{ Новости Бизнеса } Все будет замечательно...
войти на сайт Бесплатно можно смотреть фильмы онлайн и не забудьте о шаблоны dle на нашем ресурсе бесплатно скачать фильмы c лучшего сайта

Система не бачить відеокарту nvidia. Чому диспетчер пристроїв не бачить відеокарту і як виправити цю проблему.

 1. Чому комп'ютер не бачить відеокарту: нове обладнання
 2. Комп'ютер перестав бачити відеокарту: чому?
 3. На що звернути увагу спочатку?
 4. установка драйверів
 5. Зміна налаштувань BIOS
 6. Інсталяція спеціальних додатків і повторна установка драйверів
 7. Що може бути ще?
 8. Як включити відеокарту на ноутбуці
 9. Як відключити вбудовану відеокарту
 10. Як переключити відеокарту
 11. Ноутбук не бачить відеокарту
 12. Комп'ютер не бачить дискретну відеокарту
 13. Як змусити відеокарту «вийти з тіні»
 14. альтернативи
 15. на Закінчення
 16. Видалення старих драйверів
 17. Установка оригінальних драйверів
 18. DriverPack Solution
 19. перевстановлення ОС
 20. Для звичайних користувачів

Сьогодні ми спробуємо розібратись, чому комп'ютер не зможе правильно визначити відеокарту. Дана помилка останнім часом набула великого поширення. Особливо це стосується тих користувачів, які віддають перевагу постійно оновлювати операційну систему .

Але не варто панікувати завчасно. Якщо комп'ютер взагалі перестав бачити відеокарти, причини такої помилки можуть виявитися абсолютно безпечними. Ви зможете впоратися з ними без жодних проблем. З якої ж причини може виникнути дана проблема? Як її можна усунути?

Найпростіший варіант
Перший і найпростіший варіант проблеми, через яку комп'ютер не бачить відеокарту, це неправильна установка. В основному це актуально для стаціонарних комп'ютерних терміналів. Саме в таких пристроях користувачі часто вдаються до самостійної заміні залізних компонент. Якщо комп'ютер у вас так і не побачив відеокарту, перевірте, чи правильно вона встановлена ​​в материнську плату. Можливо ви просто не до кінця її вставили. З цієї причини контакт не підтримується. Як ви самі можете переконатися, причин для паніки немає. В даному випадку бажано отримати дану складову, а потім встановити її до упору.

Материнська плата
Тепер розглянемо більш серйозні випадки. Подібне явище може бути викликано виникненням певних проблем з самою материнською платою . Тут можуть бути різні варіанти. Так, наприклад, материнська плата могла просто зламатися, або сам роз'єм для відеокарти виявився пошкоджений. Самостійно діагностувати поломку швидше за все не вийде. Так що, якщо у вас є підозри, пов'язані з поломкою материнської плати , То краще відразу нести її в ремонт. Підтвердити або спростувати ваші здогадки зможе тільки професійні майстер. Полагодити пошкоджену роз'єм в деяких випадках можна. Якщо виконати дану процедуру не можна, користувачеві доведеться повністю замінити материнську плату. Якщо ваш комп'ютер не бачить відеокарту від компанії Nvidia, або будь-яку іншу, зверніть увагу на те, наскільки стара материнська плата встановлена ​​у вашому комп'ютері. Це ж стосується і самої відеокарти. Варто зазначити, що стара материнська плата не зможе працювати з новою відеокартою, і навпаки. Якщо ви підозрюєте, що проблема полягає саме в несумісності, спробуйте замінити складові і перевірити, чи буде виправлена ​​проблема. Виправити становище, швидше за все, вдасться без особливих проблем.

несправність
Але рано радіти. Якщо комп'ютер не бачить відеокарту Radeon або будь-яку іншу, і обладнання при цьому один одному відповідає, то можливий ще один неприємний результат. В даному випадку мова йде про поломку відеокарти. Якщо з даним компонентом щось не в порядку, комп'ютер просто не буде його сприймати. Також можливі варіанти, в яких відеокарта то працює, то не працює. Як бути в даному випадку? Перш за все, спробуйте віднести «залізо» на ремонт в сервісний центр. Там фахівці спробують полагодити вашу відеокарту. Якщо це виявиться неможливо, то вам доведеться купувати нову деталь. Її краще підбирати таким чином, щоб уникнути виникнення проблем з материнською платою. Даний прийом позбавить вас від можливих проблем.

несумісність
З якої причини комп'ютер не розпізнає відеокарту? Можливо безліч варіантів, однак не всі з них небезпечні. Крім перерахованих ваше випадків, може зустрічатися і проста несумісність обладнання або операційної системи. Найчастіше подібні ситуації зустрічаються при покупці нової відеокарти. При спробах підключення пристрою ви можете зазнати невдачі. Швидше за все проблема полягає в тому, що материнська плата і відеокарта просто не відповідають один одному. При покупці або заміні складових персонального комп'ютера обов'язково звертайте увагу на те, які плати сумісні з даним типом обладнання. В іншому випадку вам доведеться міняти залізні компоненти. Можлива також несумісність операційної системи. Особливо актуальна ця проблема для тих користувачів, які встановили на свій персональний комп'ютер Windows 10.Все складові комп'ютера можуть бути сумісні або несумісні з тим або іншим контентом. Даний пункт зазвичай прописують в технічні характеристики пристрою. Але багато користувачів просто не приділяють цим належної уваги. А адже це могло б позбавити їх від багатьох проблем. Так що, якщо комп'ютер не бачить відеокарту через несумісність програмного забезпечення, доведеться змінити другий пункт. На що саме, це можна подивитися в характеристиках використовуваної вами відеокарти. Тут все повинно бути написано. Якщо у вас стоїть встановлена ​​Windows 10, то не дивуйтеся неможливості роботи будь-яких підключених пристроїв. Дана операційна система на сьогоднішній день особливо багата помилками, які не дозволяють користувачеві комфортно працювати з програмним забезпеченням .

драйвери
Що робити, якщо персональний комп'ютер не розпізнає відеокарту? Якщо чесно, не завжди потрібно відразу кидатися перевіряти комп'ютерне залізо і вивчати сумісність обладнання. Досить часто буває так, що в системі з тієї чи іншої причини просто відсутні драйвери. Це програмне забезпечення дозволяє комп'ютеру побачити підключені пристрої і коректно з ними працювати. Як бути, якщо проблема полягає в драйверах? Щоб перевірити її наявність, необхідно використовувати диспетчер пристроїв. якщо потрібні драйвера відсутні, необхідно завантажити і встановити їх. Після це потрібно перезавантажити комп'ютер. Зверніть увагу на те, що шукати драйвери необхідно конкретно для використовуваної вами моделі відеокарти і підбирати їх в залежності від операційної системи. Весь необхідний контент ви зможете знайти на сайті виробників.

зараження
Ще одна можлива причина полягає в інфікуванні комп'ютера. Досить часто віруси стають для користувачів великою проблемою. Саме з цієї причини комп'ютер відмовляється сприймати відеокарту. Такий варіант можна припускати тільки після того, як ви переконаєтеся в справності і сумісності використовуваного обладнання.

Графічний адаптер, встановлений в комп'ютері, поряд з центральним процесором і оперативною пам'яттю , Грає одну з найважливіших ролей в забезпеченні працездатності всієї системи, перетворюючи графічний образ в пам'яті комп'ютера для виведення інформації на монітор у вигляді відеосигналу. Але чому ж тоді при покупці більше сучасного прискорювача комп'ютер не бачить нову відеокарту або перестає сприймати інформацію про встановлену раніше? На то є маса причин, про які далі і піде мова. Окремо будуть порушені і основні методи усунення наслідків таких ситуацій.

Чому комп'ютер не бачить відеокарту: нове обладнання

Взагалі, якщо розглядати новий графічний прискорювач саме з точки зору «заліза», яке представляє собою апгрейд комп'ютерної системи , Відразу ж варто звернути увагу на кілька обов'язкових умов.

По-перше, як і будь-яке інше обладнання, відеокарта працювати без відповідних драйверів не буде. У разі, коли комп'ютер не бачить відеокарту навіть за умови, що до неї в комплекті йде диск з драйверами, які начебто встановлюються абсолютно нормально, можливо, причина полягає в тому, що спостерігається несумісність сучасного прискорювача із застарілою материнською платою. Те ж саме стосується і застарілих версій самих операційних систем або їх «кострубатих» неофіційних збірок. Іноді зустрічаються ситуації, коли комп'ютер не бачить відеокарту тільки через некоректно виставлених параметрів відеовиходу і графічного інтерфейсу в первинній системі вводу / виводу BIOS (UEFI) або через старіння її прошивки.

Але це все відноситься виключно до першопричин програмного характеру . Але ж далеко не кожен користувач звертає увагу на правильність установки графічного адаптера і його підключення до материнської плати за допомогою спеціальних слотів. Звичайно, на сьогоднішній день роз'єми карт і плат робляться таким чином, що помилитися при вставці карти в відповідний слот практично неможливо. Але ж іноді зустрічаються і фізичні пошкодження обладнання, не кажучи вже про запилених контактах.

Комп'ютер перестав бачити відеокарту: чому?

Але і тільки вищеописаними причинами найчастіше справа не обмежується. Адже буває і так, що комп'ютер не реагує на встановлене обладнання, яке до певного моменту працювало без проблем.

Чому комп'ютер перестав бачити відеокарту? Тут може бути кілька варіантів. Можливо, стався «зліт» драйверів, або вони потребують оновлення. Може бути, відсутній контакт при підключенні прискорювача до материнської плати внаслідок попадання пилу і бруду. Крім того, коли комп'ютер не бачить встановлену відеокарту, не варто скидати з рахунків і вірусне вплив, яке може бути направлено саме на графічний адаптер.

На що звернути увагу спочатку?

Як бачимо, причин таких збоїв може бути досить багато. Тепер безпосередньо про те, що робити, якщо комп'ютер не бачить відеокарту.

Насамперед, якщо це можливо, слід відкрити системний блок і почистити його від пилу. Правда, такий варіант годиться в основному для стаціонарних системних блоків. З ноутбуками справа йде складніше.

З ноутбуками справа йде складніше

Якщо ж з підключенням все в порядку, варто перевірити сумісність материнської плати і встановлюється нового прискорювача. Дізнатися модель «материнки» можна за допомогою спеціалізованих утиліт на зразок CPU-Z або використовувати для цього розділ системної інформації, що викликається через консоль «Виконати» командою msinfo32. Далі інформацію потрібно пошукати в інтернеті (на сайті виробників обладнання найкраще). Якщо така невідповідність буде виявлено, доведеться міняти або відеокарту, або материнську плату (третього не дано).


Якщо така невідповідність буде виявлено, доведеться міняти або відеокарту, або материнську плату (третього не дано)

Також варто звернути увагу на операційну систему. Для офіційних збірок бажано встановити всі важливі апдейти через «Центр оновлення», задавши їх ручної пошук. Але іноді тільки такими примітивними заходами справа може і не обмежитися.

установка драйверів

Оскільки комп'ютер не бачить відеокарту, це може свідчити про некоректної установці драйверів або їх відсутності. При цьому в «Диспетчері пристроїв» графічний адаптер відсутній.

Встановити драйвери потрібно або з диска, який постачається при покупці, або завантажити драйвер з сайту виробника, використовуючи для цього пошук по марці обладнання.

Встановити драйвери потрібно або з диска, який постачається при покупці, або завантажити драйвер з сайту виробника, використовуючи для цього пошук по марці обладнання

Якщо ж прискорювач позначається жовтим маркером як невідомий пристрій (або система його розпізнає, але воно не працює), можна просто спробувати оновити драйвер, використовуючи для цього контекстне меню або розділ властивостей. В якості додаткової міри можна скористатися програмами автоматичного оновлення драйверів (наприклад, Driver Booster , Slim Drivers або DriverPack Solution останніх версій).


В якості додаткової міри можна скористатися програмами  автоматичного оновлення  драйверів (наприклад,  Driver Booster  , Slim Drivers або  DriverPack Solution  останніх версій)

Примітка: іноді може знадобитися повне видалення старих драйверів або навіть самого пристрою.

Зміна налаштувань BIOS

Якщо ж і після проведення вищеописаних дій комп'ютер не бачить відеокарту, при перезавантаженні слід увійти в настройки BIOS і звернутися до розділу, який відповідає за графічний режим (VGA, Video, Primary Display і т. д.).


Залежно від типу графічного прискорювача слід виставити тип використовуваної шини (PCI, SG, AGP, IGD, PEG).

Ви зберегли (F10) відбудеться перезавантаження. Якщо в BIOS відеокарта буде визначатися, далі піде старт операційної системи. У разі відсутності розпізнавання на рівні первинної системи з'явиться помилка, а встановлений режим доведеться поміняти (характеристики використовуваної шини повинні бути вказані в технічній документації для придбаного устаткування).

Інсталяція спеціальних додатків і повторна установка драйверів

Але ось ще що цікаво. Відгуки користувачів в Мережі свідчать про те, що є ще один метод, що дозволяє провести установку або апдейт драйверів, якщо Windows наполегливо відмовляється їх знаходити у своїй основі даних.


У цьому випадку спочатку потрібно встановити на комп'ютер керуючу утиліту (наприклад, для адаптерів Radeon це програма ATI Catalyst). Після того як відповідне програмне забезпечення буде успішно інстальовано, при спробі установки або оновлення драйверів системі в якості методу установки потрібно буде вказати виконання пошуку на локальному комп'ютері . Як показує практика, такий метод виявляється досить ефективним.

Що може бути ще?

В принципі, на даний момент це і є основні методи, що дозволяють «вивести відеокарту з тіні». У деяких випадках (при впливі вірусів) може знадобитися провести повне сканування системи. Іноді може спостерігатися нестача напруги, що подається на прискорювач. Тут доведеться перевірити характеристики блоку живлення, а при необхідності - замінити його. Можливо, і сама відеокарта знаходиться в неробочому стані. Її слід встановити на інший комп'ютер і перевірити працездатність там. Якщо все в порядку, проблему доведеться шукати в материнській платі.

При установці нового системного блоку або заміні відеокарт, або комплектації з різних комплектуючих, комп'ютер не зможе правильно визначити новий графічний адаптер. Навіть якщо комп'ютер до цього працював стабільно.

Часто комп'ютер не бачить відеокарту, хоча вона встановлена ​​і навіть драйвер не може знайти встановлений пристрій . Визначити причину, через яку комп'ютер не працює в нормальному режимі і вирішити як її виправити, можна і самому. Для вирішення таких питань в мережі є багато сайтів з докладними описами виробництва налаштувань. Але якщо користувач новачок, не дуже впевнений у знанні структури і програмного забезпечення комп'ютерної техніки , Краще звернутися в сервісний центр ремонту і обслуговування комп'ютерів.

Найбільш простий метод перевірки працездатності системи. Це візуальне вивчення комп'ютера і його компонування і з'єднань між блоками. Проводиться огляд всіх блоків і з'єднують проводів, їх з'єднання між собою, є чи ні будь-яких порушень при з'єднанні.

Якщо не працює відеокарта і з сполуками все добре, включаємо в мережу і запускаємо перезавантаження комп'ютера. Якщо після перезавантаження результат негативний, слід перевіряти систему BIOS (Базова система введення / виведення).

Інформація, яку видає комп'ютер на моніторі при перезавантаженні, дозволяє визначити які дії потрібно робити для вирішення проблеми з відеокартою. Якщо на моніторі є напис - Press DEL to enter setup - натиснути, дотримуючись правил згідно з інструкцією (на ноутбуках замість DEL для входу в BIOS потрібно натискати F2). Далі заходимо в меню з налаштуваннями. В налаштуваннях знаходимо пункти налагодження відеокарти

Активація Video. VGA і Primary Display

Шина відеокарти:

Клавіша F10 зберігає настройки. Після перезавантаження перевіряємо як відображається відеокарта в переліку:

 • Дискретна карта: AMD Radeon
 • AMD Radeon Mobile Graphics

Якщо і після цього комп'ютер не бачить відеокарту, потрібно встановити її на інший пристрій для визначення її працездатності. Якщо відеокарта справна, можливо необхідна заміна материнської плати. При перевірці можуть виникнути різні ситуації:

 • перегрів відеокарти
 • Запуск аварійного перезавантаження
 • наявність вірусів
 • застарілі драйвера
 • несправна відеокарта

Як включити відеокарту на ноутбуці

Комплектація ноутбуків деяких виробників, а зараз майже всіх, включає дві відеокарти (відеоадаптера), дискретний і вбудований, з можливістю автоматичного перемикання.

Дискретна відеокарта - аналог відеокарт настільного ПК.

Інтегрована відеокарта є частиною процесора або знаходиться на материнській платі.

Більш ранні версії дискретних карт ATI (AMD) управляються утилітою Catlyst Control Center.

Для автоматичного перемикання потрібні драйвера. Встановивши в BIOS "Switchable" меню "Display Mode".

Як відключити вбудовану відеокарту

Щоб відключити вбудовану відеокарту при допомоги BIOS або з допомогою Windows переходимо в управління комп'ютером і вибираємо - відеоадаптери на вкладці диспетчера пристроїв. Кліком по правій кнопці вибираємо - відключити.

Для визначення яка відеокарта, в пошуку Google знаходимо визначення. для відключення зовнішнього адаптера - проводимо всі ті ж операції. Для відключення інтегрованої відеокарти переходимо в BIOS.

Для переходу в BIOS потрібно до завантаження Windows натиснути: Del (для ПК), F2 або F10 (для ноутбуків).

В налаштуваннях, відповідальних за обладнання, маємо: Intergration Video, Primary Video Controller. Визначаємо Disable. Але через різні версій BIOS , Назви налаштувань різні. Відключити відеокарту на ноутбуці можна так само. Різниця тільки в версіях БІОС.

Як переключити відеокарту

Якщо процесор AMD і відеокарта ATI / AMD для перемикання відеокарти потрібно встановити утиліту Catalyst Control Center на обидва відеоадаптера по драйверам.

Перемикання на відеокарту більше за потужністю відбувається автоматично, в залежності яка програма використовується за обсягом інформації, підключена мережа або автономна робота . Ручне управління виконується утилітою Catalyst Control Center також і з трея.

якщо процесор Intel . Карта ATI / AMD, застосовуємо Catalyst Control Сenter.

для автоматичного включення або перемикань, сайт виробника ноутбуків предлагает драйвер. що вводяться в BIOS Параметри Switchable в меню Display Mode. Завантаження BIOS віробляють в момент включення або перезавантаження. Если момент упущень, то нужно почекаті поки завантажено програма Windows і перезавантажити повторно.

Основними гарячими клавішами є:

 • F1- Lenovo
 • F2- основна клавіша BIOS (Aser. Asus. Samsung. Sony. Simens. Panasonic. Dell. Lenovo.)
 • F10- Hewlett. Packard. Dell.
 • Esc- Toshiba

Ноутбук не бачить відеокарту

Подібні ситуації, коли ноутбук не бачить відеокарту, виникають при перевстановлення операційної системи Windows . Для вирішення подібних завдань, необхідно в першу чергу видалити всі драйвера встановлені раніше, щоб програма не конфліктувати з знову встановлюються програмним забезпеченням. У диспетчері завантажень знаходимо відеокарту, правою кнопкою миші натискаємо на (властивості). На вкладці Драйвер (видалити) і ОК.

Для видалення програм, раніше встановлених, з драйверами відеокарти. На панелі управління відкриємо (Програми та засоби).

Для карти AMD Radeon, видалити все, що пов'язано з AMD (для старих моделей відеокарт - ATI Catalyst).

Для відеокарти nVidia - видалити всі, де згадується nVidia.

Так роблять і для Intel HD Graphics.

Для вирішення питання з установкою драйверів відеокарти, потрібно зайти на сайт виробника знайти свій пристрій і потрібні операційні системи.

Серед безлічі запропонованих, знаходимо потрібні драйвера для відеокарти і встановлюємо. Після установки драйверів перезавантажуємо комп'ютер.

Подібним методом визначається і проводиться налагодження комп'ютера, коли комп'ютер не бачить відеокарту Nvidia або коли відключається відеокарта.

Комп'ютер не бачить дискретну відеокарту

З цією проблемою стикаються часто ті, хто заново операційну системи, коли при установці сталася помилка. Рішення можливо, якщо перезавантажити ОС, або зробити завантаження з Livecd.

Ще вирішення можливе при видаленні всіх драйверів зі згадуванням Nvidia, відключити папку з назвою Nvidia. Почистити реєстр. Відключити інтернет, антивірус, перезавантажити і встановити драйвера знову. АЛЕ якщо запропоновані маніпуляції не допоможуть, потрібно звертатися в сервісний центр. Там вирішать проблеми з ремонтом і налагодженням.

Відеокарта є важливим елементом персонального комп'ютера. Її завдання - перетворення графічного образу, інформація про який зберігається в пам'яті комп'ютера, у відеосигнал, що надходить на монітор для відображення. Коректність забезпечується також останнім встановленим драйвером (Такий драйвер йде в комплекті з покупкою і / або легко знаходиться в Інтернеті).

Іноді при покупці нового системного блоку з усім необхідним вмістом, або після самостійного складання, або при заміні старої відеокарти на нову (наприклад, дискретну, так як це краще і сучасніше) виникає така проблема: комп'ютер не бачить відеокарту. Тобто точно відомо, що відеокарта встановлена ​​в системному блоці, але інформація, яка вказує на її наявність, на комп'ютері відсутня. При цьому драйвер пристрою цілком собі встановлено і правильно. Але цей самий драйвер анітрохи не допомагає.

Про те, що робити, як впоратися з такою невдача і чому вона відбувається, піде мова далі.

Встановити, наприклад, драйвер на пристрій під силу і «чайнику». Але ось вміст системного блоку сприймається більшістю користувачів як «щось складне і абсолютно незрозуміле, що, де і чому». А вирішення питання, якщо комп'ютер перестав бачити відеокарту або ще щось подібне трапилося, зводиться до «я краще нічого не буду чіпати і викликом майстра». Це, безумовно, логічний підхід. Але в умовах наявності сьогодні величезної кількості джерел (звичайно, в першу чергу, це Інтернет-ресурси), з яких можна почерпнути корисну інформацію по будь-якому питанню, варто все-таки спробувати впоратися своїми силами. Головне - диференційовано підходити до джерел, вибираючи надійні, а при маніпуляціях з проводами і кріпленнями діяти акуратно і уважно (нічого не пошкодити і не втратити).

Як змусити відеокарту «вийти з тіні»

Як відомо, рішення будь-якої проблеми, в тому числі і не бачить відеокарту, будь це дискретні Nvidia GeForce або AMD Radeon, необхідно починати з застосування самих простих способів . В даному випадку один з них - це візуальна перевірка конструкції вимкненого комп'ютера. Вам необхідно переконатися, що відеокарта встановлена ​​вірно (в потрібному місці і в потрібному положенні) і з'єднана з материнською платою. Про те, що саме мається на увазі під «вірною» установкою, можна дізнатися з інструкції, що додається до конкретної моделі пристрою. Також потрібно перевірити, чи надійно кріплення проводів, що з'єднують монітор з електричною мережею і з системним блоком.

Якщо з конструктивної точки зору все в порядку, спробуйте ще раз включити систему. Якщо це не дало результату, запустіть перезавантаження. При неефективності названих дій потрібно перевірити настройки BIOS. Дана абревіатура назви програми після розшифровки і перекладу на російську мову дослівно означає «базова система введення / виведення». Саме програма BIOS відповідальна за підключення / відключення окремих компонентів персонального комп'ютера, одним з яких є і відеокарта.

Отже, при включенні або перезавантаженні комп'ютера стежте за інформацією, яка послідовно відображається на моніторі. Коли побачите фразу Press DEL to enter setup, натисніть на клавіатурі відповідну клавішу. У цій фразі може бути вказана інша клавіша або поєднання клавіш, чому це відбувається - не так важливо, натискайте, що написано. У будь-якому випадку коректний. Так ви опинитеся у меню, що містить параметри налаштувань. Там потрібно знайти розділ, який відповідає за налаштування відеокарти. В його назві можуть бути присутніми такі слова, як Graphic, Video, Display або VGA. Річ у тому, що програми BIOS мають варіації назв пунктів меню, тому неможливо вказати тут конкретне найменування розділу. Коли розділ знайдений, спробуйте активувати наступні параметри: Video, VGA, і Primary Display. Встановіть шину вашої моделі відеокарти: PEG, PCI, IGD, або AGP. На завершення натисніть на кнопку F10, щоб зберегти змінені настройки, щоб перезапустити систему. Якщо завантаження пройшла успішно, перевірте, чи з'явилася ваша відеокарта в переліку підключених пристроїв (наприклад, якщо мова про дискретну карту AMD Radeon, пристрій буде AMD Radeon Mobile Graphics BF4).

альтернативи

Якщо пристрій все одно «, не знайдено», спробуйте по можливості піти іншим шляхом: встановіть вашу дискретну відеокарту ( NVidia Geforce , AMD Radeon) на інший комп'ютер. Можливо, тут все буде функціонувати нормально. Тоді справа може бути в несправності вашої материнської плати.

Ще один варіант: підключіть до вашого комп'ютера іншу нову відеокарту (наприклад, замість Nvidia - AMD Radeon). Якщо вона працює нормально, можливо, вихідна відеокарта несправна. Існують програми, що дозволяють протестувати даний компонент комп'ютера - нову або стару відеокарту , Як дискретну, так і будь-яку іншу - на справність. В результаті такої перевірки іноді виявляється, що пристрій сам по собі не здатне нормально функціонувати: під час тестування карта перегрівається або система запускає аварійну перезавантаження. Слід зазначити, що робота з цими програмами вимагає певних знань, інакше ви можете необоротно пошкодити спочатку справну відеокарту, яка не працює / не відображається з інших причин.

Також не зайвим буде перевірка системи на наявність вірусів і оновлення драйверів відеокарти. Хоча спочатку ми і припускали, що драйвер у нас вже стоїть найбільш правильний і останній, проте варто ще раз це перевірити і пошукати в інтернеті найбільш підходящий драйвер.

на Закінчення

Як видно, питання статті може завести користувача, який не має спеціальних технічних знань, навичок роботи з програмним забезпеченням і, врешті-решт, викруток, в тупик.

Тим не менш, ви дізналися що робити в даній ситуації. Сподіваємося, що наведена вище інформація стала в нагоді і ви вийшли з ситуації переможцем. Успіхів!

Досить часто буває таке, що ноутбук або комп'ютер не бачить відеокарту Досить часто буває таке, що ноутбук або комп'ютер не бачить відеокарту. Дана ситуація може виникнути з комплектуючих будь-якої фірми: і з nvidia, і з radeon. У чому ж причина і що робити? Можливо, вся справа в драйверах. Наприклад, вони були встановлені або оновлені в термін, але чомусь відмовляються запускатися.

У більшості випадків подібні труднощі виникають після перевстановлення операційної системи Windows. Звичайно, у людини, який володіє всіма необхідними знаннями, подібне трапляється вкрай рідко. Однак недосвідчений користувач може легко з цим зіткнутися.

Щоб зрозуміти, чому ноутбук не бачить відеокарту, і виправити це, можна звернутися в сервісний центр і заплатити пристойну суму грошей за роботу фахівця, а можна самостійно впоратися зі ситуацією, що склалася. Давайте розглянемо, які можуть бути причини того, що ваш комп перестав бачити відеокарту після переустановлення вінди і як їх вирішити.

Видалення старих драйверів

Для початку необхідно видалити всі раніше встановлені відеодрайвера, щоб уникнути виникнення конфліктів між різними версіями ПЗ. Для цього нужно:


Для цього нужно:

Тепер старе ПО буде видалено. У деяких випадках система може зажадати підтвердження, тому вам потрібно буде підтвердити свою дію. Після рекомендується перезавантажити комп'ютер.

Також слід сказати, що іноді потрібно видалення програмного забезпечення, яке встановлювалося свого часу разом з утилітами для графічного адаптера. Щоб зробити це, необхідно:


Таким чином, ви позбудетеся від непотрібних програм.

Установка оригінальних драйверів

Виробники ПК піклуються про покупців і роблять все можливе для максимального комфорту. Тому ви завжди можете знайти потрібне програмне забезпечення на офіційному сайті виробника або на диску, який зазвичай додаються до приобретаемому обладнання.


Якщо у вас є диск з потрібним софтом, то вам потрібно просто:

 1. Вставити диск в дисковод;
 2. Встановити ПО на лептоп;

Однак останнім часом вкрай рідко можна носій з програмним забезпеченням, який йде в комплекті з лептопом. Тому якщо у вас його немає, то слід:

 1. Перейти на офіційний сайт виробника (AMD, NVIDIA);
 2. Знайти драйвера для своєї моделі плати;
 3. Завантажити та встановити;

Варто відзначити, що в цьому є цілий ряд плюсів:

 • ПО оригінальне і абсолютно безкоштовне,
 • Програми перевірені, тому ймовірність скачати вірус дорівнює нулю;
 • На сайті представлені актуальні версії з останніми оновленнями;
 • Програмне забезпечення передбачено для всіх операційних систем;

Тому, якщо ноутбук не бачить відеокарту ati radeon або нвідіа, то вам слід відвідати сайт виробника.

Знайти сторінку досить просто за допомогою будь-якої з пошукових систем . На самому сайті необхідно:


У більшості випадків це вирішує проблему, коли на ноутбуці hp, asus, msi або будь-якому іншому не працює дискретна або інтегрована відеокарта.

DriverPack Solution

Якщо на офіційному сайті вам не вдалося знайти драйвера для вашої моделі ноутбука або немає доступу до інтернету, то в такому випадку ви можете скористатися збіркою DriverPack Solution, яка представляє собою готову базу драйверів. Звичайно, якщо немає з'єднанням з інтернетом, утиліта має бути присутня у вас заздалегідь.

рекомендується використовувати Останню версію програми, тому що вона постійно оновлюється і доповнюється новим софтом. Щоб вирішити проблему, коли ноутбук не бачить інтегровану або зовнішню відеокарту, за допомогою даної утиліти, потрібно:


Після цього виникли труднощі будуть усунуті.

перевстановлення ОС

Якщо вище представлені способи не допомогли, і ноутбук все одно не бачить відеокарту amd radeon або нвідіа в диспетчері пристроїв, то потрібно заново перевстановити операційну систему. Можливо, Windows був встановлений неправильно, і це викликало деякі збої. Рекомендується використовувати ліцензійний дистрибутив, однак якщо немає такої можливості, то використовуйте виключно перевірені версії.

Для звичайних користувачів

На щастя, в цьому випадку з ПК набагато простіше визначити причину, по якій комп'ютер не бачить відеокарту, ніж в ноутбуках. Насамперед слід вимкнути комп'ютер, зняти бічну кришку і уважно оглянути карту.


На що звернути увагу спочатку?
З якої ж причини може виникнути дана проблема?
Як її можна усунути?
Як бути в даному випадку?
Як бути, якщо проблема полягає в драйверах?
Комп'ютер перестав бачити відеокарту: чому?
Чому комп'ютер перестав бачити відеокарту?
На що звернути увагу спочатку?
Що може бути ще?
У чому ж причина і що робити?
Навигация по сайту
Топ читаемых новостей
Дополнительный аксессуар WasserKRAFT /Ведро/ 5L
Дополнительный аксессуар WasserKRAFT /Ведро/ 5L купить недорого В нашем интернет-магазине вы может приобрести Аксессуары по приемлемой цене. Среди многообразия предлагаемых моделей и производителей несложно

Аксессуары для iPhone 5/5S/5SE/5C оптом: доставка по РФ из Москвы
Чехлы для мобильных телефонов являются не менее востребованными аксессуарами, чем кошельки для денег, но если деньги при падении не теряют своей ценности, то чувствительная цифровая техника не всегда

Официальные аксессуары для Galaxy S7 и S7 Edge от Samsung
Наконец-то состоялась долгожданная презентация нового Galaxy S7, где были продемонстрированы новые инновационные технологии и уникальные возможности флагманского смартфона. Более детально об этом можно

10 самых нужных аксессуаров для автомобиля
Как вы думаете, какие аксессуары для автомобилей сегодня наиболее ценятся? Какие дополнительные предметы комплектации современного автомобиля имеют наибольший спрос? Рейтинг самых полезных автомобильных

Смартфон Xiaomi Redmi Note 3 Pro 16Gb Special Edition Gold
Флагманский   Redmi Note 3 Pro От мечты к реальности Серия флагманских смартфонов Redmi Note получила много одобрительных отзывов. Какая новинка есть в Redmi Note 3 Pro? Это мощный флагманский

Душевые гарнитуры Keuco, официальный сайт дилера в Москве
Keuco – сантехника, неподвластная времени. История бренда Keuco ведет свой отсчет с 1953г. Небольшой частный бизнес со штатом сотрудников чуть более 2х десятков открылся в немецком городке Хемере. Учредителями

Топ 10: лучшие аксессуары для Xbox One. Обзор
В наши дни Xbox One является достаточно распространенной консолью. Правда, стандартный, заводской сенсор Kinect вы уже не найдете. Microsoft отказалась вкладывать его в комплект к каждой консоли. Однако,

Обзор аксессуаров для смарт часов Apple Watch
Лучшие ремешки, защитные чехлы, зарядные доки и многое другое для ваших смартчасов Apple. Если вы собираетесь купить одну из моделей умных часов Apple Watch, то наверняка хотите, чтобы их дополняли какие-то

Купить аксессуары для ванной Keuco в интернет-магазине Santeh-Import.ru
На сайте нашего интернет-магазина вы можете легко и быстро выбрать аксессуары для ванной Keuco, которые будут органично дополнять санузел, оборудованный сантехникой данной германской марки. С первого

Оригинальные Британские чехлы для LG NEXUS 4 E960 по невысокой цене
Неподражаемый стиль и покрытие отменного уровня от лучших брендов. Мы уверены, насколько вы цените ваше мобильное устройство NEXUS 4 E960, поэтому мы предлагаем вам необыкновенную коллекцию Case

Бизнес новости © 2016 Мой самый лучший блог!