{ Новости Бизнеса } Все будет замечательно...
войти на сайт Бесплатно можно смотреть фильмы онлайн и не забудьте о шаблоны dle на нашем ресурсе бесплатно скачать фильмы c лучшего сайта

Схеми підключення люстри з 2, 3, 5 лампами. Як підключити люстру з трьома проводами

  1. 1. Принцип побудови схеми люстри на 2, 3, 5 і більше ламп для підключення до Одноклавішний вимикача.
  2. б) Схема люстри на 3 лампи для підключення до Одноклавішний вимикача.
  3. в) Схема люстри на 5 ламп для підключення до Одноклавішний вимикача.
  4. 2. Принцип побудови схеми люстри на 2, 3, 5 і більше ламп для підключення до Двоклавішний вимикача.
  5. б) Схема люстри на 3 лампи для підключення до подвійного вимикача.
  6. в) Схема люстри на 5 ламп для підключення до Двоклавішний вимикача.
  7. 3. Підключення люстри до стельових дротах.

Привіт, шановні читачі сайту sesaga.ru . Часто виникає ситуація, коли купив, наприклад, пятірожковой люстру, приніс додому, а вона підключається тільки до Одноклавішний вимикача, при включенні якого спалахують все п'ять ламп. А хотілося б її підключити до Двоклавішний, і щоб при включенні однієї клавіші включалися, наприклад, дві лампи, при включенні іншої клавіші включалися три, а всі п'ять ламп горіли б при натисканні обох клавіш. Природно, постає питання, як це здійснити і чи можливо це?

ru

Насправді все це вирішується.
Якщо люстра спочатку розрахована на підключення тільки до Одноклавішний вимикача, то люстру доведеться розібрати і в її електричну схему додати додатковий провід, на який буде подаватися фаза з другої клавіші вимикача. Якщо ж схему люстри передбачається збирати самостійно, що дозволяє її відразу адаптувати під наявний в будинку вимикач, то тут взагалі немає ніяких проблем. Але саме нерозуміння електричної схеми люстри часто викликає труднощі при її підключенні до стельових дротах.

У цій статті я постараюся максимально доступно розповісти все, що пов'язано з електричною схемою люстри на різну кількість ламп, а також підключенні її до Одноклавішний і Двоклавішний вимикача.

1. Принцип побудови схеми люстри на 2, 3, 5 і більше ламп для підключення до Одноклавішний вимикача.

а) Схема люстри на 2 лампи для підключення до Одноклавішний вимикача.

Зберемо схему двухрожковой люстри, яка буде підключатися до Одноклавішний вимикача, при включенні якого будуть одночасно запалюватися обидві лампи.

Для зручності розуміння малюнок розділений на дві частини: в лівій половині зображені лампи розжарювання з патронами і виходять з патронів двожильним кабелем з висновками коричневого і синього кольору. У правій половині малюнка зображена електрична схема з цими ж лампами, але вже з'єднаними паралельно: коричневий висновок з коричневим, а синій з синім. Від кожного місця з'єднання (коричнева і синя точка) відходить висновок до свого стельового проводу: коричневий до фазного, а синій до нульового.

Від кожного місця з'єднання (коричнева і синя точка) відходить висновок до свого стельового проводу: коричневий до фазного, а синій до нульового

Роботу схеми можна пояснити так: при включенні вимикача фаза L1 одночасно надходить на коричневі висновки ламп HL1 і HL2 і вони спалахують. На малюнку рух фази показано стрілками, а включені лампи виділені жовтим кольором.

На малюнку рух фази показано стрілками, а включені лампи виділені жовтим кольором

б) Схема люстри на 3 лампи для підключення до Одноклавішний вимикача.

У правій частині малюнка зображена електрична схема трьохріжковий люстри, у якій все лампи з'єднані паралельно. Коричневі висновки кожної лампи зібрані разом і підключаються до стельової фазі L1, сині висновки також зібрані разом і підключаються до стельового нулю N.

Схема працює так: при включенні вимикача фаза L1 одночасно надходить на коричневі висновки ламп і лампи загоряються.

в) Схема люстри на 5 ламп для підключення до Одноклавішний вимикача.

У правій частині малюнка зображена електрична схема пятірожковой люстри, в якій всі лампи з'єднані паралельно. Коричневі висновки кожної лампи зібрані разом і підключаються до стельової фазі L1, сині висновки також зібрані разом і підключаються до стельового нулю N.

Схема працює так: при включенні вимикача фаза L1 одночасно надходить на коричневі висновки всіх ламп і лампи загоряються. Рух фази показано стрілками.

2. Принцип побудови схеми люстри на 2, 3, 5 і більше ламп для підключення до Двоклавішний вимикача.

а) Схема люстри на 2 лампи для підключення до Двоклавішний вимикача.

Тепер зберемо схему з двома лампами, щоб кожна лампа запалювалася від окремої клавіші.

В першу чергу з'єднуємо разом два синіх виведення обох ламп - це буде спільний нуль люстри і підключається він до стельового нулю N.
Коричневий висновок лампи HL1 підключається до стельової фазі L1, а коричневий висновок лампи HL2 до стельової фазі L2. Фази на стелю потрапляють з вихідних клем подвійного вимикача. Якщо ж не зовсім зрозуміло, яким чином ці фази утворюються, почитайте статтю про підключенні подвійного вимикача .

Якщо ж не зовсім зрозуміло, яким чином ці фази утворюються, почитайте статтю про   підключенні подвійного вимикача

Тепер розберемо роботу схеми: при натисканні, припустимо, лівої клавіші вимикача фаза L1 приходить на коричневий висновок лампи HL1 і вона загоряється. При натисканні правої клавіші фаза L2 приходить на коричневий висновок лампи HL2 і спалахує вона. При включених обох клавішах лампи горітимуть одночасно. Нуль для ламп є загальним, а рух фази показано стрілками.

Нуль для ламп є загальним, а рух фази показано стрілками

б) Схема люстри на 3 лампи для підключення до подвійного вимикача.

Зберемо електричну схему трьохріжковий люстри для підключення до Двоклавішний вимикача. В першу чергу з'єднуємо в одну купу все сині висновки - це буде спільний нуль люстри, який буде підключатися до стельового нулю N.

Тепер з'єднуємо разом коричневі висновки двох ламп, наприклад, HL2 і HL3, вони будуть підключатися до стельової фазі L2. Що залишився вільний коричневий висновок лампи HL1 буде підключатися до фази L1.

Що залишився вільний коричневий висновок лампи HL1 буде підключатися до фази L1

Схема працює так: при натисканні, наприклад, лівої клавіші, фаза L1 надходить на коричневий провід лампи HL1 і лампа загоряється. При включенні правої клавіші фаза L2 одночасно надходить на коричневі висновки ламп HL2 і HL3 і лампи загоряються. При натиснутих обох клавішах вимикача горять всі три лампи. Нуль для всіх ламп загальний.

Нуль для всіх ламп загальний

в) Схема люстри на 5 ламп для підключення до Двоклавішний вимикача.

Електрична схема пятірожковой люстри ідентична з трьохріжковий і відрізняється тільки кількістю і комбінацією включення ламп. Робота ламп може розподілятися наступним чином:

1) горить тільки одна лампа, горять чотири, горять всі п'ять ламп (1 + 4)
2) горять дві лампи, горять три, горять всі п'ять ламп (2 + 3).

Найбільшою популярністю користується схема 2 + 3, тому її і розглянемо.

Щоб не заплутатися при складанні схеми в найпершу чергу збираємо загальний нуль люстри - все п'ять синіх висновків ламп з'єднуємо разом.
Потім з'єднуємо між собою коричневі висновки ламп HL1 і HL2, вони будуть підключатися до стельової фазі L1. Решта три коричневих виведення ламп HL3, HL4 і HL5 також скручуємо між собою, вони будуть підключатися до стельової фазі L2.

Решта три коричневих виведення ламп HL3, HL4 і HL5 також скручуємо між собою, вони будуть підключатися до стельової фазі L2

Тепер розберемо роботу схеми: при включенні, наприклад, лівої клавіші фаза L1 надходить на коричневі висновки ламп HL1, HL2 і вони обидві загоряються. При включенні правої клавіші фаза L2 надходить на коричневі висновки ламп HL3, HL4, HL5 і вони спалахують. При включених обох клавішах вимикача горять всі п'ять ламп. Нуль для всіх ламп загальний.

Нуль для всіх ламп загальний

3. Підключення люстри до стельових дротах.

Перед підключенням люстри на стелю необхідно визначитися з фазними і нульовим стельовими проводами. Для цього скористаємося індикаторною викруткою.

Рада. Перед роботою індикаторну викрутку необхідно перевірити. Для цього досить торкнутися робочим кінчиком викрутки фазного провідника, на якому точно присутній фаза, наприклад, гніздо розетки. При наявності фази в гнізді розетки всередині викрутки загориться вогник.

При наявності фази в гнізді розетки всередині викрутки загориться вогник

З визначенням проводів для одноклавішного вимикача все просто, тому відразу приступимо до визначення проводів для Двоклавішний вимикача:

1) вимикаємо обидві клавіші вимикача, і індикаторною викруткою перевіряємо відсутність фази на всіх стельових проводах;

2) потім включаємо обидві клавіші вимикача, і викруткою визначаємо, на яких двох проводах з'явилася фаза. Запам'ятовуємо або відзначаємо їх, так як вони є фазними проводами L1 і L2. На нульовому проводі N індикаторна викрутка показувати нічого не винна;

3) знову вимикаємо обидві клавіші і індикаторною викруткою ще раз переконуємося, що на фазних проводах фаза пропала, а на нульовому чи не з'явилася;

4) відключаємо загальне харчування або харчування цієї схеми освітлення;

5) тепер згідно схеми підключаємо люстру до стельових дротах.

Але тут є один нюанс, про який треба розповісти.
Дуже часто зустрічається будинок, квартира або приміщення, де в електричній проводці переплутані місцями фаза і нуль. Страшного нічого немає, проте методика визначення стельових проводів буде відрізнятися:

1) вимикаємо обидві клавіші вимикача, і індикаторною викруткою перевіряємо наявність фази на одному стельовому дроті, який буде нульовим. На двох інших фази бути не повинно - це будуть фазні дроти L1 і L2;

2) потім включаємо обидві клавіші вимикача, і індикаторною викруткою ще раз переконуємося, що на нульовому проводі фаза залишилася, а на фазних не з'явилася. Запам'ятовуємо або відзначаємо фазні дроти;

3) ОБОВ'ЯЗКОВО відключаємо загальне харчування;

4) тепер до стельових фазним проводам L1 і L2 підключаємо фазні дроти люстри, а до стельового нульового N, нульовий провід люстри.

І ще треба розповісти про один момент.
В сучасних люстрах крім проводів електричної схеми присутній захисний заземлювальний провідник жовто-зеленого кольору, який з'єднують з металевою частиною корпусу люстри. Цей провідник призначений для захисту людини від дії електричного струму, який в разі аварійної ситуації може опинитися на металевих частинах освітлювальних приладів.

Цей провідник призначений для захисту людини від дії електричного струму, який в разі аварійної ситуації може опинитися на металевих частинах освітлювальних приладів

Якщо в електричній проводці будинку або квартири не передбачено захисне заземлення, то при підключенні люстри кінчик провідника ізолюють і залишають всередині. Якщо ж захисне заземлення присутній, то один кінець провідника з'єднують з корпусом люстри, а другий з стельовим захисним провідником.

Ну ось, в принципі і все, що хотів сказати. Як бачите, складного нічого немає. Найголовніше зрозуміти принцип поділу ламп. Тепер я думаю, що Вам не важко буде підключити люстру з будь-якою кількістю висновків і ламп.
Успіхів!

Природно, постає питання, як це здійснити і чи можливо це?
Навигация по сайту
Топ читаемых новостей
Дополнительный аксессуар WasserKRAFT /Ведро/ 5L
Дополнительный аксессуар WasserKRAFT /Ведро/ 5L купить недорого В нашем интернет-магазине вы может приобрести Аксессуары по приемлемой цене. Среди многообразия предлагаемых моделей и производителей несложно

Аксессуары для iPhone 5/5S/5SE/5C оптом: доставка по РФ из Москвы
Чехлы для мобильных телефонов являются не менее востребованными аксессуарами, чем кошельки для денег, но если деньги при падении не теряют своей ценности, то чувствительная цифровая техника не всегда

Официальные аксессуары для Galaxy S7 и S7 Edge от Samsung
Наконец-то состоялась долгожданная презентация нового Galaxy S7, где были продемонстрированы новые инновационные технологии и уникальные возможности флагманского смартфона. Более детально об этом можно

10 самых нужных аксессуаров для автомобиля
Как вы думаете, какие аксессуары для автомобилей сегодня наиболее ценятся? Какие дополнительные предметы комплектации современного автомобиля имеют наибольший спрос? Рейтинг самых полезных автомобильных

Смартфон Xiaomi Redmi Note 3 Pro 16Gb Special Edition Gold
Флагманский   Redmi Note 3 Pro От мечты к реальности Серия флагманских смартфонов Redmi Note получила много одобрительных отзывов. Какая новинка есть в Redmi Note 3 Pro? Это мощный флагманский

Душевые гарнитуры Keuco, официальный сайт дилера в Москве
Keuco – сантехника, неподвластная времени. История бренда Keuco ведет свой отсчет с 1953г. Небольшой частный бизнес со штатом сотрудников чуть более 2х десятков открылся в немецком городке Хемере. Учредителями

Топ 10: лучшие аксессуары для Xbox One. Обзор
В наши дни Xbox One является достаточно распространенной консолью. Правда, стандартный, заводской сенсор Kinect вы уже не найдете. Microsoft отказалась вкладывать его в комплект к каждой консоли. Однако,

Обзор аксессуаров для смарт часов Apple Watch
Лучшие ремешки, защитные чехлы, зарядные доки и многое другое для ваших смартчасов Apple. Если вы собираетесь купить одну из моделей умных часов Apple Watch, то наверняка хотите, чтобы их дополняли какие-то

Купить аксессуары для ванной Keuco в интернет-магазине Santeh-Import.ru
На сайте нашего интернет-магазина вы можете легко и быстро выбрать аксессуары для ванной Keuco, которые будут органично дополнять санузел, оборудованный сантехникой данной германской марки. С первого

Оригинальные Британские чехлы для LG NEXUS 4 E960 по невысокой цене
Неподражаемый стиль и покрытие отменного уровня от лучших брендов. Мы уверены, насколько вы цените ваше мобильное устройство NEXUS 4 E960, поэтому мы предлагаем вам необыкновенную коллекцию Case

Бизнес новости © 2016 Мой самый лучший блог!