{ Новости Бизнеса } Все будет замечательно...
войти на сайт Бесплатно можно смотреть фильмы онлайн и не забудьте о шаблоны dle на нашем ресурсе бесплатно скачать фильмы c лучшего сайта

Тест батареї ноутбука windows 10. Як перевірити батарею на ноутбуці

 1. Акумулятор для ноутбука - «серце» лептопа
 2. Як перевірити акумулятор ноутбука
 3. Як розібрати акумулятор ноутбука
 4. Як перевірити акумулятор ноутбука?
 5. Battery Mark
 6. Battery Eater
 7. Battery Bar
 8. Системна утиліта Windows

Чи не багато користувачів знають, що некоректне функціонування акумулятора може бути причиною чималої кількості проблем, що стосуються роботи самого комп'ютера. Тому дуже важливо стежити за станом АКБ. Якщо батарея вашого ПК Неможливо зарядити телефон, перш за все перевірте кабель живлення і драйвера, а вже потім переходите до акумулятора. У цій статті докладно розглянемо, як перевірити батарею ноутбука на працездатність. Давайте розбиратися. Поїхали!

Які ж є основні причини проблем з батареєю ноутбука? Їх досить багато. Найбільш часта - банальний знос. Акумулятор не вічний і має термін служби (як правило, 2-3 роки) і після його закінчення працює вже не так добре. Так що не варто забувати про цю обставину. Адже якщо у вас старий ноутбук, напевно час заміни батареї прийшло вже давно. АКБ - це витратний матеріал, який без проблем можна замінити.

Існує кілька правил, які дозволять вам максимально продовжити термін служби батареї. Перше - виймайте акумулятор, коли ноутбук працює від мережі. Дуже часто люди використовують ноутбуки як стаціонарний пристрій, при цьому не виймають батарею, що скорочує термін її служби. Друге правило - рекомендується здійснювати повну розрядку / зарядку АКБ як мінімум раз в пару тижнів, а краще щотижня. В іншому випадку проблеми можуть початися набагато раніше зазначеного терміну.

Інші причини поганої працездатності батареї:

 • Сталося коротке замикання;
 • Була порушена робота контролера харчування;
 • Виникли проблеми з контактами АКБ;
 • Було порушено живлення материнської плати;
 • Драйвера працюють некоректно;
 • Пошкодився кабель живлення.

Якщо ви з якоїсь причини не хочете звертатися до майстра або в сервісний центр, можна провести самостійну діагностику батареї ноутбука. Для цього вам знадобиться завантажити і встановити спеціальну утиліту BatteryCare. З її допомогою ви зможете подивитися всю основну інформацію по роботі і поточному стану акумулятора. Також BatteryCare пропонує користувачеві поради та рекомендації щодо поліпшення роботи АКБ і зменшення споживаного заряду. Загалом, програма дуже корисна, при цьому абсолютно безкоштовна. Так що обов'язково скачайте.

Ще одна відмінна утиліта, яка пропонує аналогічні можливості - Battery Optimizer. З переваг і особливостей можна виділити те, що Battery Optimizer дозволяє підвищити час автономної роботи ноутбука, шляхом внесення змін в роботу деяких служб. При цьому програма сама розповідає все це користувачеві. Крім цього, тут ви знайдете велику і детальну інформацію по роботі АКБ.


Також можна обійтися і без використання програм. Потрібен тільки мультиметр. Переведіть його в режим постійного струму і підключіть до акумулятора, попередньо розібравши його. Перед тим як розбирати АКБ, обов'язково повністю розрядите її. Щоб відкрити батарею, вставте ніж в поздовжній шов корпусу і розсуньте кришки. Після цього перевірте напругу в ланцюзі за допомогою мультиметра. На дисплеї повинно висвітитися значення, яка дорівнює кількості елементів живлення, помноженому на 3,7. Якщо напруга окремого осередку менше ніж 3,7, то це говорить про те, що її пора замінити.

Після того, як моя батарея від ноутбука Dell Vostro 1015n повністю вийшла з ладу, я вирішив купити нову, але не оригінальну, так як її вартість становила $ 129.99, що дорівнює вартості самого ноутбука (ноутбуку більше 6-ти років). Замовив я китайський аналог за $ 16.5. Через кілька тижнів надійшла посилка. Зовні батарея не відрізнялася від оригінальної.

Оригінальна батарея:

Китайський аналог:


Китайський аналог:

Як видно з етикеток, ємність китайської батареї приблизно дорівнює 5200mAh × 11.1V≈58Wh (приблизно дорівнює тому, що напруга в реальності непостійна величина), а оригінальною становить всього 48Wh. Я здогадувався, що реальна ємність буде нижче, і у мене виникло бажання з'ясувати на скільки.

Спершу я протестував батарею за методикою описаної в статті, присвяченій.

Портативна Aida64 показала, що паспортна (вшита в мікроконтролер батареї) ємність дорівнює 48840mWh (48.84Wh) що вже відрізняється від напису на етикетці 🙂


84Wh) що вже відрізняється від напису на етикетці 🙂

Стандартна консольна утиліта Windows:

Powercfg / energy

показала такий же результат (частина звіту з файлу "energy-report.html"):

html):

Порадувало те, що ступінь зносу батареї дорівнює 0%. Але мене цікавила трохи інша задача: експериментально визначити реальну фактичну ємність батареї. У пошуках відповідного інструменту я зупинився на безкоштовному для особистого користування додатку BatteryMon, відмінно підходили для вирішення поставленого завдання.

Додаток являє собою лічильник електроенергії, споживаної ноутбуком, в реальному часі. Серед безлічі різних корисних речей програми найбільше мене цікавила жовта панелька на якій відображалася залишився / повний заряд батарейки (Capacity), падіння / приріст заряду під час розрядки / зарядки (Capacity drop / Capacity gain) і миттєва потужність при розрядці / зарядці (Discharge rate / Charge rate). Миттєва потужність при розрядці - це потужність ноутбука, що розвивається в даний момент часу. Цікаво спостерігати за цією величиною при навантаженні на процесор 🙂


Встановивши нову батарею я побачив, що її ємність дорівнює 54%. Я дав ноутбука можливість розрядити її до 8% (така вимога в інструкції до батареї). Потім перезапустив програму і зарядив ноутбук до 100%.


З огляду на те, що батарея вже мала залишкових 8% заряду, нескладними математичними розрахунками визначив, що повна реальна ємність батареї становить:

(44888mWh / (100% -8%)) × 8% + 44888mWh = 48791mWh або 48791mWh / 11.1V≈4396mAh.

Це менше того, що написано на етикетці, але трохи більше ємності оригінальної батареї, що не може не радувати 🙂

Потім я простежив за розрядом батареї, для цього я відключив мережевий адаптер харчування, перезапустив програму Battery M on і розрядив батарею до 10%.


Потім я простежив за розрядом батареї, для цього я відключив мережевий адаптер харчування, перезапустив програму Battery M on і розрядив батарею до 10%

За аналогічним вище прикладу розрахував повну реальну ємність батареї:

(44855mWh / (100% -10%)) × 10% + 44855mWh = 49839mWh або 49839mWh / 11.1V≈4490mAh.

При розрядці цифри виявилися навіть трохи вище! Такий результат я пов'язую з не зовсім коректним виміром заряду при зарядці акумулятора, про що свідчить стрибок в районі 90 - 100% при першій зарядці (див. Малюнок вище). Думаю, це пов'язано з логікою роботи контролера батареї, так як саме від нього операційна система , І відповідно програма Battery M on, за спеціальним 9-pin (в разі для мого ноутбука) інтерфейсу отримує відомості від батареї.

Але, не дивлячись на це, в цілому я залишився задоволений: отримав батарею яка тримає так само, як і колись тримала оригінальна, коли була нова, а це більше 4-х годин безперервної роботи в браузері при яскравості екрану трохи нижча за середню.

Серед можливостей програми Battery M on хотілося б відзначити функцію відображення минулого і часу роботи ноутбука від батареї, а також корисну опцію перегляду інформації про батарею (виробник, ємність в mWh і mAh, напруга та ін.).

)

Якщо в один «прекрасний» день сидячи за своїм улюбленим лептомом ви раптом помітили, що його акумулятор став значно менше і гірше тримати заряд - не поспішайте відразу ж підшукувати йому заміну.

Для початку варто з'ясувати джерело проблеми і розібратися, що ж не так з вашої АКБ. А вже після перевірки можна говорити про причини поганої роботи акумулятора і зробити висновок про те, чи можна продовжувати користуватися ним далі чи потрібна заміна.

Акумулятор для ноутбука - «серце» лептопа

Акумуляторна батарея - це велика «батарейка», яка дозволяє комп'ютеру працювати автономно. Якщо з батареєю все в порядку - лептоп нормально «відчуває» себе кілька годин без підзарядки. Однак з часом ємність літій-іонних АКБ (саме такі пристрої коштують в більшості сучасних лептопів) безповоротно зменшується.

Так як же зрозуміти, вичерпав чи акумулятор для ноутбука свій ресурс повністю або у нього є ще «порох в порохівницях»? Для цього існують спеціальні програми-тестери і прилади, за допомогою яких можна поставити точний «діагноз» пристрою.


Для цього існують спеціальні програми-тестери і прилади, за допомогою яких можна поставити точний «діагноз» пристрою

Як перевірити акумулятор ноутбука

Фахівці пропонують два основних способи перевірки стану акумулятора:

 1. Спеціальні програми. Все, що вам потрібно, це завантажити в інтернеті утиліту, встановити її на свій комп'ютер і запустити. Після процедури перевірки у властивостях батареї з'явиться інформація про тип АКБ, його ємності і ступеня зношеності пристрою. Якщо ресурс вичерпаний повністю, залишається один вихід - шукати новий акумулятор. Зробити це можна, наприклад, на BatteryOn. Популярні й ефективні програми-тестери: BatteryInfoView, Aida64, BatteryBar.
 2. Використання тестера для перевірки акумуляторної батареї. Компактний «девайс» дозволяє за кілька хвилин визначити справність контролера, покаже вам кількість залишилися циклів заряду / розряду, актуальну ємність, температуру всередині. Єдиний нюанс: для перевірки стану акумуляторних осередків потрібно розбирати пристрій. Про те, як це зробити правильно, розповімо далі.

Як розібрати акумулятор ноутбука

«Препарувати» батарею потрібно на рівній широкій поверхні. Бажано заздалегідь підготувати всі необхідні інструменти:

 • ніж з тонким коротким лезом (модельний);
 • тестер;
 • клей для пластмаси;
 • паяльник;
 • маленьку автомобільну лампочку;
 • нові елементи живлення.

Процес розбору акумулятора.

 1. Повністю розрядити АКБ і вийняти з ноутбука.
 2. Знайдіть поздовжній шов на корпусі батареї, акуратно вставте ніж на кілька міліметрів в глибину та послабити половинки корпусу.
 3. Зробіть фото розташування осередків харчування в батареї. Зображення стане в нагоді вам, коли настане час збирати АКБ назад.
 4. Тепер перевірте тестером напруга в колі і кожного елемента окремо. Мультиметр повинен показати число, що дорівнює загальному числу елементів живлення, помноженому на 3,7. Число інше означатиме, що потрібно виймати осередки і вимірювати кожну окремо. Напруга «батарейки» має бути в діапазоні 3,7-4,1 V. Якщо воно буде менше - елемент потрібно замінити на новий, так як його ресурс вичерпано.
 5. Всі осередки потрібно розрядити до показника 3,2 V, приєднавши до кожного автомобільну лампочку.
 6. Встановіть всі елементи живлення назад на свої місця, як на зробленої вами заздалегідь фотографії. Після цього можна припаювати «батарейки».
 7. Склейте половинки акумулятора і залиште до повного висихання клею.
 8. Вставте АКБ в ноутбук, поставте на зарядку і дочекайтеся її закінчення.

Якщо ви все зробили правильно, батарея знову буде тримати заряд, як новенька.

Таким нехитрим чином можна перевірити стан акумулятора та навіть продовжити йому життя. Довгих років справної роботи вашого ноутбука!

«Пора купити новий акумулятор свого улюбленого ноутбука», - думаєте ви. Більшість виробників лептопів і комплектуючих до них зараз згідно кивають головою. Ще б пак - покупець намалювався! А заодно - дохід і прибуток. Особливо якщо для вашої моделі випускаються акумулятори підвищеної ємності - вони дорожче і краще. Але самі порядні і далекоглядні виробники, щиро переймаються проблемами користувачів, все-таки радять спочатку протестувати ваш акумулятор і дізнатися, чи так все жахливо насправді.

Як перевірити акумулятор ноутбука?

Для тесту батареї існує спеціальне програмне забезпечення . Принцип приблизно однаковий - обчислення часу роботи на одиницю заряду. Але нюанси все-таки є, тому в залежності від вашого режиму користування ноутом краще вибрати ту програму, яка дасть найбільш корисні відомості.

Battery Mark


Battery Mark

Ця програма пропонує два режими перевірки: звичайний і прискорений. У прискореному режимі програма обчислює час, потрібний для розгону процесора на повну потужність, і час, протягом якого заряд падає на один відсоток. Другий показник множиться на сто, до нього додається перша цифра і в результаті виходить повне час автономної роботи ноутбука. При звичайній перевірці тестується час роботи на повну потужність і в режимі простою. Оцінка усредняется за трьома проміжків падіння заряду і, таким чином, тест виходить трохи точніше, ніж при прискореної перевірки. Програма рекомендована для власників старих моделей ноутов.

Battery Eater


Battery Eater

Тут пропонується три варіанти тестування ноутбука: класичний, читацький і режим простою. Тобто, ви дізнаєтеся саме те, що вас цікавить - як поведе себе прилад у своєму режимі використання. Сенс в тому, що програма максимально навантажує всі підсистеми ноутбука, що працюють в тому чи іншому режимі. І обчислює мінімальний термін, який протримається максимально Підвантажений ноутбук. Тобто реальність може потім виявитися навіть трохи краще, ніж покаже тест. Але, як то кажуть, краще перебдеть, ніж недобдеть.

Battery Bar

Мабуть, сама інтелектуальна програма тестування, підходяща для новітніх акумуляторів авторитетних виробників (той же Toshiba, наприклад). Ця програма збирає статистику використання батареї, аналізує і видає точний час, що залишився до відключення ноутбука, що працює автономно. Чим довше користуєтеся програмою - тим точніше дані тестування акумулятора ноутбука Toshiba. Моніторинг вельми ненав'язливий - ви можете змістити віконце в будь-яку частину екрану.

Системна утиліта Windows

Справа в тому, що в Windows (як я вже писав вище) є спеціальна утиліта, яка відстежує стан акумулятора і зараз ми скористаємося ще однією її особливістю.

Насамперед нам потрібно запустити і виконати (написати або вставити звідси) команду powercfg energy:
і чекаємо поки збереться інформація. Зазвичай на це потрібно близько хвилини. Після закінчення в вікні буде написано, що все готово і файл звіту було створено. Зазвичай він зберігається там же, де і лежить командний рядок (Windows / system32) і називається energy-report.html. Втім про це всьому Вам буде написано:


Втім про це всьому Вам буде написано:


Тепер йдемо в цей самий каталог, шлях якого написаний, і відкриваємо через отриманий звіт. У ньому дуже багато інформації, але основна з цього статті - це Відомості про батарею. Зверніть увагу на такі параметри, як «Розрахункова ємність» і «Остання повна зарядка». В ідеальному варіанті ці значення повинні бути рівні. Чим менше значення «Остання повна зарядка», тим нижче здатність акумулятора накопичувати енергію. Зниження ж значення другого параметра по відношенню до першого на 50 або більше відсотків вказує на те, що батарею незабаром доведеться замінити.Якщо у Вас цей файл не хоче відкриватися, то спробуйте скопіювати його в будь-яку іншу папку, а звідти відкрити вже.

Як бачите, дізнатися коли слід замінити батарею досить легко, виходячи з усіх даних. Можете так само звернути увагу на інші корисні поради і рекомендації.


Поділіться статтею з друзями:

Схожі статті

Які ж є основні причини проблем з батареєю ноутбука?
Так як же зрозуміти, вичерпав чи акумулятор для ноутбука свій ресурс повністю або у нього є ще «порох в порохівницях»?
Як перевірити акумулятор ноутбука?
Навигация по сайту
Топ читаемых новостей
Дополнительный аксессуар WasserKRAFT /Ведро/ 5L
Дополнительный аксессуар WasserKRAFT /Ведро/ 5L купить недорого В нашем интернет-магазине вы может приобрести Аксессуары по приемлемой цене. Среди многообразия предлагаемых моделей и производителей несложно

Аксессуары для iPhone 5/5S/5SE/5C оптом: доставка по РФ из Москвы
Чехлы для мобильных телефонов являются не менее востребованными аксессуарами, чем кошельки для денег, но если деньги при падении не теряют своей ценности, то чувствительная цифровая техника не всегда

Официальные аксессуары для Galaxy S7 и S7 Edge от Samsung
Наконец-то состоялась долгожданная презентация нового Galaxy S7, где были продемонстрированы новые инновационные технологии и уникальные возможности флагманского смартфона. Более детально об этом можно

10 самых нужных аксессуаров для автомобиля
Как вы думаете, какие аксессуары для автомобилей сегодня наиболее ценятся? Какие дополнительные предметы комплектации современного автомобиля имеют наибольший спрос? Рейтинг самых полезных автомобильных

Смартфон Xiaomi Redmi Note 3 Pro 16Gb Special Edition Gold
Флагманский   Redmi Note 3 Pro От мечты к реальности Серия флагманских смартфонов Redmi Note получила много одобрительных отзывов. Какая новинка есть в Redmi Note 3 Pro? Это мощный флагманский

Душевые гарнитуры Keuco, официальный сайт дилера в Москве
Keuco – сантехника, неподвластная времени. История бренда Keuco ведет свой отсчет с 1953г. Небольшой частный бизнес со штатом сотрудников чуть более 2х десятков открылся в немецком городке Хемере. Учредителями

Топ 10: лучшие аксессуары для Xbox One. Обзор
В наши дни Xbox One является достаточно распространенной консолью. Правда, стандартный, заводской сенсор Kinect вы уже не найдете. Microsoft отказалась вкладывать его в комплект к каждой консоли. Однако,

Обзор аксессуаров для смарт часов Apple Watch
Лучшие ремешки, защитные чехлы, зарядные доки и многое другое для ваших смартчасов Apple. Если вы собираетесь купить одну из моделей умных часов Apple Watch, то наверняка хотите, чтобы их дополняли какие-то

Купить аксессуары для ванной Keuco в интернет-магазине Santeh-Import.ru
На сайте нашего интернет-магазина вы можете легко и быстро выбрать аксессуары для ванной Keuco, которые будут органично дополнять санузел, оборудованный сантехникой данной германской марки. С первого

Оригинальные Британские чехлы для LG NEXUS 4 E960 по невысокой цене
Неподражаемый стиль и покрытие отменного уровня от лучших брендов. Мы уверены, насколько вы цените ваше мобильное устройство NEXUS 4 E960, поэтому мы предлагаем вам необыкновенную коллекцию Case

Бизнес новости © 2016 Мой самый лучший блог!