{ Новости Бизнеса } Все будет замечательно...
войти на сайт Бесплатно можно смотреть фильмы онлайн и не забудьте о шаблоны dle на нашем ресурсе бесплатно скачать фильмы c лучшего сайта

Ноутбуки "з переднього краю"

Нинішня весна виявилася дуже багата на процесори для портативних комп'ютерів. І Intel, і AMD, і VIA випустили новинки, які були використані в ноутбуках як провідними виробниками A-brand, так і тими, хто поки що не входить в цей клуб, але активно бореться за покупця. Тому ми вважали за потрібне провести огляд сучасних портативних комп'ютерів, побудованих на базі CPU останнього покоління. Причому цей огляд було вирішено доповнити невеликим тестуванням, головною метою якого було вивчення можливостей саме процесорів. В результаті вивчення пропозицій локальних постачальників нами було зібрано близько десятка ноутбуків практично всіх торгових марок, представлених на нашому ринку. Відрадно відзначити, що в їх числі опинилися і портативні ПК від українських виробників: "Версії" та "Квазар-Мікро".

Але перш ніж перейти до розгляду моделей, хотілося б дати опис ноутбука "з переднього краю", т. Е. Уявити узагальнений портрет самого сучасного портативного ПК. Отже, в більшості мобільних комп'ютерів використовуються процесори від Intel, причому в деяких - навіть не мобільний, а звичайний, "настільний" варіант Pentium 4. Не виявилося в Україні ноутбуків на мобільному процесорі C3 від VIA, а й за кордоном вони поки зустрічаються досить рідко .

З порівнянням продуктивності різних CPU можна ознайомитися в відведеному для цього розділі. Зараз лише зазначимо, що і AMD, і Intel активно працюють в цьому напрямку, і основні зусилля обидві компанії прикладають як в частині підвищення швидкодії процесора, так і по відношенню до удосконалення його системи енергозбереження. В Athlon ця технологія називається PowerNow !, а в Pentium 4-M знайшла застосування Enhanced Intel Speed ​​Step Technology. Обидві вони покликані оптимізувати функціонування CPU з тим, щоб збільшити тривалість роботи на акумуляторних батареях.

Одними з найважливіших характеристик ноутбука є розмір і роздільна здатність використовуваної в ньому ЖК-панелі. Більшість моделей обладнано матрицею з діагоналлю 15 дюймів і максимальним розміром зображення від 1400 x 1050 до 1600 x 1200, що ставить їх в один ряд і навіть вище висококласних 17-дюймових ЕПТ-моніторів, що мають аналогічну область відображення. Прогрес в сфері технологій ЖК-дисплеїв привів до того, що інерційність в більшості додатків вже практично невідчутна, а повна відсутність мерехтіння і випромінювання схиляє чашу терезів на користь вибору саме РК-моніторів, незважаючи на їх досить високу вартість. Що ж стосується враження від знайомства з представленими в огляді моделями, то всі вони були гідні тільки самих позитивних відгуків в частині якості і чіткості відображення.

У тісній зв'язці з LCD працює відеоадаптер. Як можна побачити з таблиці з технічними характеристиками ноутбуків, багато хто з них обладнані новітніми чіпами від ATI і NVidia, що підтримують функції 3D-прискорення. Це говорить про те, що виробники прагнуть наділити свої системи багатими можливостями по роботі з мультимедіа. Системи на базі чіпів VIA S3 з самого початку орієнтовані на нижній ціновий сегмент ринку, але при цьому володіють достатньою продуктивністю відеоакселератора для виконання сучасних мультимедійних завдань.

Про це ж свідчить і той факт, що нерідко в ноутбуках використовуються високоякісні звукові підсистеми, що включають багатосмужну акустику. Хоча їх звучання не порівняти з апаратурою Hi-Fi, але потужності цілком достатньо для озвучування невеликих приміщень. Зате при підключенні зовнішніх динаміків якість відтворення просто прекрасно. Зауважимо, що деякі моделі обладнані виходами S / P DIF, зустрічаються в основному тільки в професійній аудіотехніки.

Цікаво, що обов'язковим компонентом всіх систем є комбінований привід DVD-ROM / CD-RW. Таким чином, власникові подібного ноутбука стають доступними такі можливості, як перегляд фільмів у форматі DVD і запис компакт-дисків, чого позбавлені багато користувачів настільних систем. Типовий набір комунікаційних засобів, що зустрічається в більшості моделей, обов'язково включає вбудовані модем і адаптер 10/100 Ethernet. Для під'єднання периферійного обладнання застосовується шина USB, по два роз'єми якій присутні в кожному ноутбуці. Бездротові технології у вигляді Wi-Fi і Bluetooth поки тільки пробивають собі дорогу, але більше половини розглянутих моделей оснащені ІК-інтерфейсом.

Останнє зауваження стосується пристроїв позиціонування. Найпопулярнішою є сенсорна панель touch pad. Найбільшого поширення набули пристрої фірми Synaptics. Ці touch pad забезпечуються оригінальними утилітами, що підвищують зручність і продуктивність роботи. Деякі фірми-виробники доповнюють touch pad оригінальними пристроями управління або клавішами прокрутки.

Мобільні процесори: порівнюємо енергоспоживання Особливості мобільних процесорів Intel і AMD, а також модельних рядів цих виробників стосовно енергозберігаючим функціям двома словами можна описати так: AMD має більш досконалою технологією управління споживанням електроенергії, Intel - просто продуктами з меншим енергоспоживанням. Enhanced Intel SpeedStep Technology передбачає всього два стани: максимальне споживання і знижений. Наприклад, у випадку з розглянутими в нашому тестуванні процесорами Pentium III-M і Pentium 4-M вони виглядають так:
  • Pentium 4-M 1,5 GHz Maximum Performance Mode: частота ядра 1 500 MHz, напруга живлення 1,3 В;
  • Pentium 4-M 1,5 GHz Battery Optimized Mode: частота ядра 1200 MHz,, напруга живлення 1,2 В;
  • Pentium III-M 1,2 GHz Maximum Performance Mode: частота ядра 1200 MHz,, напруга живлення 1,4 В;
  • Pentium III-M 1,2 GHz Battery Optimized Mode: частота ядра 800 MHz, напруга живлення 1,15 В.

Крім того, лінійка мобільних процесорів Intel розділяється на три частини: "звичайні" мобільні CPU, мобільні CPU з низьким енергоспоживанням (Low Voltage) і мобільні CPU з наднизьким енергоспоживанням (Ultra Low Voltage). Відповідно, робочі напруги для них складають 1,4 / 1,15, 1,15 / 1,05 і 1,1 / 0,95 В (для двох режимів, що допускаються технологією Enhanced SpeedStep).

Не так давно анонсований мобільний Athlon XP (виготовляється вже по 0,13-мікронної технології на основі ядра Thoroughbred), мабуть, ще не встиг "обзавестися" відповідною документацією (принаймні довгі пошуки на сайті виробника ні до чого не привели). Тому, на наш превеликий жаль, "представляти" мобільні CPU цієї компанії в даній врізки буде старіший Athlon 4 1200 MHz,. Втім, з огляду на що технологія PowerNow! присутній в обох продуктах і залишилася незмінною, відмінності між Mobile Athlon XP і Athlon 4 можуть складатися лише в напрузі харчування, але ніяк не в підході до енергозбереження. Отже, чим же PowerNow! краще Enhanced SpeedStep? Так просто-напросто кількістю підтримуваних режимів. Якщо у мобільних процесорів Intel їх всього два, то у AMD - тридцять два. Відповідно, наприклад, Athlon 4 1200 MHz, може динамічно змінювати частоту роботи ядра з 1200 до 300 (!) MHz. Правда, дійти до рівня енергоспоживання Pentium III-M йому вдається тільки "під кінець", т. Е. Мінімальна напруга живлення Athlon 4 становить ті самі 1,2 В, з яких Pentium III-M "починає", максимальне ж набагато більше - 1,35 В. Втім, ми ще не знаємо показників 0,13-мікронного Mobile Athlon XP. Крім того, за заявами компанії, зараз вже знаходяться у фінальній стадії розробки Low Voltage-варіанти мобільних Athlon XP, так що незабаром ми можемо сподіватися на те, що процесори AMD стануть ще менше, холодніше і "бережливее".

Хто вони, наші герої?

Тепер від загального опису перейдемо безпосередньо до огляду моделей портативних ПК.

ASUSTeK

Брала участь в огляді модель L3800 оснащена молодшим з лінійки процесорів Pentium 4-M. Проте чіп з тактовою частотою 1,4 GHz дозволяє отримати високу продуктивність в будь-якій сфері застосування портативних ПК. З іншого боку, використання мобільного модифікації Pentium 4 дає зниження енергоспоживання до прийнятного рівня, завдяки чому стримується тенденція зростання маси ноутбуків. Вивільнені енергоресурси можуть бути задіяні для розширення мультимедійних можливостей комп'ютера. Наприклад, в новій моделі ASUSTeK встановлений потужний графічний акселератор на чіпі ATI Mobility Radeon 7500, який дозволить досягти високої швидкодії як в 2D-, так і в 3D-додатках. Монітор з діагоналлю 15 "має розмір зображення 1400 1050 точок і забезпечить комфортну роботу при виконанні широкого кола завдань, а при необхідності зображення можна виводити і на зовнішній монітор з більшою діагоналлю або на відеоапаратуру через відповідні роз'єми. Для відтворення якісного звуку в ноутбуці присутній вихід S / P DIF, поєднаний з аудіовиходом на навушники. Сучасні провідні комунікації, крім стали стандартними двох USB-портів, доповнені двома (!) роз'ємами шини i.Link (FireWire, IEEE 1394).

На жаль, цей комп'ютер був оснащений приводом DVD-ROM без можливості запису CD-R і CD-RW, але в інших варіантах комплектації допускається установка Combo drive DVD-ROM / CD-RW. Зате по додаткових аксесуарів, що поставляється в комплекті, це, безсумнівно, лідер огляду. Посудіть самі: сумка для перенесення комп'ютера, спеціальна USB-миша і USB Flash-диск об'ємом 32 МВ.

Варто зазначити що надається термін гарантійного обслуговування 24 місяці, що в 2 рази більше, ніж в основної маси ноутбуків на українському ринку.

Compaq

У наших краях ще не звикли до того, що ноутбук можна купувати для будинку, а не тільки для ділових додатків. А Presario 725EA якраз і є яскравим представником так званих домашніх лептопів. Стильний дизайн - великий плюс для ноутбука, і в цьому відношенні даний пристрій на висоті. Від усіх інших учасників нашого огляду його відрізняє оригінальний чорно-сріблястий корпус з округлими обводами.

Presario 725EA виявився єдиним розглянутим ноутбуком на базі мобільного процесора від AMD. Але для користувача цей факт залишається непомітним. Про домашньому призначення моделі говорило скоріше те, що вона була оснащена відносно невеликий ЖК-панеллю з діагоналлю 14,1 дюйма і розміром зображення тисяча двадцять чотири x 768. Фірмова акустична система від одного з провідних виробників Hi-Fi-апаратури JBL володіє відмінним для ноутбука якістю звучання і дозволить повною мірою реалізувати можливості комп'ютера як розважального центру. Підкреслюючи орієнтування системи на ринок домашніх ноутбуків, в Presario 725EA розробники встановлюють ОС Windows XP Home Edition.

Ще одне цікаве рішення, використане в портативному комп'ютері від Compaq (тепер уже HP), - чотирьохпозиційний джойстик, розташований під панеллю touch pad. Стандартним чином він застосовується для прокрутки вмісту вікна Internet Explorer, але є також можливість кожну його кнопку запрограмувати на окрему дію.

До несуттєвим "мінусів" моделі можна віднести на перший погляд недостатньо міцну конструкцію корпусу панелі монітора і декоративної кришки, що прикриває розташовані на задній панелі роз'єми для підключення зовнішнього монітора, принтера і миші. Але зате ціна ноутбука цілком компенсує цей невеликий недолік.


Fujitsu Siemens

Новітня модель Amilo EF4, яка позиціонується як офісний ноутбук початкового рівня, побудована на потужному процесорі P4-M 1,7 GHz, але не володіє яскраво вираженими мультимедійними функціями. Зокрема, відеочіп, що використовує технологію UMA, навряд чи забезпечить прийнятну продуктивність в 3D-графіці. Зате бізнес-графіка і відтворення фільмів у форматі DVD - йому цілком під силу. Невеликий обсяг пам'яті в початковій конфігурації буде достатній для виконання більшості офісних завдань. При бажанні обсяг ОЗУ можливо нарощувати аж до значення 1 024 МВ, що дозволить повною мірою реалізувати швидкодію потужного центрального процесора.

Активно-матричний дисплей з діагоналлю 15,1 "забезпечує площа робочого простору, яку можна порівняти зі звичайним офісним 17-дюймовим CRT-монітором, при цьому робота з ним, поза сумнівом, приємніше і менш втомлює для очей. Застосування матриці 15,1" не привело до збільшення габаритів і маси ноутбука, навпаки, можна відзначити, що це один з найменших і легких учасників огляду. Час автономної роботи досягає 2,5-3 годин.

Наявність роз'єму Optic S / P DIF дозволить виводити високоякісний звук на відповідну музичну апаратуру, правда, необхідність цього порту на комп'ютері, основним завданням якого є офісна робота, сумнівна.

Пристрій позиціонування touch pad володіє достатньою функціональністю, але без особливих додаткових властивостей. Для полегшення роботи з віконним інтерфейсом нижче сенсорної панелі розташовані дві клавіші вертикальної прокрутки.

Думайте інакше!

На тлі сутички Intel і AMD на рингу, окресленому канатами останніх версій Windows, умиротворення Apple виглядає підозріло. Втім, Джобс-спокусник приготував чергову порцію привабливих пропозицій бажаючим мобілізуватися. Ні, це не перепустка в телешоу "Тепер ти в армії", це оновлені версії PowerBook Titanium. Зовні вони ні крапельки не змінилися ( "Компьютерное Обозрение", # 10, 2001. ) - все той же титановий корпус товщиною 2,6 см, величезний (через тонкої "рами") 15,2-дюймовий дисплей зі співвідношенням сторін 3: 2, щілинний привід DVD / СD-RW і набір комунікаційних роз'ємів. Зате комплектуючі на висоті - у нинішньої топ-моделі процесор PowerPC G4 з тактовою частотою 800 MHz, 512 MB пам'яті і кеш третього рівня 1 MB (DDR), відеоакселератор на чіпі ATI Mobility Radeon 7500 і жорсткий диск 40 GB. У Києві за такий ноутбук просять $ 3985 - сума пристойна, багато пристроїв на платформі Wintel стоять куди дешевше ... Що ж в активі Apple, якщо в пасив їй можна записати і замалий як на теперішній час розмір зображення (1280 854), і, звичайно ж, ціну ? Природно, габарити і маса (всього 2,4 кг - чи не рекорд для систем "все-в-одному"), а ще - досить тривалий час роботи від батарей (виробник заявляє до 5 годин) і вбудована карта доступу в радіомережі AirPort .

Потенційних покупців мучить одне, і, треба визнати, досить серйозний, питання - як йдуть справи з програмним забезпеченням? Слід зазначити, що ситуація поліпшується. Оголошена навесні русифікована версія Mac OS X буде доступна для безкоштовного завантаження в найближчі місяці, а з нею і інтегрований офісний пакет Apple Works. З виходом оновлення під кодовою назвою Jaguar ( "Компьютерное Обозрение", # 18-19, 2002 ) Повинні зважитися проблеми з доступом до локальних Windows-мережі: в ньому очікується повноцінний броузер мережевих ресурсів. Залишається одна проблема - мовна. Хоча Microsoft Office для Mac OS X (vX) не русифікований, вихід є. В системі передбачені так звані Services - компоненти, доступні для використання в будь-яких додатках. Завдяки спорідненості з Unix під Mac OS портирована утиліта перевірки орфографії iSpell, що викликається з текстових процесорів, електронних таблиць, поштових клієнтів.


Hewlett-Packard

В огляді беруть участь дві моделі ноутбуків HP, і дизайн їх корпусів можна лаконічно назвати: адекватний. Звертає на себе увагу продумана ергономіка органів управління ноутбуком. Наприклад, в моделі Omnibook vt6200 реалізовані одночасно два пристрої позиціонування: pointing stick і touch pad. Кожне з них оснащено парою кнопок, емулює натиснення правої і лівої кнопок миші, а для pointing stick додано ще дві клавіші вертикальної прокрутки. У моделі Omnibook xt6200 маніпулятор pointing stick не встановлено, але зате є кнопка включення / вимикання touch pad. Необхідність в виключенні чутливої ​​панелі може виникнути при використанні зовнішньої миші, тоді випадкові торкання поверхні touch pad долонею під час роботи з клавіатурою будуть викликати небажані переміщення курсора. Окремо варто відзначити зручність зміни рівня гучності. Крім хитається клавіші регулювання гучності, на правій панелі корпусу розташована і кнопка Mute, що дозволяє одним натисканням вимкнути / включити динаміки.

У портативних ПК дуже рідко встановлюється кнопка апаратного скидання Reset, але в обох моделях від HP ця опція присутня, і вона може іноді суттєво допомогти у вирішенні несподівано виникаючих проблем. Застосування TFT-матриці з діагоналлю 14 "дозволило вписати корпусу ноутбуків в мінімальні габарити, в результаті вони виявилися самими компактними з учасників огляду, хоча для кожної моделі існує і модифікація з розміром екрану 15".

Обидва комп'ютера - Omnibook vt6200 і Omnibook xt6200 - схожі і комплектацією, за винятком об'єму жорсткого диска і наявності в комплекті vt6200 зовнішнього FDD-приводу. А ось що надається термін гарантійного обслуговування відрізняється сильно: 3 роки гарантії на модель vt6200, призначену для корпоративного сектора, - серйозний аргумент на її користь.


Sony

Даний виробник представлений в нашому огляді двома моделями: VAIO GRX-570 і GRX-590. Відомо, що серія GRX об'єднує найбільш потужні ноутбуки VAIO. І дійсно, високий клас пристроїв підтверджує використання в них процесорів Pentium 4-M з тактовою частотою 1,6 і 1,7 GHz, а також воістину рекордною для портативних комп'ютерів РК-панелі з діагоналлю 16,1 дюйма і розміром зображення 1600 x 1200.

Правда, за солідність и представніцькій вигляд власнікові такого ноутбука придется розплачуватіся необхідністю переносіті Додатковий Вагу, Аджея дані моделі одні з найважчіх: їх маса ставити около 4 кг. Однак завдяки стильному зовнішньому вигляду не створюється відчуття, що ви маєте справу з чимось більшим і неповоротким. Характерний для VAIO дизайн краде значні розміри.

Компанію Sony завжди відрізняв оригінальний підхід у конструюванні органів управління апаратури. Справжньою родзинкою моделей VAIO GRX-570 і GRX-590 стало пристрій Center Jog Dial, що представляє собою коліщатко прокрутки з натисканням. Як тільки ви торкаєтеся до нього, на екрані з'являється невелике віконце з контекстно-залежним меню. Повертаючи коліщатко, ви прокручуєте меню і легким натисканням можете вибрати будь-який його пункт, який в свою чергу може містити підміню наступного рівня. Поруч з коліщатком розташована кнопка Back, що скасовує зроблений вибір. Це рішення здалося нам надзвичайно зручним. Будемо сподіватися, що подібні пристрої навігації отримають широке поширення, і не тільки в ноутбуках Sony.

Ще однією відмінною рисою портативних ПК VAIO є їх спеціалізація на роботі з цифровим аудіо- та відеоматеріалом. Тут і порти i.Link (FireWire, IEEE 1394), та пристрій для читання карток Memory Stick, і широкий набір програмного забезпечення, що йде в комплекті поставки. Не забудемо і про відеоадаптер на базі графічного чіпа Mobility Radeon 7500 від ATI. Загалом, недарма виробник назвав свої ноутбуки VAIO, адже ця абревіатура розшифровується як Video / Audio Integrated Operation.

Цікаво, що, незважаючи на великі розміри, в цих моделях не знайшлося місця для накопичувача гнучких дисків, хоча комбінований привід DVD-ROM / CD-RW відчуває себе тут чудово. Не стали в Sony поспішати і з впровадженням Wi-Fi і Bluetooth. Специфіка даної серії така, що, будучи, з одного боку, повноцінною заміною настільної системи, що входять до неї ноутбуки все ж повинні забезпечувати максимальну мобільність. Тому конструктори постаралися прибрати з них все зайве. Потрапив в цей список і відживаючий своє флоппі-дисковод.


Toshiba

Цей виробник ноутбуків виявився представлений в нашому огляді найбільш широко, що зайвий раз підтверджує його статус. Компанія першою випустила портативний ПК на базі "настільного" Pentium 4, не кажучи вже про велику кількість моделей з Pentium 4-M в трьох з чотирьох існуючих лінійок.

У серії Satellite вперше Pentium 4 з'явився в моделях Satellite 1900. За задумом Toshiba, що входять в цю серію ноутбуки повинні задовольняти запити користувачів, або вперше купують портативний комп'ютер, або вирішили зробити вибір на користь недорогий, але досить продуктивної моделі. Потрібно віддати належне конструкторам, вони попрацювали на славу, і Pentium 4 в Satellite 1900 схоже, почувається чудово. Навіть в ті відрізки часу, коли комп'ютер простоює, періодично включається вентилятор процесора, і з корпусу дме гаряче повітря, але при цьому сам корпус залишається лише злегка теплим, що свідчить про грамотно спроектованій системі охолодження.

На відміну від інших ноутбуків Toshiba в серії Satellite 1900 використана BIOS від Phoenix, тому при закритті кришки комп'ютер переходить в стан сну, з якого його можна вивести лише натисненням кнопки включення. При цьому загальмовуються всі виконувані на ньому додатки. Показовим виявилося відтворення компакт-диска за допомогою програми Media Player. Якщо, наприклад, у ноутбуків Satellite 5100 і Satellite Pro 6100 воно не припинялося, то Satellite 1900 по закриття відразу ж замовкав. Правда, як і всі моделі серії Satellite, дана обладнана пультом управління оптичним приводом, тому слухати аудіо-та MP3-компакт-диски можна, навіть не включаючи сам ноутбук.

Комп'ютери серії Satellite 5100 являють собою ноутбуки верхнього рівня, оснащені швидким процесором, потужним 3D-прискорювачем, великим екраном з високою роздільною здатністю і унікальною аудіосистемою. Дійсно, процесори з частотою 1,7 GHz на сьогоднішній день найшвидкодіючі з застосовуються в портативних ПК. Використання в комп'ютерах серії Satellite 5100 відеопідсистеми на найпотужнішому в мобільному секторі чипі GeForce4 440 Go забезпечує рівень продуктивності, достатній навіть для роботи в САПР-системах, не кажучи вже про ігри. Високоякісний екран з розміром зображення 1600 x 1200 точок дозволяє отримати велику площу робочого простору монітора при маленькому зерні зображення. Унікальна і звукова система цих ноутбуків. Акустика відомого виробника Hi-Fi-аудіотехніки Harman- Kardon містить не тільки стереодинаміки, а й сабвуфер (!). Наявність цифрового порту S / P Dolby Digital Optical Out і виходу 5.1 Dolby Digital дозволяє підключати до ноутбука звукові системи домашнього кінотеатру.

"Родзинкою" комп'ютерів серії Satellite 5100 є панель cPad, створена компанією Synaptics. Вона поєднує в собі сенсорну панель і LCD-екран розміром 240 x 160 пікселів з підсвічуванням. Крім звичайних додаткових функцій touch pad, використовуючи кнопку виклику списку швидкого виклику додатків cPad, можна призначити запуск 18 програм, не рахуючи чотирьох вбудованих. Додатки, які можна виконувати прямо на екрані cPad без активації основного монітора: емулятор цифрової клавіатури, калькулятор, програма для створення "живої" підписи, записна книжка з будильником (в ній на кожному віртуальному "листку" можна записати текст, набраний на клавіатурі, і доповнити його малюнком, створеним за допомогою cPad). Всі виконані на cPad додатки підтримують обмін даними з операційною системою через буфер обміну.

Очевидно, що більша потужність системи призводить до необхідності розсіювати підвищену кількість тепла і збільшує витрату енергії, при роботі нижня частина корпусу помітно нагрівається. Вбудована іонолітіевая батарея ємністю 3600 мА · год, за інформацією виробника, забезпечує відносно невеликий час автономного функціонування - близько 2 годин.

Ноутбук Satellite Pro 6100 вирізняється суворим матово-чорним дизайном корпусу. Для управління курсором використовується пристрій AccuPoint II. Раніше такі маніпулятори були популярні, але із застосуванням touch pad поступово пішли в тінь. Дійсно, при роботі з AccuPoint II доводиться переміщати курсор, дозіруяпальцем зусилля, а з touch pad управління проводиться переміщенням пальця, контролювати яке не в приклад простіше. Хоча користувачі, які звикли до AccuPoint II, працюють з ним із задоволенням. Дві додаткові кнопки прокрутки допомагають у використанні віконного інтерфейсу Windows.


"Квазар-Мікро"

Відрадно, що вітчизняні виробники ноутбуків йдуть в ногу зі світовим технічним прогресом, і в їх лінійках вже з'явилися моделі на нещодавно вийшла модифікації мобільного процесора Pentium 4-M. Оснащення нової моделі "Квазар-Мікро" Senator 3700 відповідає "полум'яному мотору", що б'ється в ній. Потужний 3D-акселератор істотно розширює мультимедіа-можливості Senator 3700. Обсяг системної DDR-пам'яті - 256 МВ, при необхідності може бути нарощений до 512 МВ.

Для портативного ПК важливими є зручність і функціональність пристрою позиціонування. Застосовуваний в Senator 3700 електростатичний touch pad фірми Synaptics має відмінну чутливість, а додається утиліта дозволяє організувати на поверхні touch pad віртуальні області вертикальної і горизонтальної прокрутки і до чотирьох віртуальних кнопок, яким можна призначити команду віконного інтерфейсу або запуск додатків. Над основною клавіатурою ноутбука розташовані чотири додаткові програмовані кнопки швидкого виклику додатків. За замовчуванням однієї з них призначений запуск Internet-броузера, а інший - поштового клієнта.

Тривалість автономної роботи ноутбука цілком відповідає його класу і навіть більше, ніж у багатьох "однокласників". Маса Senator 3700 досить велика, тому працювати з ним, тримаючи в руках, буде досить важко - краще встановити його на стіл або будь-яку підставку. При перенесенні можна використовувати додається в комплекті сумку для комп'ютера і аксесуарів. Варто відзначити дворічний термін гарантійного обслуговування, що надається на цей ноутбук компанією "Квазар-Мікро".

"Версія"

Портативний ПК на базі останнього досягнення мобільного процессоростроения випустила і компанія "Версія". У моделі Admiral 53P використовується не сама швидкісна модифікація Pentium 4-M, але при необхідності можлива заміна процесора на будь-який з доступних цього типу.

У ноутбуці встановлено 256 МВ оперативної пам'яті типу DDR ​​SDRAM, максимальний обсяг може досягати 512 МВ. Показово, що застосування DDR-пам'яті дозволило цього комп'ютера при порівнянні продуктивності показати результат вище, ніж у Toshiba Satellite 1905 S277, що використовує CPU з частотою на 100 MHz більше, але з пам'яттю типу SDRAM.

Що став звичним для високорівневих ноутбуків привід DVD-ROM / CD-RW в цій моделі доповнюється вбудованим накопичувачем FDD, що позбавить власника від необхідності возитися із зовнішнім приводом. Це буде особливо корисно в наших реаліях, де часто для перенесення невеликих обсягів інформації застосовуються звичайні дискети 3,5 ".

Великий екран з діагоналлю 15,1 "і хорошим дозволом дозволить власнику використовувати ноутбук при вирішенні широкого кола завдань як в діловій сфері, так і в області розваг.

Приємною несподіванкою, яка може привернути увагу покупця, стало те, що комплект аксесуарів, що поставляються з ноутбуком, містить не тільки зарядний пристрій і телефонний шнур для підключення вбудованого модему, але і USB-миша Teac Baby Mouse, а також сумку для перенесення комп'ютера разом з приладдям.

Мобільні процесори: порівнюємо швидкодію

Продуктивність стосовно до ноутбука - критерій набагато, не побоїмося цих слів, менш важливий, ніж у випадку з десктопних комп'ютером. Як правило, на мобільних системах користувачі не займаються завданнями, які вимагають великої обчислювальної потужності. До того ж залучення процесора "на повну котушку", природно, ніякої економії електроенергії не передбачає за визначенням. Тому даний міні-тест має сенс розглядати як пізнавальний, але за великим рахунком "факультативний".

Як представники чотирьох мобільних процесорів ми взяли ноутбуки "Версія" Admiral 53P (Pentium 4-M 1,5 GHz, DDR266), Toshiba Satellite 1905-277 ( "звичайний" Pentium 4 1,6 GHz, PC133), Toshiba Tecra 9000 ( Pentium III-M 1,2 GHz, PC133) і Compaq Presario 725EA (мобільний Athlon XP 1500+, PC133). Обсяг ОЗУ на всіх системах був однаковим - 256 MB, тому з відомою похибкою ми можемо вважати результати, наведені на діаграмах, показниками продуктивності відповідних процесорів.

Правда, саме "з відомої похибкою", і ось з яких причин. По-перше, легко помітити, що ноутбук Toshiba на базі "немобільні" Pentium 4 оснащений пам'яттю типу PC133 SDRAM, в той час як на Admiral 53P варто більш швидка PC2100 DDR SDRAM (DDR266). Природно, різниця в швидкості пам'яті не забарилася позначитися на загальній продуктивності. Крім того, в ноутбуці на базі мобільного Athlon XP використовується чіпсет з вбудованою графічною підсистемою, що, як ми вже неодноразово зазначали, також відчутно знижує швидкодію.

Що ж стосується результатів, то вони були, в общем-то, легко передбачувані: природно, Pentium 4, та ще й в комбінації з DDR266 (і з "чесної" відкритий, а не чіпсетом з вбудованим графічним ядром), показав найвищу швидкість. Pentium 4 в зв'язці з PC133 від нього істотно відстає, впритул наближаючись до Pentium III, а в деяких тестах навіть програючи йому. Замикає турнірну таблицю Athlon XP 1500+, якому не допомогла навіть досить висока частота - а все через використання вбудованої графіки. Однак нагадаємо, що в даному випадку "винен» не процесор і не виробник самого ноутбука, а скоріше розробники чіпсетів під платформу AMD, чомусь вперто не бажають випускати набори мікросхем без вбудованої графіки для мобільного варіанту Athlon XP.


Підсумки

Ну ось, мобільні системи на базі Pentium 4 стали доступні в масовому продажі і на нашому ринку. Різноманіття моделей і конфігурацій дуже велике, але можна виділити чотири основні класи по оснащеності і вартості.

До першого належать моделі з діагоналлю екрана 16 ", в нашому огляді представлені комп'ютерами Sony VAIO GRX-5хх. Їх комплектація відповідає менш дорогим моделям, але за рахунок установки великий TFT-матриці ціна значно зросла. Варто відзначити присутність" на борту "всіх провідних комунікаційних інтерфейсів, але бездротові у вбудованому варіанті відсутні. Модель GRX-590 комплектується адаптером Bluetooth, виконаним в стандарті PC Card.

Наступний клас представляють ноутбуки вартістю $ 3500-4000. Вони оснащені високоякісним монітором з діагоналлю 15 "і розміром ізображенія1600 x 1200, мобільними версіями найсучасніших графічних акселераторів, звуковими процесорами високого рівня. Обсяг встановленої пам'яті складає не менше 512 МВ. Реалізуючи принцип" все в одному ", список вбудованих пристроїв включає повний комплект дротових і бездротових інтерфейсів - Wi-Fi (IEEE 802.11b), Bluetooth і IRDA - і зчитувачі flash-карт одного-двох стандартів.

Клас ноутбуків, ціна яких коливається близько $ 2000, містить два піддіапазони: універсальні комп'ютери зі злегка спрощеною конфігурацією і офісно-домашні системи, обладнані високопродуктивним процесором. Перші оснащені 15-дюймовою матрицею з розміром зображення 1400 x 1050, досить потужним 3D-прискорювачем і жорстким диском об'ємом 30-40 GB. Другі, крім швидкого процесора і достатнього обсягу пам'яті, комплектуються "по мінімуму": зазвичай вбудований або не найсучасніший відеочіп, жорсткий диск ємністю 20-30 GB, монітор з діагоналлю 14-15 ", але з розміром зображення 1024 x 768 пікселів.

Як видно, на українському ринку вже доступний широкий спектр портативних ПК на базі процесора Pentium 4-M, що покриває будь-які запити споживачів. Така оперативність виробників не може не радувати.

Цікаво було проаналізувати вплив швидких процесорів на тривалість роботи портативних ПК в автономному режимі. Порівнюючи заявлений час функціонування від батарей, можна помітити закономірність: при приблизно рівних ємностях батарей у учасників огляду цей параметр сильно залежить (в порядку убування): від величини діагоналі монітора, потужності відеоакселератора, частоти процесора і наявності блоків додаткових інтерфейсів. Частота CPU слабо впливає на тривалість автономної життя сучасного ноутбука, що підтверджує ефективність застосування технологій енергозбереження, використовуваних в процесорах, і загальну тенденцію до зниження частки процесора в споживанні всієї системи.

Ноутбуки надані компаніями

ASUSTeK "Хелп" (044) 235-9651 Compaq "МУК" (044) 490-5171 Fujitsu Siemens "Банкомзв'язок" (044) 267-6441 Hewlett-Packard ERC (044) 230-3474 Sony Unitrade (044) 461-9460 " Комп'ютерні
комунікації "(044) 248-6603 Toshiba DataLux (044) 249-6303 Unitrade (044) 461-9460" ДКТ "(044) 230-6900" Версія "" Версія "(044) 554-2747" Квазар-Мікро "" Квазар-Мікро "(044) 239-9999Краще Enhanced SpeedStep?
Хто вони, наші герої?
Що ж в активі Apple, якщо в пасив їй можна записати і замалий як на теперішній час розмір зображення (1280 854), і, звичайно ж, ціну ?
Потенційних покупців мучить одне, і, треба визнати, досить серйозний, питання - як йдуть справи з програмним забезпеченням?
Навигация по сайту
Топ читаемых новостей
Дополнительный аксессуар WasserKRAFT /Ведро/ 5L
Дополнительный аксессуар WasserKRAFT /Ведро/ 5L купить недорого В нашем интернет-магазине вы может приобрести Аксессуары по приемлемой цене. Среди многообразия предлагаемых моделей и производителей несложно

Аксессуары для iPhone 5/5S/5SE/5C оптом: доставка по РФ из Москвы
Чехлы для мобильных телефонов являются не менее востребованными аксессуарами, чем кошельки для денег, но если деньги при падении не теряют своей ценности, то чувствительная цифровая техника не всегда

Официальные аксессуары для Galaxy S7 и S7 Edge от Samsung
Наконец-то состоялась долгожданная презентация нового Galaxy S7, где были продемонстрированы новые инновационные технологии и уникальные возможности флагманского смартфона. Более детально об этом можно

10 самых нужных аксессуаров для автомобиля
Как вы думаете, какие аксессуары для автомобилей сегодня наиболее ценятся? Какие дополнительные предметы комплектации современного автомобиля имеют наибольший спрос? Рейтинг самых полезных автомобильных

Смартфон Xiaomi Redmi Note 3 Pro 16Gb Special Edition Gold
Флагманский   Redmi Note 3 Pro От мечты к реальности Серия флагманских смартфонов Redmi Note получила много одобрительных отзывов. Какая новинка есть в Redmi Note 3 Pro? Это мощный флагманский

Душевые гарнитуры Keuco, официальный сайт дилера в Москве
Keuco – сантехника, неподвластная времени. История бренда Keuco ведет свой отсчет с 1953г. Небольшой частный бизнес со штатом сотрудников чуть более 2х десятков открылся в немецком городке Хемере. Учредителями

Топ 10: лучшие аксессуары для Xbox One. Обзор
В наши дни Xbox One является достаточно распространенной консолью. Правда, стандартный, заводской сенсор Kinect вы уже не найдете. Microsoft отказалась вкладывать его в комплект к каждой консоли. Однако,

Обзор аксессуаров для смарт часов Apple Watch
Лучшие ремешки, защитные чехлы, зарядные доки и многое другое для ваших смартчасов Apple. Если вы собираетесь купить одну из моделей умных часов Apple Watch, то наверняка хотите, чтобы их дополняли какие-то

Купить аксессуары для ванной Keuco в интернет-магазине Santeh-Import.ru
На сайте нашего интернет-магазина вы можете легко и быстро выбрать аксессуары для ванной Keuco, которые будут органично дополнять санузел, оборудованный сантехникой данной германской марки. С первого

Оригинальные Британские чехлы для LG NEXUS 4 E960 по невысокой цене
Неподражаемый стиль и покрытие отменного уровня от лучших брендов. Мы уверены, насколько вы цените ваше мобильное устройство NEXUS 4 E960, поэтому мы предлагаем вам необыкновенную коллекцию Case

Бизнес новости © 2016 Мой самый лучший блог!