{ Новости Бизнеса } Все будет замечательно...
войти на сайт Бесплатно можно смотреть фильмы онлайн и не забудьте о шаблоны dle на нашем ресурсе бесплатно скачать фильмы c лучшего сайта

Чи не читає жорсткий диск через usb. Комп'ютер не бачить жорсткий диск

 1. Перший спосіб.
 2. другий спосіб
 3. третій спосіб
 4. Що робити, якщо старий зовнішній жорсткий диск не визначається?
 5. Що робити, якщо комп'ютер з Windows не бачить флешку або зовнішній жорсткий диск
 6. Якщо на іншому ПК пристрій працює або у вас немає можливості це перевірити
 7. Якщо інший ПК теж не бачить накопичувач або всі перераховані вище поради не допомогли
 8. Що робити, якщо Mac не бачить флешку або зовнішній жорсткий диск
 9. Причина 1: несправність USB-кабелю
 10. Причина 2: неполадки з драйверами
 11. Причина 3: нестача харчування
 12. Причина 4: несправність жорсткого диска
 13. Причина 5: конфлікт з USB-портом (несправність USB-порту)
 14. Причина 6: підтримка USB відключена в BIOS
 15. Причина 7: неправильне присвоєння літери диска
 16. Причина 7: жорсткий диск не форматувати
 17. ЯКЩО НЕ ВИДНО НОВИЙ ЗОВНІШНІЙ HDD
 18. ЯКЩО НЕ ВИДНО СТАРИЙ ЗОВНІШНІЙ Жорсткий диск

Доброго дня! Про що я сьогодні хотів з вами поговорити, так це про зовнішніх жорстких дисках і причини, чому зовнішній жорсткий диск не визначається. Так, на сьогодні саме ці пристрої користуються великою популярністю серед користувачів. І це в общем-то цілком зрозуміло: в маленьку коробочок можна вмістити до 1-2 Терабайт інформації! Так ось: купивши новий зовнішній жорсткий диск , Ви першим ділом підключаєте його до комп'ютера, але на жаль! - ваш ПК «не бачить» нового підключення.

Я розповім вам про декілька способів дії.

Перший спосіб.

 • Заходимо в меню «Пуск», вибираємо пункт «Панель управління».
 • Далі йдемо по схемі: «Налаштування системи і безпеки» - «Адміністрування» - «Керування комп'ютером».


Далі йдемо по схемі: «Налаштування системи і безпеки» - «Адміністрування» - «Керування комп'ютером»


 • Дивимося на колонку в лівій частині вікна. Нас цікавить меню "Керування дисками". Ось давайте-ка в нього і зайдемо.
 • Тут перед вами повинні відобразитися абсолютно все диски ПК (і зовнішні теж). Зазвичай комп'ютер не розпізнає підключений зовнішній диск з тієї причини, що він позначений не тієї букви. Тобто треба просто поміняти позначення зовнішнього диска, і ПК зможе його розпізнати.
 • Натисніть на зовнішній диск правою кнопкою мишки і виберіть пункт «Змінити букву диска». Виберіть ту букву, яка не використовується в позначенні наявних дисків.


Виберіть ту букву, яка не використовується в позначенні наявних дисків

другий спосіб

Ще одна причина, по якій комп'ютер може «не помічати» зовнішніх жорстких дисків - це те, що він не відформатований. Саме тому він і не буде доступний широкому в меню «Мій комп'ютер».

В такому випадку в попередньому (першому способі) ви не зможете просто змінити букву диска, тому що такого просто не буде! Тоді клікніть правою кнопкою миші по зовнішньому жорсткому диску і виберіть пункт «Створити простий том ...».


»

третій спосіб

Якщо ваш новий зовнішній жорсткий диск не відображається ні в меню «Мій комп'ютер», і в графі "Керування дисками", а при підключенню до іншого ПК або ТБ цілком собі працює - значить, справа в драйверах.

 • Перевіряємо USB-порт на працездатність. Тобто, підключіть до нього будь-яке інше пристрій і перевірте, чи буде воно працювати. Якщо смартфон або флешка працюють - значить, порт ПК не винен ...
 • Заходимо в меню «Пуск», далі - «Панель управління». Вибираємо пункт «Система і безпека», потім - «Диспетчер пристроїв».


Вибираємо пункт «Система і безпека», потім - «Диспетчер пристроїв»

 • Як видно на скріншоті вище, на ПК не відображається зовнішній диск, так як система не має необхідних драйверами. Тут можна скористатися одним із способів, щоб вирішити цю проблему:
 1. Тиснемо в «Диспетчері пристроїв» на команду «Оновити конфігурацію устаткування». Як правило, після натискання повинна початися установка необхідних драйверів в автоматичному режимі.


Як правило, після натискання повинна початися установка необхідних драйверів в автоматичному режимі

 1. Можна пошукати «дрова» самому, скориставшись допомогою спеціальних програм.
 2. І, нарешті, можна перевстановити операційну систему. Хоча цей спосіб, думаю, краще всього вибирати, коли вже нічого не допомагає ...


Хоча цей спосіб, думаю, краще всього вибирати, коли вже нічого не допомагає

Що робити, якщо старий зовнішній жорсткий диск не визначається?

До сих пір я говорив про способи дії, які стосуються нових зовнішніх дисків . А що ж робити власникам старих? Тобто все було прекрасно, ваш зовнішній жорсткий диск працював, а в один прекрасний день ПК відмовляється його визначати ...

Зазвичай в якості підозрюваних у цій справі виступають збої в роботі програмного забезпечення, неправильні настройки операційної системи , Застарілі драйвери, несправності USB-портів комп'ютера, перехідників або самих накопичувачів.

Залежно від причин в кожному випадку проблема проявляє себе по-різному. Буває, що комп'ютер взагалі ніяк не реагує на флешку або жорсткий диск. В інших ситуаціях лунає звук підключення нового пристрою, але значок накопичувача так і не з'являється в провіднику. А іноді комп'ютер просто зависає відразу після контакту з USB-девайсом.

Що робити, якщо комп'ютер з Windows не бачить флешку або зовнішній жорсткий диск

Для початку розберіться, з чим саме виникає проблема: з комп'ютером, перехідником (якщо підключення відбувається через кабель) або накопичувачем. Спробуйте підключити USB-пристрій через інші порти. Якщо не допоможе і ви використовуєте кабель, спробуйте замінити його на запасний. У разі невдачі перевірте, відкривається чи накопичувач на інших комп'ютерах.

Якщо на іншому ПК пристрій працює або у вас немає можливості це перевірити

Підключіть жорсткий диск або флешку до комп'ютера і виконуйте наступні дії по порядку. Якщо не допоможе найперше, переходите до наступного і так далі.

Якщо інший ПК теж не бачить накопичувач або всі перераховані вище поради не допомогли

В такому випадку, швидше за все, проблема в самому накопичувачі.

Якщо у вас флешка, а не жорсткий диск, ви можете скористатися спеціальними утилітами для виправлення програмних помилок. Таке ПО зазвичай можна знайти на сайті виробника. Наприклад, програма JetFlash Online Recovery - для накопичувачів фірми Transcend. А USB Flash Drive Online Recovery - для флешок бренду ADATA. Але врахуйте, що в процесі відновлення ці утиліти стирають всі дані c флешок.

Якщо нічого з перерахованого не допомогло, то, ймовірно, справа в фізичної несправності жорсткого диска або флешки. Тоді краще показати пристрій фахівця або повернути в магазин по гарантії.

Що робити, якщо Mac не бачить флешку або зовнішній жорсткий диск

на комп'ютерах Apple процедура перевірки дещо інша, але відбувається приблизно за таким же алгоритмом. Будемо вважати, що ви вже пробували перезавантажувати комп'ютер, відключати і підключати флешку, а також переконалися в надійності підключення. Якщо це не допомогло, потрібно зробити наступне:

Відкрийте вбудований інструмент для роботи з дисками ( «Програми» → «Програми» → « дискова утиліта ») І перевірте, чи відображається там проблемна флешка. Якщо накопичувач все-таки видно, спробуйте його, натиснувши кнопку «Стерти», і підключіть заново. Майте на увазі, що всі дані з флешки будуть при цьому безповоротно видалені.


Майте на увазі, що всі дані з флешки будуть при цьому безповоротно видалені

Спеціальна програма для діагностики Mac надає докладні відомості про всі програмних і апаратних компонентах комп'ютера, включаючи USB-пристрої. Відкрийте меню Apple, потім, утримуючи клавішу Option, натисніть «Інформація про систему» ​​і перейдіть в меню в розділ USB.


Відкрийте меню Apple, потім, утримуючи клавішу Option, натисніть «Інформація про систему» ​​і перейдіть в меню в розділ USB

Якщо флешка там є, значить, проблема криється в ПО і диск можна спробувати відновити, звернувшись до рекомендацій виробника. Якщо ж ніякої інформації про флешці немає, тоді справа у фізичній несправності, а вам варто звернутися в магазин або сервісний центр, якщо ремонт має сенс.

Розділ 1 червень 2017 1156
В епоху цифрового зберігання інформації користувачі все частіше розширюють пам'ять свого комп'ютера за допомогою додаткових пристроїв - зовнішніх жорстких дисків, які дозволяють додати в плюс від декількох гігабайт до декількох терабайт допоміжного сховища. У цій статті ми докладніше розберемо варіанти вирішення проблеми, коли зовнішній жорсткий диск, підключений по USB, не визначається комп'ютером.

Проблема з підключенням зовнішнього жорсткого диска по USB може виникнути з різних причин, максимальна кількість яких будуть порушені в даній статті.

Причина 1: несправність USB-кабелю

Перш за все, якщо пристрій ніяк не хоче визначатися по USB, вам слід упевнитися в справності USB-кабелю, що з'єднує комп'ютер з жорстким диском . Найпростіший спосіб це зробити - підключити через даний кабель до комп'ютера будь-яке інше пристрій - якщо і воно не визначається, кабель слід замінити.

Причина 2: неполадки з драйверами

Якщо проблема не в кабелі, слід переконатися, що драйвера зовнішнього жорсткого диска працюють коректно.


Причина 3: нестача харчування

Жорсткий диск - куди більш складний пристрій, ніж флешка. Через те, що в ньому багато механічних елементів, йому, відповідно, потрібно більше харчування. Як правило, подібна проблема проявляється в разі, якщо ви підключаєте зовнішній жорсткий диск не напряму, а через разветвители (USB-хаби). У деяких випадках причиною може виникнути через використання дешевого китайського USB-кабелю.

В даному випадку вам слід підключити пристрій до комп'ютера безпосередньо. Якщо ви не впевнені в якості кабелю - виконайте його заміну, бажано використовуючи рішення від іменитих виробників.

Причина 4: несправність жорсткого диска

Жорсткий диск - саме по собі пристрій крихке, тому висока ймовірність того, що у нього є механічні пошкодження, які не можуть забезпечити його коректну роботу.

Якщо пристрій було тільки придбано, рекомендуємо відразу здати його по гарантії. Якщо жорсткий диск став себе так вести раптово - слід здати його на діагностику по гарантії.

Причина 5: конфлікт з USB-портом (несправність USB-порту)

Якщо ви підключили зовнішній жорсткий диск до USB 3.0, спробуйте перепідключити його в інший порт з USB 2.0. Це ж стосується і ймовірності, що порт несправний.

Причина 6: підтримка USB відключена в BIOS

Рідкісна причина неполадки, оскільки в такому випадку у вас не буде працювати жодне пристрій, що підключається по USB.

Якщо у вашому випадку так і є, вам буде потрібно відправитися в настройки BIOS , Щоб виконати активацію роботи USB.

 1. Для цього вам буде потрібно включити свій комп'ютер або відправити його в перезавантаження. На самому ранньому етапі включення вам слід почати багаторазово натискати кнопку, що відповідає за вхід в BIOS (в більшості випадків в ролі таких клавіш використовуються F1, F2 і Del).
 2. Подальший хід настройки BIOS залежить від версії, встановленої на вашому комп'ютері. У більшості випадків вам буде потрібно знайти розділ «Integrated Peripherals» і активувати в ньому параметр «USB EHCI controller» або «Legacy USB storage detect». Якщо ви внесли зміни, не забудьте перед виходом зберегти настройки.

Причина 7: неправильне присвоєння літери диска

Трапляються ситуації, коли Windows помилково привласнює жорсткого диска букву, яка вже присвоєно іншому диску на комп'ютері. В даному випадку пристрій буде визначатися, як підключений по USB, однак, сховищем скористатися у вас не вийде.


Причина 7: жорсткий диск не форматувати

Якщо пристрій визначається комп'ютером нормально, але сховищем не виходить скористатися, можна зробити висновок, що пристрій не підготовлене до використання на комп'ютері.

Це основні причини, що впливають на роботу зовнішнього жорсткого диска, підключеного до комп'ютера по USB. Якщо ви знаєте й інші способи вирішення проблеми, поділіться ними в коментарях.

Зовнішні HDD - популярний варіант для зберігання інформації. Обсяги вбудованих дисків в сучасних ПК - величезні і користувачі, не замислюючись, зберігаються на них все фотки, фільми, музику. Але проходить час і обсягу вбудованого HDD стає недостатньо. Що робити, якщо видаляти дані немає бажання? Відповідь проста - придбати переносний вінчестер і скинути все потрібне на нього. На щастя, ціна на них впала і виносної жорсткий диск на 1 терабайт може кожен.


На щастя, ціна на них впала і виносної жорсткий диск на 1 терабайт може кожен

Але при підключенні пристрій може не коректно визначатися і працювати з ним не вийде

Розглянемо основні причини, через що зовнішній накопичувач не працює:

 1. проблеми з харчуванням;
 2. не встановлені необхідні драйвера;
 3. несправні USB-порти або шнури;
 4. віруси;
 5. фізичні ушкодження.

Відновити жорсткий диск після падіння складно, для цього потрібно виконати сервісний центр.

Аналогічна ситуація і при інших фізичних пошкодженнях. Тільки при програмному пошкодженні відновити зовнішній жорсткий диск допоможуть спеціалізовані утиліти.

ЯКЩО НЕ ВИДНО НОВИЙ ЗОВНІШНІЙ HDD


ЯКЩО НЕ ВИДНО НОВИЙ ЗОВНІШНІЙ HDD

Купуючи зовнішній вінчестер, користувачі сподіваються на те, що він відразу ж почне працювати і не зажадає додаткової настройки

Часто так і відбувається. Windows останніх редакцій досить розумна система і автоматично спробує встановити драйвер для жорсткого диска і активувати його.

Якщо цього не відбулося або комп'ютер перестав бачити жорсткий диск перш за все варто задуматися про харчування. Характерні ознаки того, що харчування на USB-порту недостатньо:

 • шум, тріск, вібрація;
 • періодична втрата HDD;
 • помилки на індикаторах.

Спробуйте підключити гвинт до іншого порту і використовувати кабель, що входить в комплект, а не іншого виробника. Іноді зовнішній хард визначиться тільки при підключенні одночасно до двох роз'ємів USB.

Для нових вінчестерів така поведінка нехарактерно. Основна причина того що гвинт не визначається - за відсутності розмітки. Виконується вона самостійно користувачем. Розглянемо, як виконується розмітка диска:

 • Перше що необхідно зробити - зайти в управління дисками.


Перше що необхідно зробити - зайти в управління дисками

рис.1. Для цього переходимо до налаштувань ПК і відкриваємо панель управління


Для цього переходимо до налаштувань ПК і відкриваємо панель управління

рис.2. Знаходимо в конфігурації системи розділ Адміністрування і відкриваємо пункт «Управління ПК»

 • Відкриваємо з лівої колонки пункт управління накопичувачами. На екран ОС виведе список всіх запам'ятовуючих пристроїв, включаючи зовнішні.

Порада. Часто ОС не бачить накопичувача через неправильну букви диска, змінити яку можна через контекстне меню в управлінні вінчестерами.


рис.3. Для нового HDD змінити букву диска не вийде

 • Вибираємо з контекстного меню пункт «Створити звичайний тому». Дані при цьому будуть стерті.


Дані при цьому будуть стерті

рис.4. Після створення нового томи, потрібно відформатувати зовнішній жорсткий диск

 • Вибираємо з контекстного меню відповідний пункт і виставляємо у вікні файлову систему NTFS.

Ще один варіант через що новий HDD може не визначатися - проблема з драйверами пристрою. Усунути її можна наступним чином:

 • Перевіряємо роботу USB-порту, включивши в нього телефон, флешку або інший накопичувач.


Перевіряємо роботу USB-порту, включивши в нього телефон, флешку або інший накопичувач

рис.1. З панелі керування переходимо в диспетчер пристроїв і дивимося пристрої, відмічені жовтим знаком оклику

З панелі керування переходимо в диспетчер пристроїв і дивимося пристрої, відмічені жовтим знаком оклику

рис.2. З розділу «Дії» оновлюємо конфігурацію

Альтернативою для вирішення завдання служать драйвер-паки, але працювати з ними рекомендується тільки при наявності досвіду в усуненні неполадок. У ряді випадків доведеться заново ОС.

Порада. Уникайте збірок Windows. Саме вони - головна причина неполадок з визначенням обладнання.

ЯКЩО НЕ ВИДНО СТАРИЙ ЗОВНІШНІЙ Жорсткий диск

Проблеми з уже працювали в комп'ютері накопичувачів також іноді трапляються. Вони часто не викликані апаратними проблемами і реанімувати жорсткий диск реально без звернення до сервісних центрів.

Розглянемо дії, які може зробити звичайний користувач:

 1. Змінити букву диска. Для цього слідуємо інструкції для нового HDD.
 2. Перевірити накопичувач на наявність вірусів. Шкідливе ПО відключає доступ до вінчестера і встановлює блокування для окремих файлів. Підтримка актуальних антивірусних баз допоможе уникнути цієї проблеми.
 3. Засвідчити, що всі пристрої в ОС функціонують правильно. Для цього відкриваємо управління пристроями і переконуємося, що відсутні жовті або червоні попереджувальні знаки. При необхідності оновлюємо драйвера з сайту виробника і всередині ОС.
 4. Перевстановити Windows. Це може допомогти, якщо HDD правильно працює на іншому комп'ютері.
 5. Перевірити шнури і спробувати поміняти порт. Деякі USB-порти можуть мати знижений напруга живлення. Після зміни порту робота накопичувача приходить в норму. Актуальна така проблема для ноутбуків Acer і інших.

Якщо ще вчора добре працював жорсткий диск без видимих ​​причин в один не дуже прекрасний момент перестає працювати, це подібно до катастрофи. Згадуючи зберігається на ньому інформацію, раптом починаєш розуміти, що там нічого цінного немає - всі дані безцінні. Вірно хтось помітив, що якщо комп не бачить зовнішній жорсткий диск, то це немов кінець світу. Хоча далеко не завжди все так плачевно.

Головне - не піддаватися на провокації, а уважно подумати, чому не працює зовнішній жорсткий диск? Що саме змінилося з моменту останнього запуску? Правильні відповіді на ці питання дозволяють майже в половині випадків самостійно відновити працездатність носія. Далі ми поговоримо про основні причини, через які комп

Мабуть, у своєму житті кожній людині доводилося хоч раз потрапляти ситуацію, коли дуже складний механізм переставав працювати через що вийшла з ладу малопомітною деталі. Ця доля не оминула й жорсткі диски , Причому як зовнішні, так і внутрішні. В даний час популярні USB-вінчестери, але існують і з інтерфейсом SATA , Що значно перевершують перших за швидкодією. Будь-який зовнішній вінчестер підключається до комп'ютера через роз'єм відповідного порту. Тут і полягає одна з найбільш банальних причин, чому комп не бачить зовнішній жорсткий диск. Є два типи USB-роз'ємів: одні розпаяні на материнської плати і виводяться із зворотного боку системного блоку, а інші вмонтовані в корпус з висновком на лицьову панель. Очевидно, що більшість користувачів підключають вінчестер до найдоступнішим роз'ємів, тобто, на передній панелі корпусу. А так як лише у небагатьох комп'ютер зібраний в надійному корпусі, то не варто дивуватися, що китайські виробники заощадили на елементах роз'єму. Наприклад, ковзаючі контакти можуть виявитися недостатньо пружними, їх площа зменшеною в цілях економії, а використовувані матеріали дуже зношуються. З цього випливає, що іноді, підключивши інтерфейсний дріт вінчестера до порту на не бачить зовнішній жорсткий диск. Проблема в контактах роз'єму. Вирішити можна двома способами:

 • підключати до портів на материнській платі;
 • придбати якісний USB подовжувач - це дешевше, ніж заміна корпусу.

Наступна причина - нестача харчування. Стандарт USB 2 передбачає максимальний струм в 500 мА на порт. Тому якщо підключено забагато USB пристроїв , То вінчестера може не вистачити потужності для роботи. Рішення: прибираємо всі «зайве» (веб-камери, USB-модеми та ін.) Або купуємо концентратор з блоком живлення. Крім того, роз'єми на передній панелі з'єднуються з материнською платою джгутами тонких проводів, в яких також є своя втрата напруги. Варто запам'ятати, що ці роз'єми підходять, перш за все, для малопотужних пристроїв (флешки, телефони).

Якщо раніше не працює жорсткий диск, то потрібно перевірити налаштування БІОС: заборонені чи в ньому USB-порти. Для пристроїв, що використовують «кишеню» (mobilrack), корисно перевірити стан внутрішніх шлейфів і роз'ємів - можливо, причина саме в них.

Після цього слід повірити програмну частину комп'ютера. хоча зовнішні вінчестери розраховані на роботу «з коробки», зазвичай не вимагаючи будь-яких спеціальних драйверів, тим не менш, в системі потрібно встановити пакет програм для чіпсета. Це особливо важливо для поколінь до Windows Vista. Також може спостерігатися конфлікт конфігурації підключених пристроїв, в такій ситуації часто комп'ютер взагалі не може повністю завантажитися.

Звичайно ж, можлива внутрішня поломка самого вінчестера. Самостійно відновити його вдається далеко не завжди, тому потрібно дізнатися, де знаходиться найближчий сервісний центр.


Що робити, якщо старий зовнішній жорсткий диск не визначається?
А що ж робити власникам старих?
Що робити, якщо видаляти дані немає бажання?
Головне - не піддаватися на провокації, а уважно подумати, чому не працює зовнішній жорсткий диск?
Що саме змінилося з моменту останнього запуску?
Навигация по сайту
Топ читаемых новостей
Дополнительный аксессуар WasserKRAFT /Ведро/ 5L
Дополнительный аксессуар WasserKRAFT /Ведро/ 5L купить недорого В нашем интернет-магазине вы может приобрести Аксессуары по приемлемой цене. Среди многообразия предлагаемых моделей и производителей несложно

Аксессуары для iPhone 5/5S/5SE/5C оптом: доставка по РФ из Москвы
Чехлы для мобильных телефонов являются не менее востребованными аксессуарами, чем кошельки для денег, но если деньги при падении не теряют своей ценности, то чувствительная цифровая техника не всегда

Официальные аксессуары для Galaxy S7 и S7 Edge от Samsung
Наконец-то состоялась долгожданная презентация нового Galaxy S7, где были продемонстрированы новые инновационные технологии и уникальные возможности флагманского смартфона. Более детально об этом можно

10 самых нужных аксессуаров для автомобиля
Как вы думаете, какие аксессуары для автомобилей сегодня наиболее ценятся? Какие дополнительные предметы комплектации современного автомобиля имеют наибольший спрос? Рейтинг самых полезных автомобильных

Смартфон Xiaomi Redmi Note 3 Pro 16Gb Special Edition Gold
Флагманский   Redmi Note 3 Pro От мечты к реальности Серия флагманских смартфонов Redmi Note получила много одобрительных отзывов. Какая новинка есть в Redmi Note 3 Pro? Это мощный флагманский

Душевые гарнитуры Keuco, официальный сайт дилера в Москве
Keuco – сантехника, неподвластная времени. История бренда Keuco ведет свой отсчет с 1953г. Небольшой частный бизнес со штатом сотрудников чуть более 2х десятков открылся в немецком городке Хемере. Учредителями

Топ 10: лучшие аксессуары для Xbox One. Обзор
В наши дни Xbox One является достаточно распространенной консолью. Правда, стандартный, заводской сенсор Kinect вы уже не найдете. Microsoft отказалась вкладывать его в комплект к каждой консоли. Однако,

Обзор аксессуаров для смарт часов Apple Watch
Лучшие ремешки, защитные чехлы, зарядные доки и многое другое для ваших смартчасов Apple. Если вы собираетесь купить одну из моделей умных часов Apple Watch, то наверняка хотите, чтобы их дополняли какие-то

Купить аксессуары для ванной Keuco в интернет-магазине Santeh-Import.ru
На сайте нашего интернет-магазина вы можете легко и быстро выбрать аксессуары для ванной Keuco, которые будут органично дополнять санузел, оборудованный сантехникой данной германской марки. С первого

Оригинальные Британские чехлы для LG NEXUS 4 E960 по невысокой цене
Неподражаемый стиль и покрытие отменного уровня от лучших брендов. Мы уверены, насколько вы цените ваше мобильное устройство NEXUS 4 E960, поэтому мы предлагаем вам необыкновенную коллекцию Case

Бизнес новости © 2016 Мой самый лучший блог!