{ Новости Бизнеса } Все будет замечательно...
войти на сайт Бесплатно можно смотреть фильмы онлайн и не забудьте о шаблоны dle на нашем ресурсе бесплатно скачать фильмы c лучшего сайта

Лінійка смартфонів Nokia X: чому платформа Android - не головне

 1. Що таке Nokia X, X +, XL
 2. витоки проблеми
 3. Android, але не зовсім
 4. ціновий тиск
 5. Кінець ОС Windows Phone?
 6. Разом
Дана стаття не є якимись піар-проектом, в її створенні не брали участь співробітники Microsoft і Nokia. Це особиста думка автора, який був присутній на презентації, необхідність якого обумовлена ​​неадекватним сприйняттям ситуації, що склалася навколо Nokia Х. Чомусь багато людей вважали за краще почути тільки про факт використання ОС Android і проігнорувати всі інші обставини виходу на ринок Nokia X. Сподіваюся, цей матеріал дозволить читачам сформувати більш об'єктивне враження про те, що таке нова лінійка Nokia Х і які цілі переслідувала компанія Nokia при її розробці і виведенні на ринок.

Чомусь дуже багато професійних журналістів поставилися з нездоровим хвилюванням до факту використання Android в пристроях Nokia, а формальне оголошення смартфонів з нею було сприйнято мало не як загибель платформи Windows Phone (хоча Стівен Елоп двічі обмовився, що там до чого). Можна сперечатися про перспективність нового рішення, але робити далекосяжні висновки про «перемогу Android» точно не потрібно, і ось чому.

Що таке Nokia X, X +, XL

Отже, в лінійці представлено три пристрої (в дужках вказана рекомендована роздрібна ціна):

Виділяються вони низькою ціною, веселим дизайном з яскравими квітами і використовуваною операційною системою. Втім, поглянемо на технічні характеристики:

Nokia X Nokia X + Nokia XL Екран 4 ", IPS, 800 × 480, 233 ppi 5", IPS, 800 × 480, 187 ppi SoC Qualcomm Snapdragon S4 Play (MSM8225), CPU: 2 ядра Cortex-A5, 1 ГГц GPU Adreno 203 ОЗУ 512 МБ 768 МБ 768 МБ Флеш-пам'ять 4 ГБ 4 ГБ 4 ГБ Карти пам'яті microSD microSD microSD Камера Основна: 3 Мп, до 2048 × 1536 Основна: 5 Мп, 2592 × тисяча дев'ятсот сорок чотири, автофокус, вбудований спалах;
допоміжна: 1,9 Мп Операційна система AOSP з оболонкою Nokia Glance Screen і каталогами додатків Nokia і Yandex Store Акумулятор 1500 мА · год, до 17 днів в режимі очікування, до 10,5 годин в режимі розмови 2000 мА · год, до 30 днів в режимі очікування, до 13 годин в режимі розмови Габарити 115,5 × 63 × 10,4 мм 141,4 × 77,7 × 10,9 мм Вага 128,7 г 128,7 г 190 г

Додамо, що всі три смартфона підтримують роботу з двома SIM-картами формату Micro-SIM в режимі Dual Standby, т. Е. Модуль GSM-зв'язку використовується один. У кожного смартфона лінійки X є: роз'єми Micro-USB і звуковий роз'єм діаметром 3,5 мм, бездротові інтерфейси Bluetooth 3.0 + HS і Wi-Fi IEEE 802.11b / g / n. Смартфони розраховані на роботу в мережах WCDMA (900, 2100 МГц) і GSM (850, 900, 1800 і 1900 МГц). Вони підтримують технології передачі даних HSDPA (7,2 Мбіт / с), HSUPA (5,76 Мбіт / с), EGPRS (236,8 Кбіт / c) і GPRS (85,6 Кбіт / c).

На тлі прес-релізів про конфігураціях нових флагманів специфікації пристроїв Nokia Х здаються відверто слабкими. Однак їх цілком вистачає для вирішення основних завдань (особливо невимогливих користувачів на ринках, що розвиваються), а ключовим гідністю смартфонів є низька ціна.

Однією з особливостей нової лінійки Nokia X стало застосування ОС Android (точніше, Android Open Source Project OS версії 4.1.2 Jelly Bean, далі по тексту просто AOSP), що дозволяє отримати доступ до великої кількості додатків та ігор для цієї платформи, які або є безкоштовними , або стоять дуже недорого. При цьому в нових смартфонах свій «плитковий» інтерфейс (оболонка Nokia Glance Screen) і немає сервісів Google, але зате встановлені сервіси Microsoft (типу OneDrive (колишній SkyDrive) і пошти Outlook.com) і сервіси Nokia (карти Here, MixRadio і т. д.), а також магазин додатків Yandex Store. Таким чином, головна особливість нових смартфонів, на яку необхідно звертати увагу - це інтерфейс і сервіси.

Основний інтерфейс лінійки Nokia Х схожий на інтерфейс лінійки Lumia - ті ж великі плитки з ясними схематичними піктограмами. Є навіть зародкові можливості «живих плиток». Інтерфейс розділений на дві частини: загальне меню (плитки) і Fastlane (швидка смуга). В Fastlane потрапляють самі часто використовувані додатки (чимось нагадує те, що видавала за замовчуванням Windows 7 в меню «Пуск»), але користувач має можливість прямо з цього меню управляти додатком - наприклад, запустити прослуховування музики, т. Е. Це максимально просте і автоматично працююче рішення, яке не потребує активної ролі користувача.

Друга важлива особливість - робота всіх сервісів Nokia (окремо згадували картографічний сервіс Here і онлайн-радіо MixRadio), а також сервісів Microsoft, в першу чергу хмарного зберігання OneDrive і пошти outlook.com. Нагадаю, будь-які сервіси хороші тим, що дозволяють інтегрувати контент між різними пристроями і платформами, т. Е. Покупці Nokia Х виявляться прив'язаними до онлайн-сервісів, які використовуються в пристроях Nokia і Microsoft, а не Android (та ж синхронізація контактів).

Проте, саме факт використання ОС Android з'явився чимось на зразок червоної ганчірки для бика (незважаючи на те, що «Android-то там не справжній!»). Чому ж так вийшло?

витоки проблеми

Свого часу Nokia виявилася перед складним вибором. Поки компанія не розвивала свою ОС Symbian, спочиваючи на лаврах лідера ринку, конкуренти пішли далеко вперед. Самостійне розвиток системи в «наздоганяючому режимі» варто було б Nokia занадто багато грошей, сил і часу (особливо з огляду на проблеми з керованістю і прийняттям рішень в компанії). Інші існуючі на ринку рішення вимагали серйозних доопрацювань і величезних інвестицій в екосистему. Єдиним готовим до використання рішенням була ОС Google Android, і дуже багато тягнули компанію саме в цьому напрямку.

Однак з точки зору стратегії це рішення було б швидше програшним - незважаючи на його уявну очевидність. На ринку Android спостерігається абсолютно жахлива конкуренція і справжня війна між гравцями - зі своїми убитими (та ж Motorola) і важкопораненими (HTC, Sony). Так що сподіватися на спокійне поступальний розвиток для цього ринку - безглуздо.

Правда, до вибору СЕО компанії Стівен Елоп (Stephen Elop) теж є претензії, бо ОС Windows Phone (WP), незважаючи на всю міць Microsoft, поки теж розвивається слабо, особливо з урахуванням того, які яскраві і незвичайні пристрої випустила на ринок Nokia. Проте, WP поступово набирає хід.

У цих умовах випуск продуктів на базі ОС Android багато хто сприйняв як «зрада» і розворот на 180 градусів. Однак в реальності це не так.

Android, але не зовсім

По-перше, багато хто чомусь не беруть до уваги або свідомо ігнорують той факт, що Android - це не пропріетарна ОС Google, а відкрита платформа. Свого часу Google змушена була взяти за основу ядро ​​Linux, тому тепер вся мобільна ОС розглядається як open-source, і будь-хто може брати її і використовувати, в т. Ч. Допрацьовувати під себе. Цим часто користуються китайські виробники, що випускають продукти на відкритій безкоштовної версії (AOSP), що працюють з альтернативними магазинами додатків.

По-друге, «безкоштовність» Android - це казка. Точніше, плід успішної експлуатації піарниками Google любові ентузіастів до всього «відкритого і безкоштовного». Google бере гроші, тільки бере їх за користування сервісами Google, які і складають значну частину цінності системи.

ціновий тиск

Створюється враження, що Nokia вичерпала можливості щодо зниження ціни пристроїв на базі ОС Windows Phone, і вершиною процесу здешевлення став смартфон Nokia Lumia 520 (Який, завдяки низькій ціні, непогано продається). При цьому Nokia бачить, що попит на морально застарілі пристрої лінійки Asha залишається дуже високим, особливо в країнах, що розвиваються. І відмовлятися від цього ринку - безумство.

Тому в компанії стали шукати шляхи, як зробити свою дешеву лінійку більш сучасною, але зберегти головне достоїнство - ціну. При цьому крім економії на апаратної конфігурації добре б зменшити і витрати на ПЗ. І перший кандидат - операційна система.

«Молоді та перспективні» ОС типу Firefox OS , Sailfish OS або Tizen використовувати не можна: це вкрай сирі платформи для ентузіастів, без широкого набору ПО і з великою кількістю недоробок. У них теж потрібно серйозно вкладатися, і до того ж нестабільність і обмеженість платформи може розчарувати користувачів і відштовхнути їх вже від Nokia.

Тому кандидат залишається один - ОС Android. Але платити гроші Google за його сервіси нерозумно з двох причин: по-перше, основне завдання була заощадити, а по-друге, у Nokia є власні розвинені сервіси, і до того ж компанія має доступ до сервісів Microsoft. У цих умовах рішення просто-таки напрошувалося:

 1. Взяти не Google Android, а базову платформу, яка відкрита і безкоштовна - AOSP.
 2. Кастомизировать її під стиль Nokia, включаючи інтерфейс і сервіси.

Незважаючи на офіційні заяви зі сцени, що в кількісному і якісному відношенні ситуація з додатками під ОС Windows Phone поступально поліпшується, навіть Стівен Елоп сказав, що ОС Android має безліч додатків, причому значна частина з них безкоштовна, що є важливою перевагою для дешевих пристроїв і небагатих ринків, що розвиваються.

У зв'язку з цим перевага нових смартфонів Nokia X сформульовано так: «поширена платформа з широким вибором безкоштовних додатків дозволить користувачам з регіонів, що розвиваються познайомитися з новими можливостями мобільних пристроїв і оцінити їх переваги». Так, доступу до Google Play немає, але компанія буде працювати з регіональними інтернет-магазинами, плюс, додатки можна ставити «іншими способами». Для прикладу було використано додаток Aeroexpress, яке охарактеризовано як «дуже популярне в Росії», якщо ви шукаєте телефону посилання була видана на магазин додатків Yandex Store.

До речі, що стосується сумісності додатків з платформою Nokia X, тут варто дати пояснення. У використовуваної однокристальної системі Qualcomm Snapdragon S4 Plus застосовується двоядерний процесор з ядром ARM Cortex-A5. Це дуже бюджетне рішення на базі архітектури ARMv7. За заявою самої Nokia, 75% всіх доступних додатків під Android повністю сумісні з цією платформою (мова про ARM), а решта 25% зажадають невеликої модифікації. Щоб зробити процес модифікації простим і зручним, Nokia пропонує розробникам використовувати інструментарій, що входить до складу Nokia X Services SDK. Заявляється, що на портирование не буде потрібно більше восьми годин робочого часу, навіть якщо доведеться відв'язувати додаток від сервісів Google. Для допомоги розробникам Nokia створила спеціальний доповнення , Яке аналізує додатки на предмет помилок і підказує, які з них потребують коригування.

Кінець ОС Windows Phone?

Тільки в мріях фанатів інших мобільних платформ.

Я розумію, що чим далі, тим більше керівники і піарники «формують» реальність замість того, щоб її відображати, що породжує цілком зрозуміле недовіру до їхніх слів. Проте, Стівен Елоп кілька раз підкреслив, що лінійка Lumia залишається для Nokia флагманської і буде розвиватися. І анонс нових продуктів на платформі Android який суперечить цій заяві.

До речі, Стівену Елоп тут же поставили запитання: а чи не стане ОС Windows Phone другий «палаючої платформою» після Symbian (з цієї заяви Стівен Елоп, нагадаю, почалося витіснення Symbian з ринку). В принципі, сам питання добре показує, що журналісти мислять більше термінами бойових дій, ніж термінами роботи з клієнтами. Втім, не менш цікавий і відповідь: ринок Android занадто забитий. Є багато китайських виробників, які випускають продукти на базі ОС Android, але вони не мають чим виділитися на ринку. Nokia ж в першу чергу пропонує свій унікальний набір сервісів, а також свій унікальний інтерфейс і більш просту і зручну схему роботи з пристроєм.

Якщо перевести це на російську, то покупцям Nokia X не особливо важливо, яка ОС у їх телефону. Їм потрібен недорогий, простий і функціональний смартфон, за допомогою якого вони зможуть вирішувати свої завдання. І Nokia пропонує їм саме це закінчене рішення, в якому не потрібно буде розбиратися.

Нарешті, якщо взяти Nokia X в руки і повертати його, то він не схожий на смартфони Android. Його інтерфейс виконаний в стилі інтерфейсу Nokia Lumia (т. Е. ОС Windows Phone), навіть зачатки «живих плиток» є. Він і працює схоже, хоча інтерфейс FastLane (список недавніх додатків) істотно спрощений, зате так їм можна користуватися абсолютно «на автоматі», не відволікаючись від своїх думок.

Але головне - у мене залишилося враження, що зі смартфона Nokia X куди простіше (з точки зору інтерфейсу, сервісів і т. Д.) Перейти на Lumia з ОС Windows Phone, ніж на інші смартфони на базі ОС Android. В цьому і є основна особливість нової лінійки: вона більше інтегрована з Nokia, ніж з Android.

Разом

Хто б що не говорив, але Nokia Х - це не «аварійний план на випадок провалу Windows Phone». Це необхідний компонент лінійки, що має свої специфічні особливості. Ці особливості треба сприймати в комплексі, а не чіплятися до однієї з них (ОС) і ігнорувати інші.

Ще раз закликаю звернути увагу на головну особливість цих смартфонів: вони призначені для ринків, що розвиваються. У Nokia є лінійка Asha, яка користується великою популярністю, але дуже застаріла морально. Їй потрібна сучасна заміна, яка пропонує і сучасні можливості. Тим більше що, за оцінками Nokia, ринок недорогих смартфонів в країнах, що розвиваються буде рости в чотири рази швидше, ніж ринок смартфонів в цілому. Цей ринок не можна упускати.

Таким чином, що таке Nokia X:

 • дуже недорогий, але смартфон
 • простий інтерфейс в стилі Nokia
 • сервіси Nokia, сервіси Microsoft
 • необхідні сервіси вбудовані в ОС і готові до використання негайно (не треба возитися з налаштуванням)
 • Можливість запускати дешеві / безкоштовні додатки Android

Мені здається, що більшість покупців Nokia X будуть переходити з старих примітивних кнопкових мобільників. У цих умовах простота інтерфейсу стає дуже важливою вимогою, поряд з низькою ціною. Сервіси Nokia і Microsoft дозволять прив'язати користувачів до своєї екосистемі, одночасно навчивши їх користуватися сучасними технологіями. А широкий асортимент безкоштовних додатків та ігор - приємний бонус для будь-якого дешевого пристрою.

З огляду на сучасні тенденції на ринку і особливості цільової аудиторії, на яку орієнтовані Nokia X, швидше за все вийде так, що безкоштовні програми Android дійсно стануть «містком в новий світ додатків» для тих, хто тільки освоює смартфон, але в подальшому вирішальну роль буде грати знайомий інтерфейс з «плитками» і набір сервісів Nokia + Microsoft.

І тоді при виборі наступного смартфона користувач вважатиме за краще зберегти свій контент і доступ до сервісів (пошта, хмара, карти і т. Д.), А не набір додатків. А Android ... ну що Android? Внутрішня платформа, яку мало хто бачить і яка мало кому цікава. Не більше.

Чому ж так вийшло?
Кінець ОС Windows Phone?
Ну що Android?
Навигация по сайту
Топ читаемых новостей
Дополнительный аксессуар WasserKRAFT /Ведро/ 5L
Дополнительный аксессуар WasserKRAFT /Ведро/ 5L купить недорого В нашем интернет-магазине вы может приобрести Аксессуары по приемлемой цене. Среди многообразия предлагаемых моделей и производителей несложно

Аксессуары для iPhone 5/5S/5SE/5C оптом: доставка по РФ из Москвы
Чехлы для мобильных телефонов являются не менее востребованными аксессуарами, чем кошельки для денег, но если деньги при падении не теряют своей ценности, то чувствительная цифровая техника не всегда

Официальные аксессуары для Galaxy S7 и S7 Edge от Samsung
Наконец-то состоялась долгожданная презентация нового Galaxy S7, где были продемонстрированы новые инновационные технологии и уникальные возможности флагманского смартфона. Более детально об этом можно

10 самых нужных аксессуаров для автомобиля
Как вы думаете, какие аксессуары для автомобилей сегодня наиболее ценятся? Какие дополнительные предметы комплектации современного автомобиля имеют наибольший спрос? Рейтинг самых полезных автомобильных

Смартфон Xiaomi Redmi Note 3 Pro 16Gb Special Edition Gold
Флагманский   Redmi Note 3 Pro От мечты к реальности Серия флагманских смартфонов Redmi Note получила много одобрительных отзывов. Какая новинка есть в Redmi Note 3 Pro? Это мощный флагманский

Душевые гарнитуры Keuco, официальный сайт дилера в Москве
Keuco – сантехника, неподвластная времени. История бренда Keuco ведет свой отсчет с 1953г. Небольшой частный бизнес со штатом сотрудников чуть более 2х десятков открылся в немецком городке Хемере. Учредителями

Топ 10: лучшие аксессуары для Xbox One. Обзор
В наши дни Xbox One является достаточно распространенной консолью. Правда, стандартный, заводской сенсор Kinect вы уже не найдете. Microsoft отказалась вкладывать его в комплект к каждой консоли. Однако,

Обзор аксессуаров для смарт часов Apple Watch
Лучшие ремешки, защитные чехлы, зарядные доки и многое другое для ваших смартчасов Apple. Если вы собираетесь купить одну из моделей умных часов Apple Watch, то наверняка хотите, чтобы их дополняли какие-то

Купить аксессуары для ванной Keuco в интернет-магазине Santeh-Import.ru
На сайте нашего интернет-магазина вы можете легко и быстро выбрать аксессуары для ванной Keuco, которые будут органично дополнять санузел, оборудованный сантехникой данной германской марки. С первого

Оригинальные Британские чехлы для LG NEXUS 4 E960 по невысокой цене
Неподражаемый стиль и покрытие отменного уровня от лучших брендов. Мы уверены, насколько вы цените ваше мобильное устройство NEXUS 4 E960, поэтому мы предлагаем вам необыкновенную коллекцию Case

Бизнес новости © 2016 Мой самый лучший блог!