{ Новости Бизнеса } Все будет замечательно...
войти на сайт Бесплатно можно смотреть фильмы онлайн и не забудьте о шаблоны dle на нашем ресурсе бесплатно скачать фильмы c лучшего сайта

Що встановити: Windows 32-bit або 64-bit

 1. Короткий зміст
 2. Невелика теоретична частина з 32- і 64-бітовим обчислень
 3. Порівняння продуктивності 32-bit і 64-bit версій Windows
 4. Порівняння продуктивності можна розділити на дві основні частини:
 5. Для порівняння продуктивності використовувалися такі програми:
 6. 1. Результати порівняння продуктивності в 3DMark03
 7. 2. Результати порівняння продуктивності в 3DMark05
 8. 3. Результати порівняння продуктивності в 3DMark06
 9. 3. Результати порівняння продуктивності в PCMark05
 10. Загальний результат в PCMark05
 11. Продуктивність графіки в тесті PCMark05
 12. Порівняння продуктивності 32 і 64-бітових версій програм
 13. Для порівняння продуктивності використовувалися такі програми:
 14. 2. Тестування за допомогою тестового пакета PCMark Vantage
 15. Загальний результат в тестовому пакеті PCMark Vantage
 16. Підсумки порівняння продуктивності 32-бітної і 64-бітної редакцій Windows

Короткий зміст

Порівняння продуктивності 32-бітних х86 і 64-бітних х64 версій Windows, а також наскільки потрібні 4 Гб оперативної пам'яті.

Невелика теоретична частина з 32- і 64-бітовим обчислень

Різні редакції Windows вже порівнювалися на даному сайті в матеріалі: Порівняння продуктивності Windows XP, Windows Vista і Windows 7. Що краще встановити? . Тут же мова піде про порівняння 32-бітних і 64-бітових версій Windows.

Цілком природно, що перед порівнянням 32-bit і 64-bit редакцій Windows, потрібно спочатку розібратися з питанням що це взагалі таке, що це взагалі таке ці 32 або 64 біта, що вони реально означають.

Почнемо з процесора. Багато хто, напевно, краєм вуха чули, що є ось 32-бітові процесори, а є 64-бітові. Розберемося для початку що ховається за цими бітами.

Думаю, не потрібно зайвий раз нагадувати, що процесори являють собою надзвичайно складні пристрої. Вони побудовані з величезного числа різних блоків. Це і кеш-пам'ять різних рівнів, це і блоки вибірки і декодування команд, це і блоки передбачення переходів, це і кілька типів обчислювальних блоків. Деякі сучасні процесори включають в себе контролер пам'яті, контролер шини PCI-Express і навіть графічне ядро. У контектсте даної статті нас цікавлять блоки обчислювальні блоки. Про них зараз і поговоримо.

Таких блоків в процесорі може бути декілька типів. Одні займаються обчисленнями з цілими числами, інші займаються операціями з речовими числами або числами з плаваючою комою. Також є блоки для так званих складних інструкцій. Розглянемо для прикладу блоки, які займаються цілочисельними обчисленнями або просто ALU. В процесі роботи цим блокам треба десь зберігати проміжні значення. Таким тимчасовим сховищем виступають так звані регістри. Від звичайної і кеш пам'яті вони відрізняються в першу чергу мінімальними затримками і неймовірно високою швидкістю роботи. Саме в цих регістрах і криється основна відмінність так званих 32-bit і 64-bit процесорів. Поясню цей момент детальніше.

У складі так званих 32-бітових процесорів присутній 8 регістрів загального призначення об'ємом в 32 біта. У так званих 64-бітових процесорах таких регістрів загального призначення в два рази більше і, що найголовніше, їх обсяг складає 64-біта. Ось це і є головною відмінністю між 32-бітними і 64-бітними процесорами. До слова скажу, що практично всі сучасні процесори 64-бітові.

Розглянемо що ж ці регістри дають на практиці. Якщо говорити в загальному, то 64-бітний процесор в нормальному 64-бітному режимі може працювати з 64-бітними числами без різних хитрувань на зразок розбивки однієї складної операції на дві. Також це дозволяє поєднувати дві прості операції над 32-бітними числами в одну складну. Далеко не всі операції можна ось так об'єднати, але все ж це краще ніж нічого.

Важливе зауваження: приріст продуктивності можна отримати тільки при роботі в рамках 64-бітного набору інструкцій х86-64. Також потрібно відзначити, що крім блоку цілочисельних обчислень ALU, процесор містить ще й блок обчислень з плаваючою точкою або як його ще називають FPU. Він містить більш об'ємні 80-бітові регістри і використовує свій набір інструкцій х87. Також в процесорі є інші блоки та інші регістри. До таких належать, наприклад, SSE-регістри. Вони мають довжину в 128 біт.

Якщо ви уважно читали попередні абзаци, то могли помітити, що там згадувався якийсь 64-бітний режим роботи. У уважного читача міг виникнути питання: а хіба є й інші режими? Так, 64-бітний процесор також підтримує так званий режим сумісності. В цьому режимі додаткові 8 регістрів просто відключаються і 64-бітний процесор поводиться повністю як 32-бітний. Це потрібно в першу чергу для сумісності системного програмного забезпечення та програм, які не вміють працювати з 64-бітовим процесором. Ось тому його і назвали режимом сумісності.

Цілком природно, що для роботи процесора в нормальному 64-бітному режимі, необхідна 64-бітна операційна система з відповідними драйверами. Якщо стоїть 32-бітна операційна система, то процесор працює в режимі сумісності і поводиться як звичайний 32-бітний процесор.

Важливе зауваження: у деяких читачів може виникнути цілком логічне запитання про те, як 32-бітові програми будуть працювати в 64-бітної системи. Дана проблема була вирішена цілком логічним способом: в системі є два набори системних бібліотек для 32-бітних і для 64-бітних додатків. От і все.

З розрядністю регістрів пов'язана ще одна набагато більш нагальна проблема. Вона полягає в обмеженні адресного простору для пам'яті. Грубо кажучи, процесор може адресувати всього 4 Гб адресного простору. Здавалося б, що от саме в ноутбуці 4 Гб оперативної пам'яті, система повинна бачити все 4Гб. На практиці не все так просто. Справа в тому, що крім оперативної пам'яті, є ще і пам'ять відеокарти, є буфери різних пристроїв, ну і BIOS може для того ж відеоядра виділити ще частина пам'яті. В результаті доступна користувачу пам'ять зменшується з 4 Гб до 2.5-3.5 Гб. Тут мова не йде про ту чи іншу операційну систему, це принципове обмеження. Напевно, багато хто з вас, мої шановні читачі, з ним вже стикалися. Розглянемо цю проблему більш детально.

Тут насправді все просто. Справа в тому, що в регістрах зберігаються не тільки дані, але і так звані покажчики адрес. У випадку з 32-бітовим процесором обсяг цього самого регістру обмежений 32 бітами. Ось звідси і обмеження в 4 Гб або 2 в 32 ступені байт.

Резюмуючи вищесказане, хочу ще раз зазначити, що будь-яка 32-бітна операційна система в принципі не може працювати з усіма 4 Гб оперативної пам'яті в силу того, що багато системні пристрої для своєї роботи вимагають частині адресного простору, а воно обмежене 4 Гб. Ось система і відбирає його за рахунок оперативної пам'яті. Невикористану оперативну пам'ять можна використовувати як тимчасовий диск за допомогою утиліти RAM Disk.

Важливе зауваження: тут варто відзначити, що для 32-бітових операційних систем є механізм, який дозволяє використовувати більше 4 Гб адресного простору. Називається він PAE або Physical Address Extension в даному випадку система може адресувати до 64 Гб пам'яті. Дана технологія спочатку розроблялася для серверних систем. Для нормальної роботи вона вимагає відповідних виправлених драйверів. Оскільки таких робочих драйверів мало, то її навіть на серверних ОС за замовчуванням відключають. На звичайних редакціях Windows її теж відключили за замовчуванням. Це зроблено з тих же причин. Зараз же знаходяться так звані "народні умільці", які її містять, система дійсно бачить всю доступну оперативну пам'ять, але ось починають з'являтися помилки в найнесподіваніших місцях. Діагностувати такого роду помилки дуже складно. Так що моя вам порада. Якщо потрібно використовувати більше 3-4 Гб оперативної пам'яті, то ставте 64-бітну операційну систему.

Як бачите, 64-бітний режим роботи має такі плюси і мінуси:

 • + 64-бітна система може працювати з усім обсягом оперативної пам'яті;
 • + Деякі операції на 64-бітному процесорі виконуються значно швидше;
 • - 64-бітові покажчики вимагають більше пам'яті. Це збільшує обсяг займаної додатками оперативної пам'яті.

Як бачите, не всі так однозначно. Розглянемо тепер як же це проявляється на практиці.

Порівняння продуктивності 32-bit і 64-bit версій Windows

Спочатку потрібно сказати пару слів про методику тестування.

Вимірювання проводились на ноутбуці Asus N61Vn з четирехьядерним процесором Intel Core 2 Quad Q9000, як відеокарти застосовувалася nVidia GeForce GT 240M з 1 Гб виділеної пам'яті. Важливо відзначити, що на ноутбуці було встановлено 4 Гб оперативної пам'яті DDR3-1066. Порівняння проводилося з використанням 32- і 64-бітових версій Windows Vista SP2 з останніми оновленнями. Версії драйверів використовувалися одні і ті ж для нівелювання різниці в продуктивності між різними версіями. За описаним вище причин на 32-бітної Windows було доступно близько 3 Гб оперативної пам'яті, на 64-бітної редакції Windows - близько 4 Гб.

Важливе зауваження: дане тестування також вироблялося на Windows XP і Windows 7 на більш слабкому ноутбуці Acer Timeline 3810T з одноядерним процесором Intel Core 2 Duo SU3500 і 4 Гб оперативної пам'яті. Характер результатів і для цих випадків не змінився і залишився приблизно таким же.

Порівняння продуктивності можна розділити на дві основні частини:

 1. Дослідження продуктивності звичайних 32-бітних програм на 32-бітної і 64-бітної редакції Windows;
 2. Вимірювання швидкості роботи 32-бітної і 64-бітової версії програм на відповідній редакції Windows.

Дослідження продуктивності прикладних 32-бітних програм.

Метою даного тестування є визначення який приріст продуктивності можна очікувати при переході з 32-бітної на 64-бітну редакцію Windows. Актуальність даного дослідження пов'язана з тим, що на даний момент багато ігор і програми не мають спеціальних оптимізованих 64-бітових версій. Тут необхідно також нагадати, що 32-бітна система працює з 3 Гб пам'яті, а 64-бітна - з 4 Гб.

Для порівняння продуктивності використовувалися такі програми:

 1. 3DMark03 3.6;
 2. 3DMark05 1.3;
 3. 3DMark06 1.1;
 4. PCMark05 1.2.

Такий набір додатків пов'язаний з тим, що вони можуть досить точно відобразити реальну ситуацію з продуктивністю більшості програм та ігор. Можна, звичайно, взяти багато самих різних прикладних програм, але тоді сильно б ускладнилася методика дослідження. Також збільшилася б похибка вимірювань за рахунок гіршої повторюваності того чи іншого тесту і обмеженої точності засобів вимірювання.

1. Результати порівняння продуктивності в 3DMark03

Налаштування програми за замовчуванням. Роздільна здатність 1024х768:

2. Результати порівняння продуктивності в 3DMark05

Налаштовано за замовчуванням. Роздільна здатність 1024х768:

3. Результати порівняння продуктивності в 3DMark06

Налаштування як завжди за замовчуванням. Дозвіл екрану складає 1280х720:

3. Результати порівняння продуктивності в PCMark05

Даний тест включає декілька окремих тестів. Ось результати по-окремо.

Загальний результат в PCMark05

Продуктивність процесора в тестовому пакеті PCMark05

Продуктивність пам'яті в тесті PCMark05

Додатковий гігабайт оперативної пам'яті у 64-бітної системи робить свою справу.

Продуктивність графіки в тесті PCMark05

Продуктивність вінчестера в PCMark05

Підсумки порівняння продуктивності звичайних додатків

Результати дослідження цілком очікувані. Через використання режиму сумісності 64-бітна система при роботі зі звичайними 32-бітовим програмами показала трохи меншу продуктивність.

Дане порівняння продуктивності також показало, що реальної користі від 4 гігабайт оперативної пам'яті в тому наборі додатків немає. Тут важливо зауважити, що насправді в важких додатках начебто графічних редакторів, систем автоматизованого проектування (CAD) і інших обсяг оперативної пам'яті грає ключову роль. Там від додаткових гігабайт оперативної пам'яті реальна користь дійсно є.

Порівняння продуктивності 32 і 64-бітових версій програм

Метою даної частини дослідження є вимір приросту продуктивності при використанні оптимізованих 64-бітних програм на 64-бітної операційної системи.

Для порівняння продуктивності використовувалися такі програми:

 1. Архіватор 7-Zip 4.65;
 2. Тестовий пакет PCMark Vantage.

1. Тестування за допомогою архіватора 7-Zip

Про даному архіваторі вже було сказано в статті Добірка необхідних безкоштовних програм . В даному матеріалі він виступить в ролі тестового додатка. Причиною такого вибору є те, що він є і в 32-бітної і в 64-бітової версії, здатний працювати з багатоядерними процесорами, він досить сильно навантажує процесор, а також він містить вбудовані засоби для тестування продуктивності. При тестуванні розмір словника становив 32 Мб.

Перейдемо відразу до результатів:

Неважко помітити, що 64-бітна оптимізована версія архіватора на 64-бітної системі показала себе набагато краще ніж аналогічна 32-бітна версія на 32-бітної системі. Це цілком очікуваний результат. Оптимізації дають про себе знати.

2. Тестування за допомогою тестового пакета PCMark Vantage

Тестовий пакет PCMark Vantage також представлений в 32- і 64-бітної редакції. Даний тестовий пакет включає кілька тестів. Розглянемо їх по-окремо.

Загальний результат в тестовому пакеті PCMark Vantage

Продуктивність оперативної пам'яті в PCMark Vantage

Швидкість відтворення відео і TV в PCMark Vantage

Ігрова продуктивність

Продуктивність відтворення музики в PCMark Vantage

Порівняння продуктивності комунікацій в PCMark Vantage

Порівняння продуктивності в офісних додатках

Порівняння продуктивності жорсткого диска

Як і у випадку з 7-Zip, в загальному 64-бітна версія тестового пакета PCMark Vantage показує більш високу продуктивність ніж 32-бітна версія на 32-бітної системі. Тут основний внесок внесли оптимізації під 64-бітові процесори, а також трохи більший обсяг доступної пам'яті: чотири гігабайти у 64-бітної Windows проти трьох у 32-бітної редакції Windows.

Підіб'ємо підсумки дослідження

Підсумки порівняння продуктивності 32-бітної і 64-бітної редакцій Windows

 • Найбільший приріст продуктивності в 64-бітних редакціях Windows XP, Windows Vista і Windows 7 можливий лише за умови використання оптимізованих 64-бітових версій програм та ігор. При роботі зі звичайними додатками без оптимізації під 64-біта приріст продуктивності не спостерігається;
 • Багато програми та ігри не показують істотного збільшення продуктивності при збільшенні обсягу доступної оперативної пам'яті більше 3 Гб. Виняток становлять складні додатки для роботи з зображеннями, відео, системи проектування та інші. Згодом число таких додатків буде збільшуватися. Для такого роду додатків використання 64-бітної системи є більш ніж обгрунтованим.
 • Деякі додатки на 64-бітної системі працюють нестабільно в силу різних причин. На щастя, таких додатків все менше і менше.

В якості висновку зазначу, що яку саме редакцію Windows встановлювати вирішувати вам. Сподіваюся, це дослідження вам допомогло. Також не забуваємо і про Порівняння продуктивності Windows XP, Windows Vista і Windows 7. Що краще встановити? .

Всі питання щодо доцільності встановлення 32-біт або 64-біт версій Windows прошу викладати в цій темі форуму: Windows 32-біт або 64-біт. Що краще встановити на ноутбук? .

Всі зауваження та пропозиції щодо самої статті ви можете висловити через дану контактну форму: відправити e-mail автору. Прошу зауважити, що якщо у вас щось не виходить, то питати варто тільки на форумі . Подібного роду електронні листи будуть проігноровані.

З повагою, автор матеріалу - Тонієвич Андрій. Публікація даного матеріалу на інших ресурсах вирішуються виключно з посиланням на джерело та з зазначенням автора

7. Що краще встановити?
У уважного читача міг виникнути питання: а хіба є й інші режими?
7. Що краще встановити?
Що краще встановити на ноутбук?
Навигация по сайту
Топ читаемых новостей
Дополнительный аксессуар WasserKRAFT /Ведро/ 5L
Дополнительный аксессуар WasserKRAFT /Ведро/ 5L купить недорого В нашем интернет-магазине вы может приобрести Аксессуары по приемлемой цене. Среди многообразия предлагаемых моделей и производителей несложно

Аксессуары для iPhone 5/5S/5SE/5C оптом: доставка по РФ из Москвы
Чехлы для мобильных телефонов являются не менее востребованными аксессуарами, чем кошельки для денег, но если деньги при падении не теряют своей ценности, то чувствительная цифровая техника не всегда

Официальные аксессуары для Galaxy S7 и S7 Edge от Samsung
Наконец-то состоялась долгожданная презентация нового Galaxy S7, где были продемонстрированы новые инновационные технологии и уникальные возможности флагманского смартфона. Более детально об этом можно

10 самых нужных аксессуаров для автомобиля
Как вы думаете, какие аксессуары для автомобилей сегодня наиболее ценятся? Какие дополнительные предметы комплектации современного автомобиля имеют наибольший спрос? Рейтинг самых полезных автомобильных

Смартфон Xiaomi Redmi Note 3 Pro 16Gb Special Edition Gold
Флагманский   Redmi Note 3 Pro От мечты к реальности Серия флагманских смартфонов Redmi Note получила много одобрительных отзывов. Какая новинка есть в Redmi Note 3 Pro? Это мощный флагманский

Душевые гарнитуры Keuco, официальный сайт дилера в Москве
Keuco – сантехника, неподвластная времени. История бренда Keuco ведет свой отсчет с 1953г. Небольшой частный бизнес со штатом сотрудников чуть более 2х десятков открылся в немецком городке Хемере. Учредителями

Топ 10: лучшие аксессуары для Xbox One. Обзор
В наши дни Xbox One является достаточно распространенной консолью. Правда, стандартный, заводской сенсор Kinect вы уже не найдете. Microsoft отказалась вкладывать его в комплект к каждой консоли. Однако,

Обзор аксессуаров для смарт часов Apple Watch
Лучшие ремешки, защитные чехлы, зарядные доки и многое другое для ваших смартчасов Apple. Если вы собираетесь купить одну из моделей умных часов Apple Watch, то наверняка хотите, чтобы их дополняли какие-то

Купить аксессуары для ванной Keuco в интернет-магазине Santeh-Import.ru
На сайте нашего интернет-магазина вы можете легко и быстро выбрать аксессуары для ванной Keuco, которые будут органично дополнять санузел, оборудованный сантехникой данной германской марки. С первого

Оригинальные Британские чехлы для LG NEXUS 4 E960 по невысокой цене
Неподражаемый стиль и покрытие отменного уровня от лучших брендов. Мы уверены, насколько вы цените ваше мобильное устройство NEXUS 4 E960, поэтому мы предлагаем вам необыкновенную коллекцию Case

Бизнес новости © 2016 Мой самый лучший блог!