{ Новости Бизнеса } Все будет замечательно...
войти на сайт Бесплатно можно смотреть фильмы онлайн и не забудьте о шаблоны dle на нашем ресурсе бесплатно скачать фильмы c лучшего сайта

Дискретна відеокарта - що це і навіщо вона потрібна ?!

  1. Основні відмінності вбудованої і дискретної графіки:
  2. Як переключити відеокарту на дискретну і назад ?!

Якщо Ви коли-небудь вибирали собі ноутбук, нетбук або ультрабук, то, читаючи огляди в Інтернеті, повинні були хоча б раз, але зіткнутися з поняттям «дискретна відеокарта»

Якщо Ви коли-небудь вибирали собі ноутбук, нетбук або ультрабук, то, читаючи огляди в Інтернеті, повинні були хоча б раз, але зіткнутися з поняттям «дискретна відеокарта». Що це таке? Термін то математичний! Спробуємо розібратися.
Саме поняття «Дискретний» в одному зі своїх значень трактується як «розділений». Тобто, з технічної точки зору, один пристрій відокремлено від іншого! Давайте розглянемо тепер які є відеокарти. На сучасному ринку Ви можете купити комп'ютер або ноутбук з інтегрованим, тобто вбудованим в материнську плату, або з окремою встановленим відео-адаптером. Для останнього є спеціальний роз'єм - AGP, PCI або PCI-express.
До недавнього часу, інтегрованим адаптер мав на увазі упаяний в системну плату графічний чіп, який для роботи використовує оперативну пам'ять комп'ютера. Але потім прогрес зробив крок вперед і на сучасних процесорах видеоподсистема вже вбудована, тобто не вимагає додаткового чіпа. Як приклад можна привести сучасні CPU від Intel - i3, i5 і i7 мають вбудовану підсистему Intel HD Graphics. Тільки ось продуктивність такого рішення слабенька. А адже багато хто любить на ноутбуці ще й пограти!


Ось тоді то і з'явилося поняття «дискретна відеокарта», тобто використовує свій відео-процесор GPU і оперативну пам'ять RAM. Причому окремо хочу відзначити, що конструктивно вона може виконана як окремо, так і вбудованою в системну плату ноута.

Причому окремо хочу відзначити, що конструктивно вона може виконана як окремо, так і вбудованою в системну плату ноута

Основні відмінності вбудованої і дискретної графіки:

плюси:
- не використовує ресурси ноутбука (процесор і пам'ять) і не гальмує його тим самим.
- має більшу продуктивність і дозволяє грати в ігри і працювати в вимогливих до графіки додатках.
- на деяких моделях лептопів можлива заміна адаптера на більш продуктивний при необхідності.

мінуси:
- сильніше гріється за рахунок окремого потужного чіпа. Часом пристрій розігрівається до такого стану, що його неможливо тримати на колінах.
- вимагає більше харчування, ніж вбудована карта, а значить сильніше витрачає батарею.
- видає більше шуму, так як зазвичай дискретна відеокарта має додатковий вентилятор охолодження. На сучасних іграх він може просто-напросто завивати, намагаючись впоратися з нагріванням.

Як переключити відеокарту на дискретну і назад ?!

Багато власників сучасних ноутбуків, дізнавшись про те, що у них встановлений додатковий потужний відеоадаптер, відразу переймаються питанням - а як включити дискретний відеоадаптер і переключитися з вбудованого при необхідності. Насправді, це робиться операційною системою автоматично при запуску ігор або додатків для роботи з графікою. Але якщо Ви хочете перемикати режими самостійно, на свій розсуд, то і це можна організувати. По-перше, в кожному такому ноутбуці в BIOS є можливість вибору режиму роботи графічного адаптера. Зазвичай для цього треба зайти в розділ «Display Mode» - «Graphics Device». За замовчуванням, він виставлений в варіант «Switchable» - перемикається.

При необхідності включити в постійну роботу дискретну карту - просто виберіть відповідно пункт «Discrete Ghraphics» і збережіть налаштування через F10.

Для того, щоб перемикатися між відеоадаптерами прямо з Windows 10 - треба спочатку зайти в розширені налаштування. Для пристроїв від NVidia треба запустити Nvidia Control Panel, знайти розділ «Параметри 3D» >>> «Управління параметрами 3D»:

Для пристроїв від NVidia треба запустити Nvidia Control Panel, знайти розділ «Параметри 3D» >>> «Управління параметрами 3D»:

Тут нам потрібна друга вкладка «Програмні настройки» (Program Settings). Тут треба в першому випадаючому списку вибрати програму, а в другому - дискретну відеокарту. Після цього вона буде автоматично вмикатися при запуску обраної програми.

Для пристрій від AMD / ATI все все те ж саме робиться в AMD Vision Engine Control Center. Відкриваємо розділ «Switchable Graphics»

Тут можна виставити параметри запуску обох адаптерів, а так само який з них буде включатися при роботі ноутбука від батареї.

Деякі виробники портативних комп'ютерів роблять ще зручніше - вбудовують можливість вибору потрібного режиму прямо з провідника Windows. Для цього треба або клікнути на значку гри або програми правою кнопкою:

Для цього треба або клікнути на значку гри або програми правою кнопкою:

Або в контекстному меню робочого столу буде пункт «Configure Switchable Graphics»:

Або в контекстному меню робочого столу буде пункт «Configure Switchable Graphics»:

Клікнувши на нього Ви відкриєте вікно налаштування режимів роботи графічного адаптера - продуктивний High-perfomance GPU або економічний Power-saving GPU.

PS: У висновку статті хочу ще раз повторити - в більшості випадків перемикання між вбудованою і дискретною відеокартами виконати сама операційна система, вчасно включивши той чи інший режим роботи. Від користувача додаткових дій зазвичай не потрібно!

Що це таке?
Як переключити відеокарту на дискретну і назад ?
Навигация по сайту
Топ читаемых новостей
Дополнительный аксессуар WasserKRAFT /Ведро/ 5L
Дополнительный аксессуар WasserKRAFT /Ведро/ 5L купить недорого В нашем интернет-магазине вы может приобрести Аксессуары по приемлемой цене. Среди многообразия предлагаемых моделей и производителей несложно

Аксессуары для iPhone 5/5S/5SE/5C оптом: доставка по РФ из Москвы
Чехлы для мобильных телефонов являются не менее востребованными аксессуарами, чем кошельки для денег, но если деньги при падении не теряют своей ценности, то чувствительная цифровая техника не всегда

Официальные аксессуары для Galaxy S7 и S7 Edge от Samsung
Наконец-то состоялась долгожданная презентация нового Galaxy S7, где были продемонстрированы новые инновационные технологии и уникальные возможности флагманского смартфона. Более детально об этом можно

10 самых нужных аксессуаров для автомобиля
Как вы думаете, какие аксессуары для автомобилей сегодня наиболее ценятся? Какие дополнительные предметы комплектации современного автомобиля имеют наибольший спрос? Рейтинг самых полезных автомобильных

Смартфон Xiaomi Redmi Note 3 Pro 16Gb Special Edition Gold
Флагманский   Redmi Note 3 Pro От мечты к реальности Серия флагманских смартфонов Redmi Note получила много одобрительных отзывов. Какая новинка есть в Redmi Note 3 Pro? Это мощный флагманский

Душевые гарнитуры Keuco, официальный сайт дилера в Москве
Keuco – сантехника, неподвластная времени. История бренда Keuco ведет свой отсчет с 1953г. Небольшой частный бизнес со штатом сотрудников чуть более 2х десятков открылся в немецком городке Хемере. Учредителями

Топ 10: лучшие аксессуары для Xbox One. Обзор
В наши дни Xbox One является достаточно распространенной консолью. Правда, стандартный, заводской сенсор Kinect вы уже не найдете. Microsoft отказалась вкладывать его в комплект к каждой консоли. Однако,

Обзор аксессуаров для смарт часов Apple Watch
Лучшие ремешки, защитные чехлы, зарядные доки и многое другое для ваших смартчасов Apple. Если вы собираетесь купить одну из моделей умных часов Apple Watch, то наверняка хотите, чтобы их дополняли какие-то

Купить аксессуары для ванной Keuco в интернет-магазине Santeh-Import.ru
На сайте нашего интернет-магазина вы можете легко и быстро выбрать аксессуары для ванной Keuco, которые будут органично дополнять санузел, оборудованный сантехникой данной германской марки. С первого

Оригинальные Британские чехлы для LG NEXUS 4 E960 по невысокой цене
Неподражаемый стиль и покрытие отменного уровня от лучших брендов. Мы уверены, насколько вы цените ваше мобильное устройство NEXUS 4 E960, поэтому мы предлагаем вам необыкновенную коллекцию Case

Бизнес новости © 2016 Мой самый лучший блог!