{ Новости Бизнеса } Все будет замечательно...
войти на сайт Бесплатно можно смотреть фильмы онлайн и не забудьте о шаблоны dle на нашем ресурсе бесплатно скачать фильмы c лучшего сайта

Діагностика та ремонт відеокарти

 1. Причини, ознаки та наслідки поломок
 2. Overclocking і voltmoding
 3. Пошкодження графічного процесора
 4. зупинка вентилятора
 5. відвал чіпа
 6. діагностика
 7. Riva Tuner
 8. PowerStrip
 9. AMD N-Bench
 10. ремонт

Якщо ви одного разу включили комп'ютер, система запустилася, а екран залишається чорним або з'явилися дивні смуги і колірні спотворення, швидше за все, пошкоджена відеокарта .

Причин для такої події більш ніж достатньо: починаючи від заводського браку і закінчуючи неправильною експлуатацією. Розберемо їх докладніше, а також дізнаємося, чи можна проводити ремонт відеокарт самостійно.


Причини, ознаки та наслідки поломок

перегрів

Найчастіше це відбувається з високопотужними картами, замкненими в тісний системний блок без доступу повітря, або коли виробник економить на конденсаторах.

ознаки:

 • брижі екрану;
 • мельтешение;
 • кольорові плями;
 • некоректна передача кольору.

Тривалий перегрів призводить до втрати контакту в схемі, пересихання електролітичних конденсаторів, пошкодження живлять вузлів.

Overclocking і voltmoding

Найбільш поширені причини виходу графічного адаптера з ладу - це спроби його «розгону» : Збільшення частоти і напруги понад встановлені норми (overclocking) і підвищення харчування (voltmoding).

ознаки:

 • почорніння;
 • оплавлення плати;
 • зображення на екрані пропадає.

Ремонт відеокарт в цьому випадку неможливий, як і гарантійна заміна - адже всі допустимі режими роботи компонента були перевищені.

Крім того, потрібно розуміти, що поліпшити продуктивність бюджетного відеоадаптера за рахунок оверклокинга до якихось чудових показників не вийде і перед подібною процедурою рекомендується заміна охолоджуючої системи на більш потужну.

Пошкодження графічного процесора

Походить від необережності, наприклад, при заміні інших складових ПК.

ознаки:

 • відсутність зображення;
 • артефакти на екрані.

зупинка вентилятора

Ця поломка пов'язана з непродуманою конструкцією кулера, через несправність або засміченості якого згодом страждає відеокарта. Вина тут лежить цілком на плечах виробника.

Вина тут лежить цілком на плечах виробника

Пил і бруд - ворог комп'ютерної техніки №1

ознаки:

 • відсутність зображення.

відвал чіпа

Нерідко виявляється вже при ремонті відеокарт NVIDIA: від перегрівання у них руйнуються контакти між BGA-кульками і платою. Не можна назвати це в повній мірі заводським шлюбом, але проблема характерна для відеоадаптерів цієї серії.

ознаки:

 • немає зображення на моніторі.

діагностика

Перевірити поточний стан компонента самостійно можна тільки в тому випадку, якщо він ще працює . Для діагностики відеокарти знадобляться спеціальні програми:

 • Riva Tuner;
 • PowerStrip;
 • AMD N-Bench.

Riva Tuner

Утиліта зі зручним інтерфейсом. Здатна показати, наскільки сильно розігрітий графічний адаптер і як це виправити. У разі перегріву програма запропонує провести underclocking - знизити частоту роботи відеокарти.

PowerStrip

Найчастіше використовується з метою оверклокинга, але так само прекрасно підходить для діагностики. Універсальна майже для всіх моделей карт і швидко виявляє несправності.

AMD N-Bench

Перевіряє потенціал графічного прискорювача і вказує на неполадки, а також виявляє раніше не використовувалися резерви обладнання.

Таким чином, можна періодично перевіряти відеоадаптер і вчасно запобігти поломку. Якщо в ході діагностики нічого не з'ясувалося, але в наявності явні «симптоми» пошкодження графічного адаптера, доведеться звернутися до майстра.

ремонт

Ремонт відеокарт в домашніх умовах доступний людям, добре розбирається в пристрої компонентів ПК, їх взаємодії один з одним і способах ремонту. В іншому випадку краще відвідати сервісний центр або купити нову. Деякі умільці намагаються реанімувати карту, розігріваючи її в духовці під певними температурами (і нерідко це увінчається успіхом), але результати можуть бути непередбачувані, якщо ви новачок.

Пам'ятайте, що ремонт відеокарти ноутбука не завжди здійснимо навіть в умовах майстерні - деякі моделі сконструйовані за принципом «згорів відеоадаптер - викинь ноутбук». При покупці техніки заздалегідь питайте продавця, чи можлива лагодження та заміна комплектації. Щоб самостійно зробити такий ремонт, потрібно буде розібрати гаджет, демонтувати графічний адаптер, знайти проблему, усунути її і повернути все на свої місця, не зіпсувавши при цьому ПК. Такий експеримент можна провести, якщо вам не шкода ноутбук або ви твердо впевнені в успіху підприємства.

Чи доводилося вам ремонтувати відеокарти або проводити діагностику? З якими труднощами ви зіткнулися? Напишіть про це в коментарях.

Чи доводилося вам ремонтувати відеокарти або проводити діагностику?
З якими труднощами ви зіткнулися?
Навигация по сайту
Топ читаемых новостей
Дополнительный аксессуар WasserKRAFT /Ведро/ 5L
Дополнительный аксессуар WasserKRAFT /Ведро/ 5L купить недорого В нашем интернет-магазине вы может приобрести Аксессуары по приемлемой цене. Среди многообразия предлагаемых моделей и производителей несложно

Аксессуары для iPhone 5/5S/5SE/5C оптом: доставка по РФ из Москвы
Чехлы для мобильных телефонов являются не менее востребованными аксессуарами, чем кошельки для денег, но если деньги при падении не теряют своей ценности, то чувствительная цифровая техника не всегда

Официальные аксессуары для Galaxy S7 и S7 Edge от Samsung
Наконец-то состоялась долгожданная презентация нового Galaxy S7, где были продемонстрированы новые инновационные технологии и уникальные возможности флагманского смартфона. Более детально об этом можно

10 самых нужных аксессуаров для автомобиля
Как вы думаете, какие аксессуары для автомобилей сегодня наиболее ценятся? Какие дополнительные предметы комплектации современного автомобиля имеют наибольший спрос? Рейтинг самых полезных автомобильных

Смартфон Xiaomi Redmi Note 3 Pro 16Gb Special Edition Gold
Флагманский   Redmi Note 3 Pro От мечты к реальности Серия флагманских смартфонов Redmi Note получила много одобрительных отзывов. Какая новинка есть в Redmi Note 3 Pro? Это мощный флагманский

Душевые гарнитуры Keuco, официальный сайт дилера в Москве
Keuco – сантехника, неподвластная времени. История бренда Keuco ведет свой отсчет с 1953г. Небольшой частный бизнес со штатом сотрудников чуть более 2х десятков открылся в немецком городке Хемере. Учредителями

Топ 10: лучшие аксессуары для Xbox One. Обзор
В наши дни Xbox One является достаточно распространенной консолью. Правда, стандартный, заводской сенсор Kinect вы уже не найдете. Microsoft отказалась вкладывать его в комплект к каждой консоли. Однако,

Обзор аксессуаров для смарт часов Apple Watch
Лучшие ремешки, защитные чехлы, зарядные доки и многое другое для ваших смартчасов Apple. Если вы собираетесь купить одну из моделей умных часов Apple Watch, то наверняка хотите, чтобы их дополняли какие-то

Купить аксессуары для ванной Keuco в интернет-магазине Santeh-Import.ru
На сайте нашего интернет-магазина вы можете легко и быстро выбрать аксессуары для ванной Keuco, которые будут органично дополнять санузел, оборудованный сантехникой данной германской марки. С первого

Оригинальные Британские чехлы для LG NEXUS 4 E960 по невысокой цене
Неподражаемый стиль и покрытие отменного уровня от лучших брендов. Мы уверены, насколько вы цените ваше мобильное устройство NEXUS 4 E960, поэтому мы предлагаем вам необыкновенную коллекцию Case

Бизнес новости © 2016 Мой самый лучший блог!