{ Новости Бизнеса } Все будет замечательно...
войти на сайт Бесплатно можно смотреть фильмы онлайн и не забудьте о шаблоны dle на нашем ресурсе бесплатно скачать фильмы c лучшего сайта

Si te zgjidhni nje modem 3G. Dallimet 3G modem. Çmimi i modem 3G celular

 1. Informacione të përgjithshme rreth zgjedhjes së një modem 3G Shumë prej nesh që zgjedhin një produkt...
 2. Zgjidhni internetin më të mirë në 3 hapa!
 3. Hapi 1 - Përzgjedhja e Operatorit
 4. Si të blini një modem 3G?
 5. Bëni një pyetje tek inxhinieri dhe merrni një konsultim falas.

Informacione të përgjithshme rreth zgjedhjes së një modem 3G

Shumë prej nesh që zgjedhin një produkt përballen me problemin se si të bëjnë zgjedhjen e duhur dhe modemët 3G nuk janë përjashtim. Njëherë e një kohë, kur industria e internetit me valë po fillonte të zhvillohej, nuk kishte probleme me këtë, pasi 2-3 modele të modemit 3G ishin në treg. Por tani, kur gjigandët botërorë në fushën e teknologjive celulare kanë hyrë në treg dhe secila me linjën e vet të modemit 3G, kjo zgjedhje është bërë një rutinë. Si te zgjidhni nje modem? Çfarë duhet të kërkoni? Pse disa pajisje janë më të shtrenjta, dhe të tjerët, me sa duket jo të ndryshme, shumë më të lira? Këto janë vetëm disa nga pyetjet që lindin kur zgjedh një konsumator të zakonshëm. Le të përpiqemi së bashku që të kuptojmë se çfarë është e njëjta gjë që vlen t'i kushtojmë vëmendje kur zgjedhim një modem 3G.

Me cilat kritere zgjedhni një modem 3G?

Ekzistojnë tre kritere sipas të cilave është e mundur që të ndahen të gjitha modemët 3G në grupe:

 • Ndërfaqja dhe dizenjimi i një modem 3G.
 • Çmimi i një modem 3G.
 • Specifikimet Modem 3G.

1. Ndërfaqja dhe dizenjimi i një modem 3G.

Një ndërfaqe është një lloj lidhës përmes të cilit një modem lidhet me një kompjuter, laptop dhe pajisje të tjera. Në total ka qenë 3 ndërfaqe të ndryshme - USB, kartë Express, PCMCIA. Modem 3G me USB - sot është më praktike dhe e zakonshme. Modem 3G Express card dhe PCMCIA nuk prodhohen që nga viti 2008.

Avantazhi i modemeve USB:

USB - (Anglisht Universal Serial Bus - "Universal Serial Bus", i shqiptuar "yus-bi" ose "y-es-ba") - një ndërfaqe serialësh për periferikësh me shpejtësi të mesme dhe me shpejtësi të ulët në kompjuter. USB - (Anglisht Universal Serial Bus - Universal Serial Bus, i shqiptuar yus-bi ose y-es-ba) - një ndërfaqe serialësh për periferikësh me shpejtësi të mesme dhe me shpejtësi të ulët në kompjuter
Deri më sot, pothuajse të gjitha pajisjet kompjuterike me sisteme operative kanë një ndërfaqe USB. Bazuar në këtë, nëse keni blerë një modem 3G me një ndërfaqe USB, mund të lidhet me një PC dhe një laptop, netbook ose router Wi-Fi me mbështetje USB modem.
Së dyti, është lidhësi USB dhe dimensionet kompakte të pajisjeve të tilla që ju lejojnë të shtoni funksione të ndryshme shtesë për ta, si një vend i caktuar për kartat e kujtesës MicroSD, që ju lejon të përdorni pa tel 3G Modem USB si një USB flash drive, ose një GPS (Global Positioning System) marrës për terrenin e synimeve të dhënësit. Një tjetër avantazh i modemeve USB është prania e një lidhjeje për një antenë të jashtme.
Së treti, modemët 3G USB janë aktualisht më të zakonshmet, kështu që ato përfaqësohen në tregun e teknologjive të informacionit në një shumëllojshmëri për çdo shije dhe çmim.
Lista e modemeve më të njohura 3G USB:

 • Huawei E3131
 • Huawei K4606
 • Novatel U760
 • Huawei E173
 • Huawei EC306

2. Çmimi i një modem 3G.

Çmimet ndryshojnë shumë dhe nuk janë gjithmonë të larta. Çmimi modem 3G është një tregues i cilësisë së lartë. Para së gjithash, modemi duhet të zgjidhet në bazë të aftësive të tij financiare. Kur blini një modem, i kushtoni vëmendje lidhësit USB dhe materialit të rastit. Do të ishte më mirë nëse lidhësi USB është varur, dhe rasti është bërë me plastikë rezistente ndaj ndikimit ose me gome. Kohët e fundit, routerë Wi-Fi portativë me një modem të integruar 3G janë bërë më popullore. 4G MTS router Ju mund të lidhni duke përdorur një kabllo USB, si dhe nëpërmjet Wi-Fi për çdo pajisje që mbështet Wi-Fi.

3. Specifikimet Modem 3G.

Karakteristikat kryesore teknike që duhet t'i kushtoni vëmendje kur zgjedhni një modem janë:

a). Shkalla e pranimit dhe transmetimit të të dhënave. Për modemët CDMA 3G në standardin Rev A - është deri në 3.1 Mb / s, në standardin Rev B - deri në 14.7 Mb / s. Për modemët GSM 3G - shpejtësia arrin deri në 63.3 MB / s.

b). Aftësia për të dërguar kërkesa USSD. Kjo veçori është e rëndësishme vetëm për modemët HDSPA.

c). Aftësia për të dërguar SMS.

g). Prania e një marrësi GPS. Disa modem kanë një marrës GPS të integruar, por duhet të kuptohet se ky nuk është navigator i plotë. Me ndihmën e marrësit mund të shihni vetëm koordinatat e vendit tuaj dhe shpejtësinë e marrësit GPS Modem USB për laptopë lë shumë për të dëshiruar.

d). Prania e një slot për një kartë memorie MicroSD. Lejon përdorimin e një karte microSD për të kthyer një modem 3G në një USB flash drive.

Zgjidhni internetin më të mirë në 3 hapa!

Ne do të gjeni ju opsionin më të mirë për internet wireless. Për të zgjedhur operatorin më të mirë dhe pajisjet, përgjigjuni pyetjeve të mëposhtme:

Hapi 1 - Përzgjedhja e Operatorit

Futni qytetin ku do të përdorni internetin dhe numrin tuaj të telefonit. Ne do të kontrollojmë dhe krahasojmë të gjithë operatorët ekzistues të telekomit që ofrojnë mbulim në lokalitetin tuaj

Si të blini një modem 3G?

Blej një modem 3G, ju mund të bëni një porosi në faqen tonë të internetit. Por si ta zgjidhni atë që ju nevojitet? Për të bërë zgjedhjen e duhur që ju nevojitet:

1. Vendosni se cili operator ju përshtatet më së miri. Operatori duhet të zgjidhet në bazë të cilësisë së mbulimit.

2. Zgjidhni një plan tarifor që plotëson nevojat tuaja.

3. Zgjidhni një modem 3G, duke marrë parasysh nëse keni nevojë për një antenë dhe shpejtësinë e internetit që ju nevojitet. Nëse keni nevojë për një rrjet Wi-Fi, mund të marrni një router në modemin USB ose të blini një router 3G Wi-Fi me një modem 3G të integruar.

Nëse keni ndonjë pyetje - na telefononi dhe menaxherët tanë do t'ju japin një përgjigje të hollësishme për çdo pyetje që lidhet me internet pa tela!

Bëni një pyetje tek inxhinieri dhe merrni një konsultim falas.

Inxhinieri do t'ju telefonojë brenda 5 minutave (gjatë orarit të punës) ose na telefononi në 0 (800) 210-295
(thirrjet nga të gjitha telefonat janë falas).

Si te zgjidhni nje modem?
Çfarë duhet të kërkoni?
Pse disa pajisje janë më të shtrenjta, dhe të tjerët, me sa duket jo të ndryshme, shumë më të lira?
Me cilat kritere zgjedhni një modem 3G?
Por si ta zgjidhni atë që ju nevojitet?
Навигация по сайту
Топ читаемых новостей
Дополнительный аксессуар WasserKRAFT /Ведро/ 5L
Дополнительный аксессуар WasserKRAFT /Ведро/ 5L купить недорого В нашем интернет-магазине вы может приобрести Аксессуары по приемлемой цене. Среди многообразия предлагаемых моделей и производителей несложно

Аксессуары для iPhone 5/5S/5SE/5C оптом: доставка по РФ из Москвы
Чехлы для мобильных телефонов являются не менее востребованными аксессуарами, чем кошельки для денег, но если деньги при падении не теряют своей ценности, то чувствительная цифровая техника не всегда

Официальные аксессуары для Galaxy S7 и S7 Edge от Samsung
Наконец-то состоялась долгожданная презентация нового Galaxy S7, где были продемонстрированы новые инновационные технологии и уникальные возможности флагманского смартфона. Более детально об этом можно

10 самых нужных аксессуаров для автомобиля
Как вы думаете, какие аксессуары для автомобилей сегодня наиболее ценятся? Какие дополнительные предметы комплектации современного автомобиля имеют наибольший спрос? Рейтинг самых полезных автомобильных

Смартфон Xiaomi Redmi Note 3 Pro 16Gb Special Edition Gold
Флагманский   Redmi Note 3 Pro От мечты к реальности Серия флагманских смартфонов Redmi Note получила много одобрительных отзывов. Какая новинка есть в Redmi Note 3 Pro? Это мощный флагманский

Душевые гарнитуры Keuco, официальный сайт дилера в Москве
Keuco – сантехника, неподвластная времени. История бренда Keuco ведет свой отсчет с 1953г. Небольшой частный бизнес со штатом сотрудников чуть более 2х десятков открылся в немецком городке Хемере. Учредителями

Топ 10: лучшие аксессуары для Xbox One. Обзор
В наши дни Xbox One является достаточно распространенной консолью. Правда, стандартный, заводской сенсор Kinect вы уже не найдете. Microsoft отказалась вкладывать его в комплект к каждой консоли. Однако,

Обзор аксессуаров для смарт часов Apple Watch
Лучшие ремешки, защитные чехлы, зарядные доки и многое другое для ваших смартчасов Apple. Если вы собираетесь купить одну из моделей умных часов Apple Watch, то наверняка хотите, чтобы их дополняли какие-то

Купить аксессуары для ванной Keuco в интернет-магазине Santeh-Import.ru
На сайте нашего интернет-магазина вы можете легко и быстро выбрать аксессуары для ванной Keuco, которые будут органично дополнять санузел, оборудованный сантехникой данной германской марки. С первого

Оригинальные Британские чехлы для LG NEXUS 4 E960 по невысокой цене
Неподражаемый стиль и покрытие отменного уровня от лучших брендов. Мы уверены, насколько вы цените ваше мобильное устройство NEXUS 4 E960, поэтому мы предлагаем вам необыкновенную коллекцию Case

Бизнес новости © 2016 Мой самый лучший блог!