{ Новости Бизнеса } Все будет замечательно...
войти на сайт Бесплатно можно смотреть фильмы онлайн и не забудьте о шаблоны dle на нашем ресурсе бесплатно скачать фильмы c лучшего сайта

Нормальна температура процесора ноутбука, як зменшити

 1. Робоча температура CPU в сучасних ноутбуках
 2. Що робити при високій температурі процесора ноутбука
 3. підводимо підсумок
 4. Відео по темі

Часто власники ноутбуків виробляють перевірку його температури. Це робиться для того, щоб визначити температуру в різних режимах роботи і зіставити її з нормальної. Якщо температура буде перевищувати рекомендовані показники, то власнику ноутбука слід її знизити, так як це може привести до його поломки.

Щоб у користувачів температура процесора ноутбука відповідала оптимальним критеріям його роботи, ми підготували матеріал, в якому опишемо процес вирішення поставленого завдання. Для опису рішення задачі ми розглянемо кілька сучасних ноутбуків і з'ясуємо, яка температура процесора для них оптимальна, а також з'ясуємо, що робити при її підвищенні.

Робоча температура CPU в сучасних ноутбуках

У цьому розділі ми опишемо, яка допустима робоча температура CPU повинна бути в чотирьох сучасних моделях ноутбуків. Для прикладу ми візьмемо такі сучасні моделі портативних комп'ютерів:

 • Acer TravelMate P238-M-5575 (Модель з CPU Intel Core i5-6200U);
 • Asus F555UB-XO043T (Модель з CPU Intel Core i5-6200U);
 • Gigabyte P55K v5 (Модель з CPU Intel Core i7-6700HQ і GPU NVIDIA GeForce GTX 965M);
 • Acer Aspire E5-552G (Модель з CPU AMD FX-8800P та GPU AMD Radeon R8 M365DX).

Acer TravelMate P238-M-5575 (Модель з CPU Intel Core i5-6200U);  Asus F555UB-XO043T (Модель з CPU Intel Core i5-6200U);  Gigabyte P55K v5 (Модель з CPU Intel Core i7-6700HQ і GPU NVIDIA GeForce GTX 965M);  Acer Aspire E5-552G (Модель з CPU AMD FX-8800P та GPU AMD Radeon R8 M365DX)

У моделі Acer TravelMate P238-M-5575 встановлений сучасний процесор Intel Core i5-6200U сьомого покоління. Ця мікросхема виконана із застосуванням 14 nm норм літографії на архітектурі Skylake. Максимальна критична температура цього ЦПУ становить 100 градусів.

В Intel Core i5-6200U вбудовано графічне ядро Intel HD Graphics 520, яке разом з процесорними ядрами може добре його прогрівати. Температура Intel Core i5-6200U без сильного навантаження ледь дотягує до 34-40 градусів. Якщо запустити тест стабільності на Acer TravelMate P238-M-5575 за допомогою програми Prime95, то вона зможе значно його прогріти. Нижче зображено зняття теплових показань Intel Core i5-6200U за допомогою утиліти HWMonitor.

На наступному зображенні зняті показання за допомогою утиліти GPU-Z.

З отриманих даних стає зрозуміло, що максимально прогріти Intel Core i5-6200U і його графічне ядро можна в межах 74-76 градусів. З цього випливає, що при максимальному прогріві цей CPU повністю вкладається в нормальні теплові характеристики, тому що не перевищує 100 градусів.

Наступна модель Asus F555UB-XO043T базується на аналогічному CPU Intel Core i5-6200U. Проведемо аналогічний стрес тест за допомогою утиліти Prime95. При стрес тесті були отримані такі показники датчиків в програмі HWMonitor.

При стрес тесті були отримані такі показники датчиків в програмі HWMonitor

Також були зняті показання з графічного ядра.

Також були зняті показання з графічного ядра

З отриманих даних температура процесора склала 75-79 градусів, що практично аналогічно результату моделі Acer TravelMate P238-M-5575 і відповідає нормальним температурним параметрам розглянутого CPU.

Наступний ноутбук Gigabyte P55K v5 є ігровим, тому крім потужного процесора, має в своєму комплекті сучасну відеокарту. У Gigabyte P55K v5 встановлений процесор Intel Core i7-6700HQ і відеокарта NVIDIA GeForce GTX 965M. Якщо порівняти цю модель з попередніми моделями, то можна помітити різницю, яка криється в системі охолодження (далі - СО). У моделі СО повинна впоратися з охолодженням як відеокарти, так і CPU, а не як в попередніх моделях тільки процесора. На зображенні нижче показано СО Gigabyte P55K v5.

А на іншій СО Acer TravelMate P238-M-5575.

Процесор Intel Core i7-6700HQ має критично допустимий рівень нагріву 100 градусів. Також як в попередніх прикладах запустимо на Gigabyte P55K v5 стрес тест за допомогою утиліти Prime95. В процесі тесту ми виміряли такі показники в утиліті HWiNFO.

А також провели заміри в відеокарті NVIDIA GeForce GTX 965M.

В результаті тесту CPU прогрілося до температури 97 градусів, а відеокарта до 81 градуса. Такий результат прогріву є досить високим, але все ж вкладається в 100 градусів.

Для відеокарти NVIDIA GeForce GTX 965M результат в 81 градус є досить нормальним показником, так як її критичний показник становить 100 градусів. Звичайно, прогрів процесора до 97 градусів завеликий, але це все заслуги Prime95, яка вичавлює з CPU практично всі соки.

Якщо ви запустите такі ігри, як Tom Clancy's The Division і Far Cry Primal, які дуже вимогливі до ресурсів комп'ютера, то ви побачите, що CPU і GPU в Gigabyte P55K v5 будуть прогріватися в межах 70-80 градусів.

Тепер настав час розглянути, які температурні показники у ноутбука Acer Aspire E5-552G на компонентах від компанії AMD. Серцем комп'ютера є CPU AMD FX-8800P. Встановлена ​​відеокарта має назву AMD Radeon R8 M365DX. Цікавою особливістю цієї системи є те, що в AMD FX-8800P вбудовано графічне ядро, яке може працювати в режимі Crossfire разом з AMD Radeon R8 M365DX. Тобто, завдяки такій зв'язці, користувач отримає подвоєну графічну продуктивність. Процесор AMD FX-8800P має критичний показник температури в 90 градусів, при якій він буде нормально функціонувати. Після прогріву Acer Aspire E5-552G утилітою Prime95 ми отримали такі результати нагрівання.

Після прогріву Acer Aspire E5-552G утилітою Prime95 ми отримали такі результати нагрівання

Результати нагріву CPU склали 54 градуса, що є нормальним результатом для AMD FX-8800P, так як він вписується в 90 градусну позначку. Результат виміру відеокарти AMD Radeon R8 M365DX склав 74 градуса, що також є нормальним результатом.

Результат виміру відеокарти AMD Radeon R8 M365DX склав 74 градуса, що також є нормальним результатом

З усіх розглянутих прикладів стає зрозуміло, що нормальна температура процесора залежить від системи охолодження.

Для кожного ноутбука виробники розробляють свою систему охолодження. З цього випливає, що при однакових характеристиках ноутбуків від різних виробників температура процесора при навантаженні може бути різною. Тому, щоб ваш майбутній ноутбук мав СО, яка в повній мірі впорається з охолодженням процесора, ми радимо перед покупкою читати огляди та відгуки покупців моделі вподобаного ноутбука.

Що робити при високій температурі процесора ноутбука

Якщо ваш ноутбук сильно гріється і його температура в звичайному режимі або при навантаженні перевищує норму, це означає що:

 • Ваш ноутбук перегрівається через накопиченого пилу в системі охолодження;
 • Термопаста вашого ноутбука висохла і її слід замінити;
 • Для стабілізації теплових показників ЦПУ портативного ПК необхідно оновити BIOS;
 • Наслідком постійного нагріву ЦПУ може бути шкідлива програма.

Забруднення системи охолодження на портативних комп'ютерах є самою основною причиною перегріву процесора в ноутбуці. Через накопиченого пилу в СО вона не справляється з охолодженням. Щоб система охолодження нормально функціонувала, її слід почистити. При самостійній очищення ноута ми хочемо застерегти їх власників. Якщо ви зважитеся очистити ноутбук самодіяльно, не маючи певного досвіду, то ризикуєте пошкодити ноутбук. В цьому випадку радимо звернутися до фахівця. Після очищення СО ви відразу помітите результат, так як рівень шуму СО і нагрів корпусу знизиться.

Термопаста також є важливим елементом охолодження CPU, так як є провідником між СО та CPU. Якщо термопаста висихає, то провідність між СО та CPU падає, внаслідок чого відбувається нагрівання. У цьому випадку проводиться заміна термопасти. Так само як і з очищенням СО, ми не радимо проводити самостійну заміну термопасти без належного досвіду.

Рішенням багатьох проблем зі стабільністю роботи ноутбука, в тому числі і з нагріванням CPU є оновлення БІОС новою прошивкою. Нову версію БІОС і інструкцію по її оновленню ви можете знайти на офіційному сайті виробника ноутбука. Також на нашому сайті ви можете дізнатися що оновити БІОС за допомогою флешки .

Зараз бурхливими темпами розвивається безліч криптовалюта, до створення яких розробників підштовхнув успіх Bitcoin. На зорі світанку криптовалюта також розвинулося сімейство вірусів для її видобутку. Мета цих вірусів - це використання обчислювальних ресурсів CPU або GPU ноутбука для видобутку криптовалюта. Якщо подібне шкідливе ПО потрапить на ваш портативний ПК, то ви помітите, як процесор навіть в режимі простою буде повністю завантажений. Щоб не допустити цієї ситуації в цьому випадку, ми радимо користуватися надійним антивірусним ПЗ. Якщо ж вірус потрапив на ноутбук, то в цьому випадку його можна видалити різними антивірусними засобами або повної перевстановлення операційної системи.

підводимо підсумок

У цій статті ми розглянули температурні режими CPU і GPU чотирьох ноутбуків від різних виробників і з різними характеристиками. Розглянуті приклади повинні надати нашим читачам інформацію про нормальному температурному режимі як CPU, так і відеокарти.

Крім розглянутих прикладів ми склали список порад, за допомогою яких користувач портативного комп'ютера зможе вирішити проблему з перегрівом процесора і відеокарти, а також запобігти його. Сподіваємося, наш матеріал допоможе вам дізнатися який нормальний температурний режим процесора вашого ноутбука повинен бути і дозволить вам не допустити його перегрів.

Відео по темі

гарна реклама

Навигация по сайту
Топ читаемых новостей
Дополнительный аксессуар WasserKRAFT /Ведро/ 5L
Дополнительный аксессуар WasserKRAFT /Ведро/ 5L купить недорого В нашем интернет-магазине вы может приобрести Аксессуары по приемлемой цене. Среди многообразия предлагаемых моделей и производителей несложно

Аксессуары для iPhone 5/5S/5SE/5C оптом: доставка по РФ из Москвы
Чехлы для мобильных телефонов являются не менее востребованными аксессуарами, чем кошельки для денег, но если деньги при падении не теряют своей ценности, то чувствительная цифровая техника не всегда

Официальные аксессуары для Galaxy S7 и S7 Edge от Samsung
Наконец-то состоялась долгожданная презентация нового Galaxy S7, где были продемонстрированы новые инновационные технологии и уникальные возможности флагманского смартфона. Более детально об этом можно

10 самых нужных аксессуаров для автомобиля
Как вы думаете, какие аксессуары для автомобилей сегодня наиболее ценятся? Какие дополнительные предметы комплектации современного автомобиля имеют наибольший спрос? Рейтинг самых полезных автомобильных

Смартфон Xiaomi Redmi Note 3 Pro 16Gb Special Edition Gold
Флагманский   Redmi Note 3 Pro От мечты к реальности Серия флагманских смартфонов Redmi Note получила много одобрительных отзывов. Какая новинка есть в Redmi Note 3 Pro? Это мощный флагманский

Душевые гарнитуры Keuco, официальный сайт дилера в Москве
Keuco – сантехника, неподвластная времени. История бренда Keuco ведет свой отсчет с 1953г. Небольшой частный бизнес со штатом сотрудников чуть более 2х десятков открылся в немецком городке Хемере. Учредителями

Топ 10: лучшие аксессуары для Xbox One. Обзор
В наши дни Xbox One является достаточно распространенной консолью. Правда, стандартный, заводской сенсор Kinect вы уже не найдете. Microsoft отказалась вкладывать его в комплект к каждой консоли. Однако,

Обзор аксессуаров для смарт часов Apple Watch
Лучшие ремешки, защитные чехлы, зарядные доки и многое другое для ваших смартчасов Apple. Если вы собираетесь купить одну из моделей умных часов Apple Watch, то наверняка хотите, чтобы их дополняли какие-то

Купить аксессуары для ванной Keuco в интернет-магазине Santeh-Import.ru
На сайте нашего интернет-магазина вы можете легко и быстро выбрать аксессуары для ванной Keuco, которые будут органично дополнять санузел, оборудованный сантехникой данной германской марки. С первого

Оригинальные Британские чехлы для LG NEXUS 4 E960 по невысокой цене
Неподражаемый стиль и покрытие отменного уровня от лучших брендов. Мы уверены, насколько вы цените ваше мобильное устройство NEXUS 4 E960, поэтому мы предлагаем вам необыкновенную коллекцию Case

Бизнес новости © 2016 Мой самый лучший блог!