{ Новости Бизнеса } Все будет замечательно...
войти на сайт Бесплатно можно смотреть фильмы онлайн и не забудьте о шаблоны dle на нашем ресурсе бесплатно скачать фильмы c лучшего сайта

Установка операційної системи Windows 8.1 на нетбук

 1. Статистика використання операційних систем в листопаді 2013 року
 2. Особливості нетбука eMachines eM250
 3. Установка Windows 8.1 поверх Windows 7
 4. Налаштування інтерфейсу Windows 8.1
 5. Налаштування панелі навігації
 6. Налаштування вистави "Додатки"
 7. Налаштування початкового екрана
 8. Загальні міркування з приводу змін користувальницького інтерфейсу в Windows 8.1
 9. Порівняльна оцінка часу запуску додатків
 10. Висновки

Привіт шановні читачі блогу www.ithabits.ru. Сьогодні я розповім про результати своєї першої установки операційної системи Windows 8.1 на один з робочих комп'ютерів. А саме на нетбук eMachines eM250.

Зрозуміло, до цього я вже неодноразово створював віртуальні машини Windows 8 / 8.1 і встановлював ці ОС на віртуальні диски . Однак, робилося це виключно в цілях ознайомлення і тестування. Так що ключовими, в даному випадку, є слова "робочий комп'ютер".

Не дивлячись на те, що Windows 8 в продажу вже більше року (з жовтня 2012 року), я зважився на подібний крок лише тепер. Для цього є дві причини.

По-перше, напевно, як і дуже багато, я не сприйняв новий інтерфейс, який спочатку називався Metro, а тепер Modern UI, як доцільний для настільного комп'ютера зі звичайним монітором. До речі, навіщо настільного комп'ютера або ноутбука монітор з сенсорним екраном, я до сих пір не розумію.

По-друге, історія операційних систем Microsoft для настільних комп'ютерів говорить про те, що успішний ОС, що ставала згодом популярною, зазвичай передувала невдала. До таких можна сміливо віднести Windows 2, Windows Millennium і Windows Vista. З Windows 8 все трохи складніше - інтерфейс хоч і новий, але в основі все ж Windows 7, а точніше навіть Windows Vista. Проте сильно популярної, як ми побачимо трохи нижче, 8-ка так і не стала.

Одним словом, до релізу Windows 8.1 я не сприймав нову операційну систему від Microsoft як серйозний варіант для установки на настільний комп'ютер. Можливо я не правий і вся справа у звичці, але спроби працювати в 8-ке незмінно викликали відчуття, що мені зв'язали за спиною руки і намагаються змусити робити звичайні речі, чомусь, носом або ногами.

Удосконалення і доповнення, внесені в Windows 8.1, змінили уявлення про доцільність використання цієї ОС на настільному комп'ютері. Коротко перерахуємо головні з них (деякі ми більш детально розглянемо нижче):

 • З'явилася кнопка "Пуск". Саме навколо неї, вірніше, через її відсутність, розгорілися основні пристрасті з приводу Windows 8;
 • Можливість завантаження при старті робочого столу замість початкового екрана. Можна сказати, що візуально ця опція "робить" з 8-ки Windows 7;
 • Істотно видозмінився початковий екран. Фактично тепер це "Вибране" з можливістю настройки на свій розсуд (детально розберемо нижче);
 • Кнопка швидкого запуску екрану "Додатки". Це ні що інше, як кілька видозмінене меню "Всі програми" з "Пуск" Windows 7.
 • Можливість відключити поява панелі "чудо-кнопки" при переміщенні покажчика миші в правий верхній кут. У Windows 8 це дійсно страшно дратувало - хочеш закрити програму, а замість цього вискакує непотрібна в даний момент панель.

Всі перераховані вище зміни стосуються виключно призначеного для користувача інтерфейсу. Зрозуміло, це далеко не все. Необхідно відзначити:

 • покращений пошук;
 • інтегрований SkyDrive з синхронізацією файлів і налаштувань;
 • новий Internet Explorer 11;
 • можливість одночасного виведення декількох Modern-додатків (термін "Modern UI" використовується тепер замість "Metro") на нешірокоекранних моніторах.

І ряд інших. Безумовно, це дуже цікаві і важливі зміни, але мабуть що саме доопрацювання призначеного для користувача інтерфейсу виявилася для мене головною, що підштовхнула до ухвалення рішення встановити Windows 8.1 на один з робочих комп'ютерів.

Статистика використання операційних систем в листопаді 2013 року

Подивимося, збіглося чи моя приватна рішення з загальносвітовими тенденціями. На початку місяця комп'ютерні та новинні видання, наприклад, cnet.com , Опублікували статистику використання операційних систем в світі за листопад 2013 року.

Основою для цих публікацій послужили матеріали, надані широко відомої аналітичною компанією Net Applications.

На мій погляд прокоментувати представлені результати можна однією єдиною фразою - все ті ж, все там же. Операційним системам Windows компанії Microsoft сумарно належить ~ 91%. Так що періодично лунають зі стану прихильників операційної системи Linux, на частку якої, до речі сказати, в минулому місяці довелося 1,56% ринку ОС, висловлювання в стилі "Microsoft must die" викликають, хіба що, посмішку. Помирати вона буде дуже довго і, схоже, щасливо.

Більш того. Microsoft і сама хотіла б швидше "умертвити" одну зі своїх операційних систем. Зрозуміло, що мова йде про Windows XP. У квітні 2014 року має припиниться підтримка цієї ОС. Цікаво, дійсно припинять, або знову продовжать, як це вже було? Як-не-як 12-річна XP працює на третині всіх світових комп'ютерів.

У контексті даної статті нас цікавить тандем Windows 8 + Windows 8.1. Як і слід було очікувати, після виходу релізу Windows 8.1, перехід на який для легальних користувачів Windows 8 надається безкоштовно, частка 8-ки скоротилася, а частка 8.1 приблизно на стільки ж збільшилася. Можна припустити, що в доступному для огляду майбутньому попередня ОС практично піде з горизонту.

А ось що особисто для мене виявилося певною несподіванкою, так це те, що сумарна частка цих ОС за минулий місяць практично не змінилася і становить 9,3%. Мені уявлялося, що процес переходу на Windows 8 / 8.1 відбувається кілька активніше. Виходить, що мій крок в сторону новітньої операційної системи Microsoft поки не збігся з уподобаннями інших користувачів Windows.

Особливості нетбука eMachines eM250

Чим може бути цікава зроблена мною установка? Справа в тому, що в якості "першої ластівки" був обраний, природно, не основний робочий десктоп, а невеликий і вже давно не новий нетбук eMachines eM250.

У перервах між відпускними поїздками він використовується мною, здебільшого, в положенні лежачи на дивані У перервах між відпускними поїздками він використовується мною, здебільшого, в положенні лежачи на дивані . Тобто, коли сил сидіти за великим комп'ютером вже немає, а треба ще щось подивитися або зробити. При цьому треба сказати, що після появи у мене в господарстві дуже легкого і спритного планшета Samsung Galaxy Note 8.0 N5110 я став використовувати цей нетбук ще рідше.

З точки зору установки Windows 8.1 даний нетбук примітний тим, що дозвіл його екрану складає всього 1024 х 600. Це нижче мінімального дозволу 1024 х 768 для запуску Modern-додатків. Стало бути працювати вони не будуть. Ось і подивимося, чи можна встановити Windows 8.1 на такому комп'ютері, як це буде виглядати і комфортно буде на ньому що-небудь робити.

Характеристики нетбука eMachines eM250

Модель ACER E-Mashines EM250 Процесор Intel® Atom ™ N270 (1.60 ГГц / 512 КБ / FSB 533) Пам'ять 2048 Mb, DDR2 Екран 10.1 "SD (WSVGA), 1024 × 600 Відео система Intel® GMA 950 (shared) Жорсткий диск 160 Гб Мережа LAN, WiFi

Нетбук був куплений з оперативною пам'яттю 1024 Мб і Windows XP. Після збільшення RAM до 2048 Мб на ньому була встановлена Windows 7 Професійна. Не можу сказати, що вона літала - нетбук, він нетбук і є, але працювала цілком справно і адекватно.

Зазвичай я завжди роблю чисту установку Windows, але в цей раз вирішив спробувати встановити Windows 8.1 як оновлення Windows 7. Якщо чесно, то ймовірність відкату здавалася настільки високою, що просто полінувався перевстановлювати всі програми "з нуля" і займатися переносом даних і налаштувань.

Установка Windows 8.1 поверх Windows 7

До початку процесу установки був зроблений повний бекап системи і записаний завантажувальний USB Flash диск (флешка) c дистрибутивом Windows 8.1.

Насправді при обраному способі установки саме завантажувальна флешка не потрібно. Потрібні лише розгорнуті з образу iso на диск або зовнішній носій файли дистрибутива. Так як основною операцією при підготовці завантажувальної флешки є якраз запис на неї необхідних файлів, то я мудрувати не став і просто зробив завантажувальну флешку c Windows 8.1.

Для того, щоб встановити Windows 8.1 поверх існуючої системи, в даному випадку Windows 7, завантажуємо комп'ютер як зазвичай і в сеансі користувача запускаємо від імені адміністратора "Setup" з підготовленого носія з дистрибутивними файлами.

Якщо є впевненість, що доступ в мережу Інтернет з даного комп'ютера в процесі установки буде, то має сенс вибрати рекомендований варіант.

Після перевірки наявності оновлень програма установки буде перезапущено і на наступному екрані потрібно прийняти умови ліцензії. Ставимо галочку перед "Я приймаю умови ліцензії" і натискаємо "Прийняти".

Цікаво, скільки людина дійсно прочитали ці умови? Цікаво, скільки людина дійсно прочитали ці умови

На наступному екрані буде запропоновано зробити вибір потрібно зберігати файли.

Далі почнеться установка Windows 8.1 поверх існуючої системи. На дохлий нетбуці з неквапливим жорстким диском (5400rpm) процес зайняв досить багато часу. При цьому комп'ютер кілька разів перезавантажувався. Зрештою я залишив його в спокої і просто зайнявся іншими справами. Як би там не було, але перспектива відразу отримати готовий комп'ютер, тобто з усіма необхідними програмами і даними, того варта.

Треба сказати, що в кінцевому рахунку до самого процесу установки у мене зовсім ніяких претензій. На завершальній стадії я погодився відразу прив'язати мою локальну обліковий запис до облікового запису Microsoft. Робити це не обов'язково, хоча відмова зроблений не надто очевидним.

Після завершення процесу і запуску Windows 8.1 всі встановлені раніше програми не тільки виявилися на місці, але і справно заробили. Виняток в перший момент склали лише антивірус AVG і iTunes. AVG миттєво оновився і заробив, iTunes я згодом перевстановив.

Треба мати на увазі, що при такому способі установки в системі зберігається велика кількість системних файлів - "Попередні установки Windows". У моєму випадку їх набралося близько 10 ГБ. Тим, у кого завантажувальний розділ з основними файлами Windows маленький, потрібно мати це на увазі. Видалити ці файли можна так само, як і оновлюватися. Про це можна прочитати тут .

Налаштування інтерфейсу Windows 8.1

Привести інтерфейс Windows 8.1 до звичного вигляду виявилося надзвичайно просто.

Мій Робочий стіл "переїхав" з 7-ки практично в незмінному вигляді. Зникли лише віджети. Тепер показ цієї інформації здійснюється на початковому екрані і на панелях "чудо-кнопки".

Налаштування панелі навігації

Для того, щоб завантаження Windows 8.1 здійснювалася відразу на робочий стіл, відкриваємо "Панель управління" (з екрану "Додатки", з меню при натисканні правою кнопкою миші на "Пуск" або комбінації клавіш "Win + x") -> "Панель задач і навігація "->" Навігація ":

Відзначаємо "При вході в систему і закриття всіх додатків відкривати робочий стіл ...".

Додатково прибираємо "При наведенні на правий верхній кут показувати диво-кнопки" - ми про це говорили на початку статті.

Налаштування вистави "Додатки"

Так як на нетбуці з дозволом екрану 1024 х 600 Modern-додатки не працюють, відсуваємо їх подалі. Для цього відзначаємо найнижчий пункт "При сортуванні ... першими виводити класичні додатки". Зовсім видаляти Modern-додатки я не буду, так як є можливість підключити до нетбуку зовнішній монітор.

Подивимося як тепер виглядає екран "Додатки":

Подивимося як тепер виглядає екран Додатки:

Як і передбачалося, спочатку розташувалися класичні програми.

Крім сортування по категорії, можливі ще три варіанти:

Якщо вибрати варіант На ім'я, то фактично вийде розкрите меню Пуск -> Всі програми Windows 7 Якщо вибрати варіант "На ім'я", то фактично вийде "розкрите" меню "Пуск" -> "Всі програми" Windows 7. Два інших варіанти, я думаю, можна не коментувати.

Два інших варіанти, я думаю, можна не коментувати

Якщо переключитися в режим настройки (при натисканні правою кнопкою миші), то в поданні "Додатки" можна для будь-якого конкретного додатка налаштувати його присутність (закріплення) на початковому екрані і на панелі завдань. А так же видалити додаток, відкрити в новому вікні, запустити від імені адміністратора або відкрити розташування файлу.

Налаштування початкового екрана

В останню чергу переходимо до налаштування початкового екрана. На попередньому етапі, в поданні "Додатки", ми визначили програми, які повинні бути присутніми на початковому екрані. Тепер залишається лише прибрати непотрібні, до яких знову ж відносяться плитки непрацюючих Modern-додатків і впорядкувати їх відповідно до своїх уподобань.

Так виглядає в Windows 8.1 початковий екран "Пуск" описуваного нетбука. Фактично це ні що інше, як "обране".

Переключившись по правому кліку миші в режим настройки можна відкріпити додаток від початкового екрану і панелі завдань, відкрити в новому вікні, запустити від імені адміністратора, відкрити розташування файлу і змінити розмір плитки додатки.

Плитки додатків можна переміщати в різні частини екрану і групувати. Групам додатків можна задавати довільні назви відповідно до власних уявлень.

Для Modern-додатків набір можливості буде дещо іншою. Зокрема можна включити або відключити живі плитки, тобто висновок оновлюваної інформації з додатка у відповідній йому плитці.

Мабуть, що з налаштувань інтерфейсу це і все - дуже просто і швидко.

Мабуть, що з налаштувань інтерфейсу це і все - дуже просто і швидко

Можна ще згадати про те, що в меню кнопки "Пуск" повернулася звична можливість управління вимиканням комп'ютера і завершення сеансу користувача. Тепер не треба «ловити» панель "чудо-кнопки" перекладом курсору миші в правий нижній кут екрану. Можна відразу відкрити контекстне меню кнопки "Пуск", яке викликається кліком правою кнопкою миші або комбінацією "Win + x", і вибрати в ньому необхідну дію.

Шпалери на робочий стіл і початкового екрана, які за умовчанням йдуть в комплекті Windows 8.1, думаю, сподобаються далеко не всім. Благо цікаві варіанти можна відразу ж завантажити з Інтернет.

Загальні міркування з приводу змін користувальницького інтерфейсу в Windows 8.1

Якщо виконати всі описані вище нескладні настройки, то перебуваючи на робочому столі можна легко забути про те, що це Windows 8.1, а не Windows 7.

Ну хіба що відсутні віджети і деякі ефекти Aero - вони були відключені ще в Windows 8 з метою економії системних ресурсів і заряду батареї. Насправді Microsoft могла б надати можливість вибору рішення про доцільність використання прозорості Aero Glass самим користувачам.

Якщо для комфортної роботи прозорість вікон додатків важлива, то її можна повернути, наприклад, за допомогою утиліти AeroGlass for Windows 8 .

Якщо Ви запитаєте скільки разів за час моєї, поки ще нетривалої, роботи на нетбуці з Windows 8.1 я пошкодував про відсутність звичного меню "Пуск", то я відповім - ні разу.

Не знаю як інші, але особисто я, як виявилося, використовував його для запуску додатків вкрай рідко. Всі програми "повсякденного попиту" винесені у мене на панель задач. Вона збереглася в Windows 8.1 в незмінному вигляді. Перемикання між запущеними додатками - аналогічно.

Що стосується робочих, але менш часто використовуваних програм, то я вже давним-давно створюю їх ярлики в "тематичні" папки на робочому столі, наприклад, "Web", "Utils" або "Photo & Cinema", і запускаю їх звідти. Таким чином плитки (значки) додатків, розібрані по групах на початковому екрані виявилися якраз тим, що треба.

Щоб відкрити програму за початкового екрана в Windows 8.1 потрібно зробити два кліка мишкою. Це на один менше, ніж при запуску з папок на робочому столі Windows 7 (в більшості випадків перший клік піде на згортання відкритих вікон).

Порівняльна оцінка часу запуску додатків

У висновку наведу результати найпростішого порівняння швидкостей роботи найбільш затребуваних на описуваному нетбуці додатків виключно за часом їх запуску. Ці результати ні в якому разі не можна сприймати як скільки-небудь серйозне тестування. У той же час деякий, хоч і дуже поверхове, уявлення вони дати здатні.

Почнемо з місця, займаного на диску. Можна сказати, що воно не змінилося - 32, 3 ГБ в Windows 7, 32,4 ГБ Windows 8.1.

1

Результати, представлені в таблиці вимагають пояснень.

Першим показано час завантаження операційної системи. При його оцінці з таймером в руках досить складно визначити, що вважати моментом завершення завантаження. Для Windows 7 в цій іпостасі я прийняв поява на робочому столі двох віджетів, для Windows 8.1, в якій їх більше немає, додатків в треї. Це, звичайно, дуже умовно.

Так що отриманий виграш в 30 секунд для Windows 8.1 насправді може бути значно скромніше. Хоча, зменшення часу завантаження було обіцяно Microsoft і воно, як би, вийшло.

Для порівняння браузерів в кожному з них були відкриті п'ять сайтів: yandex.ru, tv.yandex.ru, www.ithabits.ru, ria.ru, ru.msn.com. Їх набір був узятий абсолютно довільно. Браузери були налаштовані на повторне відкриття сторінок на збережених закладках при запуску. Засікати час до завершення завантаження всіх сайтів.

Не буду загострювати увагу на погіршення часу браузера Yandex на 20 секунд в Windows 8.1. При настільки зразковому методі вимірювань це може бути і помилкою (хоча, тільки що кілька разів переміряв і знову отримав дві хвилини).

Практично на всіх пристроях, включаючи і планшети, я користуюся браузером Google Chrome. Але деякий час тому (ще в Windows 7) на даному нетбуці він практично відмовився працювати.

Як я розумію, після чергового оновлення у нього з'явилася якась проблема в спілкуванні з власним кешем. Google Chrome через раз відмовляється відкривати завантажені раніше сторінки - "застряє" і не показує сторінку зовсім. Перевстановлення браузера на якийсь час рятує, але потім дефект виникає знову.

Написав листа з описом проблеми в Google, але поки нічого не змінилося.

Цим і обумовлений вимушений, сподіваюся, що тимчасовий, перехід на браузер Yandex.

А ось результати, продемонстровані новим Internet Explorer 11 воістину вражають. У цьому тестуванні він отримав беззастережну перемогу. Шкода що до нього відсутні часто використовувані мною доповнення, такі як, наприклад, Evernote Web Clipper і Evernote Clearly і неможливо синхронізувати закладки з комп'ютерами на Linux.

Для того, щоб закінчити з браузерами, повинен сказати, що на цьому ж нетбуці на віртуальний диск встановлена ​​друга операційна система - Joli OS 1.2 . Ця операційна система Linux, як і раніше відмінно завантажується з віртуального диска і в Windows 8.1. Так як нетбук "виїзний", я встановив другу ОС для страховки на випадок виникнення будь-яких неприємностей з основною системою. Плюс ще беру з собою завантажувальну флешку (Вона ж Live CD) з її дистрибутивом.

На мій превеликий жаль не так давно від розробників Joli OS прийшло повідомлення про те, що проект закритий. Тобто довгоочікувана версія цієї системи - 1.3 вже не з'явиться. Дуже шкода. Цікавий був проект. Підтримуватися і розвиватися тепер буде тільки Web-складова - Jolicloud.

Аналогічне вимір часу повторного відкриття п'яти обраних сайтів в середовищі Joli OS 1.2 в браузері Chomium показало результат навіть трохи краще, ніж у Internet Explorer 11 - близько 35 секунд. Я ні на що не натякаю і ні до чого не закликаю, просто для інформації.

Під закінченням завантаження Google Earth умовно було прийнято завершення наближення і промальовування деталей земної кулі. Можна припустити, що Windows 8.1 дещо краще працює з DirectX.

Всі додатки Microsoft продемонстрували абсолютну стабільність і сталість.

Висновки

 • Зміни, привнесені в інтерфейс операційної системи Windows 8.1, забезпечують комфортну роботу на настільному комп'ютері з традиційним монітором, в тому числі в стилі Windows 7;
 • Установка Windows 8.1 на комп'ютер з дозволом екрану менше 1024 х 768 можлива, однак Modern-додатки запускатися не будуть.

Доцільність негайного поновлення Windows 7 до Windows 8.1 на настільному комп'ютері або ноутбуці в цілому поки що не настільки очевидна. А ось оновити Windows 8 безумовно варто.

Втім, це кожен повинен вирішити для себе сам. Особисто я залишаю на своєму нетбуці Windows 8.1.

_________________________

PS

Щодо розміщення на цей же нетбук Windows 10 Technical Preview можна прочитати в нової статті .

Опубліковано - 13 грудня, 2013 рубриці - Microsoft Windows Теги: Microsoft , Windows 8.1

Цікаво, дійсно припинять, або знову продовжать, як це вже було?
Цікаво, скільки людина дійсно прочитали ці умови?
Навигация по сайту
Топ читаемых новостей
Дополнительный аксессуар WasserKRAFT /Ведро/ 5L
Дополнительный аксессуар WasserKRAFT /Ведро/ 5L купить недорого В нашем интернет-магазине вы может приобрести Аксессуары по приемлемой цене. Среди многообразия предлагаемых моделей и производителей несложно

Аксессуары для iPhone 5/5S/5SE/5C оптом: доставка по РФ из Москвы
Чехлы для мобильных телефонов являются не менее востребованными аксессуарами, чем кошельки для денег, но если деньги при падении не теряют своей ценности, то чувствительная цифровая техника не всегда

Официальные аксессуары для Galaxy S7 и S7 Edge от Samsung
Наконец-то состоялась долгожданная презентация нового Galaxy S7, где были продемонстрированы новые инновационные технологии и уникальные возможности флагманского смартфона. Более детально об этом можно

10 самых нужных аксессуаров для автомобиля
Как вы думаете, какие аксессуары для автомобилей сегодня наиболее ценятся? Какие дополнительные предметы комплектации современного автомобиля имеют наибольший спрос? Рейтинг самых полезных автомобильных

Смартфон Xiaomi Redmi Note 3 Pro 16Gb Special Edition Gold
Флагманский   Redmi Note 3 Pro От мечты к реальности Серия флагманских смартфонов Redmi Note получила много одобрительных отзывов. Какая новинка есть в Redmi Note 3 Pro? Это мощный флагманский

Душевые гарнитуры Keuco, официальный сайт дилера в Москве
Keuco – сантехника, неподвластная времени. История бренда Keuco ведет свой отсчет с 1953г. Небольшой частный бизнес со штатом сотрудников чуть более 2х десятков открылся в немецком городке Хемере. Учредителями

Топ 10: лучшие аксессуары для Xbox One. Обзор
В наши дни Xbox One является достаточно распространенной консолью. Правда, стандартный, заводской сенсор Kinect вы уже не найдете. Microsoft отказалась вкладывать его в комплект к каждой консоли. Однако,

Обзор аксессуаров для смарт часов Apple Watch
Лучшие ремешки, защитные чехлы, зарядные доки и многое другое для ваших смартчасов Apple. Если вы собираетесь купить одну из моделей умных часов Apple Watch, то наверняка хотите, чтобы их дополняли какие-то

Купить аксессуары для ванной Keuco в интернет-магазине Santeh-Import.ru
На сайте нашего интернет-магазина вы можете легко и быстро выбрать аксессуары для ванной Keuco, которые будут органично дополнять санузел, оборудованный сантехникой данной германской марки. С первого

Оригинальные Британские чехлы для LG NEXUS 4 E960 по невысокой цене
Неподражаемый стиль и покрытие отменного уровня от лучших брендов. Мы уверены, насколько вы цените ваше мобильное устройство NEXUS 4 E960, поэтому мы предлагаем вам необыкновенную коллекцию Case

Бизнес новости © 2016 Мой самый лучший блог!