{ Новости Бизнеса } Все будет замечательно...
войти на сайт Бесплатно можно смотреть фильмы онлайн и не забудьте о шаблоны dle на нашем ресурсе бесплатно скачать фильмы c лучшего сайта

xDevs.com | Тестування потужного блоку живлення Seasonic M12D

  1. Методика тестування і результати
  2. підсумки

Виробники комплектуючих для сучасних ПК все більше приділяють уваги функціям енергозбереження та підвищення ефективності роботи. Останні процесори з використанням техпроцесу 45нм зробили реальністю пасивно охолоджувані системи з достатньою для перегляду HD-відео продуктивністю. Однак для таких додатків як 3D-ігри, рендеринг 3D-графіки, обробка фотографій з цифрових камер і відеоматеріалів вимагають як і раніше багато обчислювальних ресурсів. Нещодавно випущені процесори Intel Core i7 мають TDP 130Вт, а потужні відеокарти з двома чіпами (Radeon 4870X2, GeForce 9800GX2, GeForce GTX 295) вимагають більш 200Вт електричної потужності. Для "ентузіастів" дані цифри сміливо можна множити на два, завдяки розгону і значного підвищення частот і робочих напруг. Саме для подібних застосувань і розроблені блоки живлення з номінальною потужністю понад 500Вт.

В оновленій лінійці на момент написання статті присутній тільки дві моделі, що розрізняються лише номінальною потужністю, 750 і 850Вт. Для тесту була надана старша модель в оригінальній роздрібній упаковці. Картонна коробка оформлена в оранжево-чорній гамі, і традиційно відзначає основні особливості пристрою.

Комплектація блоку звична для роздрібної упаковки, і крім самого пристрою включає кабелі для підключення комплектуючих в полотняній мішечку, мережевий кабель, комплект монтажних гвинтів, фірмову наклейку на корпус, брошуру з коротким описом і листівку з описом умов гарантійних зобов'язань на термін 5 років.

Блок живлення виконаний без декоративних надмірностей, в корпусі трохи збільшеної довжини за рахунок плати з роз'ємами під знімні кабелі. Покриття міцною матовою фарбою позитивно позначається на зовнішньому вигляді джерела, корпус практично не брудниться. Вентилятор захищений металевою решіткою.

На задньому торці блоку живлення немає ніяких додаткових органів управління крім мережевого вимикача і вилки під стандартний кабель електроживлення. Практично вся вільна площа стінки всіяна отворами у вигляді сот, через які повітря викидається назовні єдиним вентилятором.

На бічній суцільний стороні наклеєна етикетка з основними параметрами блоку живлення. Практично вся потужність блоку може бути використана навантаженням по одному тільки каналу + 12В, що вже практично правило для блоків живлення з номінальною потужністю понад 500Вт. Блок має активну схему корекції коефіцієнта потужності, завдяки якій може працювати з повним діапазоном мережевих напруг від 100 до 240В. Допустимий струм навантаження чергового каналу + 5Vstb обмежений 3А, чого достатньо для живлення чималої кількості USB -устройств.

На внутрішньому торці блоку живлення є шість роз'ємів типу MiniFit для підключення додаткових кабелів. Чотири з них мають 6-контактне виконання і призначені для живлення периферійних пристроїв і накопичувачів. Два залишилися призначені для відеокарт і мають по 8 контактів. Сплутати роз'єми не вийде навіть у повній темряві, вони мають різні механічні ключі. Незнімні кабелі захищені від перетирання пластиковим кільцем і опліткою.

Незнімні кабелі захищені від перетирання пластиковим кільцем і опліткою

Разом можливе підключення наступних роз'ємів:

Разом можливе підключення наступних роз'ємів:

Довжини комплектних кабелів досить навіть для просторих корпусів, причому для підключення накопичувачів можна використовувати різні по довжині кабелі, в залежності від особистих уподобань. Якщо необхідна наявність роз'ємів під флоппі-дисководи можна використовувати що поставляється в комплекті перехідник на 2 роз'єми. Основний кабель живлення материнської плати має відстібається 4-контактну частину, тому навіть в бюджетних моделях підключити блок живлення не складе труднощів.

Основний кабель живлення материнської плати має відстібається 4-контактну частину, тому навіть в бюджетних моделях підключити блок живлення не складе труднощів

Перейдемо до внутрішньою будовою. При демонтажі відразу можна звернути увагу на вентилятор. Оно має типорозмір 120х120х25мм і виготовлений SANYO DENKI на замовлення для Seasonic. За фірмовою номенклатурою модель належить серії San Ace 120 і має модельний номер 9S1212H403. Двигун розрахований на струм 0.39А при номінальній напрузі +12, і підключається до плати БП за допомогою двох проводів без використання таходатчіка. Невелика частина вентилятора закрита пластиковою платівкою, що покликане направити повітряний потік уздовж масивних алюмінієвих радіаторів основної плати.

Невелика частина вентилятора закрита пластиковою платівкою, що покликане направити повітряний потік уздовж масивних алюмінієвих радіаторів основної плати

Вентилятор збалансований добре, і безшумний навіть з близької відстані при потужності навантаження нижче 100Вт. Для наочного прикладу, уточнимо, що потужність споживана цілком системою на базі Core 2 Duo E7300, 4 ГБ пам'яті DDR 2, мат.плату Gigabyte GA-EP45-DS4, відкритий 512MБ GeForce 9400GT і одним вінчестером 250GB на 7200 об \ хв не перевищує 140Вт навіть при повному навантаженні в тестах 3Dmark06 + Prime95.

плату Gigabyte GA-EP45-DS4, відкритий 512MБ GeForce 9400GT і одним вінчестером 250GB на 7200 об \ хв не перевищує 140Вт навіть при повному навантаженні в тестах 3Dmark06 + Prime95

Друкована плата блоку харчування має двосторонню трасування провідників, і через щільний монтажу маркування деяких компонентів не вдалося визначити, а з огляду на необхідність збереження товарного вигляду, детальне вивчення не проводилося. В якості силових високовольтних конденсаторів використовується пара Nippon Chemi-con + 105 ° С ємністю 390мкФ і робочою напругою 400В кожен. Пара діодних зборок GBU 806 охолоджується окремим радіатором, встановленим у торця плати. В якості ключових транзисторів в високовольтної частини застосовані 6R125P і пара GAC 810. Управляє їх роботою суміщений ШІМ / КМ-контролер Champion CM6802BHG встановлений на окремій невеликій платі.

Управляє їх роботою суміщений ШІМ / КМ-контролер   Champion CM6802BHG   встановлений на окремій невеликій платі

Поруч з реле OEG PCD -112D2M встановлено джерело чергової напруги на базі мікросхеми сімейства ICE 3A , Що працює на частоті 100кГц. В якості фільтруючого конденсатора застосований Nippon Chemi-con KZE з низьким опором і номінальною ємністю 3300мкФ, 10В.

У низьковольтної частини для випрямлення напруги використовується вісім (!) Діодних зборок SBR 30A50CT , Кожна з яких може забезпечити струм 30А при напрузі до 50В. Для фільтрації використовуються конденсатори серій KZH і KZE з номінальною ємністю 3900мкФ х 16В (1шт) і 2200мкФ х 16В (4 шт), також виробництва Nippon Chemi-con. Силовий дросель намотаний багатожильним проводом, що нечасто зустрічається в споживчих блоках харчування.

Для контролю за якістю і рівнями напруг на зворотному боці основної плати встановлений чіп моніторингу SITI PS223.

Поруч встановлений і DC-DC перетворювач для формування напруг +3.3 В і +5. Модуль заснований на двох незалежних ШІМ-контролера Anpec APW 7073 і транзисторах APM 2556N , А також двох дроселях і твердотільних конденсаторах. До речі, подібні конвертори часто застосовуються в системах живлення відеокарт.

Якість монтажу на високому рівні, хоча конденсатори змонтовані в звичному для Seasonic "кривому» стилі.

На платі з роз'ємами для кабелів також встановлені додаткові конденсатори для фільтрації, серії KY, з ємністю 1000мкФ і номінальною напругою 16В. Шкода на керамічних чіп-конденсаторах вирішили заощадити, це б ще більш знизило рівень високочастотних перешкод.


В цілому застосований комплекс заходів і дозволив домогтися ККД більше 85% навіть при низьких і повної навантаженнях на джерело живлення.

Методика тестування і результати

Для тестування блоку живлення, як і у всіх інших випадках, був використаний спеціалізований стенд виробництва xDevs, який дозволяє тестувати будь-які комп'ютерні блоки аж до потужностей 2000Вт. Стенд має систему вимірювання напруг і струмів по всіх каналах, 8 каналів потужних навантажувальних модулів на базі польових транзисторів FB180SA10P і 8-канального ЦАП TLC 5628. Управляється випробувальний стенд за допомогою програми на ПК і ARM -мікроконтроллера ATMEL AT91SAM7A3. Стенд і блоки навантажень змонтовані всередині модернізованого корпусу Thermaltake Soprano RS 100, а випробуваний блок живлення встановлювався на передбачене стандартом АТХ заводське місце. Таким чином створювалися максимальне наближені до реальних умови тестів, коли потужні комплектуючі всередині закритого корпусу активно підігрівають повітря і сам БП. Для продувки корпусу і відведення тепла від масивних алюмінієвих радіаторів навантажувальних модулів використовувалися потужні вентилятори DELTA 120 × 120 × 38мм з номінальним струмом двигуна 1.6 ампера.

Результати тестування для наочності та зручності відображені у вигляді невеликої таблиці і кольорового анімованого графіка КНХ. Для неспішного вивчення є і розкладка КНХ по всьому виміряним каналах, доступна після натискання мишкою на анімацію. У таблиці значень представлено два значення, розділені межею. Значення з лівого боку - величина, виміряна при постійному навантаженні низькою величиною 35 Вт, а з правого - при повному навантаженні на блок, згідно з етикеткою (для M12D це 850Вт).

Для замірів рівня шуму на лініях і контролю був застосований 4-канальний осцилограф Tektronix 2246-1Y, з шириною смуги пропускання до 100 МГц, чого c запасом досить для аналізу будь-яких можливих перешкод генеруються БП.

Пульсації по каналах +3.3 В і +5 В збіглися практично повністю, що не дивно, враховуючи практично повну ідентичність стабілізаторів. Напруга +12 також відповідає вимогам стандартів з великим запасом, хоча рівень шуму при повному навантаженні не найвидатніший для дорогих блоків живлення. Відхилення напруги також в межах допустимих, лише при повному навантаженні канали помітно просідають (до 4% в піку, при допустимих 5%). Всі схеми захистів блоку живлення від перевантажень і перенапруги успішно відпрацювали і не допустили пошкодження.

Крос-навантажувальні характеристики (КНХ) наводяться для кожного з силових каналів окремо. Кожна точка на двовимірному графіку відображає величину відхилення протестированного каналу в процентному відношенні від ідеальних величин, при кожному конкретному значенні споживаної від БП потужності. Шкала з колірною розшифровкою знаходиться зверху праворуч. За вертикальної осі відзначені величина сумарного навантаження на канали +3.3 В і +5 В, а по горизонтальній - сумарне навантаження на всі наявні канали + 12В. Вивчивши тести блоку живлення Seasonic M12D 850W, можна відзначити, що основні напруги в діапазоні використовуваних в реальному ПК навантажень (від 30 до максимальної потужності по +12 при потужності каналів +3.3 і +5 не більше 50-70Вт) не виходить за межі 3% , а відхилення за основним напрузі. +12 взагалі не перевищило + 2%.

підсумки

За результатами тестування SS-850EM можна без сумнівів віднести до якісних і потужним пристроїв, що дозволяє навіть продуктивним конфігурацій з розгоном працювати без перебоїв. Блок живлення чесно забезпечить комплектуючі потужністю 850Вт, при цьому рівень шуму залишиться одним з найнижчих серед аналогів завдяки високій ефективності роботи схем БП. І хоча на момент написання матеріалу на сайті програми 80PLUS вже присутні більш ефективні і потужні моделі, наприклад Channel Well Technology DSG 950 з сертифікатом 80PLUS Gold, модель від Seasonic вже доступна в роздрібному продажі і безсумнівно знайде своїх покупців.

Методика тестування блоків живлення
SSI EPS Power Supply Design Guide, version 2.91
ATX 12V Power Supply Design Guide, version 2.2
AnandTech, Review Seasonic M12D 850W: DC-to-DC Perfection?
Review bjorn3d.com, Seasonic M12D 850 Watt PSU

Висловлюємо подяку Івану Плотникову особисто, а також компанії Синтекс (дистриб'ютору Sea Sonic Electronics в Україні за оперативно надану Seasonic M12D 850W

AnandTech, Review Seasonic M12D 850W: DC-to-DC Perfection?
Навигация по сайту
Топ читаемых новостей
Дополнительный аксессуар WasserKRAFT /Ведро/ 5L
Дополнительный аксессуар WasserKRAFT /Ведро/ 5L купить недорого В нашем интернет-магазине вы может приобрести Аксессуары по приемлемой цене. Среди многообразия предлагаемых моделей и производителей несложно

Аксессуары для iPhone 5/5S/5SE/5C оптом: доставка по РФ из Москвы
Чехлы для мобильных телефонов являются не менее востребованными аксессуарами, чем кошельки для денег, но если деньги при падении не теряют своей ценности, то чувствительная цифровая техника не всегда

Официальные аксессуары для Galaxy S7 и S7 Edge от Samsung
Наконец-то состоялась долгожданная презентация нового Galaxy S7, где были продемонстрированы новые инновационные технологии и уникальные возможности флагманского смартфона. Более детально об этом можно

10 самых нужных аксессуаров для автомобиля
Как вы думаете, какие аксессуары для автомобилей сегодня наиболее ценятся? Какие дополнительные предметы комплектации современного автомобиля имеют наибольший спрос? Рейтинг самых полезных автомобильных

Смартфон Xiaomi Redmi Note 3 Pro 16Gb Special Edition Gold
Флагманский   Redmi Note 3 Pro От мечты к реальности Серия флагманских смартфонов Redmi Note получила много одобрительных отзывов. Какая новинка есть в Redmi Note 3 Pro? Это мощный флагманский

Душевые гарнитуры Keuco, официальный сайт дилера в Москве
Keuco – сантехника, неподвластная времени. История бренда Keuco ведет свой отсчет с 1953г. Небольшой частный бизнес со штатом сотрудников чуть более 2х десятков открылся в немецком городке Хемере. Учредителями

Топ 10: лучшие аксессуары для Xbox One. Обзор
В наши дни Xbox One является достаточно распространенной консолью. Правда, стандартный, заводской сенсор Kinect вы уже не найдете. Microsoft отказалась вкладывать его в комплект к каждой консоли. Однако,

Обзор аксессуаров для смарт часов Apple Watch
Лучшие ремешки, защитные чехлы, зарядные доки и многое другое для ваших смартчасов Apple. Если вы собираетесь купить одну из моделей умных часов Apple Watch, то наверняка хотите, чтобы их дополняли какие-то

Купить аксессуары для ванной Keuco в интернет-магазине Santeh-Import.ru
На сайте нашего интернет-магазина вы можете легко и быстро выбрать аксессуары для ванной Keuco, которые будут органично дополнять санузел, оборудованный сантехникой данной германской марки. С первого

Оригинальные Британские чехлы для LG NEXUS 4 E960 по невысокой цене
Неподражаемый стиль и покрытие отменного уровня от лучших брендов. Мы уверены, насколько вы цените ваше мобильное устройство NEXUS 4 E960, поэтому мы предлагаем вам необыкновенную коллекцию Case

Бизнес новости © 2016 Мой самый лучший блог!