{ Новости Бизнеса } Все будет замечательно...
войти на сайт Бесплатно можно смотреть фильмы онлайн и не забудьте о шаблоны dle на нашем ресурсе бесплатно скачать фильмы c лучшего сайта

Kam harruar kodin nokia. Si të rikuperoni fjalëkalimin e llogarisë së Microsoft - Shembuj hap pas hapi

 1. Keni harruar fjalëkalimin e llogarisë
 2. Harrojeni bllokimin e fjalëkalimit
 3. Si ta zhbllokoni Nokia Lyumiya nese keni harruar fjalekalimin e telefonit tuaj
 4. Si të zhbllokoni një Phone Phone Windows: Metoda # 1
 5. Hape smartphones Lumiya me një çelës kamera
 6. Software Hard Reset:
 7. Hard Reset Hardware:
 8. video:
 9. Nëse e harove fjalëkalimin në llogarinë tënde të Microsoft
 10. Nëse harruat fjalëkalimin tuaj për të mbyllur ekranin Lumia
 11. Metoda 1.

Ndoshta secili prej nesh, duke u përpjekur për të mbrojtur informacionin personal, doli me një fjalëkalim super-kompleks, i cili më pas u harrua në mënyrë të sigurt. Në këtë artikull ne do t'ju tregojmë se çfarë të bëni nëse harroni fjalëkalimin tuaj. Nokia Lumia .

Keni harruar fjalëkalimin e llogarisë

Nëse harruat fjalëkalimin tënd llogari Nokia Lumia (llogaria e Microsoft), atëherë mos u shqetësoni, është lehtë i ndreqshëm. Ne bëjmë këto: shkoni te cilësimet e telefonit - mail dhe llogaritë, mbani mend adresën Llogari live . Shkoni këtu https://login.live.com, klikoni mbi "Nuk mund të hyni në llogarinë tuaj?" Dhe shërohen.


Harrojeni bllokimin e fjalëkalimit

Me bllokimin, situata nuk është aq rozë dhe nëse harrohet lumia password , do t'ju duhet të thoni lamtumirë për të gjithë informacionin dhe të riktheheni në cilësimet e fabrikës, dmth., të bëni një rivendosje të vështirë .

Para kësaj, është e dëshirueshme që plotësisht të ngarkuar.

 • Fikni telefonin, në të njëjtën kohë shtypni butonin e volumit poshtë + butonin + pushtet, mbani atë derisa të dridhet.
 • Pas dridhjes, hiqni butonin e energjisë, duke vazhduar të mbani butonat e kamerës dhe të volumit. Shtypni "WIN", prisni për reboot dhe për fat të mirë duartrokasin duart tona. Urime për telefonin tuaj të ri!

Është e rëndësishme! Mos harroni se duke bërë një rivendosje të vështirë, humbni të gjithë informacionin që ruhet në telefonin tuaj: fotografi, foto, lojëra, kontakte, muzikë dhe të tjera.

Çfarë duhet të bëni nëse harruat fjalëkalimin e llogarisë suaj Microsoft shënon ose nga ekrani i kyçjes në telefon? Para së gjithash, mos u frikësoni. Ky manual qartë dhe hap pas hapi përshkruan si të zhbllokojë një smartphone Nokia Lumia, Microsoft Lumia, ose cilindo tjetër që punon me Windows 10 Mobile ose Telefoni i Windows .

Në këtë faqe mund të rivendosni ose të rivendosni fjalëkalimin për llogarinë tuaj në Microsoft:

Udhëzimi është intuitive dhe, ka shumë të ngjarë, pasi të keni kryer të gjitha hapat, do të jeni në gjendje të rikuperoni fjalëkalimin nga llogaria në telefon.

Si ta zhbllokoni Nokia Lyumiya nese keni harruar fjalekalimin e telefonit tuaj

A keni instaluar Nokia Lumia dhe keni harruar me sukses atë? Mos e humbni shpresën - ka edhe disa mënyra për të zhbllokuar telefonin.

Është e rëndësishme! Secili prej mënyrave të mëposhtme për t'u rikthyer harruar fjalëkalimin çon në largimi i plotë të gjitha të dhënat e përdoruesit (aplikacionet, lojërat, kontaktet, fotografitë, videot etj) pa mundësinë e rikuperimit.

Në fakt, një i plotë është ekzekutuar jo vetëm nga smartphone, por nga shtypi i njëpasnjëshëm. Para se të rivendosni cilësimet, duhet të ngarkoni plotësisht pajisjen, ose të paktën të paktën 50%.

Si të zhbllokoni një Phone Phone Windows: Metoda # 1

Hapi 1 . Hiqeni nga telefoni i mençur mbushës .

Hapi 2. Shtypni dhe mbani shtypur butonin e zvogëlimit të volumit dhe gjatë kësaj kohe futni karikimin. Nëse bëhet siç duhet, një pikë thirrje do të shfaqet në ekran.


Nëse bëhet siç duhet, një pikë thirrje do të shfaqet në ekran

Hapi 3. Tani ju duhet të shtypni tastet në sekuencën e mëposhtme:

 1. Button add sound;
 2. Butoni i zvogëlimit të zërit;
 3. Butoni i energjisë (bllokimi);
 4. Butoni i reduktimit të zërit.

Ingranazhet do të rrotullohen në ekran për rreth 5-15 minuta, që do të thotë se procesi i rivendosjes është në progres. Pastaj për 30 sekonda ekrani shuhet dhe pas kësaj pajisja do të riniset.


Hape smartphones Lumiya me një çelës kamera

Çdo gjë është e thjeshtë:

Hapi 1. Në të njëjtën kohë, mbani dhe mbani butonin e kamerës, butoni i energjisë dhe zëri rriten çelësin derisa kamera të vibrojë.

Hapi 2. Sapo telefoni i mençur të ketë dridhur, lëshojeni butonin e energjisë, vazhdoni të mbani butonat e tjerë derisa të shfaqet "WIN".

Kështu, mund të zhbllokoni shumë pajisje në Windows Phone, për shembull, Lumia 630, 520, 535, 530, 920, 625, 820, 720, 730, 1020, 800, 925, 640, 820, 430, 635 etj.

Nokia Asha 501 ju lejon të rivendosni cilësimet.

Software Hard Reset:

Ekzistojnë disa mënyra për të rivendosur cilësimet. Më e lehtë është të hyni në menynë "Settings", ku është zgjedhur skeda "Restore". Por ky operacion do të jetë i mundur nëse telefoni nuk është i bllokuar, për shembull, sepse fjalëkalimi është harruar. Gjithashtu, nuk është e mundur nëse telefoni nuk ndizet. Megjithatë, nëse identifikimi është i suksesshëm, atëherë në këtë mënyrë do të jetë efektive.

Mos nxitoni për të rivendosur të dhënat, pasi telefoni mund të varet, atëherë asnjë nga çelësat nuk mund ta prekë atë. Për të zgjidhur këtë problem, thjesht shtypni me forcë telefonin, duke mbajtur butonin e energjisë derisa pajisja të fiket. nëse Nokia telefon Asha 501 edhe pasi një reboot është shumë i ngadalshëm, atëherë duhet të mendoni për rivendosjen e cilësimeve. Një operacion i tillë mund të ndihmojë nëse telefoni Nokia Asha 501 nuk ndizet ose varet shumë shpesh.

Hard Reset Hardware:

Funksioni i ripërtëritjes mund të kryhet duke futur një kod sigurie. Për modelin Nokia Asha 501, kodi është 12345 sipas parazgjedhjes. Gjithashtu quhet një kod sigurie. Rivendosja e cilësimeve duhet të bëhet pas futjes së kodit në fushën e regjistrimit të numrit të telefonit * # 7370 # (është e vështirë) ose * # 7780 # (është e butë).

Pas kësaj, telefoni do të fiket vetë dhe përsëri. Vlen të kujtohet se të gjitha të dhënat dhe cilësimet pas këtij operacioni do të humbasin.

video:

Dje, një mik më afrohej me një pyetje: "Kam harruar fjalëkalimin tek Lumija ime, çfarë duhet të bëj?" Për të filluar, ne kuptuam se çfarë fjalëkalimi harroi. Fjalëkalimi i llogarisë Microsoft ose fjalëkalimi për ekranin e bllokimit të Lumia. Ajo doli të jetë e thjeshtë, ajo nuk mund të hyjë në dyqan (dhe nuk e kuptoi se si fjalëkalimi ra), por duke pritur për arritjen e saj googled si mund të zhbllokoni smartphone Lumia dhe tani ndajnë këtë me ju.

Nëse e harove fjalëkalimin në llogarinë tënde të Microsoft

Në këtë rast, fjalëkalimi mbulohet thjesht:
1. Shko tek https://login.live.com

2. Zgjidhni "Nuk mund të hyni në llogarinë tuaj?"


3
3. Tjetra, ndiqni udhëzimet intuitive.

Nëse harruat fjalëkalimin tuaj për të mbyllur ekranin Lumia

Kjo situatë nuk është më e këndshme, sepse ju duhet të bëni të ashtuquajturën rivendosjen e fortë të Lyumiya smartphone dhe telefoni do të kthehet në parametrat e fabrikës.

Kushtoj vëmendje!
Kur bën të gjitha veprimet e përshkruara më poshtë, hiqni të gjithë informacionin e ruajtur (fotografi, foto, lojëra, kontakte, muzikë dhe të tjera) nga telefoni. Në fakt, ju do të keni Lumiya sikur nga një dyqan.

Para se të rivendosni cilësimet, është e këshillueshme që të ngarkoni plotësisht Lumiya ose të paktën të sillni ngarkimin deri në 50%.

Metoda 1.

 • Fikni telefonin, në të njëjtën kohë shtypni butonin e volumit poshtë + butonin + pushtet, mbani atë derisa të dridhet.
 • Pas dridhjes, hiqni butonin e energjisë, duke vazhduar të mbani butonat e kamerës dhe të volumit. Shtypni "WIN", prisni për ristartimin

Metoda 2

 • Fikni Lumiya tuaj dhe hiqeni prizën e karikuesit nga telefoni
 • Tani ju duhet të shtypni dhe të mbajë në vëllimin e telefonit poshtë çelësin dhe të lidhni ngarkuesin. Pas kësaj, një shenjë thirrje (!) Duhet të shfaqet në ekranin e telefonit tuaj.
 • Tjetra, ju duhet të shtypni tastet në rendin e mëposhtëm: vëllimi lart kyçi, vëllimi poshtë kyçi, çelësi i energjisë , vëllimi poshtë kyçi.
 • Duhet të prisni pak rreth 5 minuta derisa të përfundoni procesin e rivendosjes. Në këtë kohë, do të shihni ingranazhet rrotulluese në ekranin e smartphone. Pas këtij procesi, ekrani i telefonit fiket për rreth 30 sekonda, dhe pastaj telefoni do të rifillojë.

Shpresojmë që ndonjë nga këto metoda do t'ju ndihmojë.

Com, klikoni mbi "Nuk mund të hyni në llogarinë tuaj?
2. Zgjidhni "Nuk mund të hyni në llogarinë tuaj?
Навигация по сайту
Топ читаемых новостей
Дополнительный аксессуар WasserKRAFT /Ведро/ 5L
Дополнительный аксессуар WasserKRAFT /Ведро/ 5L купить недорого В нашем интернет-магазине вы может приобрести Аксессуары по приемлемой цене. Среди многообразия предлагаемых моделей и производителей несложно

Аксессуары для iPhone 5/5S/5SE/5C оптом: доставка по РФ из Москвы
Чехлы для мобильных телефонов являются не менее востребованными аксессуарами, чем кошельки для денег, но если деньги при падении не теряют своей ценности, то чувствительная цифровая техника не всегда

Официальные аксессуары для Galaxy S7 и S7 Edge от Samsung
Наконец-то состоялась долгожданная презентация нового Galaxy S7, где были продемонстрированы новые инновационные технологии и уникальные возможности флагманского смартфона. Более детально об этом можно

10 самых нужных аксессуаров для автомобиля
Как вы думаете, какие аксессуары для автомобилей сегодня наиболее ценятся? Какие дополнительные предметы комплектации современного автомобиля имеют наибольший спрос? Рейтинг самых полезных автомобильных

Смартфон Xiaomi Redmi Note 3 Pro 16Gb Special Edition Gold
Флагманский   Redmi Note 3 Pro От мечты к реальности Серия флагманских смартфонов Redmi Note получила много одобрительных отзывов. Какая новинка есть в Redmi Note 3 Pro? Это мощный флагманский

Душевые гарнитуры Keuco, официальный сайт дилера в Москве
Keuco – сантехника, неподвластная времени. История бренда Keuco ведет свой отсчет с 1953г. Небольшой частный бизнес со штатом сотрудников чуть более 2х десятков открылся в немецком городке Хемере. Учредителями

Топ 10: лучшие аксессуары для Xbox One. Обзор
В наши дни Xbox One является достаточно распространенной консолью. Правда, стандартный, заводской сенсор Kinect вы уже не найдете. Microsoft отказалась вкладывать его в комплект к каждой консоли. Однако,

Обзор аксессуаров для смарт часов Apple Watch
Лучшие ремешки, защитные чехлы, зарядные доки и многое другое для ваших смартчасов Apple. Если вы собираетесь купить одну из моделей умных часов Apple Watch, то наверняка хотите, чтобы их дополняли какие-то

Купить аксессуары для ванной Keuco в интернет-магазине Santeh-Import.ru
На сайте нашего интернет-магазина вы можете легко и быстро выбрать аксессуары для ванной Keuco, которые будут органично дополнять санузел, оборудованный сантехникой данной германской марки. С первого

Оригинальные Британские чехлы для LG NEXUS 4 E960 по невысокой цене
Неподражаемый стиль и покрытие отменного уровня от лучших брендов. Мы уверены, насколько вы цените ваше мобильное устройство NEXUS 4 E960, поэтому мы предлагаем вам необыкновенную коллекцию Case

Бизнес новости © 2016 Мой самый лучший блог!