{ Новости Бизнеса } Все будет замечательно...
войти на сайт Бесплатно можно смотреть фильмы онлайн и не забудьте о шаблоны dle на нашем ресурсе бесплатно скачать фильмы c лучшего сайта

Калібрування акумуляторної батареї ноутбука

 1. У яких випадках потрібно калібрування батареї ноутбука?
 2. Виконання ручного калібрування акумулятора ноутбука
 3. Як оцінити ємність і стан акумулятора ноутбука за допомогою програми
 4. Ноутбуки HP
 5. Lenovo
 6. Вбудована калібрування в BIOS
 7. інші програми

Для підвищення ефективності експлуатації батареї ноутбука бажано періодично проводити її калібрування. Це можна робити в ручному режимі, за допомогою спеціальних програм, а також через утиліти в BIOS. Як відомо, батарея ноутбука складається з контролера (мікросхеми) і окремих банок, з'єднаних паралельно і / або послідовно. Контролер стежить за процесом зарядки-розрядки акумуляторних осередків. Проблема тут полягає в тому, що в процесі експлуатації акумулятора дані контролера починають розходитися з реальним станом банок. В результаті ноутбук може «йти в отключку» ще при зарядженій батареї. В таких умовах акумулятор експлуатувати не можна, і потрібно його калібрування. Калібрування батареї ноутбука забезпечує приведення до однакового рівня заряд осередків АКБ і свідчення контролера заряду. У цьому матеріалі ми постараємося розібратися, як це робиться, і які програми і утиліти при цьому використовуються.

Зміст статті


У яких випадках потрібно калібрування батареї ноутбука?

Калібрування потрібно в тих випадках, коли дані про заряді акумуляторних банок контролера батареї не збігаються з їх реальним станом. Наведемо простий приклад. Ступінь заряду акумуляторних банок дорівнює 90%, а у контролера інформація про їх заряді на 70%. В результаті, коли контролер буде бачити 10%, він відправить лептоп в сплячий режим. А насправді акумулятор має заряд 30% і цілком міг би ще попрацювати. В результаті скорочується час автономної роботи і користувачеві доводиться частіше заряджати ноутбук.

В результаті скорочується час автономної роботи і користувачеві доводиться частіше заряджати ноутбук

За допомогою програм для калібрування батареї і ручного методу можна позбутися від цієї помилки. Калібрування також усуває ефект «пам'яті». Не плутайте з ефектом пам'яті лужних акумуляторів.

Це ситуація, коли батарея «запам'ятовує» ступінь заряду при підключенні до електромережі, а потім віддає свій заряд до цієї позначки. В результаті ємність акумулятора ноутбука використовується не повністю.

Виправити цю ситуацію і допомагають програми для калібрування батареї. У всіх сучасних моделях ноутбуків застосовуються літієві батареї і того «ефекту пам'яті», що є в Ni─Cd і Ni─MH акумуляторах, в них немає.


Виконання ручного калібрування акумулятора ноутбука

Для цього вам потрібно виконати наступну послідовність дій:

 • Спробуйте повністю зарядити ноутбука;
 • Потім вимкніть блок живлення і перезавантажте ноутбук. При завантаженні зайдіть в BIOS і залиште його так поки він не відключиться. Справа в тому, що в Windows ноутбук піде в сплячий режим, коли батарея ще не буде повністю розряджена. А вам потрібно розрядити його повністю;
 • Після цього підключаєте блок живлення і заряджаєте акумулятор по максимуму;
 • Потім завантажуєте Windows і перевіряєте батарею вищеописаним способом через командний рядок.

Як оцінити ємність і стан акумулятора ноутбука за допомогою програми

Перед проведенням заходів, які описуються нижче в цьому матеріалі, зробіть оцінку ємності батареї ноутбука. Як то кажуть, потрібно усвідомити і осмислити стан акумулятора. Для цього потрібно виконати наступну послідовність дій на ноутбуці під керуванням Windows.

Запустіть командний рядок з правами адміністратора. Для тих, хто забув, як це робиться, набираєте в меню Пуск cmd.exe і за допомогою контекстного меню запускаєте на ноутбуці командний рядок від імені адміністратора комп'ютера.


У командному рядку наберіть наступне:
powercfg.exe -energy -output c: \ report.html
В кінці рядка вказано шлях, де буде збережений файл звіту і його назва.

html  В кінці рядка вказано шлях, де буде збережений файл звіту і його назва

Дочекайтеся завершення аналізу системи і потім перейдіть за вказаною вами шляху, щоб переглянути файл звіту. У нашому випадку це файл report.html в корені диска c.

html в корені диска c

В отриманому звіті нас цікавить розділ під назвою «Про акумулятор». Там потрібно звернути увагу на розрахункову місткість і значення при останньої повної зарядки акумулятора. У цьому ж розділі буде вказано тип батареї вашого ноутбука.

У цьому ж розділі буде вказано тип батареї вашого ноутбука

Як бачите, останній повний заряд показує ємність значно менше номінальної. Навіть виведено повідомлення про те, що остання зарядка була проведена менше, ніж 50% ємності батареї. В цьому випадку потрібно скористатися програмами і утилітами для калібрування, а, точніше, рекалібровкі акумулятора ноутбука.

Але слід пам'ятати, що калібрування не є таблеткою від усіх хвороб. Якщо акумулятор втратив ємність з-за тривалого терміну служби, то ніяка калібрування йому не допоможе. Програми рекалібровкі призначені для усунення помилки визначення ємності батареї.


В автоматичному режимі можна виконати калібрування за допомогою спеціальних програм. Ці утиліти випускаються виробниками ноутбуків.

Ноутбуки HP

Зокрема, HP пропонують для цього засіб діагностики системи UEFI System Diagnostic. Щоб скористатися цією програмою, потрібно при завантаженні ноутбука натиснути Esc і після появи меню завантаження F2. Ви увійдете в діагностику системи, де потрібно буде вибрати «Тестування акумулятора».

На сторінці, що з'явилася потрібно буде натиснути «Почати тестування акумулятора». Буде запущена перевірка, яка займе певний час. Після її закінчення програма запропонує певні дії, які рекомендується зробити.

Калібрування акумулятора також можна виконати за допомогою утиліти HP Support Assistant в Windows. Для цього потрібно зробити наступне:

Пройдіть Пуск -> Програми -> HP Support Assistant. В результаті запуститься програма і з'явиться запрошення. В цьому вікні можна вказати параметри роботи утиліти і заборонити висновок вікна при подальших запусках HP Support Assistant.

По кліку на «Далі» переходите на головну сторінку програми, де натискаєте іконку My Computer. Ці кроки показані на скріншотах нижче.

Ці кроки показані на скріншотах нижче

У вікні потрібно відкрити вкладку Засоби діагностики (Diagnostics) і натиснути кнопку Перевірка акумулятора HP (HP Battery Check). Деякий час програма буде працювати, а по завершенні видасть результати перевірки батареї. Нижче ви можете бачити всі на фото.

Нижче ви можете бачити всі на фото

Разом з результатом аналізу стану акумулятора, програма видасть необхідні рекомендації, серед яких може бути заміна, калібрування, успішне проходження тесту і т. П.

Lenovo

У випадку з ноутбуками Lenovo для калібрування батареї слід використовувати програму Energy Management. Більшість моделей лептопів Lenovo Idea оснащуються утилітою Energy Management, призначеної для управління електроживленням.

Після установки запускаєте програму і в головному вікні натискаєте шестірню. У наступному вікні натисніть «Пуск» в рядку «Скидання індикатора». У вікні калібрування потрібно буде підтвердити натисканням кнопки «Продовжити». Всі дії показані на скріншотах нижче.


Утиліта запустить процес калібрування, який може тривати кілька годин. Після закінчення буде показано наступне вікно програми.

Після закінчення буде показано наступне вікно програми

Вбудована калібрування в BIOS

На деяких моделях ноутбуків є відповідні програми калібрування акумулятора прямо в BIOS. З їх допомогою можна виправити помилки у визначенні ступеня зарядки батареї прямо в BIOS. Порядок і меню для калібрування можуть відрізнятися у різних виробників. На прикладі Phoenix BIOS це виглядає наступним чином:

 • Заходьте в BIOS ноутбука;
 • На вкладці «Boot» вибираєте і запускаєте функцію «Smart Battery Calibration»;
 • У вікні потрібно буде вибрати «Yes» для підтвердження;
 • Після цього чекаєте, поки завершиться процес, і виходите з BIOS.


При проведенні цієї операції потрібно відключити блок живлення. Якщо цього не зробити, то BIOS видасть попередження.


інші програми

Якщо у вас не виходить використовувати перераховані вище інструменти, то можна спробувати універсальні програми для калібрування акумуляторної батареї.

Приклади таких утиліт: Battery Eater, BatteryCare і деякі інші. Але виробники ноутбуків і фахівці галузі не рекомендують використовувати для цього сторонній софт. Це може викликати нестабільну роботу і некоректний результат їх роботи.

У яких випадках потрібно калібрування батареї ноутбука?
Навигация по сайту
Топ читаемых новостей
Дополнительный аксессуар WasserKRAFT /Ведро/ 5L
Дополнительный аксессуар WasserKRAFT /Ведро/ 5L купить недорого В нашем интернет-магазине вы может приобрести Аксессуары по приемлемой цене. Среди многообразия предлагаемых моделей и производителей несложно

Аксессуары для iPhone 5/5S/5SE/5C оптом: доставка по РФ из Москвы
Чехлы для мобильных телефонов являются не менее востребованными аксессуарами, чем кошельки для денег, но если деньги при падении не теряют своей ценности, то чувствительная цифровая техника не всегда

Официальные аксессуары для Galaxy S7 и S7 Edge от Samsung
Наконец-то состоялась долгожданная презентация нового Galaxy S7, где были продемонстрированы новые инновационные технологии и уникальные возможности флагманского смартфона. Более детально об этом можно

10 самых нужных аксессуаров для автомобиля
Как вы думаете, какие аксессуары для автомобилей сегодня наиболее ценятся? Какие дополнительные предметы комплектации современного автомобиля имеют наибольший спрос? Рейтинг самых полезных автомобильных

Смартфон Xiaomi Redmi Note 3 Pro 16Gb Special Edition Gold
Флагманский   Redmi Note 3 Pro От мечты к реальности Серия флагманских смартфонов Redmi Note получила много одобрительных отзывов. Какая новинка есть в Redmi Note 3 Pro? Это мощный флагманский

Душевые гарнитуры Keuco, официальный сайт дилера в Москве
Keuco – сантехника, неподвластная времени. История бренда Keuco ведет свой отсчет с 1953г. Небольшой частный бизнес со штатом сотрудников чуть более 2х десятков открылся в немецком городке Хемере. Учредителями

Топ 10: лучшие аксессуары для Xbox One. Обзор
В наши дни Xbox One является достаточно распространенной консолью. Правда, стандартный, заводской сенсор Kinect вы уже не найдете. Microsoft отказалась вкладывать его в комплект к каждой консоли. Однако,

Обзор аксессуаров для смарт часов Apple Watch
Лучшие ремешки, защитные чехлы, зарядные доки и многое другое для ваших смартчасов Apple. Если вы собираетесь купить одну из моделей умных часов Apple Watch, то наверняка хотите, чтобы их дополняли какие-то

Купить аксессуары для ванной Keuco в интернет-магазине Santeh-Import.ru
На сайте нашего интернет-магазина вы можете легко и быстро выбрать аксессуары для ванной Keuco, которые будут органично дополнять санузел, оборудованный сантехникой данной германской марки. С первого

Оригинальные Британские чехлы для LG NEXUS 4 E960 по невысокой цене
Неподражаемый стиль и покрытие отменного уровня от лучших брендов. Мы уверены, насколько вы цените ваше мобильное устройство NEXUS 4 E960, поэтому мы предлагаем вам необыкновенную коллекцию Case

Бизнес новости © 2016 Мой самый лучший блог!