{ Новости Бизнеса } Все будет замечательно...
войти на сайт Бесплатно можно смотреть фильмы онлайн и не забудьте о шаблоны dle на нашем ресурсе бесплатно скачать фильмы c лучшего сайта

Оптимальний ПК: настільний або портативний?

Сергій Асмаков, Сергій Пахомов, Олег Татарників

За останні роки популярність портативних ПК значно зросла, і якщо раніше ноутбуки використовувалися головним чином в корпоративному секторі, то сьогодні вони стають все більш популярними серед домашніх користувачів. Втім, аргументів на користь як портативного, так і настільного ПК можна привести досить багато ...

Сьогодні вже мало хто сумнівається в тому, що майбутнє належить портативних комп'ютерів Сьогодні вже мало хто сумнівається в тому, що майбутнє належить портативних комп'ютерів. Це будуть компактні, а головне, мобільні пристрої, якими можна буде користуватися і вдома, і на роботі, і в дорозі. Ну а для тих, хто проводить багато часу у відрядженнях, ноутбук - просто незамінне знаряддя праці. І якщо раніше за мобільність доводилося розплачуватися обмеженими можливостями і значно вищою ціною, то зараз ситуація зовсім інша. Топ-моделі ноутбуків мають таку ж продуктивність, що і настільні системи (а часом навіть вище), цінова ж різниця між настільними і портативними ПК стрімко скорочується. Та й зростання обсягу продажів ноутбуків у всьому світі красномовно говорить сам за себе.

І все ж чутки про швидке зникнення класу настільних ПК через експансію ноутбуків є сильно перебільшеними, тим більше якщо говорити про домашнє секторі І все ж чутки про швидке зникнення класу настільних ПК через експансію ноутбуків є сильно перебільшеними, тим більше якщо говорити про домашнє секторі. Добре відомо, що домашні користувачі (особливо в нашій країні) дуже чутливі до ціни придбаних пристроїв, і найчастіше саме ціна (а зовсім не продуктивність і не функціональні можливості) є визначальним фактором при покупці комп'ютера для будинку. Незважаючи на те що за останні два роки ноутбуки значно подешевшали, різниця в ціні між ними і настільними ПК все ще залишається вагомою.

Ну, по-перше, далеко не всі домашні користувачі навіть в нашій країні взагалі беруть до уваги ціну Ну, по-перше, далеко не всі домашні користувачі навіть в нашій країні взагалі беруть до уваги ціну. Статистика продажів самих «крутих» домашніх ігрових ПК говорить про те, що для багатьох головне зовсім не ціна, а продуктивність і функціональні можливості.

По-друге, не треба забувати про те, що ноутбук являє собою повністю готове до роботи рішення, а для того, щоб почати використовувати за призначенням куплений в магазині системний блок, необхідно придбати ще як мінімум монітор, клавіатуру і мишу, вартість яких теж потрібно враховувати. І нарешті, по-третє, додайте до вартості настільного ПК ціну джерела безперебійного живлення (ІБП), що в наших умовах буде зовсім не зайвим. Тим часом будь-який ноутбук оснащений акумулятором, який з успіхом виконує роль ДБЖ при стаціонарному використанні. Не кажучи вже про те, що ціна ІБП, що дозволяє забезпечити автономну роботу ПК протягом такого ж тривалого часу, як акумулятор у ноутбука, буде досить високою.

Що стосується третього пункту, то це питання спірне Що стосується третього пункту, то це питання спірне. Функції акумулятора ноутбука і ДБЖ настільного ПК сильно розрізняються, і порівнювати їх прямо не цілком коректно. Основне завдання вбудованого в ноутбук акумулятора - забезпечення можливості автономної роботи при відсутності зовнішніх джерел електроживлення. А ДБЖ служить головним чином для того, щоб забезпечити безперебійне функціонування ПК при короткочасних неполадки електромережі, а в разі зникнення живлення - на тривалий термін надати користувачеві можливість зберегти результати своєї роботи і вивантажити ОС в штатному режимі. І для подібних завдань цілком достатньо 15-20 хвилин автономної роботи, які забезпечує недорогий ДБЖ з вихідною потужністю близько 500 В · А, оснащений акумулятором ємністю 10-12 А · год.

Зрозуміло, з першими двома пунктами можна не погодитися, однак і тут є деякі тонкощі. Купуючи ноутбук, користувач отримує (так би мовити, в комплекті) якийсь РК-монітор, який обраний не їм, а виробником, причому, на жаль, причини цього вибору далеко не завжди зрозумілі і з'ясовні. Це вже само по собі є істотним мінусом, і ось чому.

По-перше, для бюджетного ПК можна придбати недорогий ЕПТ-монітор, який обійдеться значно дешевше, ніж аналогічний за розмірами ЖК-екран. По-друге, навіть якщо покупець системного блоку за краще купити ЖК-монітор, він зможе вибрати його відповідно до власними критеріями, безвідносно до продуктивності, функціональності, габаритам і зовнішнім виглядом системного блоку.

Іншими словами, при бажанні можна купити професійний монітор для слабенького системного блоку або найдешевший монітор для надпотужною системи, якщо вам так захочеться. А ось покупець ноутбука спочатку позбавлений свободи вибору: ось тобі система, а до неї додається монітор - тільки такий і ніякий інший. Цілком природно, що якість вбудованого в ноутбук екрану безпосередньо залежить від його ціни. Таким чином, якщо покупцеві не потрібна висока продуктивність, але хочеться мати монітор хорошої якості, то він все одно буде змушений придбати більш дорогу модель ноутбука.

Ніяк не можна погодитися з тим, що ЖК-екрани в ноутбуках погані Ніяк не можна погодитися з тим, що ЖК-екрани в ноутбуках погані. Дійсно, раніше основним недоліком ЖК-екранів ноутбуків був дуже малий кут огляду, але все це вже в минулому. Сучасні моделі ноутбуків оснащені цілком гідними матрицями з широкими кутами огляду, так що їх цілком можна використовувати в ролі телевізора або DVD-плеєра для сімейного перегляду відеофільмів. Крім того, практично у всіх ноутбуках є можливість підключення зовнішнього монітора, так що ця проблема є цілком вирішуваною.

Однак тоді до вартості ноутбука доведеться додати ще й ціну зовнішнього монітора, а це занадто дороге задоволення Однак тоді до вартості ноутбука доведеться додати ще й ціну зовнішнього монітора, а це занадто дороге задоволення. До того ж подібним рішенням можна скористатися тільки в стаціонарних умовах, але ж ноутбук за визначенням є пристроєм мобільним. Взагалі, якщо вже зайшла мова про комфорт користувача, то можна залишити поза увагою проблему ергономіки ноутбуків. Тісний клавіатура з урізаним набором клавіш, набагато менш зручна (в порівнянні з мишею) сенсорна панель і т.п. - все це ніяк не сприяє продуктивній роботі і зручності експлуатації.

Але ж ніщо не заважає підключити зовнішню клавіатуру і мишу - благо, така можливість передбачена Але ж ніщо не заважає підключити зовнішню клавіатуру і мишу - благо, така можливість передбачена. Крім того, в комплект поставки ноутбука часто входить миша, і в багатьох випадках бездротова.

Але це теж варіант лише для використання ноутбука в стаціонарних умовах Але це теж варіант лише для використання ноутбука в стаціонарних умовах. А спробуйте-но скористатися зовнішньої клавіатурою або мишею сидячи в автомобілі!

Взагалі-то в автомобілі краще дивитися на дорогу, а не працювати з ноутбуком, але ось в поїзді або в літаку робота з ноутбуком цілком комфортна Взагалі-то в автомобілі краще дивитися на дорогу, а не працювати з ноутбуком, але ось в поїзді або в літаку робота з ноутбуком цілком комфортна. Та й потім: хто сказав, що сенсорна панель незручна? Все залежить від звички! Якщо ж говорити про ергономіку клавіатури ноутбука, то можна помітити, що зараз з'являється чимало ноутбуків з широкоформатним екраном, оснащених повнорозмірною клавіатурою, працювати з якою - одне задоволення. А якщо мова зайшла про зручність використання ноутбука в дорозі, то не варто забувати, що скористатися настільною системою в таких умовах взагалі неможливо. А у користувача ноутбука є можливість покласти свій комп'ютер в сумку і взяти з собою у відрядження, на дачу і т.п. Плюс до того у ноутбука є джерело автономного живлення, який дозволяє тривалий час працювати навіть при відсутності електромережі.

Ще одна незаперечна перевага ноутбука - компактність. Навіть найбільші моделі ноутбуків можна всього за кілька хвилин легко прибрати на полицю або в сумку, а при необхідності швидко дістати і розмістити в будь-якому зручному місці. Для розміщення системного блоку і монітора буде потрібно спеціальний стіл, та й перенести такий комп'ютер на інше місце не так-то просто.

Справедливості заради треба відзначити, що не у всіх домашніх користувачів виникає необхідність щодня переносити комп'ютер з місця на місце Справедливості заради треба відзначити, що не у всіх домашніх користувачів виникає необхідність щодня переносити комп'ютер з місця на місце. Крім того, кажучи про економію місця, не можна не сказати про стійку тенденцію до зменшення габаритів системних блоків. Наприклад, за таким параметром, як площа підстави (footprint), сучасні моделі barebone-систем вже цілком можна порівняти з ноутбуками. Більш того, в якості аксесуарів деякі виробники barebone-систем пропонують спеціальні сумки і рюкзаки для транспортування системного блоку, кабелів і периферійних пристроїв. Звичайно, в дорозі такою системою скористатися не вдасться, але перевезти її при необхідності в інше місце особливих труднощів не складе.

Щодо порівняння компактності ноутбуків і barebone-систем - не все так просто Щодо порівняння компактності ноутбуків і barebone-систем - не все так просто. Адже навіть якщо і є сумка для перенесення цих комп'ютерів з місця на місце, то буде потрібно переносити ще й монітор. Добре, якщо з рідкокристалічним екраном, а якщо це ЕПТ-монітор, то потрібна ще й здоровенна коробка, і бажано з вантажниками на додачу.

Однак компактність ноутбуків неминуче призводить до виникнення певних проблем Однак компактність ноутбуків неминуче призводить до виникнення певних проблем. Одна з них - сильне нагрівання корпусу. Сучасні процесори виділяють при роботі величезна кількість тепла, а малий обсяг корпусу ноутбука не дозволяє ефективно його розсіювати. До того ж при тривалій роботі нижня панель корпусу переважної більшості ноутбуків нагрівається до такої температури, що їх просто неможливо тримати на колінах.

Сильне нагрівання корпусу - це явне перебільшення Сильне нагрівання корпусу - це явне перебільшення. По-перше, існує цілий клас спеціальних процесорів для ноутбуків з функціями зниженого енергоспоживання, а по-друге, навіть якщо в ноутбуці використовується той же процесор, що і в настільному ПК, то, як правило, передбачена і система охолодження на базі теплових трубок, яка запобігає перегріву корпусу. Так що ніякої проблеми тепловідведення в сучасних ноутбуках не існує.

Ну а як бути з обмеженими можливостями модернізації ноутбука Ну а як бути з обмеженими можливостями модернізації ноутбука? Настільний ПК являє собою свого роду конструктор, який можна легко переконфігурувати за своїм бажанням. А в ноутбуці більшість функціональних модулів інтегровані спочатку, і замінити їх вже неможливо. Виняток становлять хіба що модулі пам'яті, жорсткий диск, оптичний привід і акумулятор.

Напевно, колись ця проблема дійсно була актуальна Напевно, колись ця проблема дійсно була актуальна. Але в сучасних ноутбуках вже спочатку вбудовано все що душа забажає - модем, мережевий адаптер, бездротовий мережевий адаптер і т.д. Що ще потрібно звичайному користувачеві? Сучасний ноутбук за своїми функціональними можливостями цілком може дати фору настільним ПК, тобто, власне кажучи, ніяка модернізація в даному випадку взагалі не потрібна. Крім того, навіть якщо уявити собі ситуацію, що вам чогось не вистачає, то спеціально для ноутбуків існує цілий клас аксесуарів, починаючи від USB-ліхтариків для роботи в темряві і закінчуючи компактними ТВ-тюнерами c USB-інтерфейсом і навіть спеціальними колонками та навушниками формату 5.1 для ноутбуків.

А як, наприклад, щодо флоппі-дисковода А як, наприклад, щодо флоппі-дисковода? Зрозуміло, що вже давно ніхто не зберігає дані на настільки ненадійних носіях, проте є такі програмні продукти, які без ключової дискети неможливо встановити.

Але ж є ноутбуки і з вбудованим флоппідісководом, причому такі флоппі-дисководи зазвичай роблять знімними, щоб на їх місце при необхідності можна було встановити оптичний привід або додаткову акумуляторну батарею Але ж є ноутбуки і з вбудованим флоппідісководом, причому такі флоппі-дисководи зазвичай роблять знімними, щоб на їх місце при необхідності можна було встановити оптичний привід або додаткову акумуляторну батарею. Звичайно, ноутбуків з флоппі-дисководом стає сьогодні все менше, але лише тому, що ці дисководи абсолютно не затребувані. Якщо ж без них ніяк не обійтися, то можна придбати зовнішній флоппі-дисковод з USB-інтерфейсом.

А що ви скажете про графічний адаптер А що ви скажете про графічний адаптер? У ноутбуці його взагалі неможливо замінити, але ж більшість домашніх користувачів часом хочуть пограти в сучасні ігри. На жаль, можливості інтегрованого графічного адаптера дуже обмежені, а замінити його на що-небудь більш сучасне можна.

З приводу графічного адаптера можна сказати наступне З приводу графічного адаптера можна сказати наступне. По-перше, більшість ноутбуків має вбудований в чіпсет графічний контролер, який на апаратному рівні підтримує багато 3D-технології і цілком годиться для багатьох ігор. Виняток становлять, мабуть, динамічні 3D-ігри типу FarCry, DOOM 3, Half-Life 2 (c якими, до речі, не будь-яка відеокарта настільного ПК впорається). По-друге, якщо інтегроване рішення з якихось причин не влаштовує користувача, то можна придбати ноутбук з інтегрованим графічним контролером, який володіє ще більш високою продуктивністю. Крім того, нове покоління ноутбуків на базі мобільної технології Intel Centrino (Sonoma) передбачає використання відеокарт з інтерфейсом PCI Express, які встановлюються в ноутбук точно так же, як і в настільні ПК, і не дуже поступаються своїх пристроїв для настільних ПК. Так що незабаром на ноутбуці можна буде з успіхом і в DOOM 3 пограти.

Модульна конструкція настільної системи забезпечує хорошу ремонтопридатність: вийшов з ладу оптичний привід - його легко замінити новим, не влаштовує відеоадаптер або звукова карта - встановити іншу не складе труднощів Модульна конструкція настільної системи забезпечує хорошу ремонтопридатність: вийшов з ладу оптичний привід - його легко замінити новим, не влаштовує відеоадаптер або звукова карта - встановити іншу не складе труднощів. Все це більш-менш досвідчений користувач зможе зробити самостійно. До речі, компоненти для настільних систем коштують значно дешевше, ніж аналогічні по функціональності модулі для ноутбуків.

У ноутбуці більшість компонентів інтегровано безпосередньо на системну плату, тому будь-яка поломка, навіть сама незначна, призводить до необхідності звертатися в сервіс-центр. Та й сам ремонт ноутбука - куди більш дорогий захід у порівнянні з настільним ПК.

Мабуть, з цим аргументом посперечатися важко Мабуть, з цим аргументом посперечатися важко. Дійсно, з ремонтом ноутбуків справи йдуть не так добре, як з настільними ПК. Однак зараз багато користувачів настільних систем ставляться до свого комп'ютера вже не так, як до конструктора «Зроби сам», а як до закінченого рішення, надійність якого гарантується виробником. І, звичайно, далеко не всі користувачі можуть самостійно провести грамотну діагностику ПК, з'ясувати причину несправності і замінити що вийшов з ладу модуль. Та й доставити важкий системний блок в сервіс-центр куди складніше, ніж портативний ноутбук. Так що ще не факт, що ноутбуки менш ремонтопрігодни, ніж настільні ПК. Крім того, під час підрахунку сукупної вартості володіння (Total Cost of Ownership, TCO) часто виявляється, що сума прямих і непрямих вкладень за період життєвого циклу настільного ПК вище, ніж у ноутбука, - незважаючи на те, що первісна вартість останнього була вище. Адже недарма і ціна ноутбуків на вторинному ринку помітно вище в порівнянні з аналогічним по потужності ПК, і падіння цієї ціни з плином часом відбувається повільніше, ніж у настільних комп'ютерів. Зрештою, ви завжди зможете продати ноутбук, яким би старим він не був (для спеціальних застосувань згодяться навіть пристрої з чорно-білим екраном і 486-м процесором), а ось настільний ПК кінця 90-х вже доведеться віддати комусь на бідність або взагалі віднести на смітник ...

Підводячи підсумки нашої бесіди, хотілося б порадити користувачам при виборі комп'ютера не гнатися за модою на мобільність, а підходити до цього питання більш виважено Підводячи підсумки нашої бесіди, хотілося б порадити користувачам при виборі комп'ютера не гнатися за модою на мобільність, а підходити до цього питання більш виважено. Адже далеко не всім дійсно потрібна портативність ноутбука, на догоду якій доводиться жертвувати розширюваністю, ремонтопридатністю і ергономікою комп'ютера. Крім того, сьогодні ціна ноутбука все-таки помітно перевершує вартість рівного по продуктивності і функціональної оснащеності настільного ПК, хоча цей розрив становить вже не рази, а всього лише кілька десятків відсотків.

І все-таки недалекий той день, коли місце звичайних настільних ПК займуть компактні, мобільні і в той же час високопродуктивні пристрої І все-таки недалекий той день, коли місце звичайних настільних ПК займуть компактні, мобільні і в той же час високопродуктивні пристрої. Можливо, не всі користувачі сьогодні морально готові до переходу на ноутбуки. Ті, кому не потрібна мобільність, можуть вибрати деськноут (Безаккумуляторний ноутбук щодо великого розміру, побудований з використанням елементної бази настільних ПК) або малогабаритний настільний ПК на основі barebone-системи. А для кого-то більш привабливим видасться комп'ютер, інтегрований в високоякісний монітор. Безсумнівно одне: домінування традиційних «сірих ящиків» йде в минуле.

КомпьютерПресс 3'2005


Та й потім: хто сказав, що сенсорна панель незручна?
Ну а як бути з обмеженими можливостями модернізації ноутбука?
Що ще потрібно звичайному користувачеві?
А як, наприклад, щодо флоппі-дисковода?
А що ви скажете про графічний адаптер?
Навигация по сайту
Топ читаемых новостей
Дополнительный аксессуар WasserKRAFT /Ведро/ 5L
Дополнительный аксессуар WasserKRAFT /Ведро/ 5L купить недорого В нашем интернет-магазине вы может приобрести Аксессуары по приемлемой цене. Среди многообразия предлагаемых моделей и производителей несложно

Аксессуары для iPhone 5/5S/5SE/5C оптом: доставка по РФ из Москвы
Чехлы для мобильных телефонов являются не менее востребованными аксессуарами, чем кошельки для денег, но если деньги при падении не теряют своей ценности, то чувствительная цифровая техника не всегда

Официальные аксессуары для Galaxy S7 и S7 Edge от Samsung
Наконец-то состоялась долгожданная презентация нового Galaxy S7, где были продемонстрированы новые инновационные технологии и уникальные возможности флагманского смартфона. Более детально об этом можно

10 самых нужных аксессуаров для автомобиля
Как вы думаете, какие аксессуары для автомобилей сегодня наиболее ценятся? Какие дополнительные предметы комплектации современного автомобиля имеют наибольший спрос? Рейтинг самых полезных автомобильных

Смартфон Xiaomi Redmi Note 3 Pro 16Gb Special Edition Gold
Флагманский   Redmi Note 3 Pro От мечты к реальности Серия флагманских смартфонов Redmi Note получила много одобрительных отзывов. Какая новинка есть в Redmi Note 3 Pro? Это мощный флагманский

Душевые гарнитуры Keuco, официальный сайт дилера в Москве
Keuco – сантехника, неподвластная времени. История бренда Keuco ведет свой отсчет с 1953г. Небольшой частный бизнес со штатом сотрудников чуть более 2х десятков открылся в немецком городке Хемере. Учредителями

Топ 10: лучшие аксессуары для Xbox One. Обзор
В наши дни Xbox One является достаточно распространенной консолью. Правда, стандартный, заводской сенсор Kinect вы уже не найдете. Microsoft отказалась вкладывать его в комплект к каждой консоли. Однако,

Обзор аксессуаров для смарт часов Apple Watch
Лучшие ремешки, защитные чехлы, зарядные доки и многое другое для ваших смартчасов Apple. Если вы собираетесь купить одну из моделей умных часов Apple Watch, то наверняка хотите, чтобы их дополняли какие-то

Купить аксессуары для ванной Keuco в интернет-магазине Santeh-Import.ru
На сайте нашего интернет-магазина вы можете легко и быстро выбрать аксессуары для ванной Keuco, которые будут органично дополнять санузел, оборудованный сантехникой данной германской марки. С первого

Оригинальные Британские чехлы для LG NEXUS 4 E960 по невысокой цене
Неподражаемый стиль и покрытие отменного уровня от лучших брендов. Мы уверены, насколько вы цените ваше мобильное устройство NEXUS 4 E960, поэтому мы предлагаем вам необыкновенную коллекцию Case

Бизнес новости © 2016 Мой самый лучший блог!