{ Новости Бизнеса } Все будет замечательно...
войти на сайт Бесплатно можно смотреть фильмы онлайн и не забудьте о шаблоны dle на нашем ресурсе бесплатно скачать фильмы c лучшего сайта

Акумулятори мобільних телефонів: важливі факти

  1. Коментарі до статті:

Якщо ми розкладемо телефон на складові і постараємося визначити ступінь важливості тієї чи іншої деталі, то, напевно, мало хто з нас скаже, що в першій трійці рейтингу йдуть автономні джерела живлення наших мобільників. Мова йде про стільникових батареях . Поговорити хотілося б не тільки про сучасних батареях, про їх видах, а й про те, що нам можуть запропонувати в найближчому майбутньому, а також про такий чинник, як безпека цих самих батарей, догляд за ними. Але про все по порядку.

Ветераном, та й майже мерцем ринку мобільних технологій (такі телефони зараз не випускаються) виступають нікель-кадмієві ( NiCd ) Акумулятори. Більшість батарей цього типу, смішно сказати, але часто перевершують розмірами сучасні телефони. Вони прийшли до нас з епохи мобільних «цегли», які ледь вміщалися в наших кишенях, проте, прожили довге життя, навіть кілька разів еволюціонували (зменшилися в розмірах, трішки збільшили енергоємність), якщо це так можна назвати. Однак і ці батареї мають переваги: ​​низька чутливість до перепаду температур (подібно броні, хоч і громіздко, але надійно), до цього можна додати і слабку чутливість до неправильної експлуатації (див. Вище про броню), низька ціна, ну і легке відновлення при зниженні ємності і після тривалого зберігання.

Важлива перевага нікель-кадмієвих акумуляторів: тривалий термін служби - понад тисячу циклів заряду / розряду при правильній експлуатації і обслуговуванні. Є і свої особливості, які плавно переходять в недоліки: необхідність періодичної повної розрядки акумулятора для збереження експлуатаційних властивостей (усунення ефекту пам'яті - частина акумулятора, що не розряджається «відмирає», тобто утворюються кристалічні сполуки), високий саморозряд (до 10% протягом перших 24-х годин) і великі габарити в порівнянні з акумуляторами інших типів, про це ми вже говорили вище.

Нікель-металгідридні ( NiMH ) Акумулятори, які прийшли на зміну вищевказаним, в принципі, не набули широкого поширення. Причина - занадто малі були переваги перед своїм попередником.

Причина - занадто малі були переваги перед своїм попередником

І якщо нікель-кадмієві та нікель-металгідридні батареї фактично покинули ринок стільникових технологій і підлягають занесенню до «Червоної книги акумуляторів» (жарт, звичайно), то наступний тип в переважній більшості присутній в наших мобільних апаратах.

Отже, літій-іонні (Li-ion) акумулятори. Перераховувати моделі телефонів, в яких цей тип акумулятора поміщений, не варто, так як це майже 100% сучасних телефонів. Відразу хотілося б відзначити, що у даного типу акумулятора є «родич», а саме літій-полімерні ( Li-pol ) Батареї. Зупинятися на них ми не буде в силу їх надзвичайно низьку популярність. Скажімо так: до розуму технологію виготовлення цих батарей не довели, хоча перспективи у цього типу були приголомшливі. Адже ємність цих батарей є найвищою серед усіх перерахованих вище. Але ось число циклів заряду залишає бажати кращого - 150 максимум (по ходу стали проявлятися і інші «мінуси» в роботі).

Найцікавішою особливістю цих акумуляторів є їх адаптація до будь-якої геометричної форми, часто можна зустріти назву «пластиліновий акумулятор». Це властивість досить комфортно для розташування батареї всередині телефону будь-якої форми. Ну і, звичайно, дуже низька ціна полімерних батарей. Мабуть, згадати моделі телефонів, що використовують ці батареї, буде надзвичайно складно.

Інша справа Li-ion . Переваги прості: більш висока ємність батареї, ніж у нікелевих «предків», значно менше габарити, ну і більш низький саморозряд (проте тривале зберігання передбачено тільки при включеному телефоні). Термін роботи літієвий акумулятор менш тривалий. Та й куди більш примхливий, ніж нікелевого. Незважаючи на ці недоліки, дана батарея отримала майже повсюдне поширення.

Незважаючи на ці недоліки, дана батарея отримала майже повсюдне поширення

А тепер про акумулятор далекого і найближчого майбутнього. Галас навколо альтернативних джерел енергії не могла обійти стороною і мобільні технології. Першість в боротьбі за переважання на ринку альтернативних енерготехнологій тримає вже який рік сонячний джерело. Сонячна енергія не раз звертала на себе увагу вчених. Тут існують два варіанти енергозабезпечення вашого телефону: або це сонячний парасольку, який виконує роль електророзетки і за допомогою якого можна зарядити ваш телефон, або сонячна батарея безпосередньо вбудована в мобільний гаджет.

Тут існують два варіанти енергозабезпечення вашого телефону: або це сонячний парасольку, який виконує роль електророзетки і за допомогою якого можна зарядити ваш телефон, або сонячна батарея безпосередньо вбудована в мобільний гаджет

Одна з передових нідерландських компаній запропонувала свій цікавий варіант «сонячного джерела» - сонячний рюкзак. Сумка Soldius Solar Golf Bag призначена для ключок і м'ячів, як будь-яка інша сумка для гольфу, але в неї вбудовані сонячні панелі, які можна використовувати для підзарядки електронних пристроїв. Час заряду залежить від погоди. Рюкзаки вже надійшли в продаж в онлайнові магазини ще в минулому році за ціною від 200 $ до 800 $.

Рюкзаки вже надійшли в продаж в онлайнові магазини ще в минулому році за ціною від 200 $ до 800 $

Китайський розробник HiTech Wealth, представив на CeBIT прототип телефону S116 з вбудованою сонячною батареєю, а зараз оголошує про початок його продажів в Китаї. Ціна телефону буде близько 500 $. Сонячна батарея заряджає акумулятор телефону не тільки від сонця, але і від звичайного кімнатного світла. До 2009 року HiTech Wealth планує випустити ще тридцять моделей телефонів з вбудованою сонячною батареєю.

До 2009 року HiTech Wealth планує випустити ще тридцять моделей телефонів з вбудованою сонячною батареєю

А як же атомні технології? Ви скажете, що це фантастика ... Американські вчені в гонитві за енергоджерела розробили малогабаритний джерело живлення, що представляє собою мініатюрний атомний реактор. Незважаючи на те, що потужність його набагато менше, ніж у сучасних хімічних джерел струму, він здатний зробити набагато більше енергії - запасу тритію вистачить на кілька десятиліть роботи будь-якого пристрою. Тепер вчені думають над тим, як зробити це джерело живлення безпечним - оболонку, що надійно захищає від радіоактивного випромінювання тритію і його можливого витікання - інакше нова батарейка зійде тільки для супутників, датчиків та інших віддалених пристроїв, наприклад, «жучків», а для портативної електроніки її використовувати буде небезпечно.

А ось канадська фірма Angstrom Power успішно закінчила тестування свого нового продукту на телефонах Motorola. Компанія розробила систему живлення телефону водневим паливом. Габарити системи харчування невеликі. Щоб зарядити її потрібно просто мінімальне в порівнянні з літієвими батареями час - 10 хвилин. В основі самої технології лежить можливість отримання електроенергії шляхом синтезу води з водню і кисню. В результаті цього хімічного процесу утворюється невелика кількість тепла плюс електроенергія, яка і йде на харчування телефону. Амбіції компанії просто вражають - 1 мільярд батарей до 2010 року.

Ну і зовсім екзотичний спосіб живлення мобільного телефону - людське дихання. Умільці з веб-ресурсу Indestructables сконструювали спеціальний надягають на грудну клітку пристрій, здатний видавати при диханні людини струм потужністю до 50 мВт. У найближчому майбутньому винахідники обіцяють створити подібного виробу, здатне виробляти вже до 500 мВт. Загалом, якщо у них все вийде, то зовсім скоро можна буде заряджати акумулятори мобільних пристроїв прямо під час ранкових пробіжок.

А ось ще один момент, який, напевно, цікавив користувачів мобільних телефонів - бездротові способи зарядки. Мова йде про проводах, які нам доводиться тягати з собою і заплутується в них в самий невідповідний момент. Свіже і футуристичне рішення цієї проблеми запропонували нам цілих дві компанії: Splashpower і WildCharge Inc. Принцип дії практично однаковий. Засіб, подібно килимку для миші, складається з бездротової зарядної панелі (20х15см) і адаптера. Теоретично зарядна панель дозволяє заряджати будь-який пристрій, для якого є спеціальний адаптер. Адаптер конструктивно збігається із задньою панеллю телефону, потрібно встановити його на місце задньої панелі і підключити до гнізда живлення телефону. Після цих маніпуляцій для зарядки достатньо помістити телефон на зарядну панель - ось і весь процес, ніяких зайвих проводів. Заряджати можна навіть два телефони одночасно. Недолік - небезпека для довколишніх носіїв інформації: дисків, флеш-карт і т. Д.

Зовсім фантастичний спосіб бездротової зарядки запропонував Массачусетський технологічний інститут. Їх винахід швидше теоретичне, ніж практичне. Ось що кажуть винахідники: «Провідна зв'язок між пристроєм і розеткою в будинку потрібна була для передачі і збереження енергії, що передається. В іншому випадку, велика частина енергії просто загубиться, так як електромагнітні хвилі розсіються задовго до того, як досягнуть мети - заряджається пристрою. Електродвигун можна налаштувати таким чином, що генерується їм випромінювання потрапить відразу за призначенням, заряджаючи один або кілька пристроїв одночасно ».

Ну а поки ми використовуємо звичайні літієві батареї, пару слів про правила експлуатації:

  • ніколи не забувайте вимикати телефон перед заміною батареї (для апарату це шок, який може викликати деформацію пам'яті);
  • завжди «розганяйте» нову батарею, як мінімум, протягом 3-4 циклів, для того, щоб максимально збільшити ємність заряду;
  • не намагайтеся адаптувати чужі зарядні пристрої під ваш акумулятор;
  • не поспішайте заряджати занадто холодний (з морозу) або занадто гарячий (з літнього сонця) акумулятор, зачекайте хоча б півгодини, поки він адаптується до кімнатної температури;
  • оберігайте акумулятор впливу занадто високих і низьких температур, тому що при цьому ємність батареї сильно знижується;
  • не залишайте батарею у включеному зарядному пристрої довше, ніж на добу.

І остання порада автомобілістам, які використовують бортову мережу для зарядки мобільного: не варто зловживати таким способом зарядки, тому що часті зупинки і багаторазові запуски двигуна несприятливі для акумулятора.

Ось в принципі і все, що в першу чергу важливо знати про мобільних акумуляторах.


Ярослав Ескол
2 Мая 2008

Коментарі до статті:


всі коментарі

[9] [9]   Залиште свій коментар Залиште свій коментар

А як же атомні технології?
Навигация по сайту
Топ читаемых новостей
Дополнительный аксессуар WasserKRAFT /Ведро/ 5L
Дополнительный аксессуар WasserKRAFT /Ведро/ 5L купить недорого В нашем интернет-магазине вы может приобрести Аксессуары по приемлемой цене. Среди многообразия предлагаемых моделей и производителей несложно

Аксессуары для iPhone 5/5S/5SE/5C оптом: доставка по РФ из Москвы
Чехлы для мобильных телефонов являются не менее востребованными аксессуарами, чем кошельки для денег, но если деньги при падении не теряют своей ценности, то чувствительная цифровая техника не всегда

Официальные аксессуары для Galaxy S7 и S7 Edge от Samsung
Наконец-то состоялась долгожданная презентация нового Galaxy S7, где были продемонстрированы новые инновационные технологии и уникальные возможности флагманского смартфона. Более детально об этом можно

10 самых нужных аксессуаров для автомобиля
Как вы думаете, какие аксессуары для автомобилей сегодня наиболее ценятся? Какие дополнительные предметы комплектации современного автомобиля имеют наибольший спрос? Рейтинг самых полезных автомобильных

Смартфон Xiaomi Redmi Note 3 Pro 16Gb Special Edition Gold
Флагманский   Redmi Note 3 Pro От мечты к реальности Серия флагманских смартфонов Redmi Note получила много одобрительных отзывов. Какая новинка есть в Redmi Note 3 Pro? Это мощный флагманский

Душевые гарнитуры Keuco, официальный сайт дилера в Москве
Keuco – сантехника, неподвластная времени. История бренда Keuco ведет свой отсчет с 1953г. Небольшой частный бизнес со штатом сотрудников чуть более 2х десятков открылся в немецком городке Хемере. Учредителями

Топ 10: лучшие аксессуары для Xbox One. Обзор
В наши дни Xbox One является достаточно распространенной консолью. Правда, стандартный, заводской сенсор Kinect вы уже не найдете. Microsoft отказалась вкладывать его в комплект к каждой консоли. Однако,

Обзор аксессуаров для смарт часов Apple Watch
Лучшие ремешки, защитные чехлы, зарядные доки и многое другое для ваших смартчасов Apple. Если вы собираетесь купить одну из моделей умных часов Apple Watch, то наверняка хотите, чтобы их дополняли какие-то

Купить аксессуары для ванной Keuco в интернет-магазине Santeh-Import.ru
На сайте нашего интернет-магазина вы можете легко и быстро выбрать аксессуары для ванной Keuco, которые будут органично дополнять санузел, оборудованный сантехникой данной германской марки. С первого

Оригинальные Британские чехлы для LG NEXUS 4 E960 по невысокой цене
Неподражаемый стиль и покрытие отменного уровня от лучших брендов. Мы уверены, насколько вы цените ваше мобильное устройство NEXUS 4 E960, поэтому мы предлагаем вам необыкновенную коллекцию Case

Бизнес новости © 2016 Мой самый лучший блог!