{ Новости Бизнеса } Все будет замечательно...
войти на сайт Бесплатно можно смотреть фильмы онлайн и не забудьте о шаблоны dle на нашем ресурсе бесплатно скачать фильмы c лучшего сайта

ДАТЧИКИ ДЛЯ охорони периметра

 1. ВУЛИЧНІ ДАТЧИКИ охорони периметра
 2. ВИДИ І ТИПИ периметральної ДАТЧИКІВ СИГНАЛИЗАЦИИ

* ВУЛИЧНІ * ВИДИ І ТИПИ *

Охоронюваним периметром об'єкта можуть бути зовнішні стіни і будівельні конструкції будівлі (окремо взятого приміщення) або відкрита територія (майданчик).

У першому випадку для охорони периметра одночасно використовується кілька типів датчиків охоронної сигналізації. Найбільш часто в такий комплект входять пристрої для виявлення:

 • руху;
 • відкривання вікон і дверей;
 • розбиття засклених поверхонь;
 • пролому будівельних конструкцій.

Як правило, всі ці прилади об'єднуються в один шлейф сигналізації , Який є першим рубежем системи сигналізації. Однак, тут є один виняток. Справа в тому, що будь-який периметр має зону, призначену для проходу персоналу - вхідні двері, наприклад, хвіртка або ворота. Залежно від тактики взяття / зняття ця зона до приймально-контрольного приладу та (або) пульту охорони може підключатися окремо.

Відкривання вікон і дверей реєструється магнітонтактнимі сповіщувачами, датчики розбиття мають в своїй основі акустичний принцип дії, а для блокування "на пролом" застосовуються вібраційні пристрою.

Оскільки в даному випадку датчики встановлюються всередині приміщення, то ніяких особливих вимог у їх кліматичному виконанню не пред'являється. Виняток може становити випадок, коли приміщення є неопалювальними, тоді слід звернути увагу на діапазон робочих температур використовуваних пристроїв.

Варто зауважити. що завдання організації охорони закритого периметра вирішується досить просто, оскільки умови роботи систем сигналізації всередині приміщення є досить "комфортними". Дещо по-іншому справа йде з відкритими майданчиками, про що мова піде нижче.

ВУЛИЧНІ ДАТЧИКИ охорони периметра

Перед тим як вибрати потрібний тип вуличного датчика для організації охорони периметра давайте подивимося які фактори можуть впливати на його роботу.

Погодні умови.

Тут мається на увазі не кліматична захист від впливу таких зовнішніх факторів як пил, волога та ін. Справа в тому, що існують такі погодні явища як сніг, дощ, туман, які здатні значно збільшити оптичну щільність середовища. При цьому ризик нестійкої роботи тим вище, чим більше дальність дії датчика.

Для інфрачервоних (ІК) периметральних датчиків це може виявитися критичним, незважаючи на те, що багато вуличні виконання охоронних сповіщувачів мають можливість регулювань чутливості з урахуванням подібних ситуацій. Однак, погодьтеся, не зовсім зручно перебудовувати датчик при кожній зміні погоди.

Особливості навколишнього середовища (місцевості).

Відразу обмовлюся, поки ми говоримо про лінійні (променеві) датчики охорони периметра, оскільки вони зустрічаються значно частіше. Безумовно, альтернатива їм є, але про це поговоримо трохи пізніше.

Отже, на периметрі цілком можуть бути присутніми дерева і чагарники. Перекриваючи промінь сповіщувача вони можуть викликати його помилкове спрацьовування. Безумовно, будь-яка розсудлива людина при установці променевих охоронних датчиків подбає про забезпечення зони прямого огляду.

Однак, додатково слід врахувати можливі коливання рослинності при вітрових навантаженнях, а також щорічний приріст гілок і, як наслідок, зміна конфігурації зони контролю.

Наявність і конструкція огорожі.

Бувають, звичайно, випадки, коли огорожу периметра відсутня. Однак, для заміського будинку або дачі така ситуація нетипова, тому ми розглядати її не будемо. Наявність же забору значно спрощує завдання охорони периметра дачної ділянки або прибудинкової території.

 • по-перше, огорожу запобігає можливість вільного переміщення тварин або випадкового перетину зони, що охороняється людиною;
 • по-друге, поряд з променевими датчиками можна використовувати ємнісні або вібраційні пристрої, що розміщуються безпосередньо на паркані.

Обидва цих моменту дозволяють різко скоротити ймовірність помилкових спрацьовувань системи охоронної сигналізації, що підвищує надійність охорони в цілому. Крім того, використання ємнісних або вібраційних датчиків практично зводить нанівець перераховані вище несприятливі фактори, що впливають на роботу сигналізації.

На початок

ВИДИ І ТИПИ периметральної ДАТЧИКІВ СИГНАЛИЗАЦИИ

В принципі, в цій статті вже розглянуті основні типи датчиків для охорони периметра, тому мені залишається лише систематизувати наявну інформацію. Отже, сповіщувачі для систем периметральної сигналізації можна класифікувати:

 • за принципом дії;
 • конструкції;
 • кліматичному виконанню.

Останнього пункту торкатися не будемо - тут все досить очевидно, а по іншим розглянемо деякі особливості вибору та експлуатації.

Датчики руху для охорони периметра.

Ці пристрої виявляють перетин охороняється ділянки різними об'єктами. Для запобігання помилкових спрацьовувань вони можуть мати регулювання чутливості, що забезпечує захист від спрацювання при виявленні об'єкта менше певної маси.

За характером зони виявлення вони бувають променевими (частіше використовуються для відкритих майданчиків) і поверхневими типу "штора". Останній тип краще використовувати всередині приміщень або встановлювати з внутрішньої сторони глухого забору. Конструктивно вони можуть бути:

 • двохблокові (окремо випромінювач і приймач);
 • і ОДНОБЛОКОВОМУ.

У другому випадку датчик може мати відбивач, який встановлюється на протилежний від ділянці контрольованої зони (в цьому випадку він також має випромінювач і приймач, об'єднані в одному корпусі. Такі пристрої є активними. Існують прилади, що працюють тільки "на прийом" - це пасивний тип датчика.

По виду випромінюваного і (або) сигналу датчики руху можуть бути:

 • інфрачервоними (ІЧ);
 • радіохвильовими;
 • ультразвуковими;
 • комбінованими.

Ємнісні і вібраційні датчики.

Якщо попередні пристрої є безконтактними, то для спрацьовування вібраційних і ємнісних сповіщувачів необхідно механічний вплив на територію, що охороняється конструкцію. В окремих випадках ємнісні датчики можуть спрацьовувати при наближенні порушника до активного елементу, але відстань це досить мало.

Оскільки будь-який об'єкт, що охороняється периметр є протяжним об'єктів, то вібраційні і ємнісні прилади, які використовуються для його охорони слід віднести до пристроїв лінійного типу.

Автономні периметральні датчики.

Пристрої такого типу обладнуються вбудованою сиреною, включається при виявленні порушника. Вони можуть працювати поза складом системи охоронної сигналізації. Безумовно, для забезпечення автономії по харчуванню вони повинні комплектуватися батареєю або акумулятором. Це явний недолік, оскільки потрібно періодична заміна або підзарядка джерела живлення.

За відсутності в безпосередній близькості осіб, здатних зреагувати на сигнал тривоги, автономний датчик стає не більше ніж психологічним відлякує фактором. Таким чином, у багатьох випадках, доцільність його застосування досить сумнівна.

Бездротові датчики для периметра.

При використанні бездротових датчиків для охорони периметра начебто виникає наступна дилема:

 • відсутність провідних шлейфів для їх підключення спрощує і здешевлює монтаж системи сигналізації;
 • необхідність підключення харчування зводить нанівець зазначене перевагу.

Однак, існують ситуації, в яких бездротове виконання цілком виправдано. Найбільш очевидний вихід - використання акумулятора або батареї живлення, як у випадку з автономними пристроями. Для внутрішньої установки цей варіант цілком прийнятний, так як такі сповіщувачі мають відносно невеликим токопотребленіе. Як наслідок - заміна елементів живлення здійснюється не частіше ніж раз в один - два роки.

Вуличні датчики споживають електроенергії не в приклад більше, тому їх застосування доцільно при наявності в безпосередній близькості від місця установки лінії електроживлення, наприклад, освітлення периметра території. В цьому випадку для протяжних периметрів може виявитися економічно доцільно використовувати додаткові блоки живлення, встановлені поруч з датчиками, відмовившись від прокладки сотень метрів проводів і кабелів.

Не потрібно тільки забувати, що дальність дії бездротових датчиків не безмежна. Тому варто уважно вивчити технічні характеристики передбачуваної до установки моделі і подивитися наскільки вони підходять для реальних умов експлуатації.

На початок

© 2010-2019 р.р .. Все права захищені.
Матеріали, представлені на сайті, мають ознайомчо-інформаційний характер і не можуть використовуватися в якості керівних документів

Навигация по сайту
Топ читаемых новостей
Дополнительный аксессуар WasserKRAFT /Ведро/ 5L
Дополнительный аксессуар WasserKRAFT /Ведро/ 5L купить недорого В нашем интернет-магазине вы может приобрести Аксессуары по приемлемой цене. Среди многообразия предлагаемых моделей и производителей несложно

Аксессуары для iPhone 5/5S/5SE/5C оптом: доставка по РФ из Москвы
Чехлы для мобильных телефонов являются не менее востребованными аксессуарами, чем кошельки для денег, но если деньги при падении не теряют своей ценности, то чувствительная цифровая техника не всегда

Официальные аксессуары для Galaxy S7 и S7 Edge от Samsung
Наконец-то состоялась долгожданная презентация нового Galaxy S7, где были продемонстрированы новые инновационные технологии и уникальные возможности флагманского смартфона. Более детально об этом можно

10 самых нужных аксессуаров для автомобиля
Как вы думаете, какие аксессуары для автомобилей сегодня наиболее ценятся? Какие дополнительные предметы комплектации современного автомобиля имеют наибольший спрос? Рейтинг самых полезных автомобильных

Смартфон Xiaomi Redmi Note 3 Pro 16Gb Special Edition Gold
Флагманский   Redmi Note 3 Pro От мечты к реальности Серия флагманских смартфонов Redmi Note получила много одобрительных отзывов. Какая новинка есть в Redmi Note 3 Pro? Это мощный флагманский

Душевые гарнитуры Keuco, официальный сайт дилера в Москве
Keuco – сантехника, неподвластная времени. История бренда Keuco ведет свой отсчет с 1953г. Небольшой частный бизнес со штатом сотрудников чуть более 2х десятков открылся в немецком городке Хемере. Учредителями

Топ 10: лучшие аксессуары для Xbox One. Обзор
В наши дни Xbox One является достаточно распространенной консолью. Правда, стандартный, заводской сенсор Kinect вы уже не найдете. Microsoft отказалась вкладывать его в комплект к каждой консоли. Однако,

Обзор аксессуаров для смарт часов Apple Watch
Лучшие ремешки, защитные чехлы, зарядные доки и многое другое для ваших смартчасов Apple. Если вы собираетесь купить одну из моделей умных часов Apple Watch, то наверняка хотите, чтобы их дополняли какие-то

Купить аксессуары для ванной Keuco в интернет-магазине Santeh-Import.ru
На сайте нашего интернет-магазина вы можете легко и быстро выбрать аксессуары для ванной Keuco, которые будут органично дополнять санузел, оборудованный сантехникой данной германской марки. С первого

Оригинальные Британские чехлы для LG NEXUS 4 E960 по невысокой цене
Неподражаемый стиль и покрытие отменного уровня от лучших брендов. Мы уверены, насколько вы цените ваше мобильное устройство NEXUS 4 E960, поэтому мы предлагаем вам необыкновенную коллекцию Case

Бизнес новости © 2016 Мой самый лучший блог!