{ Новости Бизнеса } Все будет замечательно...
войти на сайт Бесплатно можно смотреть фильмы онлайн и не забудьте о шаблоны dle на нашем ресурсе бесплатно скачать фильмы c лучшего сайта

Оперативна пам'ять: гігабайти, типи, швидкість і інші тонкощі

 1. Що робить оперативна пам'ять: зрозуміле пояснення
 2. Скільки потрібно Гб оперативної пам'яті
 3. Типи оперативної пам'яті, частота та інші характеристики
 4. Ціни на ОЗП: орієнтуємося в пропозиціях
 5. Чи варто апгредіть (додавати) оперативну пам'ять?
 6. Як додати ОЗУ в комп'ютер? А в ноутбук? Апгрейд оперативної пам'яті своїми руками
 7. Як дізнатися кількість слотів і тип пам'яті в ноутбуці або комп'ютері
 8. Виробники оперативної пам'яті: який краще. І - заключні поради

Оперативна пам'ять - це компонент комп'ютера. Найважливіша характеристика вимірюється в гігабайтах: чим більше, тим краще. Інші характеристики важливі значно менше - тайминги і кількість планок, двоканальний ... У цього пристрою безліч інших назв:

 • «Мізки»
 • пам'ять
 • оперативка
 • ОЗУ (оперативне запам'ятовуючий пристрій)
 • DDR
 • DRAM
 • SDRAM
Оперативна пам'ять - це компонент комп'ютера

Як виглядає оперативна пам'ять

У цій статті докладно пояснюється призначення оперативної пам'яті, способи самостійної установки (не складніше, ніж замінити лампочку!), Тонкощі вибору. Головне: після прочитання пари сторінок цього тексту недосвідчений користувач легко розбереться в маркетингових заклинаннях про частоти з мегагерцами і знатиме - чи стане в нагоді ще гігабайт пам'яті, або продавець впарюють непотрібний товар.

Що робить оперативна пам'ять: зрозуміле пояснення

Тимчасово зберігає операційну інформацію. Не ту, яка потрібна для збереження фільмів з музикою, а ту яка використовується самої Windows, програмами, іграми і т.д. Така інформація зберігатися тільки у включеному стані ПК. Комп'ютер включається, стартує система - і під час старту запускаються програми і модулі, які записують потрібні дані з HDD в ОЗУ. Так, щоб комп міг "спілкуватися" з цими даними дуже швидко - тобто, оперативно оперувати (звідси і термін - «оперативна»).

Якщо говорити коротко, то - це надшвидка пам'ять, яка раз в 300 спритніше жорсткого диска. Швидке реагування працюючої програми (миттєва поява меню при правій мишачої кнопці, скажімо) - заслуга високих швидкостей «оперативки».

Аналог оперативної пам'яті в реальному світі - то, що зберігається в мозку людини короткий час. Ці дані готові до мозкової обробці в будь-яку секунду. З оперативкою в мозку можна порівняти, наприклад, інформацію яку ми запам'ятовуємо на короткий час, під час виконання будь-якої роботи. Наприклад, вважаємо, 9 + 3 = 1 і 2 в розумі ... Або інший приклад, офіціант запам'ятовує що йому замовив столик - цю інформацію він швидше за все забуде через пару годин, замінивши її іншою. Зрозуміло, порівнювати пам'ять людини і пам'ять комп'ютера не дуже правильно, тому що мозок працює по-іншому і все що потрапило в оперативку, може запам'ятатися і потрапити в довгу пам'ять (в HDD), чого не може бути з комп'ютером ... З HDD, можна порівняти пам'ять довгострокову, наприклад ми прочитали книгу і щось запам'ятали. Але доступ до таких даних часом не швидкий, тому що, щоб пригадати, потрібно взяти книжку з полиці і освіжити пам'ять - таку пам'ять можна порівняти з пам'яттю жорсткого диска в комп'ютері - не швидше але фундаментальна.

Нарешті, є ще й зовсім вже блискавичні види пам'яті. У комп'ютері це процесорний кеш, який намертво вшитий в CPU, а в людській голові - те, що намертво і міцно визубрити ще зі шкільної парти: таблиця множення, «жи ши - пиши з буквою і», «двічі два» і т. п.

вгору

Скільки потрібно Гб оперативної пам'яті

Чим більше тим краще? Так, але лише до певної межі. Сучасні комп'ютери (від 2012-14 року починаючи) вкрай рідко оснащуються одним гігабайтом оперативної пам'яті - це вже позавчорашній день і експонат музею, а не реальний товар в 2017 році.

2 гігабайти оперативної пам'яті - типова ємність відверто бюджетних машинок. Мабуть, цього достатньо - але вкрай некомфортно в плані швидкості і чуйності вже при відкритому браузері, Word'е, Скайпі і антивірус. Ні, на 2017 рік двох гігабайт неймовірно мало - але сяк-так жити з ними можна.

4 гігабайти оперативної пам'яті - якесь «порогове» значення ємності оперативної пам'яті. Чотири гігабайти оснащуються і досить бюджетні моделі ноутбуків, і більш-менш дорогі аналоги. Досить? Відверто кажучи, так; але запасу при цьому немає. «Ненажерливість» програм і самої операційки здатна завантажити всі 4 гіга під зав'язку, нехай і не завжди.

8 гігабайт DDR - зона комфорту і спокою. Рідко, дуже рідко комп'ютер займе хоча б 5-6 гігабайт оперативної пам'яті (це в 2016 році, а ось в 2018 апетити коду зможуть забити і не такий величезний обсяг!).

16, 32 (або 128!) Гігабайт ОЗУ навряд чи потрібні пересічному користувачеві - це вже з території космосу. Що толку в багатотонних кузові вантажівки, коли автомобіль не перевозить нічого об'ємніше пральної машинки? У 2017 році навряд чи варто купувати додаткові гігабайти оперативної пам'яті для того, щоб вони просто «були».

У таблиці перераховані основні «пожирачі» оперативної пам'яті. Числа лише приблизні - у кого-то Windows займає більше мегабайт, у кого-то менше. Виберіть з сайтами можуть містити коротеньку сторінку без малюнків, а можуть - монструозні полотнища соціальних мереж з усіма контактами, Моргалки і нагадуваннями. Ігри вимагають багато, але перед їх запуском прийнято відключати непотрібні браузери і текстові документи.

Отже, таблиця: хто скільки «жере» оперативної пам'яті. Типове споживання ОЗУ сучасними програмами. 2016-2017 роки; далі - тільки більше.

Програми та їх компонентиЗайманий обсяг ОЗУ, мегабайт (НЕ гб!)

ОС Windows 7 500-1500 ОС Windows 8 (або 10) 500-1800 Браузер з 5-7 відкритими вкладками 400-800 Word 200 Скайп 100 Численні службові процеси, обновлялкі, драйвери За 10-20 мб в кожній з 20-50 таких мікропрограм = 200-1000 мегабайт Download-менеджер 20-30 Сучасна гра 2000-3000 гра зразка 2010-2012 р 1000-2000 Антивірус в звичайному стані 300-500 Антивірус в режимі повної перевірки 2000-2500

Так скільки потрібно оперативної пам'яті для Windows 7, наприклад? Постарайтеся не купувати комп'ютери з 2 гігабайтами на борту - цього відверто мало. 4 гігабайти - просто добре, 8 - супер. Більше - не варто, як правило. 16 гігабайт і вище потрібні для:

 • просунутих «комп'ютерників», для яких цілком стандартна задача - запустити в Винда 2-3 віртуальні системи;
 • завзятих геймерів з надвисокими дозволами моніторів і дорогими відеокартами;
 • програмістів з необхідністю налагодження-тестування настільних програм;
 • ВИДЕОДИЗАЙНЕР і їх фотоколлег - та й то далеко не завжди;
 • просто тому, що хочеться більше, ніж у інших. Без прицілу на практичність.
вгору

Типи оперативної пам'яті, частота та інші характеристики

З моменту впровадження першого стандарту DDR ​​пройшло вже років 18-20. Змінилося декілька поколінь комп'ютерів, їх продуктивність зросла в рази. У будь-який момент часу є актуальними не більше двох поколінь пам'яті. У 2017 році це стрімко застаріваюча DDR3, яка царювала на ринку років 7, і вже звична DDR4. Якщо ви купуєте новий комп'ютер, то, швидше за все, він буде оснащений саме четвертим поколінням ОЗУ. Якщо мова йде про апгрейд старого (5-8 річної давності), то всередині працює DDR3. Покоління не сумісні між собою: плашку DDR4 фізично неможливо засунути в роз'єм від «трійки», і навпаки.

Оперативна пам'ять для ноутбуків відрізняється від звичайної «деськтопной» фізичними розмірами. Ноутбучна ОЗУ рази в два менше в довжину, ніж стандартна. Частоти, обсяг і покоління DDR відповідають один одному для лептопів і PC. Правда, пам'ять для ноутбуків підрозділяється ще на 2 підкатегорії, фізично несумісними між собою:

 • стандартна SO- DIMM (префікс SO вказує саме на ноутбучний розмір оперативки) - найпоширеніший варіант;
 • пам'ять з низьким енергоспоживанням SO- DDR3 L (або просто DDR3 L, або новітня DDR4 L): найчастіше зустрічається в недорогих моделях ноутбуків.

Друга після обсягу важлива характеристика ОЗУ: частота. Чим більше, тим, в принципі, краще - але DDR4 на 2100 мГц зовсім на копійку повільніше DDR4 на 2800 мГц. Різниця чи не в 1-2 відсотках, та й то лише в деяких додатках. Переплачувати за мегагерци не слід - хіба що 2-3 долари. Є ще й інші характеристики пам'яті: затримки, вони ж - тайминги. Чим менше таймінги, тим швидше працює пам'ять (все вірно - таймінг 10 переважніше, ніж 12). На цю характеристику орієнтуватися вже точно не варто, хоча в епоху DDR ​​/ DDR2 років 15 назад тайминги значили більше, ніж сьогодні. Втім, це вже історія.

вгору

Ціни на ОЗП: орієнтуємося в пропозиціях

Приблизно з 2010 року оперативна пам'ять варто непристойно дешево в порівнянні з більш старими часами. Скільки саме? Просимо вибачення за ціни в доларах, але ... їх не дарма називають «вічнозеленими». Ціни дані не найдешевші, за даними інтернет-магазину Байон.ру - зате з запасом.

Таблиця: вартість оперативної пам'яті (для ноутбука і для ПК), 2017 рік. Представлені моделі DDR3 і DDR4, а також «ноутбучні» форм-фактори SO-DIMM.

Тип пам'ятіЧастота, мГцЦіна,$Примітка

DDR3, 2 Гб 1600 19,85 Найдешевший пристойний варіант DDR3, 4 Гб 1600 26,00 Середньостатистична DDR3 на 4 Гб DDR3, 4 Гб 2400 32,15 Дорога, «оверклокерская» ОЗУ DDR3, 8 Гб 1600 38,60 Великий обсяг, стандартна частота SO-DIMM DDR3, 2 Гб 1600 19,85 найдешевша планка ОЗУ для ноута SO-DIMM DDR3, 4 Гб 1600 27,50 найпопулярніший тип ОЗУ для ноутбука SO-DIMM DDR3, 4 Гб +1833 29,30 Популярний обсяг, збільшена частота SO-DIMM DDR3, 8 Гб 1600 34,50 Великий обсяг, стандартна частота DDR4, 4 Гб 2133 26,00 Середньостатистична DDR3 на 4 Гб DDR4, 8 Гб 2133 42,90 Популярна планка великого обсягу DDR4, 8 Гб 2400 55, 60 Великий обсяг, збільшена частота SO-DIMM DDR4, 4 Гб 2133 27,50 Стандартна планка сучасного ноута SO-DIMM DDR4, 8 Гб 2133 43,50 Об'ємна планка сучасного ноута вгору

Чи варто апгредіть (додавати) оперативну пам'ять?

Однозначно так, якщо обсяг оперативної пам'яті становить менше 2-3 гігабайт: приріст продуктивності буде видно неозброєним поглядом. «Критична точка» продуктивності знаходиться десь посередині між 2 і 4 Гб ОЗУ. Менше оперативки - значно менше швидкість. Більше - все працює так, як треба, одним словом - «літає».

Швидше, так, ніж ні, якщо наявний обсяг дорівнює 4 гігабайтам. Швидкість комп'ютера навряд чи виросте, але буде значно менше підвисань і лагів. Непогане вкладення.

Нема чого, якщо «на борту» вже є 6-8 гігабайт.

Нема чого, якщо сенс оновлень - в покупці DDR з більш високою тактовою частотою. Користь від такого апгрейда якщо і ненульова, то прагне до такої.

вгору

Як додати ОЗУ в комп'ютер? А в ноутбук? Апгрейд оперативної пам'яті своїми руками

ПК-десктопи - більш габаритні «створення». Усередині корпусу можна розмістити хоч 10 ноутбуків (за розміром!). Слотів і роз'ємів на настільних материнських платах багато, не в приклад ультракомпактним лептопам, де економиться кожен міліметр. Типове кількість слотів в комп'ютері для ОЗУ - 2 або 4. Як правило, зайняті лише 1-2 з них. Додати планку оперативної пам'яті до вже працюючої - справа кількох хвилин. Досить вимкнути комп'ютер, відкрити системний блок і вставити планку DDR ​​до відповідного роз'єм. Не потрібні ні інструменти, ні навіть викрутка.

Головна вимога - ОЗУ має бути відповідного покоління. Сучасну DDR4 ніяк не вставити в роз'єм для DDR3: навіть розміри у них різні. А ось обсяг додаткової планки може бути будь-яким. Частота - також будь-, але при різних частотах декількох планок «оперативки» комп'ютер працює на найменшій з них.

У ноутбуках все трохи складніше. У них зустрічаються три типи слотів для оперативної пам'яті:

 1. Двослотових конфігурації: як правило, в 2 роз'єми вже вставлено по «оперативці». В цьому випадку слід прикупити один більш ємний модуль, і замінити існуючий на новий. Класика жанру: 4 Гб ОЗУ, 2 планки по 2 Гб в кожній. Інших роз'ємів немає. Доведеться купити 4-гігабайтний модуль пам'яті (або 8-Гб, якщо це потрібно), і вставити його замість старого. В результаті отримаємо 6 Гб оперативної пам'яті. Старий модуль, до речі, можна продати.

Старий модуль, до речі, можна продати

Рідше зустрічаються два слота, один з яких зайнятий, інший - вільний. Все ідеально просто: докуповує ОЗУ будь-якого обсягу, вставляємо в порожній роз'єм. Наприклад, було 4 Гб (одна планка), докуповує ще 4 Гб в одній планці, вставляємо ... підсумок - 8 Гб.

 1. Однослотові конфігурації (зазвичай недорогі моделі ноутбуків). Роз'єм там лише один, і він, зрозуміло, вже заповнений планкою оперативної пам'яті. Єдиний варіант - зняти старий модуль, поставити новий - більшого об'єму.
 2. Ноутбуки з розпаяно оперативкою. Апгрейд майже неможливий: випоювати старий модуль і знову впаивать новий - нетривіальна і дуже ризиковане завдання. Втім, оперативка намертво розпаювали лише в недорогих машинах, і буває це не дуже часто.
вгору

Як дізнатися кількість слотів і тип пам'яті в ноутбуці або комп'ютері

Підійде будь-яка діагностична програма, на зразок CPU-Z. Викачуємо, встановлюємо, дивимося в розділі про пам'ять (memory).

Базова інформація про оперативну пам'ять: скільки гб та інше, знаходиться у вкладці Memory. Відразу видно такі характеристики:

 • Тип пам'яті: DDR3
 • Обсяг ОЗУ: 6 Гб
 • Кількість каналів: 2 (Dual)
 • Менш цікаві показники - тайминги і частота: 665,1 мГц (стандарт DDR на увазі двосторонній обмін інформацією з пам'яттю, тому справжня частота - 1333 мГц).

Висновки можна зробити такі: у комп'ютера (в даному випадку - ноутбука) явно 2 слота, обидва - зайняті. На це вказує двоканальний режим роботи, який можливий лише при наявності парного кількості планок. Інший висновок - явно нестандартна конфігурація: 4 + 2 Гб ОЗУ. Зазвичай виробники встановлюють обсяг оперативної пам'яті, кратний числу 2: 2, 4, 8, або 16 гігабайт. Значить, власник вже робив апгрейд ОЗУ.

Набагато більш детальна інформація описана на наступній вкладці утиліти CPU-Z: SPD (швидкість «мізків»). У лівій верхній частині вікна дійсно видно, що тут 2 слота, обидва - зайняті. У першому роз'ємі примостилася плашка на 2 гіга (2048 Мбайт) з частотою 667 (1333 МГц). У другому - 4 гігабайти (4096 Мб) з тієї ж частотою 1333.

Пара інформаційних бонусів: видно дату виробництва однієї з оперативок (9 тиждень 2011 року), і виробники обох планок: Nanya і PNY.

Як можна проапгрейдить оперативну пам'ять в прикладі вище? 6 гігабайт - цілком достатній обсяг на 2016 рік, але якщо є сильне бажання - можна купити одну планку DDR3 на 4 Гб (ціна - близько 26 доларів), і вставити її замість старої 2-гигов (до речі, можна продати її доларів за 5 8). Підсумком стане 8 гігабайт ОЗУ.

вгору

Виробники оперативної пам'яті: який краще. І - заключні поради

Хто тільки не виробляє ОЗУ: і процесорний гігант AMD, і Samsung з LG, і численні Kingston, Corsair і т.п. У найбільш численному сегменті оперативної пам'яті різниці між виробниками толком немає. Всі вони випускають надійну і швидку DDR, яка здатна на деякий розгін.

Замислюватися про виробника слід лише у випадках, коли потрібно більш серйозний оверклокінг, особливі вимоги до надійності, і, мабуть, до художньої красі оперативної пам'яті. Все вірно, дорожчі моделі випускаються з необов'язковими, але приголомшливі симпатичними радіаторами охолодження модулів.

І ще. Оперативна пам'ять - чудово надійна штука. Її цілком безпечно брати з рук, «б / у» - швидше за все, відпрацює вона ще багато років, з тими ж характеристиками і енергоспоживанням.

Як додати ОЗУ в комп'ютер?
А в ноутбук?
Досить?
Що толку в багатотонних кузові вантажівки, коли автомобіль не перевозить нічого об'ємніше пральної машинки?
Скільки саме?
А в ноутбук?
Як можна проапгрейдить оперативну пам'ять в прикладі вище?
Навигация по сайту
Топ читаемых новостей
Дополнительный аксессуар WasserKRAFT /Ведро/ 5L
Дополнительный аксессуар WasserKRAFT /Ведро/ 5L купить недорого В нашем интернет-магазине вы может приобрести Аксессуары по приемлемой цене. Среди многообразия предлагаемых моделей и производителей несложно

Аксессуары для iPhone 5/5S/5SE/5C оптом: доставка по РФ из Москвы
Чехлы для мобильных телефонов являются не менее востребованными аксессуарами, чем кошельки для денег, но если деньги при падении не теряют своей ценности, то чувствительная цифровая техника не всегда

Официальные аксессуары для Galaxy S7 и S7 Edge от Samsung
Наконец-то состоялась долгожданная презентация нового Galaxy S7, где были продемонстрированы новые инновационные технологии и уникальные возможности флагманского смартфона. Более детально об этом можно

10 самых нужных аксессуаров для автомобиля
Как вы думаете, какие аксессуары для автомобилей сегодня наиболее ценятся? Какие дополнительные предметы комплектации современного автомобиля имеют наибольший спрос? Рейтинг самых полезных автомобильных

Смартфон Xiaomi Redmi Note 3 Pro 16Gb Special Edition Gold
Флагманский   Redmi Note 3 Pro От мечты к реальности Серия флагманских смартфонов Redmi Note получила много одобрительных отзывов. Какая новинка есть в Redmi Note 3 Pro? Это мощный флагманский

Душевые гарнитуры Keuco, официальный сайт дилера в Москве
Keuco – сантехника, неподвластная времени. История бренда Keuco ведет свой отсчет с 1953г. Небольшой частный бизнес со штатом сотрудников чуть более 2х десятков открылся в немецком городке Хемере. Учредителями

Топ 10: лучшие аксессуары для Xbox One. Обзор
В наши дни Xbox One является достаточно распространенной консолью. Правда, стандартный, заводской сенсор Kinect вы уже не найдете. Microsoft отказалась вкладывать его в комплект к каждой консоли. Однако,

Обзор аксессуаров для смарт часов Apple Watch
Лучшие ремешки, защитные чехлы, зарядные доки и многое другое для ваших смартчасов Apple. Если вы собираетесь купить одну из моделей умных часов Apple Watch, то наверняка хотите, чтобы их дополняли какие-то

Купить аксессуары для ванной Keuco в интернет-магазине Santeh-Import.ru
На сайте нашего интернет-магазина вы можете легко и быстро выбрать аксессуары для ванной Keuco, которые будут органично дополнять санузел, оборудованный сантехникой данной германской марки. С первого

Оригинальные Британские чехлы для LG NEXUS 4 E960 по невысокой цене
Неподражаемый стиль и покрытие отменного уровня от лучших брендов. Мы уверены, насколько вы цените ваше мобильное устройство NEXUS 4 E960, поэтому мы предлагаем вам необыкновенную коллекцию Case

Бизнес новости © 2016 Мой самый лучший блог!