{ Новости Бизнеса } Все будет замечательно...
войти на сайт Бесплатно можно смотреть фильмы онлайн и не забудьте о шаблоны dle на нашем ресурсе бесплатно скачать фильмы c лучшего сайта

Скільки "папуг" в вашому ноутбуці: огляд тестового ПО

Спадковість поколенійМобільний універсал

До того ж тут є ще один тонкий момент, який має не останнє значення. Так, підібравши в Інтернет-магазині кілька ноутбуків з абсолютно ідентичними технічними специфікаціями, ми вирішили дізнатися, а чи дійсно вони виявляться такими «в життя». Результат перевершив всі наші очікування, так різниця в продуктивності виявилася в районі 5-7%, а час безперебійної роботи відрізнялося аж на 30%!

спадковість поколінь

Найперші програми для тестування комп'ютерів з'явилися дуже давно, коли ноутбуків ще не було в помині. І на перший погляд може скластися враження, що більшість наявних сьогодні на ринку програм призначене для настільних комп'ютерів. Але ж ноутбук це той же комп'ютер, тільки мобільний, так і апаратна складова цих мобільних пристроїв за останні роки зробила величезний крок вперед. Розробники програм врахували це в останніх версіях своїх творінь, внісши мобільну апаратну базу і врахувавши особливості роботи ноутбуків.

Утиліта CPU-Z допоможе отримати інформацію про процесор, кеші, материнської плати, пам'яті, SPD

Напевно, перше, що встановлює користувач, охочий побільше дізнатися про начинку ноутбука, це утиліту CPU-Z. Девіз цієї програми - простота і доступність, вся інформація зручно розбита по категоріях (процесор, кеш, материнська плата, пам'ять, SPD), що дозволяє за лічені секунди оцінити потенціал пристрою, і при необхідності зберегти звіт в HTML-документі. Також в комплекті поставляється корисний тест Latency, що дозволяє визначити латентність пам'яті.

Втім, це лише мінімум, якого для тих, хто шукає користувачів явно недостатньо. Тоді варто звернутися до творення компанії SiSoftware під назвою Sandra - програмою, призначеної для відображення різної інформації про комп'ютер і проведення тестування системи в цілому, а так само окремих її компонентів (дозволяє досить швидко виміряти швидкодію системи) .Думаю, не варто докладно описувати можливості цього еталона інформаційно-діагностичного ПО, оскільки програма містить величезну кількість інструментів моніторингу і діагностики. На наш погляд, особливий інтерес в цій програмі представляють система майстрів (можна створити власну систему тестування) і наочність відображення результатів. Для допитливого розуму ця програма - справжнє джерело можливостей.

SiSoftware Sandra - програма, призначена для відображення інформації про комп'ютер і проведення тестування

І ще одна програма подібної спрямованості заслуговує найпильнішої уваги - це EVEREST Ultimate Edition. Якщо хто-небудь раніше мав справу з AIDA32, то це майже те ж саме, тільки з оновленим змістом і в новій обгортці. Програма дозволяє отримати докладну інформацію як про комп'ютер в цілому, так і про всі його підсистемах, додатково до цього містить ряд додаткових тестів. Користуватися EVEREST дуже просто, вся робоча область розбита на два вікна: основне - інформаційне, і допоміжне (в ньому якраз таки і необхідно вибирати цікавить компонент ноутбука), а ієрархія внутрішнього устрою комп'ютера буде зрозуміла навіть початківцю. Щоб не бути голослівними, наведемо приклад її використання. У нашому випадку виникли певні претензії до жорсткого диска ноутбука, і ми віддали його «на поживу» EVEREST. Скажемо чесно, отримана інформація задовольнила нас в повній мірі. Швидкість обертання шпинделя, обсяг буфера, середній час пошуку, час розкрутки, середня затримка розкрутки, кількість пластин і навіть габарити і маса диска - ось неповний перелік отриманих фізичних даних. Додамо сюди інформацію SMART і відомості про логічну і фізичну структуру, і отримаємо повну картину досліджуваного компонента.

Додамо сюди інформацію SMART і відомості про логічну і фізичну структуру, і отримаємо повну картину досліджуваного компонента

Ще одна зручна програма для визначення докладних технічних характеристик - EVEREST

Згадаємо ще про одну, дуже нам сподобалася, утиліту, що дозволяє визначити конфігурацію ноутбука. Це PC Wizard, що вирізняється відмінними габаритами (2 Мб) і безкоштовністю. Цей «малюк» дозволяє досконально досліджувати «нутрощі» комп'ютера і провести кілька тестів. Додатково до всього програма часто оновлюється, додаються нові функції, і поповнюється база комплектуючих. Гідний конкурент своїм більш маститим суперникам.

Раз вже мова зайшла безпосередньо про тести, то не можна пройти повз PCMark від компанії Futuremark, яка прославилася величезною кількістю різноманітних тестових пакетів. Призначений PCMark для вимірювання продуктивності комп'ютера при роботі з офісними та подібними додатками. Включає в себе тести для визначення загальної продуктивності і окремих підсистем (центральний процесор, підсистема пам'яті, графічні можливості, дискова підсистема). Остання версія цієї програми PCMark05 знає про двоядерних процесорах, розбирається в многопоточности і т.д. Відмінний інструмент, що дозволяє перетворити сухі цифри технічних специфікацій в реальність, з якою вам доведеться стикатися щодня.

Відмінний інструмент, що дозволяє перетворити сухі цифри технічних специфікацій в реальність, з якою вам доведеться стикатися щодня

PC Wizard - безкоштовна, часто оновлюється програма для визначення конфігурації

Кілька слів про використані принципи вимірювання продуктивності ноутбука або його складових. Як відомо, всі програми, заміряють цей магічний для багатьох показник, використовують різні принципи, і діляться на низькорівневі, синтетичні, реальні і відносні. Розподіл досить умовне, до того ж певну плутанину вносить різноманітність оцінки результатів. У кого «бенчмарки», у кого окуляри, у кого фізичні величини. ... На наш погляд, жоден з підходів не є оптимальним (навіть якщо величина наведена, наприклад, в Мб / сек, не варто ставитися до цього буквально). Тому єдиний спосіб переконатися, «хто кого крутіше», це прогнати один і той же тест при однакових умовах. Найсильніший пізнається в порівнянні.

мобільний універсал

Ще одним «цікавим» тестом для перевірки ноутбуків по праву вважається MobileMark, пройти повз якого ми просто не маємо морального права. Це програма, орієнтована тільки на ноутбуки. Згадаємо, що для власників стародавніх пристроїв більш підходящою може виявитися попередня версія цього тесту зразка 2002 року, для власників же сучасних Centrino / Sonoma-комп'ютерів ми настійно рекомендуємо найостанніший MobileMark 2005.

Загальний результат в PCMark складається на основі синтетичних тестів

Кілька зауважень з приводу установки цієї програми. Бажано її встановлювати на ноутбук, де встановлена ​​тільки ОС Windows XP (обов'язково англомовна!) І драйвера. Справа в тому, що цей пакет вже містить в собі адаптовані версії багатьох програм (Adobe Photoshop, Microsoft Office), тому якщо ці програми у вас вже встановлені, то їх рекомендується видалити. Точно такі ж дії слід зробити щодо будь-яких антивірусних програм.

Розробники MobileMark вважають, що найчастіше користувач використовує свій ноутбук для одного з чотирьох занять. Відповідно, пропонуються чотири сценарії тестування. Перший - це в ролі DVD-програвача, за основу взято рекламний відеоролик від BMW довжиною 115 хвилин, який просто відтворюється в повноекранному режимі за допомогою програми InterVideo WinDVD 6.0 до «посиніння» (тобто поки не розрядиться батарея). Другий сценарій імітує роботу користувача з пошуковою системою по бездротовій мережі. На третє - читання електронних документів, причому нас дуже здивувало, що в якості вихідного матеріалу використовується англомовний текст нетлінного творіння «Війна і мир». Четвертий сценарій передбачає використання ноутбука в якості багатофункціонального офісного інструменту. Для цього імітується робота середнього службовця, котрий використовує у своїй роботі набір Microsoft Office (Word, Excel, PowerPoint і Outlook), Adobe Photoshop, Macromedia Flash і Netscape Communicator. Паралельно в фоновому режимі проводиться перевірка вірусів і архівується папка Program Files.

MobileMark вельми серйозний пакет для тестування

Таким чином, програма дозволяє оцінити час автономної роботи і одночасно обчислює бал продуктивності. Цікаво, що в останньому випадку людський фактор виключений, так, наприклад, враховується час від клацання мишею в Excel для початку обчислень до завершення розрахунків. На наш погляд MobileMark - це дуже серйозний пакет для тестування, який не вийде запустити між іншим. Необхідно підготувати ноутбук до тестування і неухильно виконувати всі вимоги системи. В-общем, універсальний інструмент, але для професійних тестерів.

Кожному своє

Звичайно, універсальна програма є найкращим вибором для проведення всебічного тестування ноутбука в максимально стислі терміни. Але на сьогоднішній день такої ідеальної програми поки що не існує, і думаємо, чи не з'явиться в доступному для огляду майбутньому. Це цілком логічно, неможливо бути професіоналам у всьому. Так що варто поговорити і про вузько програмах, що дозволяють дуже прискіпливо оцінити «найгарячіші точки» нашого ноутбука.

А почнемо ми з графічної підсистеми. Який же користувач ноутбука не любить час від часу пограти, і тому краще заздалегідь дізнатися, що можна вичавити з мобільного графічного акселератора. Незаперечний лідер тут - бенчмарк 3DMark (подивитися результати тестування одного з ноутбуків цією програмою можна тут ) Від уже згаданої компанії Futuremark. Та й робота з цією програмою, безсумнівно, принесе задоволення запеклому ігроманії, що змінюються на екрані тривимірні фрагменти прямо заворожують. З іншого боку любителі аналітики знайдуть в графіках, побудованих цією програмою безліч корисних речей. Адже програма враховує роботу графічного прискорювача буквально по мілісекунд.

3DMark 2005 остання версія тесту, що визначає швидкодію комп'ютерів в іграх

Програма 3DMark фактично складається з декількох, вона включає в себе три ігрових (Return To Proxycon, FireFly Forest і Canyon Flight), п'ять синтетичних (процесор, функціональність, швидкість заповнення, піксельні і вертексниє шейдери) і один оригінальний тест, який стосується швидкості обробки пакетів. Втім, не будемо лізти в нетрі, згадаємо лише, що настільки шанований багатьма геймерами показник 3DMark Scores (народна назва «папуги») вираховується за результатами трьох ігрових тестів. І ще один момент, сьогодні існує три версії цієї програми відповідно, 2001, 2003 і 2005 років випуску, і краще користуватися версією 2-х річної давності. 3DMark05 орієнтований на майбутні рішення і часом навіть потужні настільні комп'ютери тьмяніють під його натиском.

3DMark05 орієнтований на майбутні рішення і часом навіть потужні настільні комп'ютери тьмяніють під його натиском

Зручна утиліта, що дозволяє дізнатися автономне час роботи ноутбука

Ще одним «вузьким», але вельми корисним тестом можна вважати BatteryEater (подивитися результати тестування одного з ноутбуків цією програмою можна тут ). Як випливає з його назви, він призначений для перевірки можливостей акумуляторної батареї (або декількох) ноутбука. Ця програма за сумісництвом може перевірити конфігурацію системи і навіть виміряти продуктивність (процесор, відео, пам'ять, жорсткий диск) в BEMarks, але це скоріше додаткові функції. Головне завдання - це визначення часу роботи ноутбука від батареї при різних режимах роботи. Зрозуміло, багато можливості доступні і в уже згаданому нами вище MobileMark, але BatteryEater за багатьма параметрами попереду.

C допомогою BatteryEater можна дізнатися і конфігурацію ноутбука

В першу чергу це стосується розміру дистрибутива і способу та його установки - одна дискета (можна на флешці, якщо дисковода немає) і ніякої інсталяції, переписав в каталог і все. По-друге, MobileMark при визначенні автономності емулює роботу середньостатистичного користувача, а BatteryEater, навпаки, намагається максимально навантажити всі підсистеми ноутбука для отримання мінімального часу. Адже ніколи не завадить знати, як поведе себе батарея ноутбука в критичній ситуації. Однак не будемо порівнювати, кожен має право зробити свій вибір. Але підхід розробників нам сподобався. У BatteryEater існує три можливих варіанти тесту: класичний, читацький і режим простою, які з урахуванням додаткових параметрів дозволяють отримати не якісь усереднені, а актуальні тільки для вас результати.

Знання - це сила

В черговий раз доводиться констатувати, що інформація зайвою не буває. А стосовно до ноутбука, думаємо, вона просто необхідна. Як ви переконалися, інформативність технічних специфікацій і даних, отриманих за допомогою спеціалізованої програми, різниться дуже і дуже серйозно. Тому, на наш погляд, будь-який користувач ноутбука повинен мати в своєму арсеналі парочку програм подібного роду. Звичайно, ставити той же MobileMark при відсутності певних вимог до ноутбука не має сенсу, але нехтувати «святою простотою» на кшталт CPU-Z, яка ненав'язливо пояснить вам «who is who» всередині вашого улюбленця, це, щонайменше, непростимо.

А ось закликати вас до вибору тієї чи іншої програми ми не будемо. Вибирати є з чого, одні більше люблять строгу технічну інформацію, інші захоплюються кольоровими графіками продуктивності, треті і зовсім вважають за краще різношерсті бенчмарки ... Не суть важливо, адже це тільки різні способи осягнення внутрішнього світу вашого ноутбука. А він, повірте, вартий вашої уваги.

Алекс Ксенін

Навигация по сайту
Топ читаемых новостей
Дополнительный аксессуар WasserKRAFT /Ведро/ 5L
Дополнительный аксессуар WasserKRAFT /Ведро/ 5L купить недорого В нашем интернет-магазине вы может приобрести Аксессуары по приемлемой цене. Среди многообразия предлагаемых моделей и производителей несложно

Аксессуары для iPhone 5/5S/5SE/5C оптом: доставка по РФ из Москвы
Чехлы для мобильных телефонов являются не менее востребованными аксессуарами, чем кошельки для денег, но если деньги при падении не теряют своей ценности, то чувствительная цифровая техника не всегда

Официальные аксессуары для Galaxy S7 и S7 Edge от Samsung
Наконец-то состоялась долгожданная презентация нового Galaxy S7, где были продемонстрированы новые инновационные технологии и уникальные возможности флагманского смартфона. Более детально об этом можно

10 самых нужных аксессуаров для автомобиля
Как вы думаете, какие аксессуары для автомобилей сегодня наиболее ценятся? Какие дополнительные предметы комплектации современного автомобиля имеют наибольший спрос? Рейтинг самых полезных автомобильных

Смартфон Xiaomi Redmi Note 3 Pro 16Gb Special Edition Gold
Флагманский   Redmi Note 3 Pro От мечты к реальности Серия флагманских смартфонов Redmi Note получила много одобрительных отзывов. Какая новинка есть в Redmi Note 3 Pro? Это мощный флагманский

Душевые гарнитуры Keuco, официальный сайт дилера в Москве
Keuco – сантехника, неподвластная времени. История бренда Keuco ведет свой отсчет с 1953г. Небольшой частный бизнес со штатом сотрудников чуть более 2х десятков открылся в немецком городке Хемере. Учредителями

Топ 10: лучшие аксессуары для Xbox One. Обзор
В наши дни Xbox One является достаточно распространенной консолью. Правда, стандартный, заводской сенсор Kinect вы уже не найдете. Microsoft отказалась вкладывать его в комплект к каждой консоли. Однако,

Обзор аксессуаров для смарт часов Apple Watch
Лучшие ремешки, защитные чехлы, зарядные доки и многое другое для ваших смартчасов Apple. Если вы собираетесь купить одну из моделей умных часов Apple Watch, то наверняка хотите, чтобы их дополняли какие-то

Купить аксессуары для ванной Keuco в интернет-магазине Santeh-Import.ru
На сайте нашего интернет-магазина вы можете легко и быстро выбрать аксессуары для ванной Keuco, которые будут органично дополнять санузел, оборудованный сантехникой данной германской марки. С первого

Оригинальные Британские чехлы для LG NEXUS 4 E960 по невысокой цене
Неподражаемый стиль и покрытие отменного уровня от лучших брендов. Мы уверены, насколько вы цените ваше мобильное устройство NEXUS 4 E960, поэтому мы предлагаем вам необыкновенную коллекцию Case

Бизнес новости © 2016 Мой самый лучший блог!