограти в 3D іграшки і радості не було меж 🙂 Сьогодні 3D-графікою вже нікого не здивуєш і якщо збираєтеся грати, то інтегровані відеокарти не те, що вам потрібно.

У гібридних процесорах Intel вбудована слабша за продуктивністю графіка, ніж в AMD. Виняток становить ядро ​​Iris Pro (HD) 5200, 6200, яке за інших рівних досить непогане і дозволяє навіть грати на мінімальних настройках в нових іграх, і на середніх в іграшки 2-3 років давності.

Звичайні ж відеоядра Intel називаються Intel HD Graphics 510, 520 .. - .. 620, 630. Тут перша цифра позначає серію, а друга - продуктивність. Тобто, чим більше перша цифра, тим більше підтримуваних технологій, а чим вище друге число, тим швидше чіп, грубо кажучи. З кожною новою архітектурою, вбудоване відео в процесорах Intel пристойно поліпшувалося, при цьому сама модель процесора значення не має. Заради інтересу, якщо розподілити швидкість обробки графіки по зростанню, то вийде так:

 • Sandy Bridge
 • Ivy Bridge
 • Haswell
 • Broadwell (E)
 • Skylake
 • Kaby Lake
 • Coffee Lake

AMD застосовують технологію Fusion для об'єднання обчислювального процесора і відеологікі в одному місці. Такі процесори називаються APU і в них вбудований повноцінний відеочіп. З кожною новою архітектурою (LIano, Richland, Zen і ін.) Продуктивність чіпів підвищується. Чим вище серія процесора, тим швидше ядро. Наприклад A4-> A12, Ryzen 3> Ryzen 7. У процесорах Ryzen вбудована графіка є в моделях в літерою «G».

Те ж саме відноситься і до моделі відеочипа, історія така ж: перша цифра це серія, інші - індекс продуктивності. Чим вище серія, тим більше підтримуваних технологій, наприклад DirectX 11, 12, 13 та інші фішки. А чим більше наступне число, тим швидше «картка». Якщо порівняти AMD HD8370 і HD7480, то виявиться що вони майже однакові по продуктивності. Цифри ..480 трохи більше ніж ..370, зате серія 8000 краще ніж 7000.

Топове відеоядро від AMD Radeon RX Vega навіть замінює дискретні відеокартки бюджетного і початкового рівня. Якщо є вбудоване відео, то також можна встановити окрему відеокарту і використовувати тільки її. А якщо процесор підтримує технологію Dual Graphics, то обидва чіпа разом.

Характеристики дискретних відеокарт

Відразу скажу, що знання технічних характеристик обраної відеокарти не дає однозначного поняття про її продуктивності, тому що дуже багато чинників на це впливає. За характеристиками можна лише в загальних рисах зрозуміти з чим маємо справу, але реально порівнювати відеокарти потрібно по тестах в інтернеті.

Так вже виходить, що продуктивність багато в чому залежить від архітектури відеочипа і його внутрішніх характеристик, про які в прайсах не пишуть. Те ж саме і з процесорами. Можна взяти два процесори з однаковою частотою, але вони можуть відрізнятися за швидкодією в два рази, через різну внутрішньої архітектури (принципової схеми, іншими словами).

Ось основні характеристики відеокарт:

Відеочіп (GPU, графічний процесор) - це основний параметр, що впливає на швидкість обробки 3D-графіки. Але, як я вже сказав, його назва вам ні про що не скаже, треба дивитися порівняльні тести. Кожен GPU розрахований на свою частоту роботи (як процесор) і має певну кількість потокових, шейдерних, верхових процесорів і текстурних блоків. Знаючи їх кількість і частоту можна приблизно порівняти відеокарти однієї лінійки і одного виробника (для NVidia і AMD (ATI) принцип роботи сильно відрізняється).

Чим більше процесорів, блоків і частота, тим краще. Техпроцес виготовлення чіпа важлива характеристика, на неї можна дивитися завжди і на будь-яких картах. Чим він менше, тим більше співвідношення продуктивність / енергоспоживання. Вимірюється в нанометрах, наприклад 14-28нм. До речі, GPU може бути кілька. Тоді для кожного GPU використовується окремий вентилятор.

Відеопам'ять, по типу розділяється на DDR3-4, GDDR4-6. Чим вище - тим краще. Стара пам'ять DDR2 вже не використовується, а ось DDR3-4 ще ставлять на бюджетні моделі, від неї краще триматися подалі. Можна доплатити трохи і взяти картку з уже помітно більш продуктивної пам'яттю GDDR4.

Частота роботи відеопам'яті - не менш важлива характеристика, ніж тактова частота роботи графічного процесора. Як правило, залежить від типу пам'яті. Чим більше цифра, тим вище частота, і тим краще. Дуже висока частота: 8000 MHz.

За розрядності шини пам'ять буває 64, 128, 256, 352, 384, 512 і 2048 біт (більше - краще). Це означає скільки можна передати інформації за один такт. Вважаю що це найважливіша характеристика після моделі графічного процесора.

Об'єм пам'яті я не випадково поставив на останнє місце, зараз розповім чому. Як ви думаєте, чому на бюджетних і дорогих картах встановлюється майже однаковий обсяг відеопам'яті? Це чистий маркетинг, тому що для бюджетних карт зайва відеопам'ять абсолютно ні до чого. Більш важливі розрядність шини і частота роботи пам'яті.

Наприклад, карта з 4096 Мб і 128 біт шиною буде набагато повільніше, ніж карта з 2048 Мб пам'яті і 256 біт шиною. Слабка відеокарта просто не впорається з великими обсягами текстур, і великий обсяг пам'яті в них може стати в нагоді лише вузькоспеціалізованим дизайнерам. Не женіться за обсягом пам'яті!

Інтерфейс, наприклад PCI-Express x16 3.0, не має значення. Головне, щоб материнська плата підтримувала такий же інтерфейс або трохи нижче.

Інші характеристики не впливають на пряму на продуктивність карти, наприклад RAMDAC - частота цифро-аналогового перетворювача практично у всіх відеокарт дорівнює 400МГц і відповідає за максимально підтримуваний дозвіл екрана (400МГц вистачить ще на багато років вперед). Всі ці параметри можна дізнатися за допомогою спеціальної програми .

І «людська» характеристика - це актуальність відеокарти. Це означає скільки років картка зможе тягнути сучасні ігри на середніх або максимальних налаштуваннях. Наприклад, можна взяти топову карту з лінійки, і вона переживе ще кілька поколінь карток, перш ніж ви задумаєтеся про її заміну. І швидше за все приводом для заміни стане не гальма в останніх іграх, а відсутність підтримки останньої версії DirectX або потрібного інтерфейсу для підключення монітора або РК-телевізора.

«Затички» для слота в материнській платі

Самі бюджетні відеокарти купують щоб просто підключити до неї монітор, ні про які іграх мови не йде, крім найпростіших або дуже старих. Тому їх називають затичками PCI-Express слота в материнській платі. В принципі, її цілком могла б замінити вбудована відеокарта, але, через брак оной, беруть недорогі затички, тому їх ще називають «офісними».

У ці відеокарти встановлений «обрізаний» з усіх боків відеочіп, урізана шина відеопам'яті (64 або якщо пощастить 128 біт) і невеликий обсяг відеопам'яті. Заради справедливості варто згадати що такі відеокарти цінуються любителями домашніх кінотеатрів на основі комп'ютера HTPC (Home Theater Personal Computer). І не дарма, адже «затички» мають ряд переваг:

 • низьке енергоспоживання
 • відсутність шуму, якщо охолодження пасивне
 • наявність необхідних відеовиходів для підключення монітора або РК телевізора

Такі відеокарти часто поставляються з пасивним охолодженням без вентилятора. Майте на увазі, що відеокарти з пасивним охолодженням майже ніколи не підходять для ігор! Вони сильно гріються і при тривалому нагріванні псуються або згорають. Як мінімум, потрібно подбати про добре вентильованому корпусі, особливо влітку.

А так як грати за домашнім кінотеатром ніхто не збирається, то більше нічого і не потрібно. На даний момент у NVidia це відеокарти моделей (від гіршого до кращого): GeForce G210-220, GT610-620, GT710-720. У AMD це відеокарти типу RadeOn R5 230.

бюджетні відеокарти

Ці видюхи добре підходять для тих, хто любить іноді погратися, постріляти монстрів або грає в невимогливі ігри. Бюджетні рішення це хороший варіант для заміни старої картки, якщо та, наприклад, згоріла чи початку глючить. Ці карти зазвичай мають 128 біт розрядність шини пам'яті з обєм 1024-20148МБ.

До бюджетних можна віднести не тільки ті, які позиціонуються як бюджетні, а й пристойні картки минулого покоління. Справа в тому, що з виходом нової лінійки відеокарт, минула лінійка вважається застарілою. Але вся сіль у тому, що застарілі карти більш високого класу переграють бюджетні з нової лінійки по тій же ціні!

Але вся сіль у тому, що застарілі карти більш високого класу переграють бюджетні з нової лінійки по тій же ціні

Якщо подумати логічно, то напрошується питання, а навіщо тоді нова лінійка? Все просто, компанії випускають нову топову відеокарту, яка уделивает попередню топову модель, і при цьому випускаються урізані версії від високого до інфрабюджетного класів, щоб заповнити модельний ряд.

Нові недорогі моделі можуть мати підтримку нових стандартів, але це чистий маркетинг. Наприклад, з'являється бюджетна відеокарта з підтримкою нової версії DirectX 12, але в реальності вона не потягне гри в режимі DirectX 12 навіть з мінімальними настройками. При цьому в новій дешевої карті буде урізана шина пам'яті. Сподіваюся тепер зрозуміло, чому старіші небюджетні відеокарти будуть краще нових бюджетних по одній і тій же ціні.

Серед бюджетних відеокарт NVidia на даний момент можна відзначити моделі GeForce GT730, GT1030. Для AMD це відеокарти типу RadeOn R7 240.

Відкрите середнього класу

Ці відеокарти є оптимальним вибором при покупці або модернізації комп'ютера. Вони дозволяють грати в будь-які сучасні ігри на середніх або навіть високих налаштуваннях. Як правило, якщо така відеокарта потім змінюється на більш потужну, то змінюється майже весь комп'ютер (материнська плата, процесор, оперативна пам'ять, блок живлення ...). Ці картки залишаються актуальними ще один-три роки. Відкрите середнього класу можуть мати 256-384 біт шину пам'яті і до 4096Мб відеопам'яті.

При покупці варто звернути увагу на достатню потужність вашого блоку живлення. Якщо хто не знає, хороші відеокарти під навантаженням споживають більше, ніж весь комп'ютер. Тут же треба звертати увагу на достатню потужність процесора. Якщо процесор виявиться нездатним забезпечити відеокарту даними для обробки, то вона залишиться недовантаженою і не буде працювати на всю силу. Просто потрібно щоб відео і проц були з одного цінового сегмента.

Для прикладу, сучасні відеокарти середнього класу у NVidia це GeForce GTS1050, GTX1060 (Ti). У AMD це модельки RadeOn RX460, RX550, RX560 і інші.

Висококласні відеокарти для всіх ігор

Це - еталон продуктивності, мрія будь-якого геймера! Саме вони беруть участь в боротьбі виробників за право називатися найкращим. Це відеокарти з двома і більше графічними процесорами, з максимальною розрядністю шини і відеопам'яті. Ненажерливі і виглядають як танк! Під таку відеокарту комп'ютер підбирати треба спочатку, а то потім доведеться міняти всю комплектуючих та (материнську плату, процесор, оперативну пам'ять, блок живлення і може бути навіть корпус).

Коштують вони як весь ваш комп'ютер! Ніяка іграшка не наважитися зупинитися на такій системі 🙂 Врахуйте, що не у всякий корпус така влізе, і охолодження в корпусі повинно бути продуманим.

Ніяка іграшка не наважитися зупинитися на такій системі 🙂 Врахуйте, що не у всякий корпус така влізе, і охолодження в корпусі повинно бути продуманим

Є великий плюс в покупці такої карти - це великий термін актуальності, він може становити кілька років. Але мінус в тому, що через рік після випуску топової карти ціна на неї може сильно впасти. Явних ентузіастів це ніколи не зупиняло 🙂 З такою відеокартою ви ще довго не будете шукати щось краще!

Як приклад відеокарт вищого цінового діапазону можна привести Nvidia GTX1070, GTX1080 (Ti), для AMD це відеокарти моделей RadeOn RX470, 570, 580. Моделі з приставкою «Ti» означають «Titanium», більш потужні. До речі, самі класні відеокарти сильно дорожче середніх, тому що їх використовують для Майнінг криптовалюта, попит дуже високий. Тому геймери ненавидять Майнер 🙁

Існують ще професійні відеокарти, наприклад NVidia Quadro. краще дам витяг з Вікіпедії :

Quadro - бренд графічних карт фірми NVIDIA, призначений для професійного використання в робочих станціях САПР, станціях комп'ютерної графіки і створення цифрового контенту. Графічні процесори, використовувані в продуктах Quadro, ідентичні процесорам в графічних картах GeForce. Кінцеві продукти графічних карт відрізняються по суті драйверами пристроїв і професійним рівнем підтримки програмного забезпечення.

Quadro NVS - відеокарти, розроблені для бізнес-додатків (фінансових, корпоративних, ECAD) і для багатомоніторних рішень

Що можна зробити щоб збільшити продуктивність без заміни відеокарти?

У деяких випадках продуктивність залежить від драйверів відеокарти. Якщо вони були криво встановлені, то доведеться видалити драйвера відеокарти і встановити їх заново.

Є таке покликання «оверклокер». Це люди, які вичавлюють все зі свого комп'ютера. Вони розганяють процесор, пам'ять і відеокарту до гранично можливих значень і користуються більшою продуктивністю. В принципі, в невеликому розгоні немає нічого поганого, але невеликий розгін не дасть великого приросту продуктивності.

Деякі виробники випускають відеокарти вже з заводським розгоном. Наприклад, у Palit в назві розігнаних карт є слово «Sonic». Куди краще прикупити на барахолці таку ж відеокарту як у вас і поставити поруч з наявної. Для цього знадобиться спеціальний місточок, який також продається, і підтримка материнською платою двох і більше карт. Тоді обидві картки будуть працювати на одну загальну справу за технологією SLI для NVidia, і CrossFireX для AMD. При цьому продуктивність підніметься в 1,5-1,8 разів.

Корисна порада: будьте обережні при підключенні до комп'ютера телевізора по HDMI !

На цьому все, якщо вам сподобалася стаття буду щиро вдячний, якщо ви поділитеся їй з друзями через соціальні мережі. Підпишіться на оновлення блогу, щоб отримувати нову корисну інформацію прямо на пошту!

Пропоную подивитися відео мого колеги, дізнаєтеся ще цікаві фішки:

Як ви думаєте, чому на бюджетних і дорогих картах встановлюється майже однаковий обсяг відеопам'яті?
Якщо подумати логічно, то напрошується питання, а навіщо тоді нова лінійка?
Навигация по сайту
Топ читаемых новостей
Дополнительный аксессуар WasserKRAFT /Ведро/ 5L
Дополнительный аксессуар WasserKRAFT /Ведро/ 5L купить недорого В нашем интернет-магазине вы может приобрести Аксессуары по приемлемой цене. Среди многообразия предлагаемых моделей и производителей несложно

Аксессуары для iPhone 5/5S/5SE/5C оптом: доставка по РФ из Москвы
Чехлы для мобильных телефонов являются не менее востребованными аксессуарами, чем кошельки для денег, но если деньги при падении не теряют своей ценности, то чувствительная цифровая техника не всегда

Официальные аксессуары для Galaxy S7 и S7 Edge от Samsung
Наконец-то состоялась долгожданная презентация нового Galaxy S7, где были продемонстрированы новые инновационные технологии и уникальные возможности флагманского смартфона. Более детально об этом можно

10 самых нужных аксессуаров для автомобиля
Как вы думаете, какие аксессуары для автомобилей сегодня наиболее ценятся? Какие дополнительные предметы комплектации современного автомобиля имеют наибольший спрос? Рейтинг самых полезных автомобильных

Смартфон Xiaomi Redmi Note 3 Pro 16Gb Special Edition Gold
Флагманский   Redmi Note 3 Pro От мечты к реальности Серия флагманских смартфонов Redmi Note получила много одобрительных отзывов. Какая новинка есть в Redmi Note 3 Pro? Это мощный флагманский

Душевые гарнитуры Keuco, официальный сайт дилера в Москве
Keuco – сантехника, неподвластная времени. История бренда Keuco ведет свой отсчет с 1953г. Небольшой частный бизнес со штатом сотрудников чуть более 2х десятков открылся в немецком городке Хемере. Учредителями

Топ 10: лучшие аксессуары для Xbox One. Обзор
В наши дни Xbox One является достаточно распространенной консолью. Правда, стандартный, заводской сенсор Kinect вы уже не найдете. Microsoft отказалась вкладывать его в комплект к каждой консоли. Однако,

Обзор аксессуаров для смарт часов Apple Watch
Лучшие ремешки, защитные чехлы, зарядные доки и многое другое для ваших смартчасов Apple. Если вы собираетесь купить одну из моделей умных часов Apple Watch, то наверняка хотите, чтобы их дополняли какие-то

Купить аксессуары для ванной Keuco в интернет-магазине Santeh-Import.ru
На сайте нашего интернет-магазина вы можете легко и быстро выбрать аксессуары для ванной Keuco, которые будут органично дополнять санузел, оборудованный сантехникой данной германской марки. С первого

Оригинальные Британские чехлы для LG NEXUS 4 E960 по невысокой цене
Неподражаемый стиль и покрытие отменного уровня от лучших брендов. Мы уверены, насколько вы цените ваше мобильное устройство NEXUS 4 E960, поэтому мы предлагаем вам необыкновенную коллекцию Case

Бизнес новости © 2016 Мой самый лучший блог!