{ Новости Бизнеса } Все будет замечательно...
войти на сайт Бесплатно можно смотреть фильмы онлайн и не забудьте о шаблоны dle на нашем ресурсе бесплатно скачать фильмы c лучшего сайта

Ноутбуки Toshiba - надійність і респектабельність

  1. серія Portege
  2. серія Satellite
  3. Серія Satellite Pro
  4. серія Tecra

Модуль пошуку не встановлено.

14.10.2002

Віктор Куц [email protected]

На відміну від стаціонарних комп'ютерів, які є досить гнучкими системами і протягом свого життєвого циклу можуть не один раз модернізуватися, у ноутбуків можливості "зростання" сильно обмежені. У ноутбуці можна хіба що додати трохи пам'яті і замінити дискові накопичувачі (та й то далеко не завжди і не у всякої моделі) - тому термін служби ноутбука в оригінальній конфігурації значно довше, ніж у десктопа, а, отже, і вимоги до його надійності набагато суворіше. А термін "надійність" в ноутбучним контексті безпосередньо асоціюється з продукцією японської компанії Toshiba, яка, випустивши в 1985 році перший в історії портативний комп'ютер (модель Т1100 - тоді вони ще називалися лептопами, так як мали розміри більші, ніж сучасні ноутбуки), до сих пір є номером один на ринку ноутбуків. Так, згідно з дослідженнями авторитетної компанії IDC, за підсумками продажів ноутбуків у першому кварталі 2002 року Toshiba займає перше місце. Але останнім часом конкуренти, проводячи агресивну цінову політику, неабияк ускладнили життя "ноутбучного короля". І, почасти, виною тому стало саме високу якість комп'ютерів Toshiba, що збираються на японських заводах фірми з (здебільшого) соб-дарських високоякісних комплектуючих. А добротний товар і коштує відповідно ...

Ноутбуки Toshiba завжди відрізнялися високою продуктивністю і максимальною підтримкою всіх перспективних технічних інновацій. Останні моделі фірми по продуктивності і можливостям максимально наближаються до десктопів. Вони з успіхом освоїли тривимірну графіку, та й робоча частота процесорів в деяких моделях переступила за два гігагерца. Стандартним об'ємом пам'яті для моделі середнього класу сьогодні є 256 Мбайт, а жорсткі диски стараннями провідних виробників досягли обсягу в 60 Гбайт.

Портативні ПК Toshiba діляться на кілька класів. Найбільш компактні ноутбуки потрапляють в серію Portege. Вага цих моделей в діапазоні 1,3-2 кг, товщина - 1,9-2,5 см. При всій своїй легкості, вони мають високі продуктивністю і механічною міцністю. Чудовий стильний дизайн і традиційна надійність прикрасять і принесуть легкість в роботі діловим людям, професіоналам, які багато подорожують з комп'ютером в руках. Слідом за Portege йде лінійка Satellite. Ці відносно недорогі, "народні" ноутбуки призначені для користувачів ринку SOHO. Тут максимально враховані питання зручності щоденного користування і універсальності. Лінійка Satellite включає в себе найбільшу кількість моделей, і вона розвивається найбільш динамічно. Потім в ієрархії Toshiba варто серія Satellite Pro, більш консервативна в дизайні і включає в себе тільки добре відпрацьовані технічні рішення. Ця серія орієнтована на корпоративних користувачів і за своїми можливостями займає середнє положення між серіями Tecra і Satellite. А фірмовим High-end'ом є ноутбуки Tecra - найбільш дорогі і технологічні ПК, з максимальними функціями розширення і підключення інших пристроїв, що увібрали в себе всі самі передові напрацювання інженерів Toshiba. Ця лінійка націлена на вимогливого корпоративного користувача і оптимізована для виконання складних обчислювальних задач. Окремо стоїть серія субноутбуков Libretto, найменших повноцінних комп'ютерів в світі. Але зараз вони офіційно не поставляються в нашу країну, тому й загострювати увагу на цій серії ми особливо не будемо.

На російському ринку присутні ноутбуки, що випускаються двома дочірніми компаніями концерну Toshiba: Toshiba Europe і Toshiba USA, причому по офіційних каналах поставляються тільки машини європейської збірки, основна маса яких повністю русифікована, а на частку "американок" залишається горезвісний "сірий" ринок. На жаль, серед американських машин продається дуже багато відновлених машин або навіть просто б / у, які не самі сумлінні продавці іноді намагаються видати за нові. Вони, без сумніву, трохи дешевше нових, але фірмова гарантія на них всього 3 місяці, тоді як моделі Toshiba Europe сертифікуються для російського ринку, і найпопулярніші моделі серії Satellite і Satellite Pro мають гарантію 2 роки, а c липня нинішнього року - вже цілих 3 !

серія Portege

Основною особливістю серії Portege є стильний дизайн і компактність входять до неї ноутбуків, однак, поряд з цим, всі моделі цілком сучасні і функціональні, мають високу продуктивність і розвиненими комунікаційними можливостями.

До складу серії входять компактний одно-шпиндельний ноутбук Portege 2000 і трохи більший, але вже двошпиндельний Portege 4000, на зміну якому вже випущений більш сучасний і продуктивний Portege 4010.

Разом з ними в продажу є велика кількість більш ранніх одношпиндельних моделей, побудованих на базі процесора Pentium III з частотами від 500 до 700 МГц і мають розмір дисплея 11,3 "(моделі Portege 34хх) або 13,3" (моделі Portege 7ххх).

Лідером лінійки сьогодні є над-плоский Portege 2000 - у нього товщина передньої частини корпусу складає всього 1,49 см, злегка збільшуючись до задньої частини до 1,91 см, що робить цей ноутбук, на думку маркетологів Toshiba, найтоншим у світі. Та й вага - 1,19 кг дійсно вражає, хоча його повний вага в реально робочої конфігурації (із зовнішнім приводом CD-ROM і адаптером живлення) становить вже нічим не примітні 2,34 кг. Таке зменшення товщини і ваги ноутбука було досягнуто, не в останню чергу, через використання в ньому новітніх розробок компанії: гнучкого літій-полімерного акумулятора і надтонкого 1,8-дюймового вінчестера. Корпус Portege 2000 виконаний з магнієвого сплаву сріблястого або чорного кольору і виглядає цілком сучасно.

У Portege 2000 встановлений мобільний процесор, розроблений Intel спеціально для суперслімів - Intel Pentium III-M Ultra Low Volt з робочою частотою 750 МГц, що використовує технології енергозбереження Enhanced SpeedStep, Deeper Sleep і QuickStart. З таким низьковольтних процесором (з напругою живлення всього 1,1 В) комп'ютер при роботі не перегрівається. Високоякісний полісиліконовий TFT-дисплей має діагональ 12,1 дюйма і дозвіл XGA - 1024 х 768 пікселів. Як координатного пристрою використовується сенсорна панель TouchPad і дві відповідні клавіші. На зміну заслуженому ветерану - дисковода FDD - прийшов слот для мініатюрних флеш-карток типу Secure Digital (SD). Ну, а для підключення будь-низько-швидкісний периферії служать 2 порту USB, однак для розширення номенклатури зовнішніх пристроїв, особливо застарілих типів, до 2000-е є (правда, опціонально) реплікатор портів, уніфікований з моделями з ряду Satellite Pro і Tecra.

Особливо варто відзначити комунікаційні можливості ноутбука: найцікавіший вбудований інтерфейс бездротової мережі Wi-Fi (протокол IEEE 802.11b), не забуті і стандартні мережеві пристрої: мережева карта LAN 10/100, інтегрований модем V.90, швидкий інфрачервоний порт FIR (Fast Infra Red) зі швидкістю обміну 4 Мб / с. До речі, зараз все без виключення моделі ноутбуків Toshiba мають ІК-порт FIR. На тлі таких розкішних комунікаційних можливостей відсутність можливості підключення CD-приводу вже не виглядає як серйозний недолік.

Ноутбук Portege 4000, що з'явився восени 2001 року, побудований за новою концепцією суперслім, що дозволяє встановити дисковод DVD в спеціальному відсіку Slim SelectBay. Цей привід є взаємозамінним з 7-ю типами інших опціональних пристроїв, таких як комбінований привід CD-RW / DVD, другий вінчестер, друга батарея і т.д. Корпус Portege 4000 виготовлений з сріблястого, приємного на дотик пластика з титанової крихтою.

У ноутбуці використовується мобільний процесор Pentium III-M з частотою 750 МГц, цілком достатній для комфортної роботи з більшістю сучасних офісних додатків, але для більшого Portege 4000 мало підходить, так як його графічна підсистема, яка використовує для своїх потреб до 16 Мбайт системної пам'яті, по сучасними мірками слабенька. Те ж можна сказати і про звук. Вбудовані колонки пристойно справляються лише з "озвучкою" Windows, а для відтворення музики відверто слабкі. Але це не дуже страшно, адже компактні ноутбуки призначені зовсім для інших цілей. І одним з найважливіших вимог до систем такого класу є забезпечення максимуму комунікаційних можливостей. І в цьому-то Portege 4000 явно досяг успіху. Чого тільки варта інтеграція двох сучасних технологій бездротових мереж Bluetooth (ближньої дії - робоча зона до 10 м) і набагато більш "далекобійної" Wi-Fi (на основі 802.11b). Антени обох пристроїв розташовані всередині кришки ноутбука. Для роботи в класичних мережах ноутбук оснащений контролером Ethernet 10/100 Мбайт і модемом.

Також Portege 4000 став першим ноутбуком Toshiba, оснащеним слотом для карт типу Secure Digital (SD Card - універсальний носій інформації розміром з поштову марку, 24x32 мм, ємність карти може досягати 512 Мбайт) для зручного обміну даними з іншими сучасними мобільними пристроями: кишеньковими комп'ютерами, PDA, стільниковими телефонами, цифровими камерами, MP3-плеєрами, електронними книгами і т.д. Хоча і тут можна попрівереднічать, адже більшість SD-пристроїв підтримують і близький стандарт карток ММС, які в півтора рази дешевше і набагато ширше представлені в продажу, ніж SD-Card. А Portege 4000 з ММС-картами не працює. Шкода.

Управління курсором миші здійснюється за допомогою "джойстика" AccuPoint II. Спори прихильників і противників такого методу управління не вщухають вже багато років, хоча існує думка, що в офісних додатках більш зручний AccuPoint, тоді як в графічних - TouchPad. Однак на смак і колір, як говориться ... В будь-якому випадку, незадоволені обраним фірмою методом управління можуть підключити USB-мишку або будь-яке інше зовнішнє координатний пристрій. Що ж стосується "мишачих" кнопок, то, крім звичайних лівої і правої, є дві додаткові. Чесно кажучи, я ніяк не можу зрозуміти, чим керувалися дизайнери Toshiba, розробляючи ці кнопки. Адже вертикально розташовані великі кнопки виконують роль лівої і правої кнопок мишки, а дві менші, розташовані горизонтально, - емулюють роботу колеса прокрутки, тобто "ганяють" зображення у вертикальній площині. Ергономічність такого рішення тягне на тверду "двійку".

Всім хороший четирехтисячніков, але прогрес не стоїть на місці, і йому на зміну вже з'явився новий Portege 4010, що відрізняється від свого попередника більшою потужністю і розширеними можливостями. Збільшити продуктивність ноутбука дозволило, крім подвоєння штатного обсягу оперативної пам'яті, використання процесора Pentium III-M Low Voltage, що працює на частоті 933 МГц, а це значить, що і частота системної шини збільшилася до 133 МГц. Вироблений по 0,13-мкм технології, Pentium III-M LV має 512 Кбайт кеша другого рівня і значно менше енергоспоживання, що дозволило збільшити, порівняно з Portege 4000, час роботи від батарей на цілу годину.

Попередньої моделі дуже не вистачало високошвидкісного порту IEEE 1394, популярність якого останнім часом стрімко зростає, і в Portege 4010 він, нарешті, з'явився.

серія Satellite

Ноутбуки сімейства Satellite призначені для використання як в домашніх умовах або в невеликих компаніях (ринок SOHO), так і (в залежності від моделі) для корпоративних користувачів і позиціонуються в ніші не надто дорогих моделей (правда, і особливо дешевими їх теж не назвеш). Завдяки гарному показником ціна / продуктивність, ноутбуки Satellite лідирують за обсягом продажів серед інших сімейств ноутбуків Toshiba. Як наслідок, Toshiba дуже динамічно розвиває цю "народну" серію, випускаючи мало не кожен місяць нові, все більш сучасні моделі.

Ноутбуки Satellite здатні в багатьох випадках замінити настільний ПК і добре оснащені з точки зору мультимедійних можливостей. Найдешевші комп'ютери цієї серії комплектуються процесорами Celeron, тоді як більш просунуті вже мають у своєму розпорядженні новітніми Pentium 4. Для зниження вартості в ряді моделей замість мобільних використовуються настільні версії процесорів, перетворюючи ноутбук в компакт-ву переносну робочу станцію. Велика частина ноутбуків Satellite виконані за технологією "все в одному" (флоппі-дисковод, CD- або DVD-ROM інтегровані в корпус), і тільки моделі Toshiba Satellite 3000 і старше є двошпиндельних.

Всі комп'ютери серії Satellite, офіційно поставляються до Росії, повністю локалізовані. Вони мають клавіатуру з російською розкладкою символів, локалізовану ОС і русифіковані драйвера і ПО, комплектуються супровідною документацією російською мовою.

Трохи про маркування ноутбуків Toshiba Satellite. Комп'ютери європейської збірки мають серійні номери, що починаються на PSxxxE, і різні моделі в рамках однієї серії мають додатковий тризначний цифровий індекс. Наприклад: Satellite 1800-712. Тоді як в комп'ютерах виробництва компанії Toshiba USA серійний номер має вид PSxxxU і додаткові індекси моделей починаються з літери "S" - Satellite 1905 S301. До речі, цифра "5" в четвертому розряді в чотиризначному номері серії означає тільки лише наявність додаткового ПЗ в комплекті поставки ноутбука.

Слідуючи тенденціям останнього часу зменшення ціни ноутбуків без втрати продуктивності, компанія Toshiba влітку 2001 представила серію Satellite 1800. Ці машини універсального класу для вирішення повсякденних завдань дрібного бізнесу і домашнього застосування використовують стаціонарні процесори Pentium III частотою 1100 МГц або, в окремих моделях, Celeron 1000 / 1100 МГц і недорогий чіпсет Ali CyberALADDiN-T і великий висококонтрастний TFT-екран розміром 14,1 ". Трехшпіндельний ноутбук є рішення" все в одному "- всі пристрої розміщені в корпусі, при цьому немає про секов для змінних пристроїв. З одного боку, таке рішення зручно тим, що завжди все під рукою - в разі необхідності не треба терміново шукати дисковод або СD-привід, які, за законом підлості (у американців - закон Мерфі), найгостріше необхідні тоді , коли їх немає під рукою. до того ж відсутність уніфікованого відсіку для змінних пристроїв здешевлює ноутбук. З іншого боку, таке рішення ускладнює комп'ютер, та й певною мірою обмежує можливість заміни застарілих нако-Питель на більш сучасні.

Дизайн Satellite 1800 не зовсім стандартний. Кришка не доходить до краю корпусу, і на утворилася майданчику розташовуються динаміки, кнопки управління відтворенням компакт-дисків і лінійка світлодіодів. До речі, таке рішення дозволяє використовувати DVD-привід в якості автономного CD-плеєра, що вже стає приємною традицією. До речі, починаючи з травня нинішнього року в новітніх моделях серії (Satellite 1800-712, 1800-412) замість DVD-ROM стали встановлюватися мультіпріводи CD-RW / DVD-ROM. Наявність в ноутбуці TV-виходу (роз'єм RCA, або, в просторіччя, "тюльпан") дозволяє підключатися до будь-якого телевізора, використовуючи недорогий і широко поширений кабель.

Не можна не відзначити і відхід компанії To-shiba від своїх давніх традицій і перехід до панелі TochPad для управління екранним курсором. Поки така тенденція проявляється тільки в щодо недорогих моделях Satellite, в серіях ж Satellite Pro і Tecra старий добрий (але більш дорогий) AccuPoint поки ще зберігся. Чи надовго?

Нова серія Toshiba Satellite 1400 стала логічним розвитком популярної серії Satellite 1800 і приходить їй на зміну. Головною відмінною рисою нової серії стало використання виключно мобільних процесорів. В Satellite 1400 встановлений процесор Intel Celeron-М на ядрі Tualatin, з кешем в 256Кб і процесорної шиною 133MHz. Крім зростання продуктивності таке рішення дозволило збільшити термін роботи від батареї до 3 годин. Також, в порівнянні з Satellite 1800, в серії 1400 дещо змінився зовнішній вигляд, комп'ютери придбали нові, але вже стали звичними для інших серій Toshiba, стильні контури. Дуже важливо і те, що в ноутбуці використовується "рідна" тошібовская комплектація. У старшій моделі серії, Satellite 1400-503, замість приводу DVD встановлений мультіпрівод CD-RW / DVD.

У складі серії Satellite 1400 особливий інтерес представляє модель 1400-153E, що має, крім стандартних мережевих рішень, інтегрований модуль Wi-Fi (802.11b).

У серії Satellite процесори Pentium 4 вперше з'явилися в лютому 2002 року в складі лінійки Satellite 1900. Щоб розмістити стандартний Pentium 4 в ноутбуці, довелося пожертвувати вагою і габаритами. Мобільними комп'ютери вагою близько 4-х кг і більше 5 см завтовшки назвати, звичайно, важко, але при розробці ставка робилася нема на портативність, а на максимальну продуктивність за менші гроші. Такий підхід розрахований на домашніх користувачів, яким не доводиться багато подорожувати з ноутбуком і для яких вирішальним фактором стане висока продуктивність і відносно низька ціна. Потрібно віддати належне конструкторам, вони попрацювали на славу, і Pentium 4, що працюють в Satellite 1900 На частотах 1,6-1,7 ГГц, схоже, відчувають себе цілком комфортно, хоча, чесно кажучи, система охолодження таких монстрів трудиться "на всю котушку ".

Всі інші параметри системи зайвий раз підкреслюють, что комп'ютери Серії Satellite 1900 вдадуться Із собі найпотужніші обчислювальні системи: 256 (з можлівістю Розширення до 1024) Мбайт оператівної пам'яті, 30-гігабайтні вінчестері, у всех моделях вікорістовується вбудований DVD-ROM / CDRW-привід. Графічна система під стати всьому іншому: побудована на чіпі ATI Mobility RADEON c 16 Мбайт DDR-пам'яті в поєднанні з 14-або 15-дюймовим дисплеєм здатна задовольнити найвимогливіших користувачів.

Окремо хочеться зупинитися на новітньому Satellite 1900-703, в якому зосереджена велика кількість самих останніх новинок. Так, його потужність істотно зросла (хоча далі, начебто, вже і нікуди): процесор Pentium 4 працює на частоті 2,2 ГГц, а розмір пам'яті досяг 512 Мбайт, що і на десктопах зустрінеш нечасто. Відеосистема побудована на новітньому високопродуктивному графічному процесорі nVidia GeForce 4 440 Go c 32 Мбайт DDR-пам'яті. Такий відеосистеми і дисплей повинен відповідати: 16-дюймова над-тонка TFT-панель поки ще дуже рідкісний гість у старших моделях інших виробників, тоді як Toshiba оснастила такою розкішшю модель з недорогої серії (по відношенню до Satellite 1900-703, вартість якої зашкалила за 3000 "зелених", термін "недорога серія" здається знущанням, але такі реалії життя).

Здається, вже всі, вистачить новинок, нікуди вже, однак для повноти ефекту "сверхнавороченності" новий ноутбук комплектується бездротової оптичної мишею, а також бездротовий знімною клавіатурою, що дозволяє дистанційно включати комп'ютер.

Але ось в своїх вагогабаритних характеристиках Satellite 1900-703 зробив ще один, і значний, крок до настільним системам.

Серія Satellite 1900 єдина, на сьогоднішній день, у виробничій програмі Toshiba, яка побудована на платформі настільного комп'ютера Pentium і зібрана на Тайвані по ОЕМ-угоди. Хоча якість тайваньських ноутбуків останнім часом значно покращився, для деяких, бажаючих придбати новий ноутбук, така інформація може виявитися важливою.

Моделі серії Satellite 2400, анонсовані одночасно з серією Satellite 1400, є її практично повною копією, відрізняючись тільки використанням в них мобільних процесорів Pentium 4-M замість Mobile Celeron в Satellite 1400. Також варто відзначити використання мобільного чіпсета Intel 82845MZ, що працює з високопродуктивною пам'яттю DDR PC2100. Цілком пристойну продуктивність відеосистеми забезпечує відеоадаптер S3 SuperSavage IX C-166 з 16Mb DDR-відеопам'яті. Вбудований слот для SD-карт, за допомогою яких можна безпосередньо отримувати дані з цифрових носіїв або ідентифікувати власника ноутбука, істотно розширює можливості системи.

Також дуже радує те, що на відміну від випущених раніше серій Satellite 1900 і Satellite 3000, нові Satellite 2400 повністю розроблені і зібрані на заводах Toshiba з рідних компонентів Toshiba. Це вселяє впевненість в їх відмінній якості і підвищує шанси цієї серії стати новою "народної" серією.

Ще одна серія "вихідців з Тайваню", Satellite 3000, на відміну від своїх "земляків" Satellite 1900 побудована на основі не деск-тупни, а мобільних процесорів Intel, правда, вже кілька застарілих, Pentium III. Від самої Toshiba в них залишилися тільки вінчестер, дисковод CD-RW / DVD (в останніх моделях), а також збірка, тести, шильдики і гарантія.

На відміну від всіх раніше описаних моделей, серія Satellite 3000 помітно компактніше і легше, в першу чергу, за рахунок використання модульного відсіку Modular Bay. У ньому "за замовчуванням" встановлений привід CD-RW / DVD, але, за бажанням власника, його без зусиль можна замінити на що входить до комплекту поставки флоппі-дисковод або на додаткові батарею або вінчестер, природно, вже придбані окремо. Якщо ж в поточній роботі ніякі дисководи не знадобляться, тоді для зниження ваги системи відсік Modular Bay можна залишити порожнім, прикривши його декоративної заглушкою, що входить в комплект поставки ноутбука.

Цілком сучасний і набір портів: три USB 1.1 порту, а також i.LINK (IEEE 1394) порт, доповнені злегка застарілим, але все ще широко використовується LPT, разом з вбудованим слотом SmartMedia-карт дозволять швидко і зручно обмінюватися інформацією з різними цифровими пристроями , включаючи цифрові фото- і відеокамери.

Управління курсором здійснюється пальцем за допомогою маніпулятора типу TouchPad і двома "мишачими" кнопками. А ось додаткові кнопки скролінгу, істотно полегшують більшість операцій, на жаль, відсутні.

До недавнього часу верхню сходинку в ієрархії сімейства Satellite займали комп'ютери серії Satellite 5000, є потужною графічною станцією, яка має, до того ж, і унікальними мультимедійними можливостями. Крім того, Satellite 5000 в корпусі з лакованого блакитного пластику виглядає дуже красиво і стильно, хоча міцність і довговічність лакового покриття викликає певні сумніви.

В 5000-й серії використовуються десктопні варіанти процесорів Iintel Pentium III з тактовою частотою 1,1 ГГц, що працюють на частоті системної шини 133 МГц, що, забезпечуючи високу продуктивність системи, в той же час створює підвищене навантаження для системи охолодження ноутбука, яка не завжди здатна задовільно справлятися зі своїм завданням. Відеосистема ноутбука побудована на базі високопродуктивних відеочіпів від nVidia, здатних повною мірою забезпечити роботу 15,1 "монітора з роздільною здатністю UXGA (1600 x 1200) і з кутами огляду по 170 °. У перших серіях це був GeForce2 Go з 16 Мбайт відеопам'яті, в пізніших моделях - вже GeForce4 440 Go з 32 Мбайтами.

Окремої згадки заслуговує акустична система ноутбука, створена добре відомої любителям високоякісної музики американською компанією Harman / Kardon. Крім звичайних широкосмугових динаміків, в її склад входить окремий низькочастотної динамік, що виконує функції сабвуфера. І виконує, треба сказати, гідно. На тлі інших ноутбуків Toshiba Satellite 5000 дійсно Звучить. Наявність відеовиходу TV-out дозволяє дивитися фільми у форматі DVD на великому телевізійному екрані, а наявність порту S / PDIF (цифровий аудіо-вихід) забезпечить чудову якість звуку зовнішньої акустичної системи.

Toshiba Satellite 5000 є двошпиндельні моделлю з встановленим в корпус приводом DVD / CD-RW, а зовнішній 3,5 "дисковод підключається по шині USB. Крім двох PC Card слотів, Satellite 5000 оснащений і двома слотами для читання flash- карт формату SmartMedia і SecureDigital , що робить ноутбук сумісним практично з будь-якими змінними носіями. Частина найбільш просунутих моделей серії комплектується вбудованим контролером для роботи в бездротових (Wi-Fi) мережах і (або) Bluetooth. Пристрій управління курсором - TouchPad з програмованим скроллингом.

Всіма найостаннішими "наворотами" може похвалитися топ-серія в лінійці Satellite: Toshiba Satellite 5100. Будучи логічним розвитком 5000-й серії, вона відрізняється від свого прабатька використанням мобільного високопродуктивного процесора Intel Pentium 4-М, але дуже сильно грівся. Крім процесора, в новій моделі є ряд дуже цікавих новинок, серед яких не останнє місце займає 60-Гбайтного накопичувач HDD, розроблений, природно, самою компанією Toshiba. Крім свого рекордного для 2,5 "моделей обсягу, він, має швидкість обертання 5400 об / с (тоді як переважна більшість інших вінчестерів" крутиться "зі швидкістю лише 4200 об / с), так що по своїй продуктивності він впритул наближається до стандартних 3 , 5 "десктопних моделях.

Ноутбуки Satellite 5100 вперше оснащені пультом дистанційного керування для управління такими мультимедійними функ-ціями, як програвання DVD- і CD-дисків, MP3-файлів або, наприклад, управління презентаціями PowerPoint. Ще однією цікавою новинкою стало пристрій позиціонування курсора - прозорий TouchPad, створений компанією Synaptics і отримав власне ім'я - cPad. По суті, це інтерактивний LCD-екран розміром 240 x 160 пікселів з підсвічуванням. Крім звичайних функцій TouchPad'а, використовуючи кнопку виклику списку швидкого виклику додатків cPad можна призначити запуск найрізноманітніших додатків, в тому числі і виконуваних прямо на екрані cPad без активації основного монітора. В їх число входять емулятор цифрової клавіатури, калькулятор, програма рукописного введення і записна книжка з будильником.

Серія Satellite Pro

Серія ноутбуків Satellite Pro випускається для застосування в малому і середньому бізнесі. Номенклатура моделей лінійки Satellite Pro набагато вже модельного ряду Satellite, з початку 2002 року її складають дві практично однакові серії Satellite Pro 6000 і 6100, що відрізняються, в основному, тільки типом встановлених процесорів. Satellite Pro 6000 випущений на початку січня 2002 року і є останнім на процесорах Intel Pentium III-M, все ще залишаються хорошим, і, як правило, недорогим вибором для багатьох користувачів. Наступна, 6100-я серія побудована вже на нових мобільних процесорах Pentium 4-М.

Незважаючи на гучні заяви маркетологів Toshiba про максимальної продуктивності Satellite Pro 6000, за цими параметрами, поступається тільки топ-лінійці Tecra, в ноутбуках цієї серії використовуються чіпсети CyberALADDiN-T виробництва Ali з інтегрованим відеопроцесором Trident Cyberblade XP. Відеоядро не має власної пам'яті, тому в чіпсеті реалізована архітектура UMA, що дозволяє відеокарті використовувати 16 Мбайт з основної пам'яті, що, звичайно ж, обмежує можливості ноутбука при роботі з багатьма сучасними програмами (і не тільки іграшками), активно використовують можливості 3D-графіки. Та й самі чіпсети від ALi ніколи не славилися високою продуктивністю, скоріше, основним їх гідністю була низька ціна.

В Satellite Pro 6000 використовується універсальний слот для дискових накопичувачів Slim SelectBay. Спочатку в ньому встановлений привід CD-RW / DVD-ROM, на місце якого можуть встановлюватися додаткові батарея або вінчестер. Флоппі-дисковод тепер зовнішній, підключається через інтерфейс USB. Поряд з ним, і в майбутньому для його заміни, передбачений слот для SD-карт. Для забезпечення сумісності Satellite Pro 6000 з максимально широким спектром периферійних пристроїв передбачено використання уніфікованого порт-реплікатора Advanced Port Replicator.

Акустична система Satellite Pro 6000, що включає високоякісні колонки з сабвуфером, за своїми можливостями не поступається чудовою акустикою ноутбуків Satellite 5000-х серій.

Головною характерною особливістю Satellite Pro 6000, втім, як і у всіх останніх моделях ноутбуків Toshiba, стала пре-слушна насиченість сучасними бездротовими комунікаційними засобами. В кришку ноутбука інтегровані антени систем бездротових комунікацій - Wi-Fi LAN і Bluetooth, які в старших моделях серії встановлені штатно, а в молодших - опціонально.

На відміну від більш дешевих моделей серії Satellite, у всіх ноутбуках Satellite Pro покажчиком курсору управляє AccuPoint II з чотирма кнопками, дві з яких програмовані.

Основний недолік ноутбуків Satellite Pro 6000 - не надто висока продуктивність, з лишком виправлений в серії Satellite Pro 6100. Зовні і функціонально новий Satellite Pro повністю повторює Satellite Pro 6000, відрізняючись від нього новим мобільним процесором Pentium 4-M і, відповідно, новим дискретним чіпсетом i845MP, що дозволяє використовувати аж до 1024 Мбайт високопродуктивної пам'яті PC2100 DDR. Відповідними і відеосистема ноутбука, заснована на найпотужнішому відео-процесорі nVidia GeForce4 420 Go.

серія Tecra

Ну а Tecra, як нескладно здогадатися, це серія найбільш високопродуктивних рішень ноутбуків класу high-end, мало в чому поступаються, а часто і перевершують настільні ПК. Це серйозні портативні комп'ютери для корпоративного використання, причому на найвищому рівні. В основу ідеології ноутбуків Tecra закладена ідея максимального зниження загальної вартості володіння (Total Coast of Ownership - TCO) протягом усього життєвого циклу ноутбука, що досягається її здатністю гнучко адаптуватися до будь-яких потреб сьогоднішнього дня і найближчого майбутнього, а також забезпеченням максимально можливої ​​сумісності з попередніми моделями серії. Важливу роль відіграє і те, що всі компоненти ноутбуків цієї серії зроблені на підприємствах Toshiba, що є запорукою їх високої якості.

Також, як і в Satellite Pro, основу серії Tecra становлять 2 лінійки: найсучасніша Tecra 9100 оснащена мобільним процесором Intel Pentium 4-M, причому з кожним анонсом компанією Intel нового Pentium 4-M відразу з'являється і нова модель Tecra 9100 використовує саме цей самий потужний процесор. Друга, трохи старіша лінійка Tecra 9000 побудована на мобільному процесорі Intel Pentium III-M (ядро Tualatin) попереднього покоління і чіпсеті материнської плати Intel i830MP - оптимально поєднує високу продуктивність з невеликим енергоспоживанням. У всьому іншому обидві лінійки практично однакові. Крім них, у продажу ще досить часто можна зустріти застарілі моделі Tecra 8200, що використовують застарілі процесори Intel Pentium III з ядром Coppermine.

Гнучкість апаратної платформи Tecra 9х00 обумовлена ​​використанням традиційного для сучасних ноутбуків Toshiba універсального слота Slim SelectBay, про який вже писалося вище, і не менш універсального розширювача портів Advanced Port Replicator.

За допомогою пристрою Advanced Port Replicator, яке не входить до комплекту, до ноутбука можна підключити як сучасні (такі, як РК-монітор по цифровому інтерфейсу DVI), так і практично будь-які застарілі периферійні пристрої.

Замість старого доброго дисковода FDD, який вже зник з комплекту поставки ноутбука і став цілком опціональним пристроєм, в серії Tecra використовується слот Secure Digital (SD) карт.

Сьогодні ноутбуки класу high-end просто немислимі без можливостей бездротового зв'язку - Tecra оснащена цими функціями по повній програмі. Залежно від типу моделі ноутбук оснащений Wi-Fi (802.11b) або Bluetooth (або обома системами разом), причому обидві антени розташовані всередині кришки ноутбука.


Чи надовго?
Навигация по сайту
Топ читаемых новостей
Дополнительный аксессуар WasserKRAFT /Ведро/ 5L
Дополнительный аксессуар WasserKRAFT /Ведро/ 5L купить недорого В нашем интернет-магазине вы может приобрести Аксессуары по приемлемой цене. Среди многообразия предлагаемых моделей и производителей несложно

Аксессуары для iPhone 5/5S/5SE/5C оптом: доставка по РФ из Москвы
Чехлы для мобильных телефонов являются не менее востребованными аксессуарами, чем кошельки для денег, но если деньги при падении не теряют своей ценности, то чувствительная цифровая техника не всегда

Официальные аксессуары для Galaxy S7 и S7 Edge от Samsung
Наконец-то состоялась долгожданная презентация нового Galaxy S7, где были продемонстрированы новые инновационные технологии и уникальные возможности флагманского смартфона. Более детально об этом можно

10 самых нужных аксессуаров для автомобиля
Как вы думаете, какие аксессуары для автомобилей сегодня наиболее ценятся? Какие дополнительные предметы комплектации современного автомобиля имеют наибольший спрос? Рейтинг самых полезных автомобильных

Смартфон Xiaomi Redmi Note 3 Pro 16Gb Special Edition Gold
Флагманский   Redmi Note 3 Pro От мечты к реальности Серия флагманских смартфонов Redmi Note получила много одобрительных отзывов. Какая новинка есть в Redmi Note 3 Pro? Это мощный флагманский

Душевые гарнитуры Keuco, официальный сайт дилера в Москве
Keuco – сантехника, неподвластная времени. История бренда Keuco ведет свой отсчет с 1953г. Небольшой частный бизнес со штатом сотрудников чуть более 2х десятков открылся в немецком городке Хемере. Учредителями

Топ 10: лучшие аксессуары для Xbox One. Обзор
В наши дни Xbox One является достаточно распространенной консолью. Правда, стандартный, заводской сенсор Kinect вы уже не найдете. Microsoft отказалась вкладывать его в комплект к каждой консоли. Однако,

Обзор аксессуаров для смарт часов Apple Watch
Лучшие ремешки, защитные чехлы, зарядные доки и многое другое для ваших смартчасов Apple. Если вы собираетесь купить одну из моделей умных часов Apple Watch, то наверняка хотите, чтобы их дополняли какие-то

Купить аксессуары для ванной Keuco в интернет-магазине Santeh-Import.ru
На сайте нашего интернет-магазина вы можете легко и быстро выбрать аксессуары для ванной Keuco, которые будут органично дополнять санузел, оборудованный сантехникой данной германской марки. С первого

Оригинальные Британские чехлы для LG NEXUS 4 E960 по невысокой цене
Неподражаемый стиль и покрытие отменного уровня от лучших брендов. Мы уверены, насколько вы цените ваше мобильное устройство NEXUS 4 E960, поэтому мы предлагаем вам необыкновенную коллекцию Case

Бизнес новости © 2016 Мой самый лучший блог!