{ Новости Бизнеса } Все будет замечательно...
войти на сайт Бесплатно можно смотреть фильмы онлайн и не забудьте о шаблоны dle на нашем ресурсе бесплатно скачать фильмы c лучшего сайта

Оскар Уайльд

 1. біографія Дитинство майбутнього прозаїка, драматурга і поета останнього періоду Вікторіанської епохи...
 2. творчість
 3. Особисте життя
 4. Суд і в'язниця
 5. смерть
 6. Цікаві факти

біографія

Дитинство майбутнього прозаїка, драматурга і поета останнього періоду Вікторіанської епохи Оскара Фингала О'Флаерті Уиллса Уайльда пройшло в столиці Ірландії, місті Дубліні. Він народився 16 жовтня 1854 року. Його батьки були відомі в колах вищого суспільства. Батько Вільям Уайльд займався медициною, в сферу його професійної діяльності входила ото-офтальмологія.

Батько Вільям Уайльд займався медициною, в сферу його професійної діяльності входила ото-офтальмологія

Письменник Оскар Уайльд

У 1864 році йому присвоїли звання лицаря. Мати майбутнього письменника Джейн Франческа Уайльд боролася за права ірландців і активно підтримувала революційний рух. Обоє батьків захоплювалися літературою: батько писав історичні та археологічні праці, а мати - поезію. У будинку у подружжя Уайльдів збиралися салони, на яких був присутній колір медичної та культурної еліти країни.

роки навчання

Оскар був середнім дитиною в сім'ї. Його старший брат Вільям народився на два роки раніше Оскара, а сестра Ізола - на два роки молодший. Дівчинка померла в десятирічному віці через запалення головного мозку. Діти отримали прекрасну домашню освіту. У них були німецька та французька гувернантки. Першим навчальним закладом для братів стала Королівська школа Портора, яка перебувала в невеликому містечку, недалеко від Дубліна. Маленький Оскар відрізнявся талантом до читання і до дотепним висловлюванням. Після закінчення навчального закладу у віці 17 років Уайльд отримав золоту медаль і був направлений в Трініті-коледж.

Після закінчення навчального закладу у віці 17 років Уайльд отримав золоту медаль і був направлений в Трініті-коледж

Оскар Уайльд в дитинстві

Зародилася під час шкільного навчання любов Оскара до давньогрецької культури почала розвиватися в коледжі. Він займається докладним вивченням античної історії, естетики, древніх мов. Поступово всі отримані знання Уайльд починає втілювати в життя. Його манера поведінки, одяг, тяга до еллінізму, скептицизм, самоіронія - все те, що становило його славу в подальшому, формувалися під впливом отриманих знань.

Через три роки перспективного студента відправляють в Оксфорд, де остаточно складається стиль і образ Оскара Уайльда, як бездоганного денді. Одним з критеріїв успішності для молодої людини вже тоді стає формування ореолу легендарності навколо своєї особистості. Він ніколи не поспішав руйнувати все неймовірні плітки і чутки, які стосувалися його імені.

Він ніколи не поспішав руйнувати все неймовірні плітки і чутки, які стосувалися його імені

Оскар Уайльд в молодості

В Оксфордському університеті остаточно формується і ставлення майбутнього літератора до прекрасного. Моральні цінності для Оскара тепер не є єдиним критерієм краси. Педагогом, який вплинув на світогляд Уайльда, став Джон Рескін - англійський письменник і теоретик. Він справив великий вплив на розвиток літературних тенденцій кінця XIX століття.

У роки навчання Оскар вперше здійснює подорож в улюблені їм Італію і Грецію. Натхненний новими враженнями Уайльд пише одну з перших своїх поем «Равенна», за яку отримує премію університету.

творчість

У віці 24 років Уайльд переїжджає жити в столицю Великобританії. Він стає популярним завсідником світських салонів Лондона за рахунок своїх іронічних і суперечливих висловлювань і манери одягатися. Смаки і звички Уайлда диктували моду для інтелігенції та аристократії. Незабаром стало з'являтися багато молодих людей, які у всьому намагалися наслідувати свого кумира. Жарти молодого ірландця його шанувальниками розбиралися на цитати.

Жарти молодого ірландця його шанувальниками розбиралися на цитати

Оскар Уайльд починав як поет

У перші роки своєї літературної творчості Оскар Уайльд займався тільки поезією, зрідка створюючи есе присвячені проблемам естетики. З 1882 по 1883 роки молодий літератор провів за кордоном, в США, де подорожував зі своїми лекціями по мистецтву. Американська публіка була у захваті від чарівності та інтелекту письменника, Оскар придбав собі за океаном більшу армію шанувальників і послідовників.

Після повернення в Європу Уайльд відразу ж вирушає до Франції, де знайомиться з кольором французької літератури.

Повернувшись на батьківщину і знайшовши сім'ю, Оскар Уайльд присвячує себе написанню казок, на створення яких його надихнули власні діти. Це збірники «Щасливий принц» і «Гранатовий будиночок», найвідомішими творами яких стають «Хлопчик-зірка», «Відданий друг», «Соловей і троянда», «Рибак і його душа». До цього часу слава Уайльда в Англії досягає свого піку.

Оскар Уайльд і Бернард Шоу

Його журналістські статті друкуються в кращих виданнях країни, Уайльд бере на себе обов'язки редактора в журналі «Жіночий світ». Про нього в своїх інтерв'ю прихильно відгукується легендарний драматург Бернард Шоу . Лондонський денді і провокатор викликає суперечливі почуття у публіки: від сліпого обожнювання, до критики, яка виражається в нападках і публікації карикатур на літератора. Але шпильки на адресу Оскара тільки зміцнюють його авторитет і популярність в суспільстві.

Перше видання роману "Портрет Доріана Грея" в британському журналі

У віці 33 років Уайльд вперше написав перші серйозні твори. Почавши зі створення оповідань «Злочин лорда Артура Севіла», «Кентервільський привид», «Сфінкс без загадки», Уайльд приступає до основної праці своєї творчої біографії - роману «Портрет Доріана Грея», який вийшов у світ в 1890 році. Книга була сприйнята сучасниками неоднозначно.

Незважаючи на виховні цілі, які переслідував автор, у вищому суспільстві роман сприйняли, як аморальне твір. Але публіка простіше була в захваті. Слідом за скандалом, пов'язаним з публікацією єдиного роману, Оскар Уайльд видає драму «Саломея», яка багато в чому вплинула на розвиток мистецтва декадансу. П'єса також отримала суперечливу оцінку громадської думки і довго не ставилася в Великобританії.

П'єса також отримала суперечливу оцінку громадської думки і довго не ставилася в Великобританії

Афіша п'єси «Ідеальний чоловік»

На початку 90-х років Оскар Уайльд створює ряд комедій для театральної сцени, які отримують своє втілення на підмостках Лондона. Це такі п'єси, як «Віяло леді Віндермір», «Жінка, не варта уваги», «Ідеальний чоловік» і «Як важливо бути серйозним». У них драматург проявляє себе, як майстер дотепного діалогу. Все впевненіше в драматургії він використовує прийом парадоксальності.

Особисте життя

Оскар Уайльд з молодості відрізнявся влюбливість. Його першими захопленнями були Флоррі Белкум, актриса Ліллі Лангтрі. Уже в молодому віці літератор стає відвідувачем столичних будинків терпимості, які в той час були особливо популярними у представників богеми. Але у віці 27 років Уайльд знайомиться з Констанцією Ллойд, дочкою ірландського юриста, яка після бурхливого трирічного роману стає його дружиною. Незабаром в сім'ї лондонського денді з'являються хлопчики-погодки - сини Сиріл і Вівіан.

Незабаром в сім'ї лондонського денді з'являються хлопчики-погодки - сини Сиріл і Вівіан

Оскар Уайльд з дружиною і дітьми

Через кілька років шлюбу між подружжям почалося відчуження. Цілком можливо, що причиною цього стала недолікована венерична хвороба літератора. Оскар Уайльд починає жити окремо від дружини і дітей, а потім змінює орієнтацію. Одним з перших його партнерів-чоловіків стає Роберт Росс, який довгий час пропрацював особистим секретарем і довіреною особою письменника.

Оскар Уайльд і Альфред Дуглас

У 1891 році відбулося знайомство, яке зіграло фатальну роль у житті письменника. До нього в гості прийшов молодий маркіз Альфред Дуглас, який висловив своє захоплення щойно виданим романом письменника. Незабаром між двома естетами зав'язалася міцна дружба, яка переросла в пристрасть.

Суд і в'язниця

Чоловіки перестали приховувати свої стосунки, вони часто з'являлися на світських вечірках разом. Бозі Дуглас, як звали Альфреда все знайомі, мав нарциссическим типом характеру - він все та всіх намагався підпорядкувати своїй волі. Оскар не міг встояти перед капризами юнаки і постійно потурав йому. Про зв'язок свого сина Бозі дізнався незабаром його батько маркіз Куїнсберрі. Шокуюча новина підштовхнула його почати переслідування Уайльда. Останньою краплею для терпіння письменника стала відкрита записка, яка була передана йому маркізом, під час зборів клубу «Елбемарл». У ній батько Бозі звинувачував Уайльда в содомії.

Обурений Оскар подає в суд на свого опонента за наклеп, що стає для нього помилкою. Підготовлений маркіз доводить правоту свого звинувачення. Після завершення процесу починається зустрічну засідання суду, метою якого стало звинувачення Уайльда в гомосексуалізмі. Маркіз виграв справу, і письменника посадили в тюрму. Оскар Уайльд отримав максимальне покарання, яке існує в ті роки: два роки каторжних робіт. Багато його друзі, в тому числі і Бозі, відвернулися від нього. Дружина разом з дітьми покинула країну і поміняла прізвище. Через кілька років вона померла в Італії після невдало проведеної операції.

смерть

Після повернення на свободу в 1897 році Оскар відразу поспішив покинути батьківщину і відправився в Париж. Ці роки він живе на утримання, яке надсилає йому дружина після розпродажу всього особистого майна сім'ї Уайльда. У столиці Франції він знову починає зустрічатися з Дугласом, але їхні стосунки стають напруженими. Взявши псевдонім Себастьян Мельмот, Оскар приступає до літературної діяльності і пише знаменитий твір останніх років свого життя «Баладу Редингской в'язниці».

На початку 1900 року Оскар захворює вушної інфекцією, яка при ослабленому висновком організмі, спровокувала розвиток менінгіту. Запалення мозку і стало причиною смерті письменника 30 листопада того ж року. Уайльд був похований на одному з кладовищ в Парижі, а через одне десятиліття його могила була перенесена на кладовищі Пер-Лашез. На місці поховання письменника встановлено пам'ятник у вигляді голови Сфінкса.

Цікаві факти

 • За результатами опитування, яке проводилося серед глядачів каналу ВВС, Оскар Уайльд визнаний самим дотепною людиною, коли-небудь жив в Англії.
 • Роман «Портрет Доріана Грея» був втілений силами кінематографа вже більше 25 разів.
 • Будинок привидів Токійського Діснейленду прикрашений портретом молодого Доріана Грея, який змінює картинку на зображення страшного старого.

Письменник Оскар Уайльд

 • Подорожуючи по США, Оскар Уайльд побився об заклад з одним американцем на саму неправдоподібну фразу. Перша ж репліка опонента: «Одного разу американський джентльмен ...» принесла йому перемогу. Оскар Уайльд зупинив його і визнав свою поразку.
 • Тюремне ув'язнення відомого літератора вплинуло на судове законодавство Великобританії. Написаний Уайльдом і переданий в палату громад «Акті про в'язницях» був прийнятий до розгляду і вплинув на подальше поліпшення умов утримання ув'язнених.

цитати

 • «Позитивні люди діють на нерви, погані - на уяву».
 • «Як сказав один дотепний француз, жінки надихають нас на великі справи, але вічно заважають нам їх творити».
 • «Цинік - це людина, яка всьому знає ціну і нічого не цінує».
 • «Закоханість починається з того, що людина обманює себе, а закінчується тим, що він обманює іншого».
 • «У житті бувають тільки дві справжні трагедії: одна - коли не отримуєш того, чого хочеш, а друга - коли отримуєш».

книги

 • «Равенна» (1878)
 • «Сад Ероса» (1881)
 • «Герцогиня Падуанская» (1883)
 • «Кентервільський привид» (1887)
 • «Злочин лорда Артура Севіла» (1888)
 • «" Щасливий принц "та інші казки» (1888)
 • «Портрет Доріана Грея» (1890)
 • «Саломея» (1891)
 • «Гранатовий будиночок» (1891)
 • «Віяло леді Віндермір» (1892)
 • «Жінка, не варта уваги» (1893)
 • «Сфінкс» (1894)
 • «Ідеальний чоловік» (1895)
 • «Балада Редингской в'язниці» (1898)
Навигация по сайту
Топ читаемых новостей
Дополнительный аксессуар WasserKRAFT /Ведро/ 5L
Дополнительный аксессуар WasserKRAFT /Ведро/ 5L купить недорого В нашем интернет-магазине вы может приобрести Аксессуары по приемлемой цене. Среди многообразия предлагаемых моделей и производителей несложно

Аксессуары для iPhone 5/5S/5SE/5C оптом: доставка по РФ из Москвы
Чехлы для мобильных телефонов являются не менее востребованными аксессуарами, чем кошельки для денег, но если деньги при падении не теряют своей ценности, то чувствительная цифровая техника не всегда

Официальные аксессуары для Galaxy S7 и S7 Edge от Samsung
Наконец-то состоялась долгожданная презентация нового Galaxy S7, где были продемонстрированы новые инновационные технологии и уникальные возможности флагманского смартфона. Более детально об этом можно

10 самых нужных аксессуаров для автомобиля
Как вы думаете, какие аксессуары для автомобилей сегодня наиболее ценятся? Какие дополнительные предметы комплектации современного автомобиля имеют наибольший спрос? Рейтинг самых полезных автомобильных

Смартфон Xiaomi Redmi Note 3 Pro 16Gb Special Edition Gold
Флагманский   Redmi Note 3 Pro От мечты к реальности Серия флагманских смартфонов Redmi Note получила много одобрительных отзывов. Какая новинка есть в Redmi Note 3 Pro? Это мощный флагманский

Душевые гарнитуры Keuco, официальный сайт дилера в Москве
Keuco – сантехника, неподвластная времени. История бренда Keuco ведет свой отсчет с 1953г. Небольшой частный бизнес со штатом сотрудников чуть более 2х десятков открылся в немецком городке Хемере. Учредителями

Топ 10: лучшие аксессуары для Xbox One. Обзор
В наши дни Xbox One является достаточно распространенной консолью. Правда, стандартный, заводской сенсор Kinect вы уже не найдете. Microsoft отказалась вкладывать его в комплект к каждой консоли. Однако,

Обзор аксессуаров для смарт часов Apple Watch
Лучшие ремешки, защитные чехлы, зарядные доки и многое другое для ваших смартчасов Apple. Если вы собираетесь купить одну из моделей умных часов Apple Watch, то наверняка хотите, чтобы их дополняли какие-то

Купить аксессуары для ванной Keuco в интернет-магазине Santeh-Import.ru
На сайте нашего интернет-магазина вы можете легко и быстро выбрать аксессуары для ванной Keuco, которые будут органично дополнять санузел, оборудованный сантехникой данной германской марки. С первого

Оригинальные Британские чехлы для LG NEXUS 4 E960 по невысокой цене
Неподражаемый стиль и покрытие отменного уровня от лучших брендов. Мы уверены, насколько вы цените ваше мобильное устройство NEXUS 4 E960, поэтому мы предлагаем вам необыкновенную коллекцию Case

Бизнес новости © 2016 Мой самый лучший блог!