{ Новости Бизнеса } Все будет замечательно...
войти на сайт Бесплатно можно смотреть фильмы онлайн и не забудьте о шаблоны dle на нашем ресурсе бесплатно скачать фильмы c лучшего сайта

Від 0,1 мегапікселя до надчітким знімкам. Згадуємо, як змінювалися камери в мобільниках

  1. Від «телефоноскопа» 1878 року до «відеобудкам» 1960-х
  2. Піонери мобільного фотографії - два кадри в секунду і 0,1 Мп
  3. Гонка мегапікселів завершилася
  4. Розквіт Nokia, N Series і Carl Zeiss
  5. зміна лідерства
  6. Збільшення матриці, діафрагми, автофокус і оптична стабілізація
  7. Оптичний зум, приставки та подвійні камери

Партнер проекту

Камери вже давно стали одним з найважливіших модулів в телефонах і смартфонах. Якщо розвиток інших технічних характеристик трохи сповільнилося - поточні процесори справляються з будь-якими завданнями, а пікселі на екранах складно розгледіти, то камерам ще є куди рости. У наше століття фото і відео вони стають, мабуть, одним з головних конкурентних переваг гаджетів.

У черговому матеріалі «Мобільної еволюції» ми розглянемо, як змінювалися камери в мобільних пристроях до наших днів.

У циклі «Мобільна еволюція» ми згадуємо про те, як змінювалися стільникові телефони з середини минулого століття до сьогоднішніх днів. Ми розповімо, як еволюціонував дизайн гаджетів, їх камери, екрани, бездротові модулі і час автономної роботи.

Від «телефоноскопа» 1878 року до «відеобудкам» 1960-х

Взагалі, ідея створення пристрою, який буде передавати співрозмовнику не тільки голос, але і картинку, народилася буквально відразу ж після появи перших (провідних) телефонів.

Подивіться, як собі уявляли такий зв'язок в кінці 1878 року:

Ілюстрація з грудневого номера журналу Punch демонструє батьків (на передньому плані), розмовляють зі своєю донькою, зображення якої виводиться на великий екран. Тоді це було справжньою фантастикою.

Саме в цьому напрямку (відеофонії) і пішла еволюція перших (тоді ще дротових) телефонів. У вбудованих камерах для зйомки чого-небудь, зрозуміло, ніякої необхідності не було.

Перший прототип відеотелефона з'явився в 1927 році, він був створений компанією Bell Labs. Однак практичне застосування відеозв'язку почалося лише до середини 30-х років минулого століття. Ні про яке домашньому використанні гаджетів мови не йшло.

Пізніше конструкції апаратів ставали менш громіздкими. Ось, наприклад, як виглядав в 1969 році Picturephone «Mod 2», розроблений компанією AT & T і стоїть мільйони доларів:

До цього в 1964 році в Америці (Нью-Йорку, Вашингтоні та Чикаго) з'явилися перші «відеобудкі», де можна було зробити відеодзвінок в іншу таку ж будку за допомогою першої моделі відеотелефона (Picturephone «Mod 1»). Тоді це було недешевим задоволенням - трохи більше 200 доларів (в сучасному еквіваленті) за 3 хвилини дзвінка.

Власне, висока вартість і обмеженість застосування (адже співрозмовник теж повинен був прийти в іншу відеобудку) привели незабаром до закриття подібних публічних точок.

Комерційний успіх обійшов дротову відеотелефонію стороною, проте витрачені на дослідження гроші не пропали даремно. Наприклад, проблема в передачі великого масиву аудіо- і відеоданих привела до появи кодеків і стисненню медіафайлів. Все це активно використовується в наші дні, здешевлюючи і спрощуючи передачу відеоконтенту.

Піонери мобільного фотографії - два кадри в секунду і 0,1 Мп

Саме упор на відеотелефонію привів до того, що в першому в світі мобільному камерофон камера була попереду, а не позаду пристрою.

Йдеться про «японцеві» Kyocera VP-210 Visual Phone, випущеному в травні 1999 року. На його розробку було витрачено два роки, і для свого часу він став революцією:

На його розробку було витрачено два роки, і для свого часу він став революцією:

Телефон мав трохи більші габарити, ніж інші трубки того часу, особливо виділявся він величезним оком своєї 0,1-мегапіксельної камери, яка дозволяла відеоспілкування в японській мережі PHS (якщо таким можна було назвати передачу картинки зі швидкістю два кадри в секунду).

Телефон з кольоровим 2-дюймовим дисплеєм дозволяв також робити звичайні фотографії (в пам'яті містилося до 20 штук) і відсилати їх по e-mail.

А через рік, в червні 2000-го, компанія Samsung випустила камерофон в більш звичному для нас вигляді. Модель з індексом SCH-V200 володіла 1,5-дюймовим кольоровим дисплеєм і могла робити вже 0,3-Мп знімки (640 × 480 пікселів) і зберігати до 20 штук в 1 МБ своєї пам'яті.

Модель з індексом SCH-V200 володіла 1,5-дюймовим кольоровим дисплеєм і могла робити вже 0,3-Мп знімки (640 × 480 пікселів) і зберігати до 20 штук в 1 МБ своєї пам'яті

Однак переглянути їх на екрані не було можливості - для цього було потрібно підключення до комп'ютера. Вся справа в тому, що Samsung SCH-V200, по суті, був двома різними гаджетами, об'єднаними в один корпус.

Ще один з піонерів мобільного фотографії - Sharp J-SH04, випущений в Японії восени 2000 року. У нього вже не було настільки виділяється фотомодуля (дозвіл тут було всього 0,1 Мп), зате картинки можна переглядати на самому гаджеті - прямо як зараз.

Гонка мегапікселів завершилася

Найперші мобільні камери дійсно були з дозволом 0,1-0,3 Мп. Трохи пізніше з'явилися 1-1,3-Мп модулі, таким був подоланий 2-мегапіксельний рубіж, а потім 5 і 8 Мп.

Уже в 2000-х роках дозвіл камери було прямо пов'язане з класом пристрої (зараз ситуація не змінюється).

Прості моделі в більшості своїй взагалі не мали камер, пристрої дорожче обзаводилися камерами з невеликим дозволом, тоді як топові гаджети вже могли похвалитися просунутими для того часу фотомодуля.

Наприклад, в 65-й серії телефонів Siemens 2004 року модель A65 не мала камери, у більш старшої С65 був 0,1-Мп модуль, а у топовій S65 - 1,3 Мп.

Примітно, що Siemens тоді продавала додатковий аксесуар, що пристібається знизу і дозволяє робити фотографії моделям без вбудованої камери.

На фото нижче - Siemens M55 з додатковою камерою QuickPic Camera (розміром майже з сам телефон). У цього аксесуара, який робив 0,3-Мп знімки, був видошукач і навіть спалах. Всього було випущено кілька різновидів QuickPic.

Всього було випущено кілька різновидів QuickPic

Йшли роки, камери удосконалювалися. Рекордсменами за кількістю реальних мегапікселів донині є Nokia 808 PureView, випущений в 2012 році, і Nokia Lumia 1020 (побачив світ в 2013), що дозволяють робити 41-Мп знімки.

Nokia Lumia 1020 (вище) і Nokia 808 PureView

Причому в більш новій камері Lumia 1020 використовувалася CMOS-матриця формату 1 / 1.5 "(2/3") з роздільною здатністю 7712 × 5360 пікселів. У Nokia 808 матриця була на третину більше за розміром - 1 / 1.2 "- і мала дозвіл 7728 × 5368 пікселів.

Обидва пристрої були прогресивними камерофонами, але невдалими смартфонами, що і визначило їх комерційний провал.

Смартфон Nokia 808 був останнім на «вмираючої» і вже нікому не потрібною Symbian, а Lumia 1020 працював на вкрай непопулярною Windows Phone 8, тоді як ринок активно завойовували Android і iOS.

Смартфон Nokia 808 був останнім на «вмираючої» і вже нікому не потрібною Symbian, а Lumia 1020 працював на вкрай непопулярною Windows Phone 8, тоді як ринок активно завойовували Android і iOS

Тут же можна згадати і ще один гаджет - Oppo Find 7, вміє склеювати 50-мегапіксельні кадри з декількох 13-мегапіксельних знімків. Очевидно, що ця можливість була лише рекламним трюком для підняття інтересу до в общем-то нічим особливо не виділяється пристрою.

У 2015 році провідні виробники смартфонів нарешті отямилися і припинили безглузду гонку мегапікселів, почавши оптимізацію інших аспектів фотомодулів.

Наприклад, 16-мегапіксельну камеру в Samsung Galaxy S6 (2015) змінив більш просунутий 12-Мп модуль в Galaxy S7 (2016). А 13-Мп камеру гуглофона Nexus 6 (2014 року) - 12-мегапіксельний модуль Nexus 6P (2015).

Samsung Galaxy S7 (ліворуч) і Samsung Galaxy S6.

Справа в тому, що часто виявлялося (і виявляється) так, що камера, наприклад, з роздільною здатністю 8 Мп знімає краще 13-мегапіксельного модуля. Адже для якісного зображення важливою характеристикою є фізичний розмір матриці, і він важливіше навіть заявлених мегапікселів на матриці фотоапарата.

Розквіт Nokia, N Series і Carl Zeiss

В середині 2000-х років лідером ринку мобільних камер стала Nokia. Озброївшись оптикою Carl Zeiss, вона один за іншим випускала камерофони, що роблять відмінні (для свого часу) знімки.

Фінська компанія експериментувала з форматами пристроїв, і часом камера в них виявлялася на обертових модулях, що дозволяють робити як звичайну, так і фронтальну зйомку.

Першим телефоном фінів з камерою (0,3 Мп) був Nokia 7650, випущений в 2002 році. Він же був і першим смартфоном Nokia на Symbian. Для зберігання фотографій тут було виділено 4 МБ.

А ось як знімала 0,3 Мп камера Nokia 7650 (зверніть увагу - в сонячний день):

Ще одним цікавим пристроєм фінської компанії був ротатор Nokia 3250. Його нижня частина з 2-мегапіксельною камерою на торці оберталася, дозволяючи робити як звичайні знімки, так і Селфі.

Але найбільш просунутими камерами в середині 2000-х могли похвалитися Nokia з лінійки N.

Особливо варто виділити Nokia N93 (2006) - смартфон в форматі подвійний розкладачки. Блок з екраном повертався як в горизонтальній, так і вертикальній площині і під час зйомки використовувався в якості видошукача, на одній з граней при цьому були передбачені органи управління зйомкою.

Блок з екраном повертався як в горизонтальній, так і вертикальній площині і під час зйомки використовувався в якості видошукача, на одній з граней при цьому були передбачені органи управління зйомкою

Об'єктив, як і у Nokia 3250, знаходився в торці смартфона, що дозволило розмістити досить якісну оптику Carl Zeiss з 3-кратним оптичним зумом (!) І світлодіодний спалах. Камера мала дозвіл 3,15 мегапікселів і вміла знімати відео - 640 × 480 з частотою 30 кадрів в секунду.

Розгортання услід за ним в 2007 році Nokia N95 теж був мультимедіа-комбайном.

Він був зроблений в форм-факторі подвійного слайдера: вниз - клавіатура, вгору - кнопки управління плеєром. Смартфон міг похвалитися 5-мегапіксельною матрицею з оптикою Carl Zeiss і спалахом, була присутня і фронтальна камера для відеодзвінків.

Ще одним видатним камерофоном став Nokia N8, випущений в 2010 році.

У камері Nokia N8 було зібрано все найкраще на той момент: дозвіл 12 Мп, оптика Carl Zeiss, збільшений розмір матриці (1 / 1.83 "), 28-мм ширококутний об'єктив, спалах Ксенону, механічний затвор, HD-відео зі стереозвуком (система двох мікрофонів) і вкрай висока швидкість роботи.

Однак відмінну камеру цього гаджета затьмарювало велика кількість браку і починаюча втрачати популярність під напором iOS і Android операційна система Symbian.

Саме тоді Nokia стала здавати позиції новому лідеру ринку - Samsung.

зміна лідерства

Особливо сильно конкуренція на ринку мобільних камер загострилася з початку 2010-х років - в століття розквіту смартфонів і мультимедіа. Саме тоді володіння кращою камерою почало давати пристрою більше плюсів в очах споживачів, ніж, наприклад, більш потужний процесор.

Цим повною мірою скористалися в Samsung, закріпивши успіх вдалого флагмана Galaxy S (2010 року) новим Galaxy S II (2011). Гаджет отримав нехай і не видатну, але одну з кращих на ринку 8-мегапіксельну камеру.

Гаджет отримав нехай і не видатну, але одну з кращих на ринку 8-мегапіксельну камеру

Укупі з відмінною начинкою і фірмовим SuperAMOLED екраном, а також падінням популярності Nokia і великою кількістю браку в Android-флагманів HTC того часу Galaxy S II відкрив корейської компанії шлях на першу сходинку лідерів світового ринку смартфонів.

Усвідомивши важливість для споживачів хороших камер, в Samsung продовжили цю традицію в наступних флагмани лінійок Galaxy S і Galaxy Note. Наприклад, 16 Мп камера в торішніх Galaxy S6 / S6 edge / Note 5 була визнана багатьма IT-виданнями кращою на ринку.

У нових Galaxy S7, представлених в березні, фотомодулі стали ще більш просунутими, незважаючи на те, що дозвіл знизилося до 12 Мп. Це дозволяє робити, наприклад, такі кадри (порівняйте з 0,3-Мп знімком вище):

Збільшення матриці, діафрагми, автофокус і оптична стабілізація

Зрозумівши, що споживачів вже мало цікавлять мегапікселі, виробники мобільних пристроїв стали покращувати інші параметри фотомодулів.

Вже до 2010-11 року камери в топових пристроях чудово справлялися зі зйомкою в умовах гарного освітлення, однак зйомка в сутінках або темряві викликає питання навіть зараз.

Одним з рішень стало збільшення фізичного обсягу матриць, що дозволяло вловлювати більше світла - критичний питання при поганому освітленні. Простежимо, як це, наприклад, було в лінійці Samsung Galaxy S:

Крім розміру матриці, виробники експериментують з розміром і розташуванням пікселів. Тут показовий і приклад HTC, яка випустила в 2013 році флагман One (M7) з 4 «ультрапіксельной» камерою.

Матриця в M7 (і в випущеному через рік One M8) складалася з трьох шарів. Дозвіл кожного шару становило 4,3 мегапікселя. Для отримання «фінального пікселя» (він же «ультрапіксель») використовувалися дані, накопичені всіма трьома шарами матриці.

Зліва - «ультрапіксельная» матриця, праворуч - звичайна.

Технологія нібито дозволяла створити більш чітке, ніж у випадку зі звичайними матрицями, зображення з більш точною передачею кольору. При цьому дозвіл підсумкової картинки дорівнювало вирішенню кожного з шарів матриці (всього 4,3 мегапікселя).

Побалувати з ультрапікселямі, які в результаті не дали потрібного ефекту, в HTC повернулися до звичайних пикселям в One M9 (2015).

Ще одним способом «боротьби з темрявою» стало збільшення мінімальної діафрагми. Якщо ще 2-3 роки тому нормальним був показник ƒ / 2.4, то зараз він збільшений до ƒ / 2.2 (Apple iPhone 6s) і навіть до ƒ / 1.7 (Samsung Galaxy S7).

Збільшення цього параметра дозволяє матриці отримувати більше світла, що також важливо при поганому освітленні.

Крім того, в даний час виробники борються між собою за найшвидший і точний автофокус, а також за швидкість включення камери - адже цікавий кадр можна запросто пропустити за очікуванням запуску камери і її фокусуванням.

Тут процвітають корейці. Наприклад, в LG G3 (2014 року) з'явився так званий лазерний автофокус, де малопотужний напівпровідниковий лазер використовується в якості далекоміра.

Наприклад, в LG G3 (2014 року) з'явився так званий лазерний автофокус, де малопотужний напівпровідниковий лазер використовується в якості далекоміра

LG G3

У Samsung Galaxy S7 використовується інша, ще більш просунута технологія автофокусування - Dual Pixel. Кожен з пікселів матриці складається з двох незалежних фотодіодів, які одночасно використовуються для швидкого наведення на різкість і формування зображення. Samsung обіцяє, що час фокусування в умовах низької освітленості скоротилося з 0,85 с (у Galaxy S6) до 0,2 с (Galaxy S7).

Крім того, майже в усіх флагмани тепер присутній оптична стабілізація зображення (OIS), що дозволяє зменшити ефект тремтіння рук і отримати більш чіткі знімки.

Оптичний зум, приставки та подвійні камери

Мегапікселі, розміри матриць і діафрагми - це не єдині параметри, які використовували, та й використовують зараз виробники смартфонів, щоб виділитися серед інших.

Більшість існуючих мобільних камер дають можливість використання «цифрового зуму» - наближення за рахунок програмного збільшення кадру (і відповідного погіршення параметрів картинки).

Але є у ряду мобільників і оптичне зуммирование, яке здійснюється за допомогою об'єктива. Це дозволяє зробити фотографії з наближенням як близькі, так і віддалені об'єкти без зниження якості (особливо при використанні штатива).

Однак оптичне зуммирование передбачає більш складне і громіздке будова об'єктива. І якщо в звичайних фотоапаратах це нормальна практика, то в сучасних мобільниках може виглядати дивно.

Першим телефоном з оптичним зумом вважається «японець» Sharp V602SH, випущений в 2004 році. Він міг похвалитися дворазовим збільшенням для своєї 2-Мп камери.

Він міг похвалитися дворазовим збільшенням для своєї 2-Мп камери

Sharp V602SH

Пізніше телефони і смартфони з оптичним зумом з'являлися із завидною регулярністю. Наприклад, в 2008 році вийшов Samsung G800 c 5-Мп камерою з автофокусом, спалахом Ксенону і 3-кратним оптичним зумом.

Samsung G800

Пізніше світ побачив кілька смартфонів Nokia з оптичним зумом (в тому числі Nokia 808 і Lumia 1020 про які ми писали вище), кілька гаджетів Samsung (Galaxy S4 Zoom, Galaxy K Zoom, Galaxy Camera), а останнім пристроєм, який доречний в собі механічне зуммирование став ASUS ZenFone Zoom ( огляд) .

Пізніше світ побачив кілька смартфонів Nokia з оптичним зумом (в тому числі Nokia 808 і Lumia 1020 про які ми писали вище), кілька гаджетів Samsung (Galaxy S4 Zoom, Galaxy K Zoom, Galaxy Camera), а останнім пристроєм, який доречний в собі механічне зуммирование став ASUS ZenFone Zoom (   огляд)

Цікавою спробою поліпшити фотоможливості пристроїв стали «пристібаються» об'єктиви Sony.

Моделі DSC-QX100 і DSC-QX10, випущені в 2013 році, підключалися до Android- та iOS-пристроїв за допомогою Wi-Fi і NFC і могли фізично пристібатися до гаджетам за допомогою спеціального пристосування.

Об'єктиви володіли системою оптичної стабілізації та оптичним зумом. Втім, охочих придбати таку накладку (що стоїть 250-450 доларів) для свого смартфона було небагато.

Втім, охочих придбати таку накладку (що стоїть 250-450 доларів) для свого смартфона було небагато

Ще одним цікавим «маневром» можна вважати подвійні об'єктиви. У 2011 році з'явилася пара смартфонів - HTC EVO 3D і LG Optimus 3D, що дозволяють знімати і відображати тривимірне зображення (в цьому випадку зйомка проводилася в дозволі 2 Мп). Однак користувачі так і не оцінили ці можливості.

Однак користувачі так і не оцінили ці можливості

Пізніше подвійним камерам знайшлося інше застосування. Наприклад, в HTC One M8 (2014 року) друга камера використовувалася для підрахунку відстані до об'єкта і створення малої глибини різкості з розмиванням фону (зовсім як на зеркалках з відповідними об'єктивами).

Цікаво, що на той момент такого «трюку» були навчені вже і звичайні однооб'єктивні фотомодулі.

У 2016 році ми знову бачимо повернення подвійних камер. Зокрема, такі модулі встановлені в LG G5 і Huawei P9.

В LG G5 використовується подвійна камера з роздільною здатністю 16 і 8 Мп. «Старший» модуль цілком стандартний, тоді як «молодший» відрізняється широкими кутами огляду - 135 °. Цей прийом покликаний поліпшити якість одержуваних знімків (зробити їх одночасно якісними і ширококутними), а також дає можливість регулювати фокус вже після того, як ви зробили знімок.

Втім, схожі можливості були раніше і у звичайних мобільних камер.

Читайте також:

Мобільна еволюція. Дизайн, частина 1: від «валіз» та «цегли» до фліп і розкладачка

Мобільна еволюція. Дизайн, частина 2: від слайдерів і ротаторів до моноблоків

Мобільна еволюція. Дизайн, частина 3: самі незвичайні і екзотичні телефони в історії

Від декількох годин роботи до суперавтономності. Згадуємо, як змінювалися батарейки в мобільниках

Згадуємо історію рингтонів: від набору мелодії кодами до реалтонов, "Бумера" і Crazy Frog

Від монохромного картинки до надвисокої роздільної здатності. Згадуємо, як змінювалися дисплеї в телефонах

Смартфони Samsung Galaxy з'єднують технології, що підкреслюють індивідуальність своїх користувачів.

Флагманські смартфони Galaxy S6 | S6 edge володіють інноваційним дизайном, зрозумілим інтерфейсом, потужністю процесора і високою продуктивністю.

Флагманські смартфони Galaxy S6 | S6 edge   володіють інноваційним дизайном, зрозумілим інтерфейсом, потужністю процесора і високою продуктивністю

Навигация по сайту
Топ читаемых новостей
Дополнительный аксессуар WasserKRAFT /Ведро/ 5L
Дополнительный аксессуар WasserKRAFT /Ведро/ 5L купить недорого В нашем интернет-магазине вы может приобрести Аксессуары по приемлемой цене. Среди многообразия предлагаемых моделей и производителей несложно

Аксессуары для iPhone 5/5S/5SE/5C оптом: доставка по РФ из Москвы
Чехлы для мобильных телефонов являются не менее востребованными аксессуарами, чем кошельки для денег, но если деньги при падении не теряют своей ценности, то чувствительная цифровая техника не всегда

Официальные аксессуары для Galaxy S7 и S7 Edge от Samsung
Наконец-то состоялась долгожданная презентация нового Galaxy S7, где были продемонстрированы новые инновационные технологии и уникальные возможности флагманского смартфона. Более детально об этом можно

10 самых нужных аксессуаров для автомобиля
Как вы думаете, какие аксессуары для автомобилей сегодня наиболее ценятся? Какие дополнительные предметы комплектации современного автомобиля имеют наибольший спрос? Рейтинг самых полезных автомобильных

Смартфон Xiaomi Redmi Note 3 Pro 16Gb Special Edition Gold
Флагманский   Redmi Note 3 Pro От мечты к реальности Серия флагманских смартфонов Redmi Note получила много одобрительных отзывов. Какая новинка есть в Redmi Note 3 Pro? Это мощный флагманский

Душевые гарнитуры Keuco, официальный сайт дилера в Москве
Keuco – сантехника, неподвластная времени. История бренда Keuco ведет свой отсчет с 1953г. Небольшой частный бизнес со штатом сотрудников чуть более 2х десятков открылся в немецком городке Хемере. Учредителями

Топ 10: лучшие аксессуары для Xbox One. Обзор
В наши дни Xbox One является достаточно распространенной консолью. Правда, стандартный, заводской сенсор Kinect вы уже не найдете. Microsoft отказалась вкладывать его в комплект к каждой консоли. Однако,

Обзор аксессуаров для смарт часов Apple Watch
Лучшие ремешки, защитные чехлы, зарядные доки и многое другое для ваших смартчасов Apple. Если вы собираетесь купить одну из моделей умных часов Apple Watch, то наверняка хотите, чтобы их дополняли какие-то

Купить аксессуары для ванной Keuco в интернет-магазине Santeh-Import.ru
На сайте нашего интернет-магазина вы можете легко и быстро выбрать аксессуары для ванной Keuco, которые будут органично дополнять санузел, оборудованный сантехникой данной германской марки. С первого

Оригинальные Британские чехлы для LG NEXUS 4 E960 по невысокой цене
Неподражаемый стиль и покрытие отменного уровня от лучших брендов. Мы уверены, насколько вы цените ваше мобильное устройство NEXUS 4 E960, поэтому мы предлагаем вам необыкновенную коллекцию Case

Бизнес новости © 2016 Мой самый лучший блог!