{ Новости Бизнеса } Все будет замечательно...
войти на сайт Бесплатно можно смотреть фильмы онлайн и не забудьте о шаблоны dle на нашем ресурсе бесплатно скачать фильмы c лучшего сайта

Основні компоненти комп'ютера. Що і для чого потрібно?

 1. З яких основних компонентів складається комп'ютер?
 2. Корпус комп'ютера
 3. монітор

Планував написати серію корисних статей для новачків про те, як вибрати і придбати комп'ютер потрібної конфігурації (а також планшет) і для вирішення певних завдань: робота, навчання, ігри, робота з графікою. Перед тим як торкнутися безпосередньо вибір домашнього комп'ютера або ноутбука для вирішення своїх завдань, правильніше буде спочатку пояснити новачкам, з чого взагалі складається комп'ютер ... Тому в даній статті я розповім про основні компоненти типового домашнього (стаціонарного) комп'ютера для того, щоб ви мали уявлення як він влаштований, як виглядає той чи інший компонент, які має характеристики і за що відповідає. Вся ця інформація може стати в нагоді простим користувачам-при виборі та купівлі комп'ютера ... Під «Основними» я мав на увазі ті компоненти (комплектуючі), які виймаються і підлягають простої заміни. Простіше кажучи, я не буду заходити надто далеко і розповідати в детальних подробицях, як працює комп'ютер, пояснюючи кожен елемент на платах і внутрішній устрій кожного компонента. Даний блог читає дуже багато новачків, і я вважаю, що відразу говорити про всі складні процеси і термінах - це не є добре і просто викличе кашу в голові :)

Отже, переходимо до розгляду комплектуючих будь-якого на прикладі звичайного домашнього комп'ютера. У ноутбуках і нетбуках ви зможете знайти все те ж саме, просто в набагато зменшеному варіанті.

З яких основних компонентів складається комп'ютер?

 1. Процесор. Це мозок комп'ютера. Він є головним компонентом і робить всі обчислення в комп'ютері, контролює всі операції і процеси. Також є одним з найдорожчих компонентів, і ціна дуже хорошого сучасного процесора може перевалювати за 50 000 рублів.

  Бувають процесори фірми Intel і AMD. Тут кому що подобається, а так, Інтел менше нагріваються, споживають менше електроенергії. При всьому цьому у AMD краще йде обробка графіки, тобто більше підійшов би для ігрових комп'ютерів і тих, де робота буде вестися з потужними редакторами зображень, 3D графіки, відео. На мій погляд ця різниця між процесорами не настільки істотна і помітна ...

  Основною характеристикою є частота процесора (вимірюється в Герцах. Наприклад 2.5GHz), а також - роз'єм для підключення до материнської плати (сокет. Наприклад, LGA +1150).

  Ось так виглядає процесор (зверху вказана фірма і модель):


  Ось так виглядає процесор (зверху вказана фірма і модель):

 2. Материнська (системна) плата. Ця найбільша плата в комп'ютері, яка є сполучною ланкою між усіма іншими компонентами. До материнської плати підключаються всі інші пристрої, включаючи периферійні. Виробників материнських плат безліч, а на верхівці тримаються ASUS і Gigabyte, як найнадійніші і одночасно дорогі, відповідно. Основними характеристиками є: тип підтримуваного процесора (сокет), тип підтримуваної оперативної пам'яті (DDR2, DDR3, DDR4), форм фактор (визначає в який корпус ви зможете помістити дану плату), а також - типи роз'ємів для підключення інших компонентів комп'ютера. Наприклад, сучасні жорсткі диски (HDD) і диски SSD підключаються через роз'єми SATA3, відеоадаптери - через роз'єми PCI-E x16 3.0.

  Ось так виглядає материнська плата:


  Ось так виглядає материнська плата:

 3. Пам'ять. Тут розділимо її на 2 основних типи, на які важливо буде звернути увагу при покупці:

  1. Оперативна пам'ять. Це тимчасова пам'ять, в яку завантажуються всі запускаються програми на комп'ютері, процеси, ігрові «світи» (текстури) та все інше. Дана пам'ять не призначена для зберігання ваших даних! Тому не варто плутати її з пам'яттю, де зберігаються всі ваші файли. При виключенні і повторному включенні комп'ютера оперативка (так більш-менш просунуті користувачі часто називають оперативну пам'ять) буде очищена і в міру запуску вами різних програма почне знову заповнюватися. Тобто це енергозалежна пам'ять.

   Чим більше обсяг оперативної пам'яті, тим краще і тим швидше буде працювати комп'ютер (звичайно, якщо всі інші компоненти відповідають рівню). Оперативна пам'ять виглядає як невеликі довгасті планки (модулі) і обсяг одного модуля у пам'яті покоління DDR4 вже може досягати 128 Гб.!

   Ось так виглядають модулі оперативної пам'яті:  2. Жорсткий диск (HDD) і SSD. Ось це якраз-таки та пам'ять, на якій у вас постійно зберігаються всі ваші файли, куди встановлюються програми, ігри, викачуються фільми, музика і все інше. Цей вид пам'яті не очищається після перезавантаження або виключення комп'ютера, як у випадку з оперативною пам'яттю, тобто є незалежною.

   Бувають диски HDD і SSD. Останні почали масово використовуватися не так-то й давно і поступово витісняють HDD за рахунок своїх незаперечних переваг, головне з яких - швидкість запису / зчитування даних. У SSD вона в 10-ки разів перевищує швидкість HDD. Крім цього, SSD диски набагато міцніше (оскільки в них відсутні рухомі механізми як в HDD), споживають менше енергії (HDD близько 6 Вт, а SSD менше 2Вт), безшумні, набагато легше по вазі, менше нагріваються.

   Недолік SSD - висока вартість. Наприклад, диск SSD об'ємом 120 Гб. може коштувати близько 6000 рублів, в той час як за ці ж гроші можна купити диск HDD об'ємом близько 2-х терабайт :) Тому SSD диск доцільніше купувати не дуже невеликого розміру (наприклад, 120 Гб) і використовувати його тільки для зберігання операційної системи і встановлених програм, а всі потрібні файли (документи для роботи, фільми, фотки та інше) зберігати вже на HDD великого розміру.

   Ну і другий недолік - число циклів перезапису значно менше ніж у HDD. А це означає, що SSD диски менше служать. Але прогрес не стоїть на місці і з часом ця проблема буде, я думаю, теж вирішена.

   Основна характеристика у HDD і SSD - обсяг для зберігання даних. Чим він більший, тим, відповідно, більше ви зможете зберігати на комп'ютері всякого барахла і важливих документів :) На даний момент обсяги і тих, і інших приблизно зрівнюються. Обсяги HDD для домашніх комп'ютерів досягають вже 10 Тб. (Терабайт). 10 Тб = 10 000 Гб. Це просто величезний простір для зберігання даних! Також не менш важливою характеристикою для SDD є швидкість запису / зчитування. Чим вона більше, тим краще і добре якщо буде в районі 500 Мб / cек. Для HDD схожий параметр - швидкість обертання шпинделя. Тут цілком підійдуть диски зі швидкістю 7200 обертів на хвилину.

   Ось так виглядає жорсткий диск (HDD):


   Ось так виглядає жорсткий диск (HDD):

   А ось так виглядає диск SSD:


   А ось так виглядає диск SSD:

 4. Відеокарта (відеоадаптер або «видюха», як називають її більш-менш просунуті користувачі комп'ютерів). Це пристрій відповідає за формування і виведення зображення на екран монітора або будь-якого іншого аналогічного підключеного пристрою. Відкрите бувають вбудованими (інтегрованими) і зовнішніми (дискретними). Вбудована відеокарта на сьогоднішній день є в переважній більшості материнських плат і візуально ми бачимо лише її вихід - роз'єм для підключення монітора. Зовнішня відеокарта підключається до плати окремо у вигляді ще однієї плати зі своєю системою охолодження (радіатор або вентилятор).

  Яка різниця між ними, запитаєте ви? Різниця в тому, що вбудована відеокарта не призначена для запуску ресурсоємних ігор, роботи в професійних редакторах зображення і відео. Їй просто не вистачить потужності для обробки такої графіки і все буде сильно гальмувати. Вбудована видюха на сьогоднішній день може використовуватися скоріше як запасний тимчасовий варіант. Для всього іншого потрібна хоч якась простенька зовнішня відеокарта і яка саме вже залежить від уподобань користування комп'ютером: для інтернет-серфінгу, роботи з документами або ж для ігор.

  Основною характеристикою відеокарти є: роз'єм для підключення до плати, частота графічного процесора (чим вона більша, тим краще), обсяг і тип відеопам'яті, розрядність шини відеопам'яті.

  Ось так виглядає відеокарта:


  Ось так виглядає відеокарта:

 5. Звуковий адаптер. У кожному комп'ютері є, як мінімум, вбудована звукова карта і відповідає, відповідно, за обробку й вивід звуку. Дуже часто саме вбудована і далеко не всі купують собі дискретну звукову карту, яка підключається до материнської плати. Особисто мені, наприклад, вбудованої цілком достатньо і на цей компонент комп'ютера я, в принципі, і уваги взагалі не звертаю. Дискретна звукова карта буде видавати набагато якісніше звук і незамінна якщо ви займаєтеся музикою, працюєте в будь-яких програмах для обробки музики. А якщо нічим подібним не захоплюєтеся, то можна спокійно користуватися вбудованою і не замислюватися про це компоненті при покупці.

  Ось так виглядає дискретна звукова карта:


  Ось так виглядає дискретна звукова карта:

 6. Мережевий адаптер. Служить для підключення комп'ютера до внутрішньої мережі і до інтернету. Також, як і звуковий адаптер, дуже часто може бути вбудованим, що багатьом досить. Тобто в такому випадку в комп'ютері ви не побачите додаткової плати мережевого адаптера. Основною характеристикою є пропускна здатність, яка вимірюється в Мбіт / сек. Якщо на материнській платі є вбудований мережевий адаптер, а він, як правило, мається на переважній більшості материнських плат, то і новий купувати для будинку нема чого. Визначити його наявність на платі можна по роз'єму для підключення інтернет-кабелю (кручена пари). Якщо такий роз'єм є, значить в платі є вбудований мережевий адаптер, відповідно.

  Ось так виглядає дискретна мережева карта:


  Ось так виглядає дискретна мережева карта:

 7. Блок живлення (БП). Дуже важливий компонент комп'ютера. Він підключається до електромережі і служить для постачання постійним струмом всіх інших компонентів комп'ютера, перетворюючи мережеве напруги до необхідних значень. А пристрої комп'ютера працюють на напрузі: + +3.3 В, +5, +12. Негативні напруги практично не використовуються. Основною характеристикою блоку живлення є його потужність і вимірюється, відповідно, в Ватах. У комп'ютер ставиться блок живлення з такою потужністю, щоб її вистачило для харчування всіх компонентів комп'ютера. Найбільше буде споживати відеоадаптер (споживана їм потужність буде обов'язково вказана в документації), тому орієнтуватися потрібно на нього і брати просто з невеликим запасом. Також блок живлення повинен мати всі необхідні роз'єми для підключення до всіх наявних компонентів комп'ютера: материнську плату, процесору, HDD і SSD дисків, видеоадаптеру, дисковода.

  Ось так виглядає блок живлення:


  Ось так виглядає блок живлення:

 8. Дисковод (привід). Це вже додатковий пристрій, без якого, в принципі, можна і взагалі обійтися. Служить, відповідно, для читання CD / DVD / Blu-Ray дисків. Якщо планується на комп'ютері читати або записувати будь-які диски, то, звичайно ж, такий пристрій необхідно. З характеристик можна відзначити тільки здатність дисковода читати і записувати різні типи дисків, а також роз'єм для підключення до плати, який на сьогоднішній день практично завжди - SATA.

  Ось так виглядає дисковод:


  Ось так виглядає дисковод:

Все що перераховано вище - основне, без чого, як правило, не обходиться жоден комп'ютер. У ноутбуках все аналогічно, тільки часто може бути відсутнім дисковод, але це вже залежить від того, яку модель ви вибираєте і чи потрібен вам взагалі цей дисковод. Також можуть бути і інші компоненти, які теж будуть підключатися до материнської плати, наприклад: Wi-Fi адаптер, TV тюнер, пристрої для відео захоплення. Можуть бути й інші додаткові компоненти, які є зовсім необов'язковими, тому зупинятися на них поки що не будемо. Зараз практично в кожному ноутбуці є Wi-Fi адаптер для підключення до інтернету через бездротову мережу, а також буває і вбудований TV-тюнер. У стаціонарних домашніх комп'ютерах, все це купується, як правило, окремо!

Корпус комп'ютера

Всі ті основні компоненти, які я перерахував вище, повинні бути десь розташовані, а не просто валятися на підлозі, вірно? :) Все компоненти комп'ютера поміщаються в спеціальний корпус (системний блок) для того щоб виключити на них зовнішній вплив, захистити від пошкоджень і підтримувати всередині корпусу потрібну температуру за рахунок наявних в ньому вентиляторів. Також запускаєте ви свій комп'ютер саме за допомогою кнопки на корпусі, тому без тіла не обійтися :)

Корпуси бувають різного розміру і в самий маленький корпус, ясна річ, не поміститься, наприклад, стандартна материнська плата. Тому основною характеристикою корпусу є формфактор підтримуваних материнських плат. Якщо Найбільші корпусу (Full Tower) здатні вмістити в себе плати будь-якого розміру і будь-які компоненти так, що ще й буде більш-менш вільно і в разі необхідності вийняти будь-якої з компонентів, не виникне незручностей.

Ось так виглядає корпус комп'ютера:монітор

Також, вже поза корпусом, буде розташовано ще одне важливе пристрій - монітор. Монтітор підключається проводом до материнської плати і без нього ви, відповідно, не побачите всього що робите на комп'ютері :) Основними параметрами монітора є:

 • Діагональ екрану в дюймах;

 • Підтримуваний дозвіл екрана, наприклад, 1920 × 1080. Чим воно більше, тим краще;

 • Кут огляду. Впливає на те, як буде видно зображення якщо дивитися на монітор з боку або трохи вище / нижче. Чим більше кут огляду, тим краще.

 • Яскравість і контрастність. Яскравість вимірюється в кд / м2 і в хороших моделях лежить за межами 300, а контрастність повинна бути не менше 1: 1000 для гарного відображення.

Ось так виглядає монітор:Крім перерахованих вище основних компонентів комп'ютера, існують ще й периферійні пристрої. Периферією називають різні додаткові і допоміжні пристрої, які дозволяють розширити можливості комп'ютера. Так само як безліч пристроїв, наприклад: комп'ютерна миша, клавіатура, навушники, мікрофон, принтер, сканер, копір, графічний планшет, джойстик, web-камера.

Всі ці пристрої вже зручно буде торкнутися в окремих темах, оскільки кожне з них має свої характеристики і особливості. Клавіатуру і мишу вибрати найпростіше, головне, щоб підключення до комп'ютера було по USB або ж взагалі по радіоканалу без проводу, а всі інші параметри підбираються вже індивідуально і тут головне, щоб просто було зручно.

Про вибір самих основних периферійних пристроїв читайте в статті:

Як вибрати монітор та інші необхідні пристрої для роботи на комп'ютері?

На цьому розбір компонентів комп'ютера я закінчую. Сподіваюся, що подібна стаття виявиться для новачків в якійсь мірі корисною і ті, хто зовсім не розуміли, що знаходиться в комп'ютері і для чого потрібно, тепер зможу більш-менш уявити собі :) Також дана інформація, я думаю, стане корисна при виборі комп'ютера і тим більше наступні статті якраз будуть про вибір і покупці домашнього комп'ютера.

Як вибрати і купити домашній комп'ютер для роботи і навчання?

Як вибрати і купити домашній ігровий комп'ютер?

Всім гарного дня! Поки що ;)

З яких основних компонентів складається комп'ютер?
З яких основних компонентів складається комп'ютер?
Яка різниця між ними, запитаєте ви?
Як вибрати і купити домашній комп'ютер для роботи і навчання?
Як вибрати і купити домашній ігровий комп'ютер?
Навигация по сайту
Топ читаемых новостей
Дополнительный аксессуар WasserKRAFT /Ведро/ 5L
Дополнительный аксессуар WasserKRAFT /Ведро/ 5L купить недорого В нашем интернет-магазине вы может приобрести Аксессуары по приемлемой цене. Среди многообразия предлагаемых моделей и производителей несложно

Аксессуары для iPhone 5/5S/5SE/5C оптом: доставка по РФ из Москвы
Чехлы для мобильных телефонов являются не менее востребованными аксессуарами, чем кошельки для денег, но если деньги при падении не теряют своей ценности, то чувствительная цифровая техника не всегда

Официальные аксессуары для Galaxy S7 и S7 Edge от Samsung
Наконец-то состоялась долгожданная презентация нового Galaxy S7, где были продемонстрированы новые инновационные технологии и уникальные возможности флагманского смартфона. Более детально об этом можно

10 самых нужных аксессуаров для автомобиля
Как вы думаете, какие аксессуары для автомобилей сегодня наиболее ценятся? Какие дополнительные предметы комплектации современного автомобиля имеют наибольший спрос? Рейтинг самых полезных автомобильных

Смартфон Xiaomi Redmi Note 3 Pro 16Gb Special Edition Gold
Флагманский   Redmi Note 3 Pro От мечты к реальности Серия флагманских смартфонов Redmi Note получила много одобрительных отзывов. Какая новинка есть в Redmi Note 3 Pro? Это мощный флагманский

Душевые гарнитуры Keuco, официальный сайт дилера в Москве
Keuco – сантехника, неподвластная времени. История бренда Keuco ведет свой отсчет с 1953г. Небольшой частный бизнес со штатом сотрудников чуть более 2х десятков открылся в немецком городке Хемере. Учредителями

Топ 10: лучшие аксессуары для Xbox One. Обзор
В наши дни Xbox One является достаточно распространенной консолью. Правда, стандартный, заводской сенсор Kinect вы уже не найдете. Microsoft отказалась вкладывать его в комплект к каждой консоли. Однако,

Обзор аксессуаров для смарт часов Apple Watch
Лучшие ремешки, защитные чехлы, зарядные доки и многое другое для ваших смартчасов Apple. Если вы собираетесь купить одну из моделей умных часов Apple Watch, то наверняка хотите, чтобы их дополняли какие-то

Купить аксессуары для ванной Keuco в интернет-магазине Santeh-Import.ru
На сайте нашего интернет-магазина вы можете легко и быстро выбрать аксессуары для ванной Keuco, которые будут органично дополнять санузел, оборудованный сантехникой данной германской марки. С первого

Оригинальные Британские чехлы для LG NEXUS 4 E960 по невысокой цене
Неподражаемый стиль и покрытие отменного уровня от лучших брендов. Мы уверены, насколько вы цените ваше мобильное устройство NEXUS 4 E960, поэтому мы предлагаем вам необыкновенную коллекцию Case

Бизнес новости © 2016 Мой самый лучший блог!