{ Новости Бизнеса } Все будет замечательно...
войти на сайт Бесплатно можно смотреть фильмы онлайн и не забудьте о шаблоны dle на нашем ресурсе бесплатно скачать фильмы c лучшего сайта

Тестування і діагностика комп'ютера в домашніх умовах

 1. EVEREST Home Edition v. 2.0
 2. SiSoftware Sandra Lite 2005.SR1
 3. PC Wizard 2005
 4. CPU-Z v. 1.28
 5. PCMark04 Build 1.3.0

Сергій Пахомов

EVEREST Home Edition v. 2.0

SiSoftware Sandra Lite 2005.SR1

PC Wizard 2005

CPU-Z v. 1.28

PCMark04 Build 1.3.0

Нині існує величезна кількість програм, які допомагають користувачеві протестувати комп'ютер, а також отримати, узагальнити і проаналізувати інформацію про систему Нині існує величезна кількість програм, які допомагають користувачеві протестувати комп'ютер, а також отримати, узагальнити і проаналізувати інформацію про систему. При схожих призначеннях подібні утиліти часто досить сильно розрізняються по своїй реалізації, зручності інтерфейсу, набору інструментів діагностики та функціональності в цілому. Серед подібних програм зустрічаються як вузькоспеціалізовані, призначені для детального розгляду однієї з підсистем комп'ютера, так і дають можливість провести діагностику і тестування системи в цілому і всіх її підсистем окремо. Найчастіше до складу утиліт діагностики та моніторингу розробники включають тестові модулі, що дозволяють на основі нескладних, а головне - нетривалих синтетичних тестів скласти більш повне уявлення про комп'ютерну систему і прийняти продумане рішення, що стосується способів збільшення її продуктивності. Та й простий збір систематизованої докладної інформації про систему здатний часом відкрити користувачеві очі на причини тих чи інших проблем, що виникають при роботі з ПК.

В даному огляді зроблено спробу описати найпопулярніші сьогодні утиліти діагностики і тестування, при цьому крім таких вимог, як максимально дружній, зручний і інтуїтивно зрозумілий інтерфейс, забезпечення високого ступеня інформативності і функціональності, при виборі утиліт нами було висунуто умову, щоб програми були безкоштовними і доступними для вільного скачування в Інтернеті. Отже, на нашу увагу удостоїлися такі програми:

 • EVEREST Home Edition v. 2.0;
 • SiSoftware Sandra Lite 2005.SR1;
 • PC Wizard 2005;
 • CPU-Z Version 1.28;
 • PCMark04 Build 1.3.0.

Перш ніж приступити до докладного опису даних утиліт, дамо їм загальну характеристику. Перші дві утиліти - EVEREST Ultimate Edition v. 2.0 і SiSoftware Sandra 2005 - багато в чому схожі. Утиліта SiSoftware Sandra 2005 - це класика жанру. Вона надає величезний набір інструментів діагностики, дозволяючи збирати про систему всебічну інформацію, а крім того, в її склад входить ряд тестів, за допомогою яких можна порівняти продуктивність окремих підсистем комп'ютера і системи в цілому з продуктивністю еталонних конфігурацій.

Утиліта EVEREST Ultimate Edition v. 2.0 має багато спільного з утилітою SiSoftware Sandra, особливо в частині інструментів збору інформації про систему.

Утиліта PC Wizard 2005, так само як і утиліти SiSoftware Sandra 2005 і EVEREST Ultimate Edition v. 2.0, являє собою діагностичний засіб ПК, а крім того, містить ряд вбудованих бенчмарків, за допомогою яких можна оцінити продуктивність окремих підсистем ПК.

Утиліта CPU-Z Version 1.28 призначена в першу чергу для діагностики роботи процессорной підсистеми. Вона здатна ініціювати практично всі існуючі сьогодні x86-процесори (включаючи і процесори з архітектурою AMD 64) і більшість сучасних чіпсетів.

Утиліта PCMark04 - це синтетичний бенчмарк, що дозволяє проводити досить докладний тестування різних підсистем ПК. Цей пакет перш за все призначений для проведення експрес-тестування ПК в домашніх умовах.

EVEREST Home Edition v. 2.0

сайт: http://www.lavalys.com

Утиліта EVEREST є наступницею добре відомої утиліти AIDA32, написаної в свій час Тамасом Міклос (Tamas Miklos). Як правило, все хороше швидко прибирають до рук, що, власне, і сталося з утилітою AIDA32. Тепер в дещо оновленому варіанті ця утиліта відома під ім'ям EVEREST і є сьогодні однією з найбільш вдалих програм діагностики та моніторингу ПК. Вона дозволяє отримати докладну інформацію як про комп'ютер в цілому, так і про всі його підсистемах, а також містить ряд додаткових тестів.

Існує три варіанти програми EVEREST: EVEREST Corporate Edition, EVEREST Ultimate Edition і EVEREST Home Edition. Для домашніх користувачів найбільше підійде версія EVEREST Home Edition (особливо з огляду на ту обставину, що вона безкоштовна).

Давайте докладніше розглянемо можливості цього програмного продукту. Утиліта EVEREST Home Edition порівняно невелика за розміром (2,58 Мбайт). Ця програма має традиційний віконний інтерфейс і підтримує російську мову (правда, в цьому пункті у програми є серйозні недоробки і частина тексту відображається у вигляді незрозумілими символами). Робоча область програми розділена на два вікна: основне інформаційне та допоміжне (розташоване ліворуч), в якому, завдяки ієрархічній структурі, схожою з деревовидної структурою каталогів, можна здійснювати вибір того чи іншого інструменту моніторингу, що дозволяє отримати вичерпну інформацію про будь-якому компоненті комп'ютерної системи (рис. 1).

Мал. 1. Головне вікно утиліти EVEREST Home Edition v. 2.0

Коротко розглянемо, яку ж інформацію про систему можна отримати за допомогою утиліти EVEREST Home Edition v. 2.0. При виборі в допоміжному вікні пункту «Комп'ютер» з'являється можливість отримати загальну інформацію про систему, BIOS, стан батарей (актуально для ноутбуків або ІБП), інформацію системних датчиків апаратного моніторингу і навіть інформацію про розгін процесора, пам'яті і графічного контролера.

Вибираючи інші пункти у допоміжному вікні, можна отримати більш детальну інформацію про складові системи - як апаратних, так і програмних.

Категорія «Системна плата» дозволяє отримати докладні відомості про центральний процесор, чіпсет, системної пам'яті, базової системи введення-виведення (BIOS) і власне про системну плату. Важко назвати іншу утиліту, яка давала б настільки повну інформацію!

У категорії «Дисплей» надається можливість отримати відомості про все, що якимось чином пов'язане з візуальним (графічним) інтерфейсом системи. Тут міститься повна інформація не тільки про відеокарту і монітор, а й про налаштування робочого столу.

У категорії «Мультимедіа» міститься інформація про мультимедійні можливості системи. Тут перераховані всі встановлені звукові і видеокодеки, MCI-пристрої (Media Control Interface) і, звичайно ж, аудіо.

Категорія «Зберігання даних» включає багато корисних відомостей про дискову підсистему комп'ютера, надаючи дані про використовувані пристроях зберігання інформації, про їх логічної і фізичної структури, і, що дуже корисно, відображає інформацію SMART жорстких дисків системи, якщо, звичайно, ця технологія підтримується наявними HDD. Крім того, в цій категорії відображаються такі характеристики жорстких дисків, як швидкість обертання шпинделя, обсяг буфера, середній час пошуку, час розкрутки, середня затримка розкрутки, кількість пластин в диску і навіть фізичні розміри і вага жорсткого диска.

Категорія «Мережа» дозволяє отримати відомості про все, що якимось чином пов'язано з мережевим інтерфейсом. Тут можна знайти інформацію про мережевому контролері і швидкості встановленого мережевого з'єднання, поточну статистику цього з'єднання (кількість отриманих і переданих байт), відомості про налаштування TCP / IP і мережевому оточенні.

Категорія «DirectX» дає користувачеві можливість отримати докладну інформацію про встановлену версії DirectX, а саме про наявні в системі файлах і динамічних бібліотеках DirectX і їх налаштування при роботі з відео, звуком, музикою і інтерфейсами введення-виведення.

Категорія «Пристрої» надає інформацію про встановлені в системі пристроях, при цьому відомості про них можна отримати як в традиційному для системи Windows вигляді, так і в більш детальному, що дозволяє отримати уявлення про фізичному інтерфейсі пристроїв і про використовувані ними системних ресурсах.

Останній пункт, який можна побачити у допоміжному вікні, - «Тест». Тут можна запустити один з трьох тестів, що оцінюють пропускну здатність підсистеми пам'яті: читання з пам'яті, запис в пам'ять і затримка пам'яті. При цьому результати тесту виводяться у вигляді діаграми і порівнюються з результатами, отриманими в інших конфігураціях.

Ще однією цікавою особливістю утиліти EVEREST Home Edition v. 2.0 є можливість створення звітів по заздалегідь заданим сценарієм. Таким чином, можна заздалегідь визначити, які саме дані включати в генерований звіт і в якому форматі його створювати.

SiSoftware Sandra Lite 2005.SR1

сайт: http://www.sisoftware.net

Давно і добре відома утиліта SiSoftware Sandra тепер стала по-справжньому універсальною програмою, що дозволяє працювати з широким спектром сучасних комп'ютерних систем, починаючи від платформ Pocket PC ARM (КПК і смартфони) і закінчуючи платформами Win64 IA64 (системи на базі Itanium / Itanium2), AMD 64 (системи на базі процесорів AMD Athlon 64 / Athlon 64 FX / Opteron) і, звичайно ж, найбільш поширеною сьогодні платформою Win32 x86.

Утиліта SiSoftware Sandra є свого роду зразком інформаційно-діагностичного програмного забезпечення. Сутність і призначення цієї програми відображені в її назві: Sandra - це зовсім не жіноче ім'я, а скорочення від System ANalyser, Diagnostic and Reporting Assistant. Це програмне забезпечення випускається в декількох версіях, які розрізняються умовами ліцензії, а простіше кажучи, ціною і, як наслідок, функціональністю. У нашому огляді ми приділимо увагу лише безкоштовної версії (Lite), призначеної для особистого використання і не вимагає реєстрації. Дана утиліта підтримує російськомовний інтерфейс, причому, на відміну від EVEREST Home Edition, без всяких «глюків».

SiSoftware Sandra Lite 2005 має традиційний віконний інтерфейс (рис. 2).

Мал. 2. Головне вікно утиліти SiSoftware Sandra Lite 2005

Всі інструменти моніторингу та діагностики програми поділені на п'ять категорій відповідно до їх цільовим призначенням:

 • майстри (Wizard Modules);
 • інформаційні модулі (Information Modules);
 • бенчмаркінгового модулі (Benchmarking Modules);
 • переглядові модулі (Listing Modules);
 • тестові модулі (Testing Modules).

Коротко розглянемо інструменти діагностики та моніторингу, що надаються в розпорядження користувача утилітою SiSoftware Sandra Lite 2005.

У категорії «Майстри» є сім майстрів:

 • майстер додавання модулів - дозволяє додавати нові модулі до складу утиліти;
 • майстер моніторингу оточення;
 • майстер узагальненого індексу продуктивності - проводить тестування основних підсистем комп'ютера: процессорной (арифметична продуктивність і мультимедійна продуктивність), підсистеми пам'яті, дискової підсистеми і мережевого інтерфейсу, на основі чого виставляється узагальнений індекс продуктивності. Але найбільший, на наш погляд, інтерес викликає графічне представлення результатів у вигляді п'ятикутної матриці покриття, яка дозволяє наочно оцінити продуктивність тестованої системи в порівнянні з іншими конфігураціями (рис. 3). При цьому у користувача є можливість самому скласти еталонну конфігурацію комп'ютерної системи, продуктивність якої він хотів би порівняти зі своїм ПК;
 • майстер стрес-тестування (Burn-in Wizard) - дозволяє перевірити комп'ютерну систему на витривалість шляхом багаторазового циклічного запуску тестів (які можна знайти в категорії «бенчмаркінгового модулі»). Важливо, що можна забезпечити захист системи від наслідків таких жорстких навантажень, задавши умову припинення тесту при перегріванні або помилки, при цьому критичні температури і граничні параметри роботи систем охолодження (швидкість обертання вентиляторів охолодження) також можуть бути визначені користувачем. Крім того, є можливість вибору тестів, які будуть запускатися, і кількості запусків, причому можна навіть ставити пріоритет цього додатка;
 • майстер оновлень - дозволяє здійснювати онлайн-оновлення версії утиліти;
 • майстер збільшення продуктивності - запускає всі активні інформаційні модулі та на основі отриманої інформації дає поради щодо оптимізації та модернізації системи, що сприяють підвищенню продуктивності комп'ютерної системи. Відзначимо, що повністю довіряти всім радам не варто, хоча майстер видає і досить корисні поради, особливо що стосуються можливості відключення різних служб;
 • майстер складання звітів - допомагає зберігати отриману інформацію в найбільш зручному для користувача форматі, а крім того, надає можливість вибрати місце доставки отриманого звіту.

Мал. 3. Вікно модуля майстра узагальненого індексу продуктивності

У категорії «Інформаційні модулі» можна знайти інструменти, що дозволяють отримати вичерпну інформацію практично про всі апаратних і програмних компонентах комп'ютерної системи.

Категорія «бенчмаркінгового модулі» включає ряд добре відомих і досить часто цитованих синтетичних тестів, що дозволяють оцінити продуктивність найбільш важливих комп'ютерних підсистем (за винятком відеопідсистеми). Ця категорія містить наступні тестові утиліти:

 • арифметичний тест процесора (CPU Arithmetic Benchmark) - дозволяє оцінити продуктивність виконання арифметичних обчислень і операцій з плаваючою комою в порівнянні з іншими еталонними комп'ютерними системами;
 • мультимедійний тест процесора (CPU Multi-Media Benchmark) - дає можливість оцінити продуктивність системи в роботі з мультимедійними даними при використанні підтримуваних процесором наборів SIMD-інструкцій в порівнянні з іншими еталонними комп'ютерними системами;
 • тест знімних / флеш-накопичувачів (Removable Storage / Flash Benchmark) - дає можливість оцінити продуктивність системи (швидкість читання, записи і видалення, на основі чого обчислюється узагальнений індекс) при роботі зі знімними накопичувачами в порівнянні з іншими еталонними комп'ютерними системами;
 • тест файлової системи (File System Benchmark) - дозволяє визначити продуктивність дискової (файлової) підсистеми комп'ютера в порівнянні з іншими еталонними комп'ютерними системами;
 • тест CD-ROM / DVD (CD-ROM / DVD Benchmark) - дає можливість оцінити продуктивність оптичних приводів (CD-ROM / DVD) в порівнянні з іншими еталонними комп'ютерними системами;
 • тест пропускної здатності пам'яті (Memory Bandwidth Benchmark) - дозволяє визначити пропускну здатність підсистеми пам'яті (зв'язка «процесор - чіпсет - пам'ять») і під час цілочислових операцій та операцій з плаваючою комою в порівнянні з іншими еталонними комп'ютерними системами;
 • тест кеша і пам'яті (Cache & Memory Benchmark) - дає можливість визначити пропускну здатність підсистеми пам'яті (зв'язка «процесор - кеш - чіпсет - пам'ять») в порівнянні з іншими еталонними комп'ютерними системами;
 • тест пропускної здатності мережі (Network / LAN Bandwidth Benchmark) - дозволяє визначити пропускну здатність мережного з'єднання з обраним вузлом мережі.

Крім того, серед тестових модулів можна знайти дві тестові утиліти, що оцінюють швидкість роботи Інтернету. Перша з них - «Тест з'єднання з Інтернетом» (Internet Connection Benchmark) - дозволяє оцінити швидкість з'єднання з Інтернет-провайдером, а друга - «Тест швидкості з Інтернетом» (Internet Peerage Benchmark) - швидкість з'єднання з різними Інтернет-сайтами. Відзначимо також, що за результатами кожного проведеного тесту користувачеві даються рекомендації щодо підвищення продуктивності системи.

Модулі категорії «Тестові модулі» у версії Lite недоступні, та й надається ними інформація (відомості про використовувані пристроями системних переривання, про розподіл ресурсів системної пам'яті і т.п.) буде, мабуть, корисна в основному просунутим користувачам і професіоналам.

У категорії «Переглядові модулі» надається доступ до інструментів перегляду найбільш важливих системних файлів, що визначають конфігурацію системного середовища. Однак у версії Lite більшість модулів даної категорії недоступно для користувачів.

PC Wizard 2005

сайт: http://www.cpuid.com

Утиліта PC Wizard 2005 багато в чому нагадує утиліту EVEREST Home Edition і призначена насамперед для збору інформації про ПК. Однак, на відміну від програм EVEREST Home Edition і SiSoftware Sandra Lite 2005, російськомовним інтерфейсом вона не володіє. Програма має віконний інтерфейс, а робоча область програми розділена на два вікна: інформаційне та допоміжне (розташоване ліворуч), в якому можна здійснювати вибір того чи іншого інструменту моніторингу (рис. 4).

Мал. 4. Головне вікно утиліти PC Wizard 2005

У допоміжному вікні програми є п'ять вкладок: Hardware; Configuration; System Files; Resources і Benchmark, группирующие інформаційні модулі по тематиці. Перша вкладка (Hardware) дозволяє отримати доступ до інформації, що стосується апаратної частини ПК. Вибираючи піктограми System Summary, Mainboard, Processor, Video, IO Ports і т.д., можна отримати доступ до відповідної докладної інформації.

Вкладка Configuration дозволяє отримати доступ до інформаційних модулів, що відображає інформацію про операційну систему, Web-браузері, встановлених програм, службах і т.д.

Вкладка System Files дає можливість переглянути (але не змінити) різні системні файли.

Вкладка Resources дозволяє переглянути інформацію про використовувані переривання і контролерах, встановлених в системі.

Вкладка Benchmark містить чималу кількість найпростіших синтетичних тестів, що дозволяють оцінити продуктивність окремих підсистем ПК: процесора, кеша L1, кеша L2, кеша L3, пам'яті в цілому, жорсткого диска, оптичного приводу, відеокарти, а також компресію звукових файлів у MP3-формат.

CPU-Z v. 1.28

сайт: http://www.cpuid.com

Утиліта CPU-Z - це невелика і не вимагає установки програма зі зручним інтерфейсом, що надає користувачеві доступ до інформації, згрупованої за категоріями.

Перша вкладка - CPU - як неважко здогадатися, містить докладну інформацію про центральний процесор комп'ютерної системи (рис. 5). У цьому вікні відображається інформація про процесорний ядрі, а також відомості про поточний напрузі харчування, частоті системної шини, FSB, встановленому множителе процесора і поточної тактовій частоті процесорного ядра. Тут же можна знайти дані про розмір кеша першого (L1), другого (L2) і третього (L3) рівнів.

Тут же можна знайти дані про розмір кеша першого (L1), другого (L2) і третього (L3) рівнів

Мал. 5. Вкладка CPU утиліти CPU-Z v. 1.28

Друга вкладка - Cache - містить більш детальну інформацію про структуру та робочих параметрах кеш-пам'яті.

Вкладка Mainboard включає інформацію, що стосується материнської плати (відомості про виробника системної плати, назва чіпсета, назва мікросхеми південного мосту, назва використовуваного чіпа контролера вводу-виводу (Super I / O) і т.д.).

На вкладці Memory можна отримати відомості про оперативну пам'ять: про її розмірі, встановлених таймингах, а також про поточну частоті пам'яті.

На вкладці SPD відображається інформація про кожну встановленому модулі пам'яті (виробник, тип пам'яті, а також вміст SPD-таблиці).

Типові завдання, які вирішуються за допомогою утиліти PCMark04, і їх вагові коефіцієнти

І остання вкладка - About - крім традиційної інформації про автора дозволяє зберігати звіт в HTML-документі.

Ще один корисний інструмент, який поставляється разом з утилітою CPU-Z, - це тест Latency, за допомогою якого можна визначити латентність пам'яті.

PCMark04 Build 1.3.0

сайт: http://www.futuremark.com

На відміну від всіх розглянутих раніше утиліт, PCMark04 компанії Futuremark Corporation орієнтована саме на тестування ПК. До складу даної утиліти входять різноманітні синтетичні тести, що дозволяють протестувати процессорную підсистему ПК, підсистему пам'яті, графічну підсистему і продуктивність жорсткого диска. Мабуть, з доступних для домашнього користувача утиліт тестування PCMark04 - найбільш універсальний і в той же час дуже потужний засіб.

Отже, утиліта PCMark04 дозволяє оцінити продуктивність ПК в цілому (System), розраховуючи якийсь інтегральний результат продуктивності, продуктивність процесорної підсистеми (CPU), продуктивність пам'яті (Memory), продуктивність графічної підсистеми (Graphics) і продуктивність підсистеми зберігання даних (HDD).

Відзначимо, що утиліта PCMark04 випускається в декількох варіантах: безкоштовна версія PCMark04 Free і дві комерційні версії PCMark04 Professional і PCMark04 Business Edition.

Вільна версія дає можливість виконувати тести ПК в цілому з висновком підсумкового результату і можливістю перегляду деталей підсумків тесту, а версії PCMark04 Professional і PCMark04 Business Edition, крім того, дозволяють проводити окремі тести пам'яті, графічної підсистеми, жорсткого диска і створювати власний сценарій тестування (підбирати тести і кількість прогонів).

Для коректної роботи утиліта PCMark04 вимагає, щоб в системі були встановлені наступні програми:

 • Internet Explorer 6;
 • Media Player 9;
 • Media Encoder 9;
 • DirectX 9.0.

Більш того, коректна робота цього тестового пакета забезпечується лише для операційної системи Windows XP.

Робота з утилітою дуже проста. Після запуску програми ми потрапляємо в головне діалогове вікно (рис. 6). У найпростішому випадку залишається лише натиснути кнопку Run PCMark і дочекатися результатів тестування.

Мал. 6. Головне діалогове вікно програми PCMark04

У головному діалоговому вікні програми можна також звертатися до системної інформації, натиснувши на кнопку Details ..., а для створення сценарію тестування необхідно натиснути на кнопку Select ... (рис. 7).

Мал. 7. Вибір тестів для вимірювання
продуктивності системи в цілому
і окремих її підсистем

Всього утиліта PCMark04 включає 44 тесту, з яких 10 використовується для вимірювання загальної продуктивності системи, 7 - для вимірювання продуктивності процесора, 16 - для вимірювання продуктивності пам'яті, 7 - для вимірювання продуктивності графічної підсистеми і 4 - для вимірювання продуктивності жорсткого диска.

Важливо, що утиліта PCMark04 була спеціально розроблена для тестування домашніх комп'ютерів, і в цьому сенсі підбір завдань і методика розрахунку інтегрального результату тестування ґрунтуються на припущенні, що комп'ютер використовується в домашніх умовах (Home PC Usage).

Типові завдання, які вирішуються за допомогою утиліти PCMark04, і їх вагові коефіцієнти представлені в таблиці.

Виходячи з типових задач, які виконуються на домашньому ПК, в утиліті PCMark04 використовуються тести, пріоритет яких є середнім і високим. У бенчмарке застосовуються утиліти сторонніх виробників: Crypto + 5.0 для шифрування файлів, вірусний сканер компанії F-Secure, програма Grammar Parser v4 для перевірки орфографії, Havok physics engine v 2.1 для роботи з графікою і т.д.

При тестуванні загальної продуктивності системи використовується 13 тестів, причому три пари тестів запускаються в багатопотоковому режимі. Порядок запуску тестів показаний на рис. 8.

Мал. 8. Порядок запуску тестів при вимірюванні загальної продуктивності системи

Як бачите, в тестах на вимірювання інтегральної продуктивності всієї системи в цілому відсутні тести, що вимірюють продуктивність жорсткого диска. Тобто необхідно враховувати, що і для ПК з високопродуктивним жорстким диском, і для ПК з повільним диском інтегральний результат продуктивності буде приблизно однаковим.

Інтегральний результат продуктивності розраховується як середнє геометричне від результатів (часу виконання) окремих завдань:

PCMark Score = 66 x (File Compression x File Encryption x File Decompression x Image Processing x File Decryption x Virus Scanning x Grammar Check x Audio Conversion x Web Page Rendering x WMV Video Compression x DivX Video Compression x Physics and 3D x Graphics Memory ) 1 / 13.

При тестуванні процесора використовується дев'ять тестів, причому дві пари тестів запускаються в багатопотоковому режимі. Порядок запуску тестів показаний на рис. 9.

9

Мал. 9. Порядок запуску тестів при вимірюванні продуктивності процесора

Як бачите, набір тестів в даному випадку схожий з набором тестів, які використовуються при вимірюванні інтегральної продуктивності системи в цілому, за винятком Virus Scanning, Grammar Check, Physics and 3D і Graphics Memory.

Узагальнений результат тестування процесора розраховується як геометричне середнє за формулою:

CPU Score = 110 x (File Compression x File Encryption x File Decompression x Image Processing x File Decryption x Grammar Check x Audio Conversion x WMV Video Compression x DivX Video Compression ) 1/9.

Для тестування пам'яті застосовується набір тестів, який дозволяє отримати результат, не залежний від продуктивності всіх інших підсистем ПК. Підсистема пам'яті ПК включає оперативну (основну) пам'ять, кеш процесора першого рівня (L1) і кеш процесора другого рівня (L2). Набір використовуваних тестів включає читання, запис і копіювання блоків даних пам'яті і довільний доступ до даних. Залежно від розміру блоку даних задіюється або основна пам'ять, або кеш L1, або кеш L2. Перед запуском кожного чергового тесту проводиться процедура очищення кеша. При операціях читання, запису і копіювання використовуються блоки даних розміром 4 і 8 Мбайт, що дозволяє задіяти основну пам'ять, а також блоки даних розміром 4 і 192 Кбайт, що дає можливість задіяти кеш-пам'ять першого і другого рівнів відповідно. Кожен тест пам'яті проводиться безперервно протягом 5 секунд, а в якості результату застосовується швидкість передачі даних, виражена в мегабайтах в секунду (Мбайт / с).

При довільному доступі до пам'яті використовуються дані розміром 64 байт, причому сам доступ проводиться в межах 4 і 8 Мбайт, що дозволяє задіяти основну пам'ять, або в межах 4 і 192 Кбайт, що дозволяє задіяти кеш першого і другого рівнів.

Узагальнений результат продуктивності пам'яті розраховується за формулою:

Memory Score = 0,9 x {Read 8M x Read 4M x ((Read 192k + Read 4k) / 2) x Write 8M x Write 4M x ((Write 192k + Write 4k) / 2) x Copy 8M x Copy 4M x ((Copy 192k + ​​Copy 4k) / 2)) x Random Access 8M x Random Access 4M x ((Random access 192k + ​​Random access 4k) / 2)} 1/12.

При тестуванні графічної підсистеми ПК застосовується набір тестів, що дозволяє мінімізувати вплив всіх інших підсистем ПК на підсумковий результат. У тестуванні використовуються як 2D-, так і 3D-тести.

Набір 2D-тестів включає тести, що вимірюють продуктивність типових віконних операцій, відеопам'яті і продуктивність при відтворенні відеофайлів.

Набір 3D-тестів включає тести, що вимірюють швидкість заповнення і обробки полігонів. Швидкість заповнення - це швидкість промальовування текстур на 3D-об'єктах. Швидкість заповнення вимірюється в мільйонах текселей в секунду (MTexels / s) (тексель називається елемент текстури (набір пікселів)). Швидкість обробки полігонів визначає продуктивність відеокарти при відтворенні тривимірних примітивів - трикутників. Швидкість обробки полігонів вимірюється в мільйонах трикутників в секунду (MTriangles / s).

Узагальнений результат продуктивності графічної підсистеми розраховується за формулою:

Graphics score = 0,5 x transparent windows + 0,4 x ((video memory 16 lines + video memory 32 lines) / 2) + 0,6 x ((fill rate single texture + fill rate multitexture) / 2) + 50 x ((polygon throughput single light + polygon throughput multiple lights) / 2).

При тестуванні продуктивності жорсткого диска використовується набір чотирьох тестів, створених на основі утиліти RankDisk від компанії Intel. Ці тести містять вимір часу завантаження операційної системи Windows XP, час завантаження програм (Microsoft Word, Adobe Acrobat Reader 5, Windows Media Player, 3DMark 2001SE, Leadtek Winfast DVD, Mozilla Internet Browser), типові операції копіювання файлів (обсяг копійованих файлів 400 Мбайт) і вимір завантаження жорсткого диска при таких завданнях, як відкриття документа Word, перевірка орфографії, збереження і закриття документа, архівування та розархівування файлів з використанням архіватора Winzip і т.д.

Узагальнений результат продуктивності розраховується за формулою:

HDD Score = (XP Startup Trace x 120) + (Application Load trace x 180) + (File Copy Trace x 28) + (General Usage x 265).

На закінчення опису тестової утиліти PCMark04 ще раз підкреслимо, що вона є сьогодні однією з кращих для проведення експрес-тестування ПК в домашніх умовах. Втім, не можна не відзначити і недолік цієї утиліти, який є своєрідним наслідком експрес-тестування. Йдеться про поганий повторюваності результатів, що неминуче при такому короткому часі тестування. Тому, щоб забезпечити хоч скільки-небудь прийнятну достовірність результату, одержуваного за допомогою утиліти PCMark04, необхідно повторити тест мінімум п'ять разів і розглядати усереднений результат тестування.

КомпьютерПресс 6'2005


Навигация по сайту
Топ читаемых новостей
Дополнительный аксессуар WasserKRAFT /Ведро/ 5L
Дополнительный аксессуар WasserKRAFT /Ведро/ 5L купить недорого В нашем интернет-магазине вы может приобрести Аксессуары по приемлемой цене. Среди многообразия предлагаемых моделей и производителей несложно

Аксессуары для iPhone 5/5S/5SE/5C оптом: доставка по РФ из Москвы
Чехлы для мобильных телефонов являются не менее востребованными аксессуарами, чем кошельки для денег, но если деньги при падении не теряют своей ценности, то чувствительная цифровая техника не всегда

Официальные аксессуары для Galaxy S7 и S7 Edge от Samsung
Наконец-то состоялась долгожданная презентация нового Galaxy S7, где были продемонстрированы новые инновационные технологии и уникальные возможности флагманского смартфона. Более детально об этом можно

10 самых нужных аксессуаров для автомобиля
Как вы думаете, какие аксессуары для автомобилей сегодня наиболее ценятся? Какие дополнительные предметы комплектации современного автомобиля имеют наибольший спрос? Рейтинг самых полезных автомобильных

Смартфон Xiaomi Redmi Note 3 Pro 16Gb Special Edition Gold
Флагманский   Redmi Note 3 Pro От мечты к реальности Серия флагманских смартфонов Redmi Note получила много одобрительных отзывов. Какая новинка есть в Redmi Note 3 Pro? Это мощный флагманский

Душевые гарнитуры Keuco, официальный сайт дилера в Москве
Keuco – сантехника, неподвластная времени. История бренда Keuco ведет свой отсчет с 1953г. Небольшой частный бизнес со штатом сотрудников чуть более 2х десятков открылся в немецком городке Хемере. Учредителями

Топ 10: лучшие аксессуары для Xbox One. Обзор
В наши дни Xbox One является достаточно распространенной консолью. Правда, стандартный, заводской сенсор Kinect вы уже не найдете. Microsoft отказалась вкладывать его в комплект к каждой консоли. Однако,

Обзор аксессуаров для смарт часов Apple Watch
Лучшие ремешки, защитные чехлы, зарядные доки и многое другое для ваших смартчасов Apple. Если вы собираетесь купить одну из моделей умных часов Apple Watch, то наверняка хотите, чтобы их дополняли какие-то

Купить аксессуары для ванной Keuco в интернет-магазине Santeh-Import.ru
На сайте нашего интернет-магазина вы можете легко и быстро выбрать аксессуары для ванной Keuco, которые будут органично дополнять санузел, оборудованный сантехникой данной германской марки. С первого

Оригинальные Британские чехлы для LG NEXUS 4 E960 по невысокой цене
Неподражаемый стиль и покрытие отменного уровня от лучших брендов. Мы уверены, насколько вы цените ваше мобильное устройство NEXUS 4 E960, поэтому мы предлагаем вам необыкновенную коллекцию Case

Бизнес новости © 2016 Мой самый лучший блог!