{ Новости Бизнеса } Все будет замечательно...
войти на сайт Бесплатно можно смотреть фильмы онлайн и не забудьте о шаблоны dle на нашем ресурсе бесплатно скачать фильмы c лучшего сайта

Mobile-review.com Стільниковий інтернет на дачі

 1. Проблема і алгоритм її рішення
 2. технологічний аспект
 3. Породи мобільного інтернету
 4. Тарифи та опції МТС
 5. Тарифи та опції Мегафон
 6. Тарифи та опції Білайн
 7. Тарифи та опції Yota
 8. Skylink

З настанням літа питання «добування» інтернету на дачі знову набуло актуальності. Це в Москві все вирішується просто. Немає можливості підключити провідний інтернет? Купи модем Yota. Хочеться універсальності, погано працює або дорого? Купи SIM-карту і модем іншого оператора, вже один з трьох точно «потрапить» в потрібну точку хорошим покриттям і швидкістю передачі даних. А ціни в перерахунку на одиницю трафіку приблизно порівнянні.

Проблема і алгоритм її рішення

У Підмосков'ї і навколишніх регіонах ситуація значно гірше. Незважаючи на заявлену «тотальне покриття» всіх лісів і боліт, саме з передачею даних буває зовсім погано. Тобто, зателефонувати і викликати «Швидку допомогу» для впав з дуба ще так-сяк можна, а терміново «запостити в інстаграм фоточку» вже не виходить. Провідний інтернет за МКАД буває сильно доріг або взагалі недоступний, супутниковий доріг і вимагає значних «початкових капіталовкладень». Відповідно, вибір «дачного» підключення до інтернету перетворюється в непростий триходовий квест: визначитися з нормально працюючим в конкретній точці оператором, зорієнтуватися у власних потребах, підібрати потрібний тариф / опцію. А «квест» набуває додаткову інтригу завдяки безперервно мінливих умов. Покриття та якість роботи конкретного оператора динамічно змінюються (не завжди в кращу сторону), ціни теж змінюються, тарифи / опції переглядаються, минулорічні технології заміщуються більш сучасними. У підсумку, проведена навесні «розвідка боєм» іноді втрачає сенс і навіть стає шкідливою вже в червні, на жаль.

На появу нових вишок і запуск 4G / 3G в певних районах ми вплинути не в змозі, апгрейд релеек трансмісії теж не в нашій владі. Але можна хоча б зорієнтуватися в операторських тарифах і зрозуміти, на що можна розраховувати і до яких витрат готуватися. Хочеться підкреслити ще раз: «танцювати» слід від працездатності та якості передачі даних, а не від привабливості тарифу. Тобто, спершу визначитися з найкращим за якістю сервісом, а вже потім вибирати тариф конкретного оператора. Ще потрібно мати на увазі час доби і день тижня, непогано працює по буднях передача даних може майже «вмирати» у вихідні дні через різке збільшення числа дачників. Разом: якщо перевіряти самому, то в вихідний день, а якщо консультуватися, то з сусідами. Плюс-мінус кілометр на місцевості можуть радикально змінити картину покриття.

технологічний аспект

З настанням літа питання «добування» інтернету на дачі знову набуло актуальності

Мережі третього покоління можуть забезпечити комфортну швидкість передачі даних. І часто забезпечують. Але якість сервісу залежить від навантаження, яка в літній час зростає багаторазово: смартфони у кожного третього, а піти і купити модем - очевидне і просте рішення «дачної інтернетизації». І купують що дешевше. Днями Yota, МТС і Мегафон відзвітували про значне розширення покриття своїх мереж 4G в Московському регіоні, звіртеся з оновленими картами покриття на сайтах. Якщо пощастило опинитися в зоні покриття 4G, то є велика ймовірність обзавестися швидким і стабільним інтернетом практично за ті ж гроші. У тому числі завдяки меншій (поки) завантаженості мереж 4G і тому, що більшість споживачів цими тонкощами не заморочуються.

Породи мобільного інтернету

При виборі відповідного варіанту потрібно враховувати кілька важливих факторів, які ми спробуємо систематизувати.

«Географія» дії тарифу / опції. Якщо дача в межах Московського регіону, то питання знімається, але якщо ні, то потрібно перевіряти. Зараз спостерігається хороша і правильна тенденція поширення дії всіх інтернет-опцій майже на всю територію Росії, але найдешевші варіанти (наприклад, БІТ за 150 руб. / Місяць) можуть діяти тільки в межах Московської області. З іншого боку, якщо дача в іншому регіоні, то є прямий резон потурбуватися покупкою регіональної SIM-карти. Вам з неї не дзвонити, а мобільний інтернет з регіональної SIM-карти майже напевно виявиться дешевше.

Помегабайтно або безлімітно. Тарифи з помегабайтной оплатою і більш-менш пристойними цінами з кілобайтний округленням існують, хоч їх небагато і вони не рекламуються, ціна мегабайта порядку 1.5 руб. Розглядати такі тарифи в якості «ходового» дачного варіанту сенсу немає. Хіба що для зовсім бюджетної зв'язку через текстовий мессенджер і читання новинних сайтів через Opera Mini зі смартфона в тих місцях, де працює тільки древній GPRS навіть без EDGE.

«Безлімітний» умовна, справжня і відсутня. Поява так званих «безлімітних» інтернет-опцій було викликано бажанням користувача отримати інтернет без обмежень і без доплат, такі опції продавалися значно краще «пакетів». Але ресурс мобільної мережі обмежений, і два-три десятка любителів торрентів запросто могли перевантажити БС, залишивши інших з черепашачою швидкістю. Рішення було знайдено в формі продажу певних обсягів трафіку на «повної» швидкості, далі включається обмеження швидкості до 64 Кбіт / с. Формально, інтернет «безлімітів», а навантаження на мережу регулюється ціною. Хочеш ще «дозу» на повній швидкості - плати за «турбо-кнопку» або її аналог. Yota завжди хвалилася своїм «істинними анлім» без обмежень, але там інші схеми. По-перше, ціна залежить від швидкості і, по-друге, при підвищенні навантаження швидкість починає автоматично різатися для певних протоколів і сервісів. Останні тенденції в цій області - повне блокування інтернету після вичерпання пакета (Мегафон, МТС) або обмеження швидкості до взагалі «неїстівних» 16 Кбіт / с. (МТС в нових тарифах). Слово «безлімітний» з назв прибирають, і формально не причепишся, але мати на увазі потрібно.

Тип обмежень. Ліміт на трафік може бути щогодинним, щодобовим, щомісячним і комбінованим. Є навіть щохвилинна екзотика, яка повертає нас в далеку епоху погодинної оплати з'єднання. Ностальгія для тих, хто ще пам'ятає аналогові модеми з їх платою за час, проведений в мережі. Щодобовий ліміт може бути корисний для тих, хто все літо сидить на дачі, але в цілому, щомісячний ліміт зручніше і раціональніше.

Тарифи та опції МТС

4G (LTE) діє автоматично на всіх тарифах, опціях і пакетах, SIM-карту міняти зазвичай не потрібно, так як в МТС вони все вже кілька років поставляються у варіанті USIM. Хіба що, якщо ви самі вже не пам'ятаєте, коли останній раз міняли SIM-карту, тоді можна і замінити на всякий випадок.

Хіба що, якщо ви самі вже не пам'ятаєте, коли останній раз міняли SIM-карту, тоді можна і замінити на всякий випадок

«БІТ» і «Суперб». Позиціонуються як інтернет-опції для смартфонів, повний опис на сайті МТС. «БІТ» за 149 руб / місяць з його добової повно-швидкісний квотою 50 мегабайт дійсно не дуже цікавий як дачного інтернету. «Суперб» за 299 руб. / Місяць - зовсім інша справа. Діє по всій Росії, добова квота повношвидкісного трафіку 100 МБ. Після вичерпання квоти швидкість ріжеться до 128 Кбіт / с замість звичайних 64 Кбіт / с, що дозволяє худо-бідно користуватися мобільним інтернетом і після вичерпання добової квоти. Цілком раціональний дачний варіант, 300 руб. - кінцева ціна і без гострої необхідності нічого доплачувати не доведеться. Якщо раптом закортить, то «Турбо-кнопка» за 19 руб. знімає швидкісні обмеження на 20 хв. Грубо кажучи, тисни кнопку і ні в чому собі не відмовляй за рубль в хвилину.

Уточнення. Поки готував матеріал, на сайті МТС з'явилася новина про прийдешню зміну параметрів «Суперб». Чинний «Суперб» буде перейменовано в «Суперб 2013» і переведений в архів, що підключилися цю опцію до 19 червня будуть продовжувати нею користуватися на колишніх умовах. В який бік «Суперб» зміниться, мені невідомо, а фантазувати не хочеться. Якщо ви подумували про підключення «Суперб», то є сенс це зробити до 19 червня.

«Інтернет-Mini-Maxi-Super-VIP». Докладний опис всіх тонкощів (хвилин 40 захоплюючого читання дрібного шрифту) на сайті МТС. Основне, що слід мати на увазі при підключенні цих Data-опцій як «дачного» інтернету:

 • Як зрозуміло з назв, опції розрізняються обсягами включеного щомісячного трафіку. Від 3 ГБ за 350 руб. ( «Інтернет-Mini»), до 50 ГБ за 2000 руб. в місяць ( «Інтернет-VIP»).
 • Після вичерпання квоти доступ до інтернету відключається повністю, без всяких «умовних Безлімітний» на низькій швидкості. Хочете продовжувати користуватися - підключайте «Турбо-кнопку»: на 20 хвилин за 19 руб, на 500 МБ (діє місяць) за 75 руб. або на 2 ГБ за 200 руб. Ще є «Турбо-ночі»: за 99 руб. / Місяць можна користуватися інтернетом без обмежень з 3 години ночі до 8 ранку.
 • Важливо: до 30 вересня 2013 під час перебування в Московській області (за межами МКАД) опція «Інтернет-Maxi» за 600 руб. / Місяць діє без обмеження по трафіку. Якщо ціна влаштовує і все літо на дачі, то варіант ідеальний.
 • Опції діють по всій Росії.

«Безліміт на день», непоганий дачний варіант. Квота повношвидкісного трафіку - 250 МБ на добу, але після вичерпання квоти обслуговування триває на швидкості 64 Кбіт / с. Плата 30 руб. знімається щодоби, причому знімається тільки в разі виходу в інтернет. Тобто, залишивши модем з SIM-картою на дачі, будемо платити тільки за дні фактичного користування інтернетом. При виїздах тільки на вихідні / свята виглядає раціональніше, ніж «Суперб».

Тарифи та опції Мегафон

З недавнього часу 4G (LTE) діє автоматично на більшості інтернет-тарифів і опціях. Але звичайну SIM-карту слід замінити на нову, з написом USIM. Інакше 4G (LTE) в мережі Yota FDD не запрацює. Ліквідували складності з певною «дозою» трафіку у внутрішньо-роумінгу, про заморочки типу «3 ГБ тут і 1 ГБ там, а якщо там не вистачить, то 1ГБ в дорогу» можна забути, як про страшний сон. Більшість опцій діють по всій Росії. Буквально на днях вирішили питання з внутрішньомережевих 4G (LTE) роумінгом, тепер він теж працює по Росії. Також на більшості опцій скасували обмеження максимальної швидкості.

З поганих новин - переклад в архів найдоступніших за ціною інтернет-опцій, в тому числі популярних «БІТ» і «БІС» (Безлімітний інтернет для телефону і смартфона). Також на більшості опцій скасували «умовну безлімітний» (обмеження швидкості), тепер після вичерпання квоти доступ до сервісу передачі даних припиняється повністю. Хочеш продовжувати користуватися - плати додатково за опцію «Продовж швидкість», тепер назва вже не відповідає суті, пора перейменовувати в «Віднови доступ». Взагалі, серйозне «перетрушування» інтернет-пропозицій припало якраз на момент підготовки матеріалу, тому не всі цифри і параметри можуть бути актуальні, перевіряйте на сайті Мегафона.

«Інтернет XS». Позиціонується як інтернет-опція для смартфонів, повний опис на сайті Мегафона. За підсумками двох останніх «оптимізацій» - єдиний залишився для підключення бюджетний варіант. Абонентка - 7 руб. / Добу, т. Е. В середньому 213 руб. / Місяць. 4G підтримується, але тариф діє тільки в межах Московського регіону. Якщо потрібно тимчасово поширити дію опції на всю Росію, то це можна зробити за додаткові 5 руб. / Добу опцією « Інтернет по всій Росії ». Щодобовий квота трафіку - 70 МБ, після чого швидкість ріжеться до 64 Кбіт / с. Можна розглядати як «бюджетного» дачного інтернету, важливий плюс - абонентка знімається подобово, а не авансом за місяць вперед. Але для комп'ютера і планшета інтернет, звичайно, мізерний за всіма параметрами.

«Інтернет-SML-XL». Як випливає з назв, чотири інтернет-опції, що відрізняються тільки ціною і обсягами включених пакетів трафіку, опис на сайті Мегафон . Ціна від 390 руб. за 3 ГБ трафіку в «Інтернет-S» до 1290 руб. за 20 ГБ в «Інтернет-XL». Основне, що слід мати на увазі при підключенні цих Data-опцій як «дачного» інтернету:

 • Після вичерпання квоти доступ до інтернету відключається повністю, без продовження обслуговування на низькій швидкості. Хочете продовжувати користуватися - підключайте « Продовж швидкість »: 150 руб. за 1 ГБ або 300 руб. за 2.5 ГБ.
 • Можна заплатити авансом за 3, 6 або 12 місяців і отримати знижку 10, 20 або 30% відповідно. Але тільки для дачного інтернету сенсу в такій «економії», природно, немає.
 • Опції діють по всій Росії.

«Гігабайт в дорогу». За 300 руб. дають 1 ГБ трафіку без обмежень по швидкості і термінами використання, опис на сайті Мегафона . Цих «Гігабайтів» можна підключити декілька відразу (після вичерпання чергового потрібно буде розірвати сесію) або в міру необхідності. Якщо дача за межами Московської області, то варіант дуже непоганий при періодичному використанні. Може здатися дорого, але пакет не має термінів дії, і «чіпляти» його можна до будь-якого тарифу. Я б і в Москві від такого «безстрокового гігабайти» в смартфон не відмовився, але не дають.

«Інтернет 24 і Інтернет 24 PRO». опція « Інтернет 24 PRO »Цікава досить вузькому колу споживачів, за 150 руб. дають 1.5 ГБ трафіку на добу, діє по всій Росії. «Інтернет 24» виглядає цікавіше для дачі, 200 МБ трафіку в добу за 24 руб. На жаль, занадто багато всяких «але». Відсутність підтримки 4G, обмеження максимальної швидкості 3 Мбіт / с і, що найнеприємніше, після вичерпання добової квоти 200 МБ замість звичного обмеження швидкості включається тарифікація трафіку по 0.5 руб. / МБ.

Тарифи та опції Білайн

Підтримка 4G в мережі Білайн нас в цьому сезоні не дуже цікавить. По крайней мере, з точки зору дачного інтернету, так як сегмент 4G поки працює тільки в межах Садового кільця Москви, карту покриття можна подивитися тут .

По крайней мере, з точки зору дачного інтернету, так як сегмент 4G поки працює тільки в межах Садового кільця Москви, карту покриття можна подивитися  тут

Тарифи для модемів. У Білайн ще кілька років тому розділили «Інтернет для телефону» і «Інтернет для комп'ютера», з тих пір дві групи так і існують паралельно, генеруючи деяку плутанину для недосвідчених користувачів. Головна відмінність групи «Інтернет для комп'ютера» в тому, що на цих тарифах недоступна голосовий зв'язок, тільки інтернет і SMS. Розділ з описом всіх модемних тарифів і опцій можна подивитися тут , Основні особливості, які слід мати на увазі:

 • Вибір цін і обсягів трафіку не особливо багатий, 3 ГБ трафіку за 350 руб. і 5 ГБ за 495 руб в місяць. Після вичерпання квоти швидкість знижується до 64 Кбіт / с.
 • Якщо через 30 днів грошей на рахунку не вистачає для списання абонентки за наступний місяць, то інтернет-доступ починає тарифікуватися по 3.3 руб. за мегабайт до тих пір, поки приводу не обнулится або не поповните до суми, достатньої для списання абонентки. Майте на увазі, це важливо.
 • Опція «Продовж швидкість» додає 1 ГБ трафіку за 150 руб. Але якщо вірити опису, ця опція чомусь доступна тільки на тарифі за 350 руб. / Місяць.
 • Тарифи діють при поїздках по Росії (поки що?) До 30 вересня.

«Безлімітний Інтернет». Опція, доступна на більшості тарифів передплаченої, абонентська плата - 13 руб. / Добу. Діє (поки що?) По всій Росії. Ліміт трафіку на повній швидкості - 2 ГБ, далі швидкість обмежується до 64 Кбіт / с., Добових обмежень споживання трафіку немає. На передплатних тарифах списання щодобове, тому зробили вартість підключення послуги 150 руб., Свого роду «антіфрод». На постоплатних тарифах такої проблеми немає за визначенням, тому вартості підключення теж немає, 390 руб. / Місяць за користування опцією. Для дачного інтернету в Московському регіоні дорогувато, зате по Росії непогано, з огляду на відсутність щодобового «квоти» трафіку.

Для дачного інтернету в Московському регіоні дорогувато, зате по Росії непогано, з огляду на відсутність щодобового «квоти» трафіку

«Інтернет на день» - активно рекламована опція умовно-безлімітного інтернету за 19 руб. на добу, гроші знімаються тільки в дні фактичного користування. Готовий «дачний тариф»? Ні в якому разі. Чесно кажучи, після читання опису опція починає виглядати дивно. Місячний (!) Ліміт трафіку - 300 МБ, після вибору квоти швидкість ріжеться до 64 Кбіт / с до кінця місяця. Але 19 руб. списуються за кожен день користування інтернетом. Якщо ви ці «щедрі» 300 МБ успішно «з'їли» в перший же день користування інтернетом, то до кінця місяця будете платити 19 руб. за кожен день своїх виходів в мережу на швидкості 64 Кбіт / с. Деякий позитив - нетарифікований поріг 30 кілобайт. Зрозуміло, що оператор має право конструювати послуги з будь-якими параметрами, але «Інтернет на день» вийшов якийсь зовсім негуманний. Ніша раціонального використання - резервний канал інтернет-доступу або рідкісні, нетривалі поїздки.

Тарифи та опції Yota

Тут все досить просто, «тарифні плани» Yota наочні. І в вживанні теж прості і зручні, переміщенням движка «швидкість / ціна» в особистому кабінеті отримуємо потрібну пропорцію між швидкістю передачі даних і швидкістю списання абонентської плати. Тобто, фіксованих тарифних планів немає як таких, користувач сам регулює швидкість списання грошей з рахунку. У перерахунку на звичну абонплату - від 400 до 1 400 руб. у місяць.

у місяць

Деяк «підступ» Полягає в гнучкий регулюванні пропускної здатності каналу: в разі локальної перевантаження базової станції ШВИДКІСТЬ «ріжеться» в Першу Черга тім, хто активно ВАНТАЖ ятір торрентами. За непідтвердженімі данімі, поновлених Windows теж аж Ніяк не в пріорітеті. Зато нормальний користувач поштовий серверів та мережевих серфінгу помітніх «гальм» відчуті не винних. Несправедливо? Питання спірне. Радіо-ресурс не гумовий, а Yota Вже пройшла «жорсткий тренінг торрентами» на мережі WiMAХ, Висновки зроблені. Якщо 20 осіб сплачують одну і ту ж абонентки, то несправедливо змушувати 19 осіб півгодини чекати завантаження термінових листів в поштову програму тому, що 20-й користувач забив своїй багатопотокової «потребою» доступний канал.

Якщо 20 осіб сплачують одну і ту ж абонентки, то несправедливо змушувати 19 осіб півгодини чекати завантаження термінових листів в поштову програму тому, що 20-й користувач забив своїй багатопотокової «потребою» доступний канал

Що стосується покриття, то настійно раджу сходити на сайт Yota і ознайомитися з картою . Буквально кілька днів тому на ній «намалювали» багато нових БС в Москві і Підмосков'ї. Два тижні тому обговорювали з одним перспективи добування інтернету йому на дачу, дивилися карти і порівнювали скріншоти покриття. А сьогодні - ось воно, 4 БС там, де була одна. До речі, карту покриття Yota можна використовувати для визначення зон покриття 4G Мегафона. Мережа загальна, а з оновленням карти покриття на своєму сайті Мегафон часом запізнюється.

Skylink

На жаль, особистий досвід спілкування з мережею цього оператора безнадійно застарів, але знавці стверджують, що інтернет від Skylink часто працює в тих місцях, де мереж 3G / 4G немає, і Skylink - єдиний варіант отримання порівняно швидкого доступу до мережі. Тарифні плани можна повивчати тут , Карта покриття тут . Щодо актуальності карти нічого сказати не можу, але виділена окремим кольором «Зона покриття, планована на кінець 2012 року» злегка насторожує. Будемо сподіватися, що плани збулися.

Обговорення на форумі >>>

Сергій Потресов ( [email protected] )
Сергій Потресов (  sergey Twitter
Опубліковано - 13 червень 2013 р

Поділитися:

Ми в СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖ:


Є, что Додати?! Пишіть ... [email protected]

Немає можливості підключити провідний інтернет?
Хочеться універсальності, погано працює або дорого?
Поки що?
Поки що?
Готовий «дачний тариф»?
Несправедливо?
Навигация по сайту
Топ читаемых новостей
Дополнительный аксессуар WasserKRAFT /Ведро/ 5L
Дополнительный аксессуар WasserKRAFT /Ведро/ 5L купить недорого В нашем интернет-магазине вы может приобрести Аксессуары по приемлемой цене. Среди многообразия предлагаемых моделей и производителей несложно

Аксессуары для iPhone 5/5S/5SE/5C оптом: доставка по РФ из Москвы
Чехлы для мобильных телефонов являются не менее востребованными аксессуарами, чем кошельки для денег, но если деньги при падении не теряют своей ценности, то чувствительная цифровая техника не всегда

Официальные аксессуары для Galaxy S7 и S7 Edge от Samsung
Наконец-то состоялась долгожданная презентация нового Galaxy S7, где были продемонстрированы новые инновационные технологии и уникальные возможности флагманского смартфона. Более детально об этом можно

10 самых нужных аксессуаров для автомобиля
Как вы думаете, какие аксессуары для автомобилей сегодня наиболее ценятся? Какие дополнительные предметы комплектации современного автомобиля имеют наибольший спрос? Рейтинг самых полезных автомобильных

Смартфон Xiaomi Redmi Note 3 Pro 16Gb Special Edition Gold
Флагманский   Redmi Note 3 Pro От мечты к реальности Серия флагманских смартфонов Redmi Note получила много одобрительных отзывов. Какая новинка есть в Redmi Note 3 Pro? Это мощный флагманский

Душевые гарнитуры Keuco, официальный сайт дилера в Москве
Keuco – сантехника, неподвластная времени. История бренда Keuco ведет свой отсчет с 1953г. Небольшой частный бизнес со штатом сотрудников чуть более 2х десятков открылся в немецком городке Хемере. Учредителями

Топ 10: лучшие аксессуары для Xbox One. Обзор
В наши дни Xbox One является достаточно распространенной консолью. Правда, стандартный, заводской сенсор Kinect вы уже не найдете. Microsoft отказалась вкладывать его в комплект к каждой консоли. Однако,

Обзор аксессуаров для смарт часов Apple Watch
Лучшие ремешки, защитные чехлы, зарядные доки и многое другое для ваших смартчасов Apple. Если вы собираетесь купить одну из моделей умных часов Apple Watch, то наверняка хотите, чтобы их дополняли какие-то

Купить аксессуары для ванной Keuco в интернет-магазине Santeh-Import.ru
На сайте нашего интернет-магазина вы можете легко и быстро выбрать аксессуары для ванной Keuco, которые будут органично дополнять санузел, оборудованный сантехникой данной германской марки. С первого

Оригинальные Британские чехлы для LG NEXUS 4 E960 по невысокой цене
Неподражаемый стиль и покрытие отменного уровня от лучших брендов. Мы уверены, насколько вы цените ваше мобильное устройство NEXUS 4 E960, поэтому мы предлагаем вам необыкновенную коллекцию Case

Бизнес новости © 2016 Мой самый лучший блог!