{ Новости Бизнеса } Все будет замечательно...
войти на сайт Бесплатно можно смотреть фильмы онлайн и не забудьте о шаблоны dle на нашем ресурсе бесплатно скачать фильмы c лучшего сайта

Гріється ноутбук - і гальмує, після чистки і заміни термопасти, що зробити, якщо сам вимикається

 1. Пристрій системи охолодження
 2. ознаки перегріву
 3. Відео: Сильно гріється
 4. пил
 5. висохла термопаста
 6. Вихід з ладу
 7. Системи охолодження
 8. елементів плати
 9. Чим небезпечний перегрів
 10. Як перевірити гріється чи ноутбук
 11. Відео: Зниження нагріву процесора ноутбука

Під час роботи ноутбука його електронні вузли споживають електрику, певний відсоток якого перетворюється в тепло. Зі збільшенням потужності процесора і відеокарти більше нагрівається внутрішній простір ноутбука.

Проблема досить поширена, тому кожному власнику ноутбука важливо знати, що робити, якщо ноутбук сильно гріється і сам вимикається.

Проблема досить поширена, тому кожному власнику ноутбука важливо знати, що робити, якщо ноутбук сильно гріється і сам вимикається

Фото: перегрів ноутбука

Пристрій системи охолодження

Система для відводу тепла щільно прилягає до процесора і нерідко до відеочіпі. Вона складається з мідних трубок, відвідних тепло до грат, яка обдувається повітрям від вентилятора і через це остуджують, знижуючи температуру тим самим процесору і іншим прилеглим комплектуючих.

Відстань між пластинами решітки охолодження вкрай маленьке, в зв'язку з цим пил досить спішно заповнює простір між ребрами, утворюючи войлок, який заважає проходженню повітря.

Фото: система охолодження

Щільність прилягання мідної пластини охолодження до процесора або відеочіпі забезпечується за рахунок термопасти і термопрокладки. Термопрокладка - це гумка, щільно прилегла до двох поверхонь. Відсутність термопасти або термопрокладки сприятиме створенню повітряного зазору, який знизить дієвість системи охолодження.

Сам процесор має плоску поверхню, до якої прилягає мідна пластина охолодження. Така ж рівна поверхня є і у відеочіпа.

Така ж рівна поверхня є і у відеочіпа

Фото: відвід тепла від процесора

Для того, щоб між мідною пластиною і процесором не було повітря наносять шар термопасти. Термопаста нівелює нерівності поверхонь процесора і системи охолодження, створюючи необхідний прилягання і забезпечуючи відмінну теплопередачу між ними. Ту ж функцію виконує і термопрокладка.

ознаки перегріву

Ознак суттєвого підвищення температури ноутбука чимало, в залежності від того, яка частина схильна до перегріву, тому розглянемо найбільш часті:

 • портативний комп'ютер несподівано вимикається. За його вимикання відповідає система захисту від надмірної високої температури, тому після вимкнення комп'ютера рекомендується включити його і зайти в BIOS, де необхідно промоніторити температурні параметри базових вузлів портативного комп'ютера, якщо існує така можливість;
 • періодичні зависання і перезавантаження. Найімовірніше, проблема криється в надмірному нагріванні відеокарти. Додатковим фактором може бути спотворення картинки в ігрових додатках і поява, так званих, «артефактів»;
 • ноутбук сильно гуде. Якщо вентилятор шумить, то слід прочистити систему охолодження або повністю замінити її;
 • гарячий корпус. При значному перегріві корпусу портативного комп'ютера варто всерйоз задуматися про вирішення цієї проблеми. Нерідко гарячий корпус поєднується з гучною роботою вентиляторів. Очищення вентилятора і системи охолодження повністю, якщо сильно гріється корпус портативного комп'ютера, просто необхідно - в іншому випадку пристрій може заподіяти опіки;
 • якщо файли стали неспішно читатися з вінчестера, або взагалі читання даних неможливо, необхідно акцентувати увагу на температуру жорсткого диска.

Відео: Сильно гріється

Причини і методи усунення

Основних причин надмірного нагрівання ноутбука кілька. Для кожної з них існує свій ефективний метод усунення проблеми, коли гріється ноутбук.

пил

Найбільш мирна, поширена причина перегріву ноутбука - банальна пил. Згодом вона забиває грати вентиляції (в крайніх випадках товщина шару пилу може досягати сантиметра), і значно ускладнює доступ холодного повітря через решітку.

Обмеження подачі холодного повітря всередину ноутбука призводить до істотного нагрівання процесора, відеокарти і інших комплектуючих.

Фото: пил усередині ноутбука

Ознаками цієї причини є довільне відключення портативного комп'ютера через певний проміжок часу (зазвичай від 10 до 30 хвилин), зниження продуктивності, шуми при роботі вентилятора. Особливо сильно ці ознаки виявляються в літню спеку.

Щоб вирішити цю проблему слід очистити систему охолодження від пилу. Відмінним помічником у цій справі може стати звичайний побутовий пилосос.

висохла термопаста

Ще однією причиною перегріву портативного комп'ютера є висихання термопасти. Ця причина більш рідкісна, ніж попередня, проте висихання термопасти і прихід термопрокладки в непридатність трапляються досить часто.

В цілому рідини добре передають тепло, саме тому водяне охолодження більш результативно в порівнянні з повітряним. Коли паста з часом висихає, відсоток рідини в ній знижується, а значить, зменшується і ефективність охолодження, хоча й несуттєво.

Фото: нанесення пасти

Інакше справа йде з Термопрокладки. Коли під високотемпературним впливом термопрокладка з часом зношується, в ній виникають компактні мікро розриви, які призводять до того, що її функція передачі тепла від процесора до системи охолодження знижується.

Ознаки аналогічні ознаками при запиленні вентиляційного отвору. Для усунення даних труднощів рекомендується замінити термопасту і термопрокладку.

Вихід з ладу

Якщо після чистки і заміни термопасти, при завантаженості процесора менш 25-40% в офісних додатках, температура процесора більш 80С, то найімовірніше має місце вихід з ладу системи охолодження або елементів плати. Найбільш доцільно в цьому випадку здати ноутбук в сервісний центр.

Системи охолодження

З плином часу система охолодження перестає забезпечувати прийнятний рівень охолодження. Вентилятори починають крутитися менше, відбувається зміщення осей обертання. Нерідко трапляється так, що змонтована система охолодження може не забезпечувати охолодження при значних навантаженнях з боку користувача.

Нерідко трапляється так, що змонтована система охолодження може не забезпечувати охолодження при значних навантаженнях з боку користувача

Фото: ремонт системи озлвжденія

Для вирішення проблем рекомендується поміняти комплектуючі системи охолодження, або цілком змінити її. Вибір оптимальних компонентів і їх інсталяція неможливі без кваліфікації і досвіду, тому потрібно звернутися до майстровиті фахівцям сервісної організації.

Ще одним виходом із ситуації, що склалася, пов'язаної з перегрівом може бути придбання підставки з вентиляторами. Розмістивши портативний комп'ютер на ній, можна домогтися більш істотного продувки корпусу і, як наслідок, зниження внутрішньої температури ноутбука.

елементів плати

Тепло, яке виділяється при нагріванні ЦП або чіпа материнської плати, передається на найближчі вузли, розміщені на ній. Під тривалим і істотним впливом тепла існує ймовірність формування мікротріщини в місцях пайки цих компонентів, що призводить до істотного виділенню тепла і більш стрімкого зносу.

Чим небезпечний перегрів

При збільшенні числа пилу дієвість системи охолодження помітно зменшується, портативний комп'ютер починає активно грітися, з часом може зависнути або взагалі перевантажитися.

Але найжахливіше, що перегрів ноутбука може служити прічніной поломки наступних вузлів:

 • відеочіп;
 • південний і північний міст;

  Фото: схема ноутбука

 • відеокарта.

Заміна відеочипа або інших комплектуючих коштує в рази більше, ніж профілактичне очищення комп'ютера від пилу. Слід взяти за правило, що якщо ноутбук став мимоволі перемикатися - він потребує очищення від пилу.

Як перевірити гріється чи ноутбук

Щоб визначити, яка температура для комп'ютера є граничною, можна скористатися спеціальною програмою HWMonitor, яка дозволяє переглянути всі поточні, а так само максимальні і мінімальні величини температури за конкретний період часу. Найбільший інтерес представлятимуть виключно максимальні значення.

Найбільший інтерес представлятимуть виключно максимальні значення

Фото: вимір температури

У кожного пристрою гранична температура своя, певні відомості можна знайти в інтернеті, щось нескладно дізнатися досвідченим способом, але зазвичай поєднання декількох симптомів з явно завищеними значеннями в HWMonitor говорять про те, що портативний комп'ютер потребує чищення і профілактиці.

Однак слід знати, що для кожної моделі граничне значення температури може відрізнятися.

Відео: Зниження нагріву процесора ноутбука

заходи профілактики

Зазвичай ноутбук сильно гріється через пил і ворсинок, що засмічують радіатор системи охолодження, тому кілька нескладних правил допоможуть уникнути ускладнень, пов'язаних з його перегрівом:

 • не можна ставити ноутбук під час роботи на м'які поверхні, в зв'язку з тим, що вони перешкоджають прийнятного охолодженню і ворсинки з м'якій поверхні досить скоро забивають вентилятор;
 • не можна працювати в приміщенні з великою кількістю пилу;
 • левова частка побутової пилу знаходиться на висоті до 20 см від поверхні, тому не рекомендується працювати з портативним комп'ютером на підлозі;
 • необхідна періодична чистка ноутбука від пилу (хоча б раз на рік);
 • перед придбанням ноутбука важливо визначити для чого він буде використовуватися, і вибрати найбільш підходящу модель саме для цього класу задач. Важливо знати, що по-справжньому ігрових ноутбуків не існує.

Всього лише кілька тривіальних правил можуть убезпечити Ваш ноутбук від виходу з ладу або позапланової поїздки в сервісний центр.

Перегрів портативного комп'ютера може заподіяти чимало головного болю, починаючи від добре відомих "блакитних екранів" і закінчуючи втратою важливих даних і навіть безпосередній поломкою материнської плати або процесора, причому далеко не завжди користувач розуміє, чому став перегріватися ноутбук.

Навигация по сайту
Топ читаемых новостей
Дополнительный аксессуар WasserKRAFT /Ведро/ 5L
Дополнительный аксессуар WasserKRAFT /Ведро/ 5L купить недорого В нашем интернет-магазине вы может приобрести Аксессуары по приемлемой цене. Среди многообразия предлагаемых моделей и производителей несложно

Аксессуары для iPhone 5/5S/5SE/5C оптом: доставка по РФ из Москвы
Чехлы для мобильных телефонов являются не менее востребованными аксессуарами, чем кошельки для денег, но если деньги при падении не теряют своей ценности, то чувствительная цифровая техника не всегда

Официальные аксессуары для Galaxy S7 и S7 Edge от Samsung
Наконец-то состоялась долгожданная презентация нового Galaxy S7, где были продемонстрированы новые инновационные технологии и уникальные возможности флагманского смартфона. Более детально об этом можно

10 самых нужных аксессуаров для автомобиля
Как вы думаете, какие аксессуары для автомобилей сегодня наиболее ценятся? Какие дополнительные предметы комплектации современного автомобиля имеют наибольший спрос? Рейтинг самых полезных автомобильных

Смартфон Xiaomi Redmi Note 3 Pro 16Gb Special Edition Gold
Флагманский   Redmi Note 3 Pro От мечты к реальности Серия флагманских смартфонов Redmi Note получила много одобрительных отзывов. Какая новинка есть в Redmi Note 3 Pro? Это мощный флагманский

Душевые гарнитуры Keuco, официальный сайт дилера в Москве
Keuco – сантехника, неподвластная времени. История бренда Keuco ведет свой отсчет с 1953г. Небольшой частный бизнес со штатом сотрудников чуть более 2х десятков открылся в немецком городке Хемере. Учредителями

Топ 10: лучшие аксессуары для Xbox One. Обзор
В наши дни Xbox One является достаточно распространенной консолью. Правда, стандартный, заводской сенсор Kinect вы уже не найдете. Microsoft отказалась вкладывать его в комплект к каждой консоли. Однако,

Обзор аксессуаров для смарт часов Apple Watch
Лучшие ремешки, защитные чехлы, зарядные доки и многое другое для ваших смартчасов Apple. Если вы собираетесь купить одну из моделей умных часов Apple Watch, то наверняка хотите, чтобы их дополняли какие-то

Купить аксессуары для ванной Keuco в интернет-магазине Santeh-Import.ru
На сайте нашего интернет-магазина вы можете легко и быстро выбрать аксессуары для ванной Keuco, которые будут органично дополнять санузел, оборудованный сантехникой данной германской марки. С первого

Оригинальные Британские чехлы для LG NEXUS 4 E960 по невысокой цене
Неподражаемый стиль и покрытие отменного уровня от лучших брендов. Мы уверены, насколько вы цените ваше мобильное устройство NEXUS 4 E960, поэтому мы предлагаем вам необыкновенную коллекцию Case

Бизнес новости © 2016 Мой самый лучший блог!